Skocz do zawartości
DanPie

Philips 65PUS7601/12 nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z nowo zakupionym tv jak w temacie. Mianowicie tv na początku działał beż zarzutów (4 dni temu), jednak z czasem tv zaczął zachowywać się "dziwnie": najpierw pojawiały się problemy z włączeniem tv (tv zacinał się na pokazaniu loga PHILIPS), po zrestartowaniu odpalał się. Następnie tv sam zaczął uruchamiać się w nocy. Teraz tv nie chce się w ogóle uruchomić: jeszcze wczoraj zapalało się na ekranie logo Philips i nic więcej się działało, a dzisiaj już nie zapala się ekran. Tv reaguje na pilota (miga czerwona kontrolka przy wciskaniu) ale tv nie uruchamia się.

Proszę o informację co może być problemem i w jaki sposób mogę uruchomić tv np. przy użyciu usb i aktualizacji oprogramowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem podobny objaw.. Mam go 4 miesiące. Wczoraj w nocy sam się włączył było logo philips i migala czerwona dioda. Musiałem wtyczkę wyjąć. Chyba coś skaszanili w rym ostatnim sofcie. Nigdy wcześniej tego nie miałem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy serwis Philips napisze w ekspertyzie, że tak ma być i że jest to normalne zachowanie telewizora ;) ?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DanPie napisał:

Proszę o informację co może być problemem...

Problemem jest dział opracowań i softu firmy Philips a także jakość produkcji i serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pike napisał:

Wczoraj miałem podobny objaw.. Mam go 4 miesiące. Wczoraj w nocy sam się włączył było logo philips i migala czerwona dioda. Musiałem wtyczkę wyjąć. Chyba coś skaszanili w rym ostatnim sofcie. Nigdy wcześniej tego nie miałem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli migająca dioda w Philipsie oznacza aktualizowanie się tv, to wyciągnięcie wtyczki w trakcie jest najgorszym możliwym pomysłem. Nie pozostaje więc nic innego jak tel na infolinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii nic nie pomogli. Czy mogę w jakiś sposób odpalić tv przez usb? na przykład po ściągnięciu autorun_QM163E_R000.006.188.012.upg i odpaleniu go przez USB. 

Podejrzewam, że coś się wysypało w sofcie ale nie mam pomysłu od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci na infolinii powiedzieli? Jak rozumiem TV jest na gwarancji?

Zapewne musisz oddać telewizor do serwisu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli migająca dioda w Philipsie oznacza aktualizowanie się tv, to wyciągnięcie wtyczki w trakcie jest najgorszym możliwym pomysłem. Nie pozostaje więc nic innego jak tel na infolinię.

Na szczęście po moim zabiegu nic się nie wydarzyło. Była 00:30 i nie myślałem. Tv się odpalił normalnie to wyłączyłem go pilotem. Działa.. Ale głupota jest by włączył się w nocy i aktualizował

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wlaczalby ekranu tylko aktualizowal się w tle to w nocy jest ok, ale on Ci włączył ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii powiedzieli, że nie są w stanie zdalnie pomóc i trzeba oddać do serwisu bo tv nie uruchamia się do końca. W nocy zapalało się podświetlenie ledowe na biało, pojawiało się logo na ekranie i po jakimś czasie wyłączał się sam tv.

Zanim go oddam do serwisu i będę czekał miesiąc lub dłużej chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość uruchomienia go samodzielnie. Dzisiaj wcisnąłem kilka razy joystick z tyłu ekranu i... zaczęła grać jakaś muzyka. Co dziwniejsze nie był do tv podłączony żaden kabel (poza prądowym), działało pogłaśnianie i ściszanie ale ekran był całkiem czarny... 

Czasami tv odpala się tak, że jest na ekranie logo philipsa (po odłączeniu z prądu na jakiś czas) a czasami zapala się tylko mały napis "philips" pod tv i nic więcej się nie dziele. Jak widać logo philipsa na ekranie to mruga dioda kilka sekund a później gaśnie, no i jak pali się logo philipsa na ekranie to włączają się ledy na biało.

Czy ktoś wie w jaki inny sposób mogę odpalić tv ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulsująca dioda w telewizorach Philips oznacza że TV się włącza, czyli bootuje Androida po zimnym restarcie (po włożeniu wtyczki z prądem). Jeżeli w trakcie normalnego trybu standby zaczyna pulsować to oznaka że Android w trybie uśpienia się wysypał i TV zaczął go ładować od zera. Nie ma to nic wspólnego z aktualizacją i wyjęcie wtyczki w czasie tego procesu nie powinno w żaden sposób zaszkodzić telewizorowi. W Twoim przypadku bardziej prawdowdopodobna jest jakaś awaria sprzętowa, która wystąpiła w nocy, spowodowała reset TV, ale z powodu tej awarii nie jest on w stanie już ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55PUS6272/05 ambilght w moim wyskoczyło Mi żebym jak najszybciej zrobić aktualizacje wiec próbuje wszystko ok ładuje się i pod koniec nie udało się  ponów dałem ponów i tak trzy razy nie udawało się wiec ale za 4 razem udało się i wszystko gotowe i na dole z prawej widzę napis urucho pon.... to czekam czekam nic się nie dzieje wiec klikałem ok nagle tel się wyłączył i cisza nie włączył się próbuje pilotem dioda miga ale zero reakcji tv cisza guzik na tv to samo kontrolka miga no mówię masakra czekam z 10 min na phlips stronie pisze ze to może trwac  słychać ze tv jak by działał ale ekran czarny ,tak wiec odłączyłem kabel zasilający i usłyszałem dźwięk tyk z głośników ,ponownie podpiąłem i patrzę phlips napis pojawił sie tv działa sprawdzam aktualizacja najnowsza 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...