Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na masakrycznie długi czas reakcji systemu Android w telewizorze  Sony xe85, xe90, xe93... który sprawił,  że zrezygnowałem z zakupu, choć był murowanym pewniakiem. Przejście pomiędzy trybami pracy Sat/Netflix, alikacjami,  zwłoka i koszmarnie długi czas reakcji przypomina zawirusowany komputer albo stary wolny telefon z małą ilością ramu. Na dobry TV składa się wiele elementów również płynność działania,  ergonomia i komfort użytkowania, zwłaszcza teraz  kiedy tv zrobił się internetowy jak nigdy wcześniej. Przed zakupem polecam rozważyć i potestować na żywo poozstałe systemy,żeby nie było w domu rozczarowania. Może okazać się  że lepiej dokupić boxa za 300zl bo android tam tv działa dobrze, jeśli ktoś koniecznie chce mieć dwa systemy. 

Tak działa android tv w sony. To nie jest kwestia trafienia bądź spudłowania. W mojej ocenie - nie do przyjęcia w 2018 roku,tak samo jak nawigacja w fordzie. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Michał Zarzycki napisał:

Uwaga na masakrycznie długi czas reakcji systemu Android w telewizorze  Sony xe85, xe90, xe93... który sprawił,  że zrezygnowałem z zakupu, choć był murowanym pewniakiem. Przejście pomiędzy trybami pracy Sat/Netflix, alikacjami,  zwłoka i koszmarnie długi czas reakcji przypomina zawirusowany komputer albo stary wolny telefon z małą ilością ramu. Na dobry TV składa się wiele elementów również płynność działania,  ergonomia i komfort użytkowania, zwłaszcza teraz  kiedy tv zrobił się internetowy jak nigdy wcześniej. Przed zakupem polecam rozważyć i potestować na żywo poozstałe systemy,żeby nie było w domu rozczarowania. Może okazać się  że lepiej dokupić boxa za 300zl bo android tam tv działa dobrze, jeśli ktoś koniecznie chce mieć dwa systemy. 

Tak działa android tv w sony. To nie jest kwestia trafienia bądź spudłowania. W mojej ocenie - nie do przyjęcia w 2018 roku,tak samo jak nawigacja w fordzie. 

Android to nie Tizen. Nie jest tak szybki, ale bez przesady, używa się go "przyzwoicie". Po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień chodzi nawet szybko:)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie jestem zadowolony w tym aspekcie. Jak juz zona mowi ze ja wnerwia dluga reakcja tv na pilota to cos musi byc na rzeczy.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite jak bardzo internet odmienił funkcje telewizora i jak ważne jest szybkie działanie całego systemu. Chyba zgodzi się z tym każdy kto używał szybkiego nowego smartphona. Mulenie i lagi sprzętu za kilka tysięcy PLN podłączonego do network to nieporozumienie. W efekcie niektóre tv są premium tylko na papierze. W moim przypadku, chodziło o 65". Pomimo że od lat chętnie kupuje produkty marki Sony,  zawsze z ich urządzeń jestem zadowolony i uważam że są solidne,  tym razem nie dokonałem zakupu.  Naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym wybrać się do salonu czy sklepu zrobić własną sieć wifi i zobaczyć na własne oczy jak może działać dobry i kiepski system w tv. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niesamowite jak bardzo internet odmienił funkcje telewizora i jak ważne jest szybkie działanie całego systemu. Chyba zgodzi się z tym każdy kto używał szybkiego nowego smartphona. Mulenie i lagi sprzętu za kilka tysięcy PLN podłączonego do network to nieporozumienie. W efekcie niektóre tv są premium tylko na papierze. W moim przypadku, chodziło o 65". Pomimo że od lat chętnie kupuje produkty marki Sony,  zawsze z ich urządzeń jestem zadowolony i uważam że są solidne,  tym razem nie dokonałem zakupu.  Naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym wybrać się do salonu czy sklepu zrobić własną sieć wifi i zobaczyć na własne oczy jak może działać dobry i kiepski system w tv. 
Jeśli uważasz że tv będę chodzić jak smartfony te z najwyższej półki to powodzenia... Chociaż było by super. Może po prostu trafiłeś na naprawę kiepski egzemplarz, i udaj się do innego sklepu. Ja osobiście naprawdę nie mam na co narzekać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Rusztecki napisał:

Jeśli uważasz że tv będę chodzić jak smartfony te z najwyższej półki to powodzenia... Chociaż było by super. Może po prostu trafiłeś na naprawę kiepski egzemplarz, i udaj się do innego sklepu. Ja osobiście naprawdę nie mam na co narzekać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Widocznie kazdy ma inny prog tolerancji. Przeciez mam porownanie z moim piecioletnim samsungiem i wiem jak to powinno chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w weekend z różnymi filmami z czarnymi pasami i potwierdziłem moje przypuszczenia: jeśli pasy są wbudowane w film, upłynniacze działają poprawnie, jeśli są dorabiane przez odtwarzacz, działają znacznie gorzej, lub nie działają w ogóle.

Mam zatem do Was pytanie: czy zna ktoś może jakiś darmowy i prosty konwerter, który pozwoli na dołożenie czarnych pasów do filmu nie zmieniając jego jakości/kodeków i generalnie niczego? Po prostu film w rozdzielczości 1920x800 (przeważnie mkv) zmieni na 1920x1080 uzupełniając go czarnymi pasami.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po paru dniach używania także system zaczął mulić, najbardziej wkurzająca jest zwłoka przy wchodzeniu w ustawienia, TV potrafi myśleć parę sekund nim wyświetli proste graficznie menu. Na szczęście zaglądam tam coraz rzadziej, gdyż już wszystko mam poustawiane ;)

Wchodzenie w menu "home" także troszkę laguje, no ale tam parę rzeczy telewizor musi sobie "doczytać". Poprzednio miałem WebOs 3.0 i tamten mimo, że też potrafił przyciąć, to jednak był dużo bardziej responsywny. No ale za to dużo więcej zabawy i możliwości jest na AndroidTV i już z dwojga złego wolę powolny system z fajnymi możliwościami, niż zamknięty WebOS z paroma aplikacjami na krzyż i mnóstwem śmiecia na rynki posługujące się cyrylicą.

Zauważyłem dziwną sprawę w porównaniu do poprzedniego TV (LG). Niby źródło sygnału to samo (solo 4K) a obraz na soniaczu niemal jest pozbawiony dokuczliwych wad wysokiej kompresji programów nadawanych przez NC+, ciekawe, zawsze myślałem, że ten model telewizora da mi lepszą czerń, może lepsze kolory.... a tu taka niespodzianka :D

PS

Zakupiłem sobie kiedyś listwę LED podłączaną do portu USB (fajnie podświetla ścianę za TV) i w LG sprawa była prosta, TV włączałem i z automatu włączało się też to oświetlenie, telewizor dawałem na stand by i LEDy też się elegancko wygaszały... Tutaj o ile z włączeniem nie ma problemu to diody po wyłączeniu TV gasną dopiero po jakichś 5 minutach.... i nie byłby to żaden problem, gdyby nie fakt, że te LEDy same co jakiś czas same się odpalają na parę sekund i gasną. Tak więc wychodzi na to, że co jakiś czas na porcie USB pojawia się samoczynnie napięcie, pytanie tylko po co i czy można to jakoś wyłączyć?

 

48 minut temu, Adek napisał:

U mnie po paru dniach używania także system zaczął mulić, najbardziej wkurzająca jest zwłoka przy wchodzeniu w ustawienia, TV potrafi myśleć parę sekund nim wyświetli proste graficznie menu. Na szczęście zaglądam tam coraz rzadziej, gdyż już wszystko mam poustawiane ;)

Wchodzenie w menu "home" także troszkę laguje, no ale tam parę rzeczy telewizor musi sobie "doczytać". Poprzednio miałem WebOs 3.0 i tamten mimo, że też potrafił przyciąć, to jednak był dużo bardziej responsywny. Przy czym tam są głównie same ikonki, bez bajerów graficznych, przechodzenie przez menu aplikacji to też zacinki. No ale za to dużo więcej zabawy i możliwości jest na AndroidTV i już z dwojga złego wolę powolny system z fajnymi możliwościami, niż zamknięty WebOS z paroma aplikacjami na krzyż i mnóstwem śmiecia na rynki posługujące się cyrylicą.

Zauważyłem dziwną sprawę w porównaniu do poprzedniego TV (LG). Niby źródło sygnału to samo (solo 4K) a obraz na soniaczu niemal jest pozbawiony dokuczliwych wad wysokiej kompresji programów nadawanych przez NC+, ciekawe, zawsze myślałem, że ten model telewizora da mi lepszą czerń, może lepsze kolory.... a tu taka niespodzianka :D

PS

Zakupiłem sobie kiedyś listwę LED podłączaną do portu USB (fajnie podświetla ścianę za TV) i w LG sprawa była prosta, TV włączałem i z automatu włączało się też to oświetlenie, telewizor dawałem na stand by i LEDy też się elegancko wygaszały... Tutaj o ile z włączeniem nie ma problemu to diody po wyłączeniu TV gasną dopiero po jakichś 5 minutach.... i nie byłby to żaden problem, gdyby nie fakt, że te LEDy same co jakiś czas same się odpalają na parę sekund i gasną. Tak więc wychodzi na to, że co jakiś czas na porcie USB pojawia się samoczynnie napięcie, pytanie tylko po co i czy można to jakoś wyłączyć?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 09:47, Michał Zarzycki napisał:

Uwaga na masakrycznie długi czas reakcji systemu Android w telewizorze  Sony xe85, xe90, xe93... który sprawił,  że zrezygnowałem z zakupu, choć był murowanym pewniakiem. Przejście pomiędzy trybami pracy Sat/Netflix, alikacjami,  zwłoka i koszmarnie długi czas reakcji przypomina zawirusowany komputer albo stary wolny telefon z małą ilością ramu. Na dobry TV składa się wiele elementów również płynność działania,  ergonomia i komfort użytkowania, zwłaszcza teraz  kiedy tv zrobił się internetowy jak nigdy wcześniej. Przed zakupem polecam rozważyć i potestować na żywo poozstałe systemy,żeby nie było w domu rozczarowania. Może okazać się  że lepiej dokupić boxa za 300zl bo android tam tv działa dobrze, jeśli ktoś koniecznie chce mieć dwa systemy. 

Tak działa android tv w sony. To nie jest kwestia trafienia bądź spudłowania. W mojej ocenie - nie do przyjęcia w 2018 roku,tak samo jak nawigacja w fordzie. 

U mnie wszystko hula. Może masz żyłe wodną w ścianie?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, koega_kris napisał:

 

 

3 godziny temu, koega_kris napisał:

U mnie wszystko hula. Może masz żyłe wodną w ścianie?

Żyły wodne to sciema , grozna duchowo jesli w to uwierzysz i zamowisz radiestete

Edytowane przez Paweł1551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia jestem świeżym użytkownikiem tego modelu tv. Ze swej strony chciałem powiedzieć że android rzeczywiście nie jest demonem responsywnosci i potrafi zaleźć za skórę. Jeżeli mogę mieć jakąś radę dla właścicieli tego modelu co do systemu i jego pracy, to mi pomogło wyczyszczenie pamięci podręcznej systemu w ustawieniach. Po drugie dłuższe przyciśnięcie przycisku home na pilocie powoduje pokazanie wszystkich aplikacji działających aktualnie w tle. Dzięki temu możemy powyłączać zbędne aplikacje co moim zdaniem również przyspieszy działanie systemu. Co do jakości obrazu nie mam się do czego przyczepić chociaż szczerze jestem laikiem w tej materii. Być może sam ruch mógłby się prezentować lepiej zwłaszcza podczas oglądania futbolu ale zauważyłem że to także jest zależne od źródła.

Edytowane przez Tomasz Kaczmarczyk
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2018 o 09:04, Tomasz Kaczmarczyk napisał:

Witam, od tygodnia jestem świeżym użytkownikiem tego modelu tv. Ze swej strony chciałem powiedzieć że android rzeczywiście nie jest demonem responsywnosci i potrafi zaleźć za skórę. Jeżeli mogę mieć jakąś radę dla właścicieli tego modelu co do systemu i jego pracy, to mi pomogło wyczyszczenie pamięci podręcznej systemu w ustawieniach. Po drugie dłuższe przyciśnięcie przycisku home na pilocie powoduje pokazanie wszystkich aplikacji działających aktualnie w tle. Dzięki temu możemy powyłączać zbędne aplikacje co moim zdaniem również przyspieszy działanie systemu. Co do jakości obrazu nie mam się do czego przyczepić chociaż szczerze jestem laikiem w tej materii. Być może sam ruch mógłby się prezentować lepiej zwłaszcza podczas oglądania futbolu ale zauważyłem że to także jest zależne od źródła.

Co racja to racja ;)

U mnie okazało się, że przyczyną dłuuugiego odpalania się menu głównego było odpalone w tle Kodi, po ubiciu procesu teraz jest niemal rakieta, w zasadzie to nie mam już żadnych zastrzeżeń co do responsywności systemu, owszem aplikacje mogłyby odpalać się natychmiastowo, ale moim zdaniem nie należy po prostu wymagać od niego cudów, to nie smartfon za 4 tys PLN ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adek napisał:

Co racja to racja ;)

U mnie okazało się, że przyczyną dłuuugiego odpalania się menu głównego było odpalone w tle Kodi, po ubiciu procesu teraz jest niemal rakieta, w zasadzie to nie mam już żadnych zastrzeżeń co do responsywności systemu, owszem aplikacje mogłyby odpalać się natychmiastowo, ale moim zdaniem nie należy po prostu wymagać od niego cudów, to nie smartfon za 4 tys PLN ;) 

Moim zdaniem funkcja discovery świetnie spełnia swoją funkcję. Ja osobiście praktycznie w ogóle nie zaglądam do głównego menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów. Mam ogromną prośbę o poradę ponieważ nie jestem w ogóle w temacie
jeśli chodzi o nowości. Nadszedł czas aby zmienić TV. Mój KDL-46EX720 musi przejść na emeryturę.

Budżet max 6500 zł. TV 85% - granie na Xbox One X - 15%. Odległość do TV ok. 4-4,5 metra dlatego nie wiem
czy 55 cali nie bedzie za mały. Idealnie gdyby udało się kupić 65 cali.

Mam dylemat KDL-65XE8505 vs KD55XE9305 czy może jakiś OLED LG lub innej firmy, który byście mogli polecić ???
W grę by wchodził jeszcze na pewno KD65XE9005 ale niestety przekracza mój budżet.

I jeszcze skąd kupować? Widzę, że póki co w Sony Center chyba najtaniej. A OLEDach nie mam bladego pojęcia
choć czytam świetne opinie np. o LG OLED 55B7V
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, beatfanatic napisał:

Witam wszystkich kolegów. Mam ogromną prośbę o poradę ponieważ nie jestem w ogóle w temacie
jeśli chodzi o nowości. Nadszedł czas aby zmienić TV. Mój KDL-46EX720 musi przejść na emeryturę.

Wypełnij ankietę https://hdtvpolska.com/forum/forum/59-co-kupić-i-gdzie/ i załóż tam nowy wątek podając maksymalnie dużo czego oczekujesz od nowego telewizora i co będziesz głównie oglądał.

Edytowane przez Subman
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie.

Od miesiąca jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem tego modelu w wersji 65".

Moje rozczarowanie wynika z następujących dwóch powodów:

1. Pionowe pasy na ekranie - Na "stałe" mam dwa pionowe pasy, które dzielą ekran niemalże na trzy równe części. Do tego co jakiś czas dochodzą inne, wtedy jest ich łącznie około ośmiu. Są one bardzo dobrze widoczne na jednolitym tle (np. zielona murawa podczas meczu piłki nożnej lub też błękit nieba podczas jakiegoś tam filmu). Cześć z nich znika, gdy w menu TV wybiorę "uruchom ponownie" jednakże dwie wcześniej wspomniane są na stałe i w zależności od ustawień ekranu (podświetlenia, kontrastu, itd.) są mniej lub bardziej widoczne.

2. Cienie/smugi podczas dynamicznych scen - właściwie nie wiem jak to dokładnie nazwać. Chodzi mi o to, że podczas różnego rodzaju "szybkich" ujęć w filmach, gdy na ekranie wykonywany jest dynamiczny ruch przez aktora czy przedmiot "ciągnie się" na z nim taka smuga/cień a sam obraz w tym fragmencie wyświetlacza jest rozmazany. Wygląda to tak jakby matryca nie nadążała z odświeżaniem?

Z tego co wyczytałem w tym temacie to niektórzy użytkownicy informowali o tego typu problemach (zwłaszcza w punkcie nr 2).

Interesuje mnie czy zgłaszaliście to do Sony? Co serwis na to? I czy wymiana na inny egzemplarz rozwiązuje te problemy? Czy "ten typ tak ma"?

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jeżeli macie tego typu problemy nawet jeżeli nie zgłaszaliście ich na serwis.

Jednocześnie dziękuje koledze janek_5, który podzielił się swoimi zdjęciami ilustrującymi problem nr 1.

Edytowane przez artgot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o punkt nr 2 to wydaje mi się, że ,może być to efekt ustawienia motionflow na płynny. Wtedy właśnie pojawiają się podobne artefakty przy ruchu. Ja mam ustawione na własny płynność 3, wtedy obraz jest w miarę płynny a artefakty są o wiele mniej widoczne. Jakie masz ustawienia u siebie? Jednak płynność w tym tv to jakiś żart niestety.

Natomiast pasy z punktu 1 to nie jest na pewno normalna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Qba6113 napisał:

Jednak płynność w tym tv to jakiś żart niestety.

Nie zgodzę się. Wszystko jest kwestią ustawień. We wcześniejszych postach robiłem zdjęcia swoich ustawień, mam te same na drugim egzemplarzu (po wymianie) i powiem Wam, że pasują mi idealnie. Żadnych problemów z płynnością czy to w filmach, czy to w meczach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, janek_5 napisał:

Nie zgodzę się. Wszystko jest kwestią ustawień. We wcześniejszych postach robiłem zdjęcia swoich ustawień, mam te same na drugim egzemplarzu (po wymianie) i powiem Wam, że pasują mi idealnie. Żadnych problemów z płynnością czy to w filmach, czy to w meczach.

Uwierz mi, że znam ten tv nieźle i próbowałem już każdych ustawień na różnych źródłach. Filmy z dysku nie działają w ogóle płynnie, materiały w 4k z youtuba przycinają itp. Czytając ten temat nie jestem pierwszy, który ma z tym problem. Być może są jakieś gorsze egzemplarze bądź ty nie zwracasz uwagi i nie widzisz tego o czym piszę. Tak jak wspominałem najlepiej sprawdza mi się ustawienie płynność na 3 jednak nawet wtedy co jakiś czas są takie mikro przycięcia. Natomiast ustawienie true cinema, które jest zalecane do filmów dla mnie jest nie do przyjęcia, gdyż przy najmniejszym ruchu obraz staje się nie ostry, jakby miał o połowę za mało klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione true cinema i jestem po seansie "dr strange" z netflixa, gdzie jest dużo mocno dynamicznych scen ;) Zero zastrzeżeń, a uwierz mi - jestem wybredny. Jeśli jest to u Ciebie tak bardzo zauważalne, uznałbym to za wadę, którą powinieneś reklamować. Filmy z dysku wiemy dlaczego nie działają i to rzeczywiście jest spora wada, chociaż ja podłączam kompa po HDMI i problem znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że nie działa motionflow dla filmów z dysku, tylko nie działa dla aspect ratio innego niż 16x9 (czyli tzw filmy z pasami). Dzieje się to tylko w przypadku filmów odtwarzanych z poziomu androida (jeśli film puścimy z odtwarzacza/laptopa/ps4 czy cokolwiek innego to problemu nie ma) i nie ważne, czy z dysku zewnętrznego, pendrive'a czy z dysku telewizora. Ważne: dotyczy to tylko filmów, które mają te pasy dodawane przez odtwarzacz, jeśli pasy są wbudowane w film, to problemu nie ma. I ja właśnie tak to obchodzę: jeśli film ma inne proporcje niż 16x9 to konwertuję go na 16x9 dodając czarne pasy - w efekcie widzę dokładnie to samo, ale czarne pasy nie są generowane przez odtwarzacz i film przez telewizor jest widziany jako taki na cały ekran. Film po takim zabiegu działa płynnie. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech wykona ten manewr, albo niech sobie rozciągnie obraz dla samych testów na cały ekran - płynność idealna (oczywiście po rozciągnięciu nie da się oglądać, dlatego ja dodają te czarne pasy do filmu). Podsumowując: problem występuje tylko dla proporcji innych niż 16x9, kiedy TV musi sam wypełnić ekran czarnymi pasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janek_5 napisał:

Ja mam ustawione true cinema i jestem po seansie "dr strange" z netflixa, gdzie jest dużo mocno dynamicznych scen ;) Zero zastrzeżeń, a uwierz mi - jestem wybredny. Jeśli jest to u Ciebie tak bardzo zauważalne, uznałbym to za wadę, którą powinieneś reklamować. Filmy z dysku wiemy dlaczego nie działają i to rzeczywiście jest spora wada, chociaż ja podłączam kompa po HDMI i problem znika...

Telewizor był na reklamacji i powiedzieli ze wszystko jest ok... Chciałbym zobaczyć jak to u ciebie wygląda jeśli mówisz, że jest ok. Zazdroszczę.

 

6 minut temu, Etheon napisał:

To nie jest tak, że nie działa motionflow dla filmów z dysku, tylko nie działa dla aspect ratio innego niż 16x9 (czyli tzw filmy z pasami). Dzieje się to tylko w przypadku filmów odtwarzanych z poziomu androida (jeśli film puścimy z odtwarzacza/laptopa/ps4 czy cokolwiek innego to problemu nie ma) i nie ważne, czy z dysku zewnętrznego, pendrive'a czy z dysku telewizora. Ważne: dotyczy to tylko filmów, które mają te pasy dodawane przez odtwarzacz, jeśli pasy są wbudowane w film, to problemu nie ma. I ja właśnie tak to obchodzę: jeśli film ma inne proporcje niż 16x9 to konwertuję go na 16x9 dodając czarne pasy - w efekcie widzę dokładnie to samo, ale czarne pasy nie są generowane przez odtwarzacz i film przez telewizor jest widziany jako taki na cały ekran. Film po takim zabiegu działa płynnie. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech wykona ten manewr, albo niech sobie rozciągnie obraz dla samych testów na cały ekran - płynność idealna (oczywiście po rozciągnięciu nie da się oglądać, dlatego ja dodają te czarne pasy do filmu). Podsumowując: problem występuje tylko dla proporcji innych niż 16x9, kiedy TV musi sam wypełnić ekran czarnymi pasami.

Dzięki to wiem już, ustaliliśmy to wcześniej. Filmy oglądam przez PS4 i tam faktycznie upłynnienie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janek_5 napisał:

Nie zgodzę się. Wszystko jest kwestią ustawień. We wcześniejszych postach robiłem zdjęcia swoich ustawień, mam te same na drugim egzemplarzu (po wymianie) i powiem Wam, że pasują mi idealnie. Żadnych problemów z płynnością czy to w filmach, czy to w meczach.

Niestety nie mogę znaleźć w Twoich poprzednich postach tych ustawień a chętnie bym potestował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się w instalację apek spoza oficjalnego sklepu i zauważyłem, że:

Jeśli zainstalujemy jakąś bardziej kłopotliwą aplikację typu Player (ten nowy) czy też NC+Go poprzez eZ Explorer a następnie zrobimy jej skrót do głównego ekranu poprzez "TV app repo" to owe apki działają :D Wcześniej instalowałem nowego playera i otwierałem bez robienia jego skrótu to dostawałem komunikat, że aplikacja nie jest przeznaczona na moje urządzenie ;)

Szczególnie zszokowało mnie działanie nc+go, bo na android box mi chodziła, ale przy próbie odpalenia filmu miałem jej zwis, a na Soniaczu chodzi elegancko.... Niestety podstawowym wymogiem, aby te apki obsługiwać jest potrzebna myszka albo pilot z airmouse, ja zakupiłem za jakieś 40 PLN i działa, niestety precyzja działania owej powietrznej myszki jest daleka od tego do czego przyzwyczaił mnie magic remote z LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...