Skocz do zawartości
tvorek

TV 4K/FHD (Salon) - VA 55-58" do 5.500 PLN - Proszę o Pomoc w Wyborze TV.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić telewizor 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).

Zależy mi na dobrej czerni, poprawnym odwzorowaniu kolorów, wysokim kontraście ale przede wszystkim na idealnym podświetleniu - więc chciałbym się Was, jako zadowolonych użytkowników i recenzentów poradzić się,  licząc na Wasze doświadczenie i udzielenie odpowiedzi w tym zakresie.

 

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka). 

Byłem (niezadowolonym) posiadaczem Philipsa PUS7101 (zwróciłem), który skusił mnie cyferkami ale obrazem skutecznie zraził do IPS, więc nigdy więcej IPS z takim cloudingiem, bandingiem, i niestablilnością. 

 

Obecnie zastanawiam się nad kilkoma modelami: Samsung 55KS7000 (ale słyszałem o rozklejaniu oraz martwych pikselach, sporo uwag na niniejszym forum i nie tylko), Sony 55XD9305 (ale czy warto aż tyle dopłacać do tego modelu, czy cena jeszcze spadnie po wejściu serii 2017 roku, czy warto myśleć o niższej serii np. KD55SD8505, 55XD8577), Panasonic 58DX750 (ale raczej graniczy z cudem jego dostępność, w przypadku nowego). Czy jest jakaś recepta na wybór modelu z pośród tych trzech modeli, lub alternatywny wybór. Jaki model warto wybrać, z którego wybory użytkownik będzie usatysfakcjonowany. Forum czytam regularnie, jednakże każdy przypadek jest inny oraz każdy ma też odmienne preferencje. 

Bardzo proszę o pomoc i sugestie w wyborze właściwego Telewizora. Dziękuje!

Edytowane przez tvorek
Aktualizacja i poprawa tytułu.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie z modeli na rok 2016 to właśnie pozostaje wybór pomiędzy Panasoniciem DX750, Samsungiem KS7000 i nieco droższym XD93 od Sony i tak naprawdę wszystkie te 3 modele dużo nie dzieli. Nie wspomniałeś nic o konsoli, więc zapewne nie grasz i input lagiem nie ma się co sugerować i tę kwestię można na wstępie skreślić.

Też się od Philipsa odbiłem niestety, a przejście z IPS na VA w kwestii czerni i kontrastu to zmiana nieporównywalnie większa na plus niż na początku mogło mi się wydawać.

Osobiście Sony odrzuciłem, bo w tamtym czasie był jakieś 1500 zł droższy od Samsunga i Panasonica i nie widziałem żadnych argumentów za tą dopłatą, wybierałem właśnie między Panasonicem i Samsungiem, ale u mnie to był TV w 60% do gier, w 40% do filmów stąd finalnie wybór padł na KS7000. Z ramką i pikselami dobrze słyszałeś/czytałeś, tzn. są sztuki faktycznie z bad pixelami oraz był na sporą skalę problem z ramką. TV mam 4 miesiące, nic nigdzie nie odstaje, ale problemu w skali globalnej nie neguję, bo zdjęcia też widziałem. Mam za to 1 bad pixela, ale olałem zwroty, gdyż jestem nadzwyczaj zadowolony z braku cloudingu i nie chciałem po prostu się wpakować w gorszą sytuację.

Z tym XD93 od Sony od strony technicznej też idealnie nie jest, wiele sztuk jest 'zakrzywionych', tzn. patrząc od góry TV nie idzie idealnie prosto, a skręca i widać krzywiznę, jest sporo zdjęć w temacie tutaj na HDTV Polska nawet i filmików na YT. Nie wiem, może jestem źle nastawiony do Sony, ale po prostu uważam, że zbyt wiele kasy sobie życzą za produkt, który wcale nie jest lepszy od konkurencji.

Jeśli DX750 znajdziesz nowy w sklepie, to myślę, że nie będziesz zawiedziony i jest to bezpieczna opcja, zwłaszcza jako, że input lag się nie liczy w Twoim przypadku.

Z drugiej jednak strony, połowa marca nadchodzi i do końca marca powinny być już testy i tutaj i na innych stronach części nowych modeli, pierwsze już się pojawiają, także jeśli zakup nie jest planowany na już, natychmiast, to też zerknij na informacje o nowych modelach i może jednak modele na 2017 r.?

Co do równomierności podświetlenia, bodajże 'pmcomp' słusznie zauważył, że strasznie słabo z tym było w roku 2016 i tak naprawdę każda marka tutaj nawaliła. Clouding to ta nieszczęsna cecha LCD LED z kolei i zależy jak się trafi niestety, od sztuki w dużej mierze.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2017 o 19:34, tvorek napisał:

Zamierzam kupić telewizor 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).

Zależy mi na dobrej czerni, poprawnym odwzorowaniu kolorów, wysokim kontraście ale przede wszystkim na idealnym podświetleniu - więc chciałbym się Was, jako zadowolonych użytkowników i recenzentów poradzić się,  licząc na Wasze doświadczenie i udzielenie odpowiedzi w tym zakresie.

 

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka). 

Byłem (niezadowolonym) posiadaczem Philipsa PUS7101 (zwróciłem), który skusił mnie cyferkami ale obrazem skutecznie zraził do IPS, więc nigdy więcej IPS z takim cloudingiem, bandingiem, i niestablilnością. 

 

Obecnie zastanawiam się nad kilkoma modelami: Samsung 55KS7000 (ale słyszałem o rozklejaniu oraz martwych pikselach, sporo uwag na niniejszym forum i nie tylko), Sony 55XD9305 (ale czy warto aż tyle dopłacać do tego modelu, czy cena jeszcze spadnie po wejściu serii 2017 roku, czy warto myśleć o niższej serii np. KD55SD8505, 55XD8577), Panasonic 58DX750 (ale raczej graniczy z cudem jego dostępność, w przypadku nowego). Czy jest jakaś recepta na wybór modelu z pośród tych trzech modeli, lub alternatywny wybór. Jaki model warto wybrać, z którego wybory użytkownik będzie usatysfakcjonowany. Forum czytam regularnie, jednakże każdy przypadek jest inny oraz każdy ma też odmienne preferencje. 

Bardzo proszę o pomoc i sugestie w wyborze właściwego Telewizora. Dziękuje!

Bardzo fajnie, że czytasz testy na portalu/forum. Rozeznanie wstępne też trafne zrobiłeś :) Widzisz problem z tym idealnym podświetleniem jest spory bo sztuka sztuce nierówna.  Teoretycznie najrowniejsze winno być Sony xd93, ale czy taka sztukę trafisz? Trzeba próbować póki jest z czego wybierać (stany magazynowe mogą się niedługo szybko kończyć). Sądzę też że warto wziąć na sprawdzenie w domu dx700 w wersji 58 cali, sporo zaoszczedzisz a może trafisz na równa sztukę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się może podłącze pod temacik mam podobne wymagania co autor tematu. Natomiast od przeglądania ofert głowa boli. Do tej pory użytkuje sam ps51d6900 jestem zadowolony ale jak to w modelach samiego plazmowych pada powoli matryca pionowe pasy martwych pikseli. Więc rozglądam się za czymś sensownym w minimum 55 calach. Miałem na chwilę sharpa 55xuf8772es i niestety odesłałem spowrotem bo czerni brak. A oglądam wieczorami głównie. Także co by nie mówić modeli które prezentują słaby poziom obrazu jest wiele. Więc może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2017 o 21:46, Xisiek napisał:

Bardzo fajnie, że czytasz testy na portalu/forum. Rozeznanie wstępne też trafne zrobiłeś :) Widzisz problem z tym idealnym podświetleniem jest spory bo sztuka sztuce nierówna.  Teoretycznie najrowniejsze winno być Sony xd93, ale czy taka sztukę trafisz? Trzeba próbować póki jest z czego wybierać (stany magazynowe mogą się niedługo szybko kończyć). Sądzę też że warto wziąć na sprawdzenie w domu dx700 w wersji 58 cali, sporo zaoszczedzisz a może trafisz na równa sztukę 

Tak, czytam tu i ówdzie i muszę przyznać, iż wraz z większą ilością przeczytanego materiału jestem niemal pewien, iż w tej kategorii cenowej (+/- 5.500 PLN za TV 55-60 cali) nie mam obecnie zbyt dużego a tym samym dobrego wyboru, a jeśli nawet takowy się pojawia, to wybór odpowiedniej sztuki graniczy z cudem w modelach z 2016 roku (2015 niedostępne, a 2017 niekoniecznie lepsze lub w cenach zawierających jeszcze podatek od nowości). Oddałem P(tfu)US7101 - nigdy więcej! więc kolejny TV, który zagości powinien być zdecydowanie lepszy w parametrach wyświetlanego obrazu a przy okazji zapewnić możliwość bezprzewodowego strumieniowania. XD93- nie chciałbym przepłacać nie mając pewności wyboru odpowiedniej sztuki. Panas dx750 - niedostępny (niestety).  Dziękuje za propozycję. 

Pytanie: 

1. Czy 58dx700 (skoro nie jest dostępny dx750) posiada 60Hz/MVA. W teście dx700 mowa o dobrym upłynniaczu, a Maciej napisał: "potrafi poprawić płynność filmów" a co np. z piłką kopaną czy szybką akcją (mam uprzedzenie po słabym upłynniaczu Philipsa)? oraz jak smart FireFox (chodzi mi głównie o streaming do TV  via WiFiRepeater to LAN ?) - czy lisek to uciągnie?.

2. A w przypadku LG EG910v (czy brać pod uwagę winietowanie, przebarwienia oraz gubienie detali w niemal-czerniach /black crush, z odwzorowaniem ruchu procesorów obrazu, które stosuje LG) czy też to niezaprzeczalnie świetny OLD FHD, którego warto brać pod uwagę - nawet pomimo, iż jest to FHD a nie 4K?

3. Czy w przypadku 55KS7000 warto szukać obecnie "odpowiedniej" sztuki, czy jednakowoż odpuścić sobie marketing oraz serwis Samsunga, pomimo dobrych paramsów na papierze?  

..............................................................................................................................

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o raczej średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i w weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz WiFi streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość uzyskanego z Dekodera DM800SE / TVSat oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera (OSX/Windows) po Wifi->Kablu (Repeater) oraz płynnym,bez przycinek Youtube (Muzyka).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Uplynniacz w dx700 jest całkiem porównywalny z dx750 w aspekcie płynności, niemniej ostrość ma lepszą dx750 (ma 120Hz). Uplynniacz działa na każdym materiale czy tv (50Hz) czy film 24p.

b ) Oled fhd moim zdaniem nie jest wart zakupu dla kogoś świadomego niuansów i mającego doświadczenie, wszystko co napisałeś występuje, poza tym uplynniacz w LG to porażka

c) ks7000 przy Twoich zastosowaniach bym sobie darował, jego zalet nie wykorzystasz a ryzyko niezadowolenia jednak występuje

PS. Osobiście ze smarta korzystam relatywnie rzadko, więc się nie wypowiem.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację od miesiąca, a tych telewizorów jest coraz mniej. DX700 - matryca 60Hz :(, dx750 już nie ma; KS7000, czy KS7500 mają tę wadliwą obudowę (byłem w euro i MM, każdy jeden tv w jakimś stopniu miał odłażącą obudowę z boku, dodatkowo wiele modeli miało wyraźnie jaśniejszą matrycę przy krawędziach (takie jakby świecące punkty widoczne od brzegu); SD8505 wydaje się być dobrym wyborem (bo XD ma matryce IPS - więc odpada) - ale też w zasadzie znika z półek. W MM jest promocja super cena, ale towar już z ekspozycji.

tvorek - podjąłeś jakąś decyzję?

 

Jak tak dalej pójdzie to te tv się skończą i będzie trzeba zrewidowac budżet, bo wjadą modele z 2017 i ceny +2,000 dla podobnych parametrów.

A może się mylę i już lepiej poczekać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety jeszcze nie podjąłem decyzji - gdyż z Oleda 910 się wyleczyłem na chwilę obecną, tak samo jak i z KS7000 - ze względu na problemy użytkowników. W związku z powyższym poważnie biorę nadal właśnie DX700, pomimo iż ma matrycę 60hz oraz mocno trzyma cenę....(5 kilo)., co powoduje, iż przychodzą mi również do głowy:

a) 60J6240 - które rzekomo mają matryce 100Hz, podświetlenie Direct LED i b.dobrą cenę- więc w kwestii kontrastu, podświetlenia i czerni powinno być ok. 
Niestety nie mam ich specyfikacji i nie wiem czy tak faktycznie jest oraz czy wybierając 60" będzie równie dobry jak 65" o którym piszą??

B) 58j5200 - na displayspecifications info, iż ma niezły Kontrast (dynamiczny), VA, Direct LED, 60 HZ
Czy może konkurować z 60J6240, gdyż jest niejako z serii 5x? ale nie mam danych 60J240 więc nie mam jak porównać? 
c) KU6000 - również promowany, ale tutaj jest tego wiele odmian np. *UE55KU6000 - to PLS ale Direct LED i 60Hz, *UE60 i 65KU6000 - to VA ale Edge-Led i 60 HZ

 

yashek oraz maciej8majewski - a co u Ciebie odnośnie wyboru? 

W mojej ocenie zdecydowanie TV ma grać dobrze (czerń, kontrast) i to jest podstawowy wyznacznik. Jeśli przy okazji posiada Smarta na którym wrzucę Streaming/Lan z kompa - to już poezja. Może ktoś z Was ma i stał przed takowym lub podobnym wyborem? Zapłacić mogę max 6kPLN, ale powinna być to zdecydowana korzyść względem pozostałych propozycji, która jeśli pod względem czerni, kontrastu i podświetlenia mnie zadowoli - to po co przepłacać, jeśli za 3,4 lata kupię***sobie nowyicon_smile.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2017 o 12:43, Xisiek napisał:

a) Uplynniacz w dx700 jest całkiem porównywalny z dx750 w aspekcie płynności, niemniej ostrość ma lepszą dx750 (ma 120Hz). Uplynniacz działa na każdym materiale czy tv (50Hz) czy film 24p.

 

Nieco uzupełnię twoją wypowiedź, niektóre tv 50hz mają częściowy upłynniacz tj mają działającą funkcję de-judder tj redukcję mikro skokowości obrazu w poziomie, w związku z czym obraz wygląda gładko tj nie szarpie w poziomie przy ruchach. Ale w tv 50 hz nie da się zrobić lux ostrego nierozmazanego obrazu w szybkich ruchach, tryb de-blur. Tym niemniej Panas w serii 7000 50hz zastosował pewne sztuczki które minimalnie poprawiają tą kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście co do niego podałeś linka, jest wyraźnie napisane że odświeżanie matrycy wynosi 50 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

W tym teście co do niego podałeś linka, jest wyraźnie napisane że odświeżanie matrycy wynosi 50 hz.

Może mylę pojęcia, ale wszędzie są liczby 60 jeśli mowa o odświeżaniu matrycy, nawet pogrubione, natomiast nigdzie w tym opisie nie zauważyłem tego co sugerujesz..., czyli 50 w tym parametrze. Możesz zacytować/wskazać gdzie to jest napisane, bo nie znalazłem.

Panasonic DX700 wyposażony został w matrycę o maksymalnej częstotliwości odświeżania wynoszącej 60Hz
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-50dx700e-test-ultra-hd-lcd-led/
Panasonic DX700 zbudowany został na 60Hz matrycy typu VA i wszystko wskazuje na to, że jest to dokładnie taka sama matryca jak we flagowym modelu DX900, tyle, że „wykastrowana” z herców.
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-50dx700e-test-ultra-hd-lcd-led/
Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Europy jest standard nadawania  50Hz a dla USA 60hz   (takie matryce LCD nie mają pełnowartościowego systemu de blur, czyli smużą i rozmazują obraz przy szybkich ruchach)

Żeby zaimplementować redukcję rozmazywania obrazu (czyli mniej więcej zasymulować działanie tv kineskopowego 50/60 HZ który między klatkami ''mrugał'')  trzeba użyć matryce 100hz dla Europy albo 120hz dla USA.

 

Absolutnym wzorcem ostrego i w pełni czytelnego obrazu w szybkim ruchu, są kineskopowe tv czy też kineskopowe monitory komp (najlepiej trinitron). Jak ktoś miał cały czas wysokiej jakości telewizor CRT, i nagle ma u siebie tv lcd 50/60hz to się może normalnie załamać.

 

  

Dla przykładu, typowy obraz w szybkim ruchu na matrycy LCD o natywnej częstotliwości 50/60 hz :

m_3.jpg

 

A poniżej tryb stroboskopowy na matrycy LCD o natywnej częstotliwości 100/120 Hz symulujący pracę telewizora/monitora kineskopowego :

 

m_01.jpg

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Dla Europy jest standard nadawania  50Hz a dla USA 60hz   (takie matryce LCD nie mają pełnowartościowego systemu de blur, czyli smużą i rozmazują obraz przy szybkich ruchach)

Żeby zaimplementować redukcję rozmazywania obrazu (czyli mniej więcej zasymulować działanie tv kineskopowego 50/60 HZ który między klatkami ''mrugał'')  trzeba użyć matryce 100hz dla Europy albo 120hz dla USA.

To co zrobi TV dla Europy jak mu wrzuce płytę z sygnałem 60p? :)

Dwa - z tego co wiem wszystkie TV są 60Hz, te rzekomo 120Hz tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce są jednocześnie 50/60 Hz albo 100/120 Hz tj pracują w tych zakresach.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie jestem w podobnej sytuacji. Czy ktoś z was podjął już decyzje? A może czekacie na modele 2017?
Swoją drogą ktoś wie jakie są różnice pomiędzy KS7000 i jego różnymi odmianami?
W sieci ostatnio można natknąć się na taki model UE65KS7090 - jest on w zauważalnie niższej cenie od standardowych KS7000.

Edytowane przez eclipse01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...