Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne zdanie o tym telewizorze jednak nie udało mi się go zwrócić do sklepu i muszę się  z nim "męczyć" . Statyczne sceny piękne, kolorowe itp. jednak ruch to jakiś żart. Namęczyłem się z ustawieniami obrazu i pozostawiłem tzw. najmniejsze zło ale zdecydowanie nie jest to czego oczekiwałem po tym TV. Nie rozumiem tylko jak we wszystkich recenzjach jest on tak wychwalany kiedy pięcioletnie telewizory, jak mój samsung, moją lepszy obraz w ruchu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten sam problem zanikającej piłki i ogólnie problem w ruchu będzie występował w grach na ps4pro ? Myślałem nad tym TV dla syna na komunie i teraz mam wątpliwości ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Piotr83 napisał:

Panowie czy ten sam problem zanikającej piłki i ogólnie problem w ruchu będzie występował w grach na ps4pro ? Myślałem nad tym TV dla syna na komunie i teraz mam wątpliwości ... ?

Obstawiam, że nie będzie problemu, sam brałem go pod uwagę, bo mam konsole i 4k z tym HDR wydają mi się na dość niezłym poziomie, tyle że pewne inne aspekty zdeklasowały go przy moim wyborze (brak współpracy uplynniacza z USB,HDD), czasem dziwne artefakty i przycięcia na telewizji. Gdyby byl tylko i wyłącznie pod konsole to bym brał. I wziąłem oleda z full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minutes ago, xlineage said:

Obstawiam, że nie będzie problemu, sam brałem go pod uwagę, bo mam konsole i 4k z tym HDR wydają mi się na dość niezłym poziomie, tyle że pewne inne aspekty zdeklasowały go przy moim wyborze (brak współpracy uplynniacza z USB,HDD), czasem dziwne artefakty i przycięcia na telewizji. Gdyby byl tylko i wyłącznie pod konsole to bym brał. I wziąłem oleda z full hd

Jesteś pewien, że upłyniacz nie działa przez USB. Sprawdzałem model niższy XE8505 z materiałym testowym banding/dse i mocno klatkowało jak na matrycy 60hz po włączeniu upłynienia nastąpiła korekcja ruchu. O dziwo w samsungach/LG ten sam materiał odtwarzał się płynnie bez grzebania w ustawieniach, dodam, że nawet w tych budżetowych modelach 4k/60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam, że nie będzie problemu, sam brałem go pod uwagę, bo mam konsole i 4k z tym HDR wydają mi się na dość niezłym poziomie, tyle że pewne inne aspekty zdeklasowały go przy moim wyborze (brak współpracy uplynniacza z USB,HDD), czasem dziwne artefakty i przycięcia na telewizji. Gdyby byl tylko i wyłącznie pod konsole to bym brał. I wziąłem oleda z full hd


Ale obstawiasz czy jesteś pewien ? Ma to w ogóle jakieś znaczenie czy piłkę kopie prawdziwy piłkarz czy ten z gry ? W obu przypadkach występuje ruch .. jakby ktoś kto ma ten TV tak szczerze sprawdził na ps4pro jak to wyglada. Bo co mi po fajnym HDR jak reszta lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem między innymi ten test oraz materiał HDR z barceloną z 4ksample. Nie jestem fanem sportu więc ciężko mi potwierdzić czy piłka znikała/rozdwajała się itp. Ja tego nie widziałem, materiał testowałem na Sony tylko dlatego, że sprzedawca był mile zaskoczony takimi materiałami i chciał przetestować na Sony. Powiem tak, nieźle się zdziwił jak zaczęło klatkować, ale potem po poprawie ustawień już było lepiej. Jak masz monitor 60hz odpal ten materiał z YT a potem na TV zobaczysz różnicę. Na moim starym lg 120hz/fhd obraz idzie płynnie i jest czytelny (najbardziej widać na końcu jak są budynki z oknami) przy drganiach obraz się zamazuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sfilmowany napisał:

Czesc wszystkim,

Chce sie z wami podzielic doswiadczeniami zwiazanymi z modelem 65XE9005, ktory uzytkowalem przez 2 tygodnie i postanowilem zwrocic do sklepu.

65XE9005 przyjechal do mnie, zeby godnie zastapic W809C 50 cali, ktory zakupilem dwa lata temu. Mial mi on sluzyc glownie do filmow (4k, FHD) z podlaczonego komputera, netflixa, dysku przenosnego oraz do ogladania sportu na kablowce UPC (dekoder horizon).

Pierwszy szok jakiego doznalem, to jak ten telewizor radzi sobie z ogladaniem sportu, a konkretniej pilki noznej - canal+, eleven sports, eurosport - you name it. Pilka znika doslownie znika na ekranie, ewentualnie przeistacza sie w mala stroboskopowa kropke, ale tylko gdy pilka porusza sie bardzo szybko. Nie moze do mnie dostrzec do dzisiaj, jak w kupujac telewizor za 8000 zl, ktory jest reklamowany, nawet tutaj, jako nadajacy sie do sportu, kiedy tak wygladaja mecze pilkarskie - po prostu dramat, kompletnie nie do zaakceptowania, nawet gdybym zaplacil za ten telewizor 4000 zl! Wszelkie mozliwe ustawienia ekranu, zabawy z kalibracja wg. profesjonalnych poradnikow dostepnych na necie nic nie pomagaly, nieco niwelowaly efekt znikajacej pilki, ale zawsze wystepowal. Moge zdradzic, zeby ustawic telewizor tak zeby znosnie dalo sie ogladac pilke, to jednoczesnie trzeba sie wyrzec chociazby jasnosci, ktora maleje przy ustawieniach pozwalajacych ogladac mecze.

.....

 

Dziś dotarł do mnie model Sony 49 cali xe9005. Sygnał UPC Horizon. Bez zmian ustawień, żadnej kalibracji tak na szybko:

- piłka nożna w HD wygląda normalnie, bez fajerwerków; trzeba oglądać z oddali, bo zbyt blisko obraz jest zadzwiwiająco niewyraźny; pytanie czy nie porównywalnie by było w telewizorze za 2 tyś; pytanie zostaje otwarte, bo nie mam możliowości porównania;

- piłka nożna w 4K (materiał z Youtube) - szok - piłka znika; szlag może człowieka trafić; ja wiem, że jest mało materiałów w 4K, ale jest coraz więcej i jakbym chciał zainwestować w tv hd, to bym taki kupił

Może to kwestia kalibracji, ustawień, ale na razie można się porządnie sfrustrować. 

BTW. Polecacie jakieś strony z ustawieniami do ww. modelu? Chciałbym jeszcze zmienić ustawienia zanim podejmę decyzję o zwrocie. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wawa12 napisał:

- piłka nożna w 4K (materiał z Youtube) - szok - piłka znika; szlag może człowieka trafić; ja wiem, że jest mało materiałów w 4K, ale jest coraz więcej i jakbym chciał zainwestować w tv hd, to bym taki kupił

A możesz podać link do tego materiału oraz czas kiedy to występuje ? Wtedy wszyscy będą mogli sprawdzić u siebie, czy jest to samo, czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Subman napisał:

A możesz podać link do tego materiału oraz czas kiedy to występuje ? Wtedy wszyscy będą mogli sprawdzić u siebie, czy jest to samo, czy też nie.

Może to kwestia jakości sygnału?

2160p50

Messi vs Real

Piłka znika, kiedy leci z większą prędkością - np. strzał na bramkę, mocne podanie.

Edytowane przez wawa12
Estetyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie od ustawien, zawsze bedzie pilka znikac. Tez mecze w 4k puszczalem, miedzy innymi Barcelona - Atheltico, ktore tutaj krazy i podczas strzalu Suareza bodajze porywaja ja kosmici. Takze ja bym sie nie ludzil na twoim miejscu. Tutaj masz link do kalibracji filmow - kino pro, domowe i ustawienie gra -

Poza tym ktos tutaj pisal ze modele ponizej 55 cali czegos tam nie maja, ale juz pamietam o co tam chodzilo, moze ktos podpowie?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sfilmowany napisał:

Niezaleznie od ustawien, zawsze bedzie pilka znikac. Tez mecze w 4k puszczalem, miedzy innymi Barcelona - Atheltico, ktore tutaj krazy i podczas strzalu Suareza bodajze porywaja ja kosmici. Takze ja bym sie nie ludzil na twoim miejscu. Tutaj masz link do kalibracji filmow - kino pro, domowe i ustawienie gra -

Poza tym ktos tutaj pisal ze modele ponizej 55 cali czegos tam nie maja, ale juz pamietam o co tam chodzilo, moze ktos podpowie?

 

Uuuu. To nie dobrze. Trochę zawiedziony jestem. Dzięki za link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to kwestia jakości sygnału?
2160p50

Piłka znika, kiedy leci z większą prędkością - np. strzał na bramkę, mocne podanie.
Trochę mnie przeraziliście. Sprawdzałem dwukrotnie. U mnie piłka nie zanika. Obejrzałem po raz kolejny materiał i powiedziałbym, że jest ok. Są sporadyczne przycinki ale o dziwo w innych miejscach niż wcześniej. Może zależy to od sygnału? Odtwarzane bezpośrednio z aplikacji YT na tv. Co do piłki zawsze widoczna. Może to kwestia ustawień.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, 111kris napisał:

Może to kwestia ustawień.

Przy oglądaniu Piłki Nożnej zawsze się wybiera tryb SPORT.

A nie inne, bo już tacy byli na Forum że pisali że piłka znika, a mieli ustawiony profil kino PRO. Itp. ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Przy oglądaniu Piłki Nożnej zawsze się wybiera tryb SPORT.

A nie inne, bo już tacy byli na Forum że pisali że piłka znika, a mieli ustawiony profil kino PRO. Itp. ;)

Kombinowałem z różnymi trybami, w tym sport - obraz z wbudowanej przeglądarki youtube.

33 minuty temu, 111kris napisał:

Trochę mnie przeraziliście. Sprawdzałem dwukrotnie. U mnie piłka nie zanika. Obejrzałem po raz kolejny materiał i powiedziałbym, że jest ok. Są sporadyczne przycinki ale o dziwo w innych miejscach niż wcześniej. Może zależy to od sygnału? Odtwarzane bezpośrednio z aplikacji YT na tv. Co do piłki zawsze widoczna. Może to kwestia ustawień.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

A możesz się podzielić swoimi ustawieniami? To były wbudowane tryby, czy też ustawienia własne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak zgrać listę programów cyfrowych(satelita)? w ustawieniach jest taka opcja ale jest nie aktywna.

Albo jak edytować listę ulubionych kanałów sat? chciałbym kolejność pozmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz się podzielić swoimi ustawieniami? To były wbudowane tryby, czy też ustawienia własne?
Ustawienia własne - ustawienia dot. ruchu z testu na tym forum + trochę własnej inwencji.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, 111kris napisał:

Ustawienia własne - ustawienia dot. ruchu z testu na tym forum + trochę własnej inwencji.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

No rzeczywiście czeka mnie trochę konfiguracji.

Ustawienie funkcji tryb kliszy na wartość mała znacząco poprawia sytuacje - piłka nie ginie/nie "miga". Ciekawe za co odpowiada ta funkcja.

Motionflow: płynny(mniej wyrażnie ale troszkę płynniej)/wyraźny(bardziej ostry obraz) - w zależności od preferencji

Tryb sport.

@111kris

mówisz o tym teście z pierwszej strony ?

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wawa12 napisał:

Ustawienie funkcji tryb kliszy na wartość mała znacząco poprawia sytuacje - piłka nie ginie/nie "miga". Ciekawe za co odpowiada ta funkcja.

 

W telewizorach Sony tryb usuwania przeplotu czyli tzw deinterlacing nazwano trybem kliszy.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście czeka mnie trochę konfiguracji.
Ustawienie funkcji tryb kliszy na wartość mała znacząco poprawia sytuacje - piłka nie ginie/nie "miga". Ciekawe za co odpowiada ta funkcja.
Motionflow: płynny(mniej wyrażnie ale troszkę płynniej)/wyraźny(bardziej ostry obraz) - w zależności od preferencji
Tryb sport.
[mention=61453]111kris[/mention]
mówisz o tym teście z pierwszej strony ?
https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/
 
Tak. Takie ustawienia zastosowałem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dodam swoje spostrzeżenia na temat SONY XE 9005 , kupiłem 55 cali, na wiosnę 2017 niestety kosztował wtedy 7000zł ale nie mogłem czekać bo stary TV się popsół . Nie zauważyłem na swoim TV takich problemów przy oglądaniu piłki nożnej jak kolega sfilmowany , ale działanie pozostawia wiele do życzenia a konkretnie jego płynność. Mam tu na myśli menu, smart, internet (podłączony kabelkiem 150 Mb/s)  itd, dosłownie wszystko. Reaguje jak stara babcia. W modelu serii 9 można było włożyć podzespoły które zapewniają płynne działanie. Nie wiem czy to wina słabego procesora , mało pamięci czy co, dodam że nie instalowałem żadnych aplikacji. Jedynie to aktualizacja. Kupowałem TV Sony od 25 lat i po raz pierwszy jestem zawiedziony. Za takie pieniądze odradzam stanowczo.

A jak u Was z działaniem koledzy?

Edytowane przez Zakapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2018 o 17:37, Zakapi napisał:

Witam. dodam swoje spostrzeżenia na temat SONY XE 9005 , kupiłem 55 cali, na wiosnę 2017 niestety kosztował wtedy 7000zł ale nie mogłem czekać bo stary TV się popsół . Nie zauważyłem na swoim TV takich problemów przy oglądaniu piłki nożnej jak kolega sfilmowany , ale działanie pozostawia wiele do życzenia a konkretnie jego płynność. Mam tu na myśli menu, smart, internet (podłączony kabelkiem 150 Mb/s)  itd, dosłownie wszystko. Reaguje jak stara babcia. W modelu serii 9 można było włożyć podzespoły które zapewniają płynne działanie. Nie wiem czy to wina słabego procesora , mało pamięci czy co, dodam że nie instalowałem żadnych aplikacji. Jedynie to aktualizacja. Kupowałem TV Sony od 25 lat i po raz pierwszy jestem zawiedziony. Za takie pieniądze odradzam stanowczo.

A jak u Was z działaniem koledzy?

U mnie system działa stabilnie i nie zauważyłem problemów z płynnością systemu. Nie mam uwag. 

Pojawił się inny problem :D  Zauważyłem martwy piksel (?), naciek (?) o barwie czerwonej.  

 

Oczywiście ktoś mi może zarzucić, że czepiam się. Że to tylko mała kropka w dolnym lewym rogu, której nie widać. Ale mnie jakoś drażni.

 

Macie podobne "przygody"?  Zapewne nie podlega to gwarancji/wymianie,ale jeszcze mam czas na oddanie sprzętu.

Plansze z programu TV check.

IMG_20180106_225527.jpg

IMG_20180106_225614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hymmen napisał:

Wygląda to bardziej na jakieś zabrudzenie niż na martwy piksel.

Skonsultowałem temat z kolegą, który pracował w jednym ze sklepów z elektroniką. Wg jego diagnozy jest to martwy subpixel.

Ze względu na jego położenie i fakt, że jest on niewidoczny z odległości większej niż 0,5 metra,  telewizor zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wawa12 napisał:

Skonsultowałem temat z kolegą, który pracował w jednym ze sklepów z elektroniką. Wg jego diagnozy jest to martwy subpixel.

Ze względu na jego położenie i fakt, że jest on niewidoczny z odległości większej niż 0,5 metra,  telewizor zostaje.

Chociaż nadal mam wątpliwości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...