Skocz do zawartości
mxmxm

TV do 3300zł , minimum 100Hz + Netflix

Rekomendowane odpowiedzi

Tv nie dla mnie tylko starszej znajomej , najważniejsze dobra matryca i Netflix

 

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około16m2
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
Co chcemy aby telewizor posiadał ?może mieć 4k ale nie musi, minimum 100hz + Netflix
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( HD, SD ) ? HD, SD
Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko po trochu
Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Netflix
Preferencje co do wielkości? minimum 48"
Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Panasonic , LG
Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3300 PLN im mniej tym lepiej wiadomo

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj jedyny sensowny model to 50j6240 lub jak chcesz większy TY to masz 60j6240 :)
fullHD, 100Hz i bardzo dobra jakość obrazu.
Na philipsy nawet nie patrz, bo to kicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tych niech wybiera :) oba mają minimum 100Hz 

Samsung 50j6240 lub Samsung UE48J6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Philips PUS6501 w 49 calach kosztuje około 2800 zł. Będzie miał on tę zaletę, iż ma matrycę UHD z HDRem. Około 400 nitów, ale zawsze.
Blisko budżetu był by także większy calaż tego tv 55 cali ~3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Łukasz napisał:

Ewentualnie Philips PUS6501 w 49 calach kosztuje około 2800 zł. Będzie miał on tę zaletę, iż ma matrycę UHD z HDRem. Około 400 nitów, ale zawsze.
Blisko budżetu był by także większy calaż tego tv 55 cali ~3500.

Oj, nie. Philips ma fatalna matryce IPS, która nawet nie trzyma poziomu kontrastu 1000:1, to co wyświetli wiec nie ma NIC wspólnego z prawdziwym szerokim zakresem HDR. Poza tym nie ma na rynku gorszego tv jeżeli idzie o jakość obrazu od tych beznadziejnych matryc TPV.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Łukasz napisał:

Ewentualnie Philips PUS6501 w 49 calach kosztuje około 2800 zł. Będzie miał on tę zaletę, iż ma matrycę UHD z HDRem. Około 400 nitów, ale zawsze.
Blisko budżetu był by także większy calaż tego tv 55 cali ~3500.

Na forum jest test 7101, który jest modelem wyższym niż 6561(6501) i nawet w tym ciężko mówić o HDRze, bo nie osiąga nawet minimalnych wartości (lub w wybranych scenach łapie się na totalne minimum) aby w ogóle mówić o efekcie HDR.

Zresztą sam przez ten model przechodziłem, nie polecam.

Już z uwagi na beznadziejną płynność i czerń, nawet nie przez marny HDR, bo w tej cenie mogłoby go nie być.

Natomiast PNM na minimum powoduje nadpłynność, która dla mnie jest zbyt agresywna. Zresztą nawet Darko na YT, który chwalił ten TV też o tym mówił, a w TVTest Chmielewski wprost napisał, że PNM do niczego się nie nadaje.

Czerń słaba, bardzo słaba, po kontakcie z VA nie chcę iPS-a już nigdy. Nie wiem czy te matryce od LG też są tak słabe jak ta TPV, ale testować więcej już tego w warunkach domowych nie będę. :P

Swoją drogą, wiem, że na HDTV jeśli tam temat założysz, Kiki (moderator) napisze Ci, że 6561 to cud techniki, ale niech to zdjęcie ostatnio dodanych wpisów z dzisiaj wystarczy za wiadomość jaką markę te forum promuje...

Philips, Philips, Inne, Inne, Philips, Philips, Philips, Philips, Philips, Inne, Philips, Inne, TCL

 

philips.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...