Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to info i czemu tak drogo?  
Akurat wszystkie 8-ki są tańsze niż ich odpowiedniki z7-ką. Nie ma w ogóle serii B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sławek M. napisał:

Skąd to info i czemu tak drogo? :D 

Jest taniej niż ostatnio, ceny spadną ale dopiero w drugiej połowie 2018 roku. Marketing kosztuje i LG nie wyda kilkudziecięciu milonów dolarów na promocję, tylko po to żeby wprowadzić nowe modele po cenie niewiele wyzszej niż oledy obecne na rynku. To bez sensu by było. Szczególnie że nie mają realnej konkurencji w tym segmencie i rozdają karty (a w zasadzie panele). Trzeba zarobić, a przynajmniej pokryć koszty marketingu. Prawdziwa sprzedaż zacznie się wraz ze spadkiem cen. Do tego czasu zdążą naprodukować sobie spokojnie, rozesłać do magazynów na całym świecie. To wszystko trwa.

Nadal masz ochotę czekać na serię 8? Nadal niewiele wiemy co dostaniemy, ale z tego co widać nie wygląda to szczególnie rewolucyjnie. Na bank będzie postęp, ale czy warty tego żeby płacić za 55 cali więcej niż kosztuje obecnie 65 cali serii 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek sprzedaży danego modelu to nie jest dobry okres na kupowanie sprzętu. Ceny to kluczowy argument, ale po drugie to błędy w oprogramowaniu, które dopiero będą poprawiane po pierwszych miesiącach użytkowania. Kto ma możliwość kupić nowy egzemplarz z 2017 roku to na chwilę obecną najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie, to pozostaje czekać do listopada i wtedy kupić model 2018 zostawiając sobie 4000 w kieszeni.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny się potwierdzą, to jednak biorę 65b7, który można kupić już za 10k zł. 7mki też dają radę, więc chyba nie będzie sensu dopłacać te parę tysi. Chociaż poczekam do pierwszych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

ja stałem się posiadaczem lg oled55b7v od zeszłego tygodnia i ciągle szokuje mnie ta jakość obrazu zwłaszcza na najwyższej rozdzielczości na Netflix. Przed zakupem czytałem wiele recenzji i przyznam że miałem trochę obaw, ale skorzystałem z oferty Saturna (cena 6698 zł + zwrot od LG). Zamówiłem internetowo i odbierałem i płaciłem osobiście, ciągle zachowując prawo zwrotu a jednocześnie mogą sprawdzić czy tv jest oryginalnie zapakowany. Czytając wcześniej to forum byłem ostrożny i zacząłem sprawdzać plansze itd. U mnie na szczęście wszystko jet niemalże idealnie, poza planszą 100% biel, która (nie wiem czy jest to widoczne na zdjęciu) u góry ekranu niemal niezauważalnie przechodzi w niebieski odcień tworząc coś jakby niebieski poprzeczny pas. Jest to jednak jak podkreślam niemalże niewidoczne (na planszy) a już na pewno z bliska nie mówiąc o normalnym oglądaniu. Widząc niektóre zdjęcia chyba trafiła mi się niemalże idealna matryca. Jednak przez pewien czas będąc przewrażliwionym na tym punkcie doszukiwałem się bezskutecznie jakiegoś niepożądanego efektu w trakcie oglądania. Na szczęście już powoli mi to przechodzi i zaczynam się cieszyć. Z jednej strony tak naprawdę wolałbym nie odpalać tych ekranów i nie zastanawiać czy przypadkiem... z drugiej, rozumiem tutaj każdego w tym siebie, że nawet 6,5k nie jest małą kwotą i warto sprzęt dobrze sprawdzić. Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem Qled, ale tam ta niejednorodność z racji podświetlenia może być jeszcze większa nie mówiąc o 'czerni', niewygodzie pilota i kilku innych aspektach w praktycznie tej samej cenie. 

Piszę, bo czytając to forum dziwiłem się, że przy produkcie premium trzeba tak bardzo sprawdzać czy wszystko z nim jest ok i ewentualnie wymieniać/zwracać. Myślę jednak, że jest cała masa klientów, których te problemy nie dotyczą, otrzymują produkt z którego są bardzo zadowoleni, tylko zwyczajnie o tym nie piszą. Zatem chyba nie jest aż tak źle jak można by wywnioskować z tego wątku :)

I jeszcze jednak uwaga; byłe w kilku sklepach ze sprzętem i będąc zdecydowanym na oled lg pytałem sprzedawców o poradę, a ci prawie jak jeden mąż radzili wybór Samsunga, ale prosząc o podanie konkretnych powodów - nie potrafili ich wymienić. Szkoda że żyjemy w czasach kiedy obiektywna opinia to niezwykła rzadkość...

pozdrawiam obecnych i przyszłych użytkowników     

20180228_201325.jpg

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie w 55B7V, jest leciutka różowa poświata na białych tłach, której występowanie ( w niektórych miejscach) jest uzależnione od  kąta patrzenia (miejsca w którym siedzę) oraz aktualnych warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Prawdopodobnie przyczyną jest powłoka odblaskowa. Nie przeszkadza to absolutnie w codziennym oglądaniu.Jest to jedyna minimalna wada jaką dostrzegłem w tym telewizorze po 6 tygodniach intensywnego użytkowania. Intensywnego, bo telewizor jest włączony 10-12 godzin dziennie, głownie Netflix, chwilami TVN 24, TVN24 Bis i rzadziej inne kanały. Z telewizora jestem bardzo zadowolony, uważam, że dokonałem właściwego wyboru.

Edytowane przez drozdek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jediwolf napisał:

Jeśli ceny się potwierdzą, to jednak biorę 65b7, który można kupić już za 10k zł. 7mki też dają radę, więc chyba nie będzie sensu dopłacać te parę tysi. Chociaż poczekam do pierwszych testów.

Największą nowością w nowych modelach ma być sterowanie głosem. Poprawiono też przejścia między kolorami, coś jak łagodna gradacja w Sony. Nie ma sie więc czym podniecać. No chyba że ktoś potrzebuje ,,super inteligentnego" telewizora, do którego będzie mógł gadać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drozdek napisał:

chwilami TVN 24, TVN24 Bis i rzadziej inne kanały.

Cała prawda - całą dobę? :D Czy na OLEDzie ta prawda jest jeszcze prawdziwsza? :lol:

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największą nowością w nowych modelach ma być sterowanie głosem. Poprawiono też przejścia między kolorami, coś jak łagodna gradacja w Sony. Nie ma sie więc czym podniecać. No chyba że ktoś potrzebuje ,,super inteligentnego" telewizora, do którego będzie mógł gadać
Będzie jeszcze "black frame insertion " który znacznie poprawi odwzorowanie ruchu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kKadajo napisał:

Będzie jeszcze "black frame insertion " który znacznie poprawi odwzorowanie ruchu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

 Nie sądzę to nie może działać na Oled...

I nie bedzie działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja również dzisiaj stałem się użytkownikiem B7V i wszystko wygląda rewelacyjnie poza jedną drobnostką.

Mam TV i dekoder nc+  wpięty do Denona 1400X. W momencie włączenia lub wyłączenia amplitunera w trakcie oglądania TV robi się na kilka sekund czarny ekran (TV się nie wyłącza bo nie zapala się diodka stend by) i po tym znów wraca obraz. Czy  jest to normalne  (w philipsie takiej atrakcji nie było) czy też coś  mam źle ustawione w telewizorze?

Najlepiej jakby dekoder sam się włączał przy odpalaniu TV :) Jakieś pomysły?

Edytowane przez sebsek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sebsek napisał:

Ja również dzisiaj stałem się użytkownikiem B7V i wszystko wygląda rewelacyjnie poza jedną drobnostką.

Mam TV i dekoder nc+  wpięty do Denona 1400X. W momencie włączenia lub wyłączenia amplitunera w trakcie oglądania TV robi się na kilka sekund czarny ekran (TV się nie wyłącza bo nie zapala się diodka stend by) i po tym znów wraca obraz. Czy  jest to normalne  (w philipsie takiej atrakcji nie było) czy też coś  mam źle ustawione w telewizorze?

Najlepiej jakby dekoder sam się włączał przy odpalaniu TV :) Jakieś pomysły?

To z pewnością nie jest normalne i nie powinno występować. Osobiście mam moduł cam zamiast dekodera i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Minusem jest brak możliwości nagrywania i zatrzymywania obrazu ale zawsze można dokupić dysk twardy, który podpięty pod usb tv rozwiązuje wszelkie problemy związane z brakiem dekodera. Przy korzystaniu z telewizji kablowej inea (światłowód) nie spotkałem się z żadnym problemem. Swoją B7 podpiętą mam pod amplituner yamaha rn 602 i nie ma żadnych 'przejść' przy zmianie źródła czy wyłączeniu amplitunera.

Kabel optyczny masz podpięty do dekodera czy tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ma_ko napisał:

 Nie sądzę to nie może działać na Oled...

I nie bedzie działać...

Jak nie może skoro działa co pokazano na modelach na 2018 rok na targach CES?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Damiano85 napisał:

Największą nowością w nowych modelach ma być sterowanie głosem. Poprawiono też przejścia między kolorami, coś jak łagodna gradacja w Sony. Nie ma sie więc czym podniecać. No chyba że ktoś potrzebuje ,,super inteligentnego" telewizora, do którego będzie mógł gadać :D

Sterowanie głosem to jedno, nowe OLEDy mają też lepsze, czterostopniowe filtrowanie (7 seria ma 2 stopniowe filtrowanie), automatyczną kalibrację i 3D LUT. A ile to daje w rzeczywistości ? Nie wiem. Podejrzewam, że raczej są to niuanse. Taka propo sterowania głosem, to już 7 seria potrafi obsługiwać niektóre komendy i to po polsku :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przewidywania macie kiedy może być premierą tych nowych LG?

Tak w ogóle to czym się różni B7 od C7? Pomijając cenę oczywiście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ma_ko napisał:

 Nie sądzę to nie może działać na Oled...

I nie bedzie działać...

BFI był już w Oledzie Panasonic i Sony, o ile dobrze pamiętam. W nowych modelach LG też faktycznie będzie i podobno działa nawet w trybach HDR i game mode. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Minusem jest brak możliwości nagrywania i zatrzymywania obrazu ale zawsze można dokupić dysk twardy, który podpięty pod usb tv rozwiązuje wszelkie problemy związane z brakiem dekodera


Chyba nie do końca, bo moduł cam nie pozwala nagrywać na podpiętym dysku innego niż oglądany kanał jak również nagrywać w czasie gdy tv jest wyłączony. No chyba że masz moduł cam wielostrumieniowy, ale i on raczej nie rozwiązuje kwestii nagrywania podczas stand by.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Tak w ogóle to czym się różni B7 od C7? Pomijając cenę oczywiście.


Podstawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sławek M. napisał:

Jakieś przewidywania macie kiedy może być premierą tych nowych LG?

Tak w ogóle to czym się różni B7 od C7? Pomijając cenę oczywiście. ;)

pojawią się pewnie gdzieś w kwietniu, a w Polsce w maju/czerwcu. B7 różni się od C7 wyłącznie wyglądem (inna ramka i podstawka).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent opublikował kolejny flm w którym omawia zmiany w firmware'ach 04.70.30 i 04.70.65. Z ciekawostek można ponoć teraz oglądać na youtube materiały nagrane w 360 stopniach.

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, daras317 napisał:

To z pewnością nie jest normalne i nie powinno występować. Osobiście mam moduł cam zamiast dekodera i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Minusem jest brak możliwości nagrywania i zatrzymywania obrazu ale zawsze można dokupić dysk twardy, który podpięty pod usb tv rozwiązuje wszelkie problemy związane z brakiem dekodera. Przy korzystaniu z telewizji kablowej inea (światłowód) nie spotkałem się z żadnym problemem. Swoją B7 podpiętą mam pod amplituner yamaha rn 602 i nie ma żadnych 'przejść' przy zmianie źródła czy wyłączeniu amplitunera.

Kabel optyczny masz podpięty do dekodera czy tv?

Podpięte jest po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak po hdmi, to pokombinuj z funkcja Simplink (HDMI-CEC). To ta funkcja odpowiada za włączanie tv, przez zewnętrzne urządzenia podłączone przez hdmi.

Edytowane przez drozdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Jak nie może skoro działa co pokazano na modelach na 2018 rok na targach CES?

Ano widzisz mam to (Panas) i na Oled to nie działa , znaczy nie działa tak jak powinno .., na OLED to tylko nic nie zmieniająca funkcja... :-)

Cytuje Macieja...

"Clear Motion powoduje wstawianie co drugiej czarnej klatki. Odbija się to bardzo pozytywnie na ostrości ruchu, ponieważ eliminuje przestój obiektów w swoim miejscu (efekt Sample&Hold). Problem w tym, że co druga klatka oznacza, że telewizor… migocze z częstotliwością 50/60Hz! Nie muszę chyba pisać, że jest to bardzo niekomfortowe dla oczu. Co więcej nie daje więcej korzyści niż klasyczna interpolacja klatek, bo i ona zmniejsza przestój o dokładnie tyle samo. Funkcja wstawiania czarnych klatek otwiera jednak wyobraźnie… Gdyby mogła działać przy 240Hz matrycy OLED, to płynność i ostrość ruchu zmiotła by z powierzchni ziemi wszystkie ekrany LCD! Może kiedyś…"

 

Z testu EZ1000
 

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, drozdek napisał:

Jak po hdmi, to pokombinuj z funkcja Simplink (HDMI-CEC). To ta funkcja odpowiada za włączanie tv, przez zewnętrzne urządzenia podłączone przez hdmi.

Dzięki za podpowiedź to rozwiązało problem. Ale niestety zauważyłem kolejny i to jeszcze większy.

Jeśli chodzi o oglądanie NC+ to z dźwiękiem wszystko ok i w momencie włączenia TV odpala się tez amplituner. Natomiast w momencie włączenia Netflixa lub TV naziemnej z amplitunera leci dalej dźwięk z NC+. Tak jak pisałem wcześniej NC+ mam wpięte do amplitunera i potem po HDMI ARC do telewizora.

Nie za bardzo się znam na tych dzisiejszych technikach ale tak to chyba nie powinno działać. Ma ktoś jakąś poradę

 

11 godzin temu, drozdek napisał:

 

Edytowane przez sebsek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...