Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem pojutrze jechać do sklepu i wziąć tego soniacza  ale znalazłem na podobnym forum 59 stron pozytywnych wypowiedzi na temat Philips 65PUS8102/12 i teraz już sam nie wiem co wybrać, co prawda ten filip jest droższy o parę stówek ale większy o 10 cali, nie chciałbym wybrać tv tylko dlatego że jest większy kosztem gorszego obrazu stąd moje pytanie, czy w tym filipie jest lepszy czy gorszy obraz od soniacza, a jak gorszy to czy bardzo? Na forum co prawda porównywali go do modelu ex9005 ale i tak padały tam słowa "świetny, rewelacyjny, obraz żyleta, czerń jak smoła" itp. czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat i mi pomóc w tym trudnym wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybrać salon  i jeśli jest możliwość porównać obraz na obydwu jak stoją obok siebie i samemu zdecydować.To tv dla Ciebie.Cześć opinii piszą konkurencji , hejterzy i trolle.Trzeba zawsze z dużą rezerwą podchodzić do zachwytu, Bo niestety często jest nieuzasadniony  i ma tylko jeden cel - wprowadzić w błąd.Liczy się kasa..niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem pojutrze jechać do sklepu i wziąć tego soniacza  ale znalazłem na podobnym forum 59 stron pozytywnych wypowiedzi na temat Philips 65PUS8102/12 i teraz już sam nie wiem co wybrać, co prawda ten filip jest droższy o parę stówek ale większy o 10 cali, nie chciałbym wybrać tv tylko dlatego że jest większy kosztem gorszego obrazu stąd moje pytanie, czy w tym filipie jest lepszy czy gorszy obraz od soniacza, a jak gorszy to czy bardzo? Na forum co prawda porównywali go do modelu ex9005 ale i tak padały tam słowa "świetny, rewelacyjny, obraz żyleta, czerń jak smoła" itp. czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat i mi pomóc w tym trudnym wyborze?
Na tym "podobnym forum" pan K banuje wszystkich, którzy źle mówią o Philipsie którego sprzedaje. Poprzedni model miał dużo wad do tego fatalny serwis. Tegorocznego modelu nie zmam (poprzedni miałem 3 dni) ale nie bierz na poważnie tych opinii.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KamilaKorneta napisał:

Najlepiej wybrać salon  i jeśli jest możliwość porównać obraz na obydwu jak stoją obok siebie i samemu zdecydować.To tv dla Ciebie.Cześć opinii piszą konkurencji , hejterzy i trolle.Trzeba zawsze z dużą rezerwą podchodzić do zachwytu, Bo niestety często jest nieuzasadniony  i ma tylko jeden cel - wprowadzić w błąd.Liczy się kasa..niestety :(

Mam taki zamiar obejrzeć tv w sklepie szkoda że ten philips jest tylko w euro rtv agd bo sony jest praktycznie w każdym dlatego widziałem go na żywo i obraz faktycznie jest super. 

11 minut temu, 111kris napisał:

Na tym "podobnym forum" pan K banuje wszystkich, którzy źle mówią o Philipsie którego sprzedaje. Poprzedni model miał dużo wad do tego fatalny serwis. Tegorocznego modelu nie zmam (poprzedni miałem 3 dni) ale nie bierz na poważnie tych opinii.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Tego że banuje nie wiedziałem ale faktycznie ma to sens gdyż praktycznie nie bylo negatywnych komentarzy za wyjątkiem tych którzy wspierają forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ManguS - Podlaczajac do tv, nie. Mozna podlaczyc dysk np do playstation (musi byc odpowiednio sformatowany) badz do jakiegos kina domowego. Wtedy uplynniacz dziala. Nie mam pojecia dlaczego. Natomiast nawet dzialajacy uplynniacz dla mnie ma wiele wad wiec szalu nie ma.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qba6113

Dziwne, w moim LG na webosie przy połączeniu TV>PC nie działa upłynniacz. Z pednrive/hdd wszystko gra ok. Nie wiem jak z konsolą, bo xbox trzeba formatować i się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu w wersji 49 cali.  Rozważałem też zakup poniższych modeli:
PANASONIC VIERA TX-50EX780E
SAMSUNG QE49Q7FAMTXXH 
SAMSUNG UE49MU8002
SAMSUNG UE49KS8000

Telewizor potrzebuję do filmów i sportu. Sygnał z telewizji cyfrowej UPC. 

Czy jesteście wstanie pomóc z wyborem, ponieważ jestem w temacie laikiem.

Telewizory oglądałem w sklepie, ale tylko na materiałach promocyjnych, A sprzedawcy, jak to sprzedawcy mają swoje cele sprzedażowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w podobnej sytuacji co ja tylko ja już zmniejszyłem wybór do Panasonica 50ex780e który obecnie wg mnie jest nie do kupienia, samsung 55MU7002 i Sony 49xe9003. Sony jest najlepszym wyborem pod względem ekranu jedyne obawy mam do tego androida, co do samsunga to obawy mam do jakości wykonania. A znów panasonic jakby był dostępny to zastanawiam się jak będzie dalej ze wsparciem dla firefox os 

Edytowane przez SG1-ZIELU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung seria mu - zdecydowana poprawa jakości obudowy w porównaniu do ks, czyli wszystko spasowane jak należy. Sony - tak jak napisałeś nie każdy będzie zachwycony andkiem. Panasonic system raczej nie będzie rozwijany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SG1-ZIELU napisał:

Jesteś w podobnej sytuacji co ja tylko ja już zmniejszyłem wybór do Panasonica 50ex780e który obecnie wg mnie jest nie do kupienia, samsung 55MU7002 i Sony 49xe9003. Sony jest najlepszym wyborem pod względem ekranu jedyne obawy mam do tego androida, co do samsunga to obawy mam do jakości wykonania. A znów panasonic jakby był dostępny to zastanawiam się jak będzie dalej ze wsparciem dla firefox os 

Dla mnie też faworytami są Sony i Panasonic. Rzeczywiście tak jak zauważyłeś, a nie zdawałem sobie z tego sprawy, słabo jest z dostępnością 50-cio calowych Panasonic-ów.

Sony brałbym bez mrugnięcia okiem, ale niepokoją mnie wpisy na forach o problemach telewizora z transmisjami sportowymi, a ja właśnie przede wszystkim oglądam piłkę nożną w telewizji. Nie mam za bardzo jak to zweryfikować. Oczywiście w niektórych sklepach można oddać sprzęt wciągu określonego czasu, ale nie mam za bardzo na to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wawa12 napisał:

Dla mnie też faworytami są Sony i Panasonic. Rzeczywiście tak jak zauważyłeś, a nie zdawałem sobie z tego sprawy, słabo jest z dostępnością 50-cio calowych Panasonic-ów.

Sony brałbym bez mrugnięcia okiem, ale niepokoją mnie wpisy na forach o problemach telewizora z transmisjami sportowymi,

To lepiej poczytaj że i u Samsunga jest z tym problem, choć te problemy są dla mnie dziwne bo jakby nie było są to matryce 120 Hz, na oba tv są teraz fajne promocję i sam nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wymieniłem dziś baterie w pilocie i stało się coś dziwnego. Mianowicie przy włączeniu TV zapaliła się dioda Sony na obudowie mimo iż miałem ją wyłączoną w ustawieniach no i teraz co najgorsze przestał działać mi przycisk ACTION MENU... wyskakuje mi taki komunikat : "Aplikacja Menu Czynności przestała działać - zamknij aplikacje" lub " Aplikacja Menu czynności przestała działać - otwórz aplikację ponownie" WTF teraz jeśli chce zmienić ustawienia obrazu muszę to robić przekopując się przez menu Home. Co jest grane ktoś wie może ??

88b5b9701061893.jpg8d822b701063113.jpg

 

Włożyłem ponownie stare baterie i zrobiłem reset TV na kablu i dalej nic...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, pred895 said:

Hej.

 

Wymieniłem dziś baterie w pilocie i stało się coś dziwnego. Mianowicie przy włączeniu TV zapaliła się dioda Sony na obudowie mimo iż miałem ją wyłączoną w ustawieniach no i teraz co najgorsze przestał działać mi przycisk ACTION MENU... wyskakuje mi taki komunikat : "Aplikacja Menu Czynności przestała działać - zamknij aplikacje" lub " Aplikacja Menu czynności przestała działać - otwórz aplikację ponownie" WTF teraz jeśli chce zmienić ustawienia obrazu muszę to robić przekopując się przez menu Home. Co jest grane ktoś wie może ??

88b5b9701061893.jpg8d822b701063113.jpg

 

Włożyłem ponownie stare baterie i zrobiłem reset TV na kablu i dalej nic...

 

Przez restet masz na myśli przywrócenie ustawień fabrycznych?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem tylko wtyczkę - przywrócenia fabrycznych ustawień jeszcze nie robiłem.

Ok przywróciłem ustawienia fabryczne i funkcja Action Menu wróciła do łask. Tak więc wymieniając baterię w pilocie miejcie to na uwadze że czeka was ponowna kalibracja tv :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ponieważ dwukrotnie wymieniałem baterie w pilocie i raz był komunikat że połączenie pilot tv trzeba skonfigurować chodziło o Bluetooth. Innych problemów nie miałem , a na marginesie reset możesz zrobić przytrzymując na pilocie przycisk wł/wył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot po zmianie baterii działał poprawnie tylko w TV dioda sony zaczęła świecić a funkcja Action Menu przestała działać :P Więc nie wiem co się stało, ale dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych przywróciło mi tę funkcję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem, bo powrót do fabrycznych ustawień kasuje wszystko co do tej pory było ustawione... Na szczęście miałem zapisane swoje parametry więc szybko poszło no i przycisk Action Menu wrócił do łask :P

Edytowane przez pred895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem gdy tv zrobi ;zwiechę; to wypróbuj  metodę  polegającą na dłuższym przytrzymaniu przycisku wł/wył na pilocie. w 99% jest skuteczna i nie trzeba wyłączać tv z gniazda zasilania i dokonywać nowych ustawień konfiguracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnym razem gdy tv zrobi ;zwiechę; to wypróbuj  metodę  polegającą na dłuższym przytrzymaniu przycisku wł/wył na pilocie. w 99% jest skuteczna i nie trzeba wyłączać tv z gniazda zasilania i dokonywać nowych ustawień konfiguracyjnych.
Softreset?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2017 o 13:56, wawa12 napisał:

Dla mnie też faworytami są Sony i Panasonic. Rzeczywiście tak jak zauważyłeś, a nie zdawałem sobie z tego sprawy, słabo jest z dostępnością 50-cio calowych Panasonic-ów.

Sony brałbym bez mrugnięcia okiem, ale niepokoją mnie wpisy na forach o problemach telewizora z transmisjami sportowymi, a ja właśnie przede wszystkim oglądam piłkę nożną w telewizji. Nie mam za bardzo jak to zweryfikować. Oczywiście w niektórych sklepach można oddać sprzęt wciągu określonego czasu, ale nie mam za bardzo na to czasu.

Kupiłem przed świętami Sony i nie rozumiem tego narzekania na wiele rzeczy.... kilka meczów na nc-e już obejrzałem i nie zauważyłem żadnych problemów. android też działa normalnie. Netflix działa super (co prawda przez Xboxa to tam mam konto zarejestrowane) Nie bawiłem się nawet jeszcze w jakieś zmiany ustawień (i nie wiem czy czy to zrobię). Mogę tylko szczerze polecić ten tv.... jedyne minusy jak dla mnie to brak obrotowej podstawki i dziwnie kiepski obraz przy sygnale gorszym niż HD (w porównaniu do poprzedniego 8 letniego Sony). Weż pod uwagę że na takim forum spotkasz dużo ludzi którzy wszystkie piksele w tv oglądają z każdej strony :)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ferkus napisał:

Kupiłem przed świętami Sony i nie rozumiem tego narzekania na wiele rzeczy.... kilka meczów na nc-e już obejrzałem i nie zauważyłem żadnych problemów. android też działa normalnie. Netflix działa super (co prawda przez Xboxa to tam mam konto zarejestrowane) Nie bawiłem się nawet jeszcze w jakieś zmiany ustawień (i nie wiem czy czy to zrobię). Mogę tylko szczerze polecić ten tv.... jedyne minusy jak dla mnie to brak obrotowej podstawki i dziwnie kiepski obraz przy sygnale gorszym niż HD (w porównaniu do poprzedniego 8 letniego Sony). Weż pod uwagę że na takim forum spotkasz dużo ludzi którzy wszystkie piksele w tv oglądają z każdej strony :)

Również zdecydowałem  się na Sony. Problem sam się rozwiązał, ponieważ 50-calowe Panasonic-i były/są trudno dostępne. Telewizor dopiero będzie dostarczony 3.I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Chce sie z wami podzielic doswiadczeniami zwiazanymi z modelem 65XE9005, ktory uzytkowalem przez 2 tygodnie i postanowilem zwrocic do sklepu.

65XE9005 przyjechal do mnie, zeby godnie zastapic W809C 50 cali, ktory zakupilem dwa lata temu. Mial mi on sluzyc glownie do filmow (4k, FHD) z podlaczonego komputera, netflixa, dysku przenosnego oraz do ogladania sportu na kablowce UPC (dekoder horizon).

Pierwszy szok jakiego doznalem, to jak ten telewizor radzi sobie z ogladaniem sportu, a konkretniej pilki noznej - canal+, eleven sports, eurosport - you name it. Pilka znika doslownie znika na ekranie, ewentualnie przeistacza sie w mala stroboskopowa kropke, ale tylko gdy pilka porusza sie bardzo szybko. Nie moze do mnie dostrzec do dzisiaj, jak w kupujac telewizor za 8000 zl, ktory jest reklamowany, nawet tutaj, jako nadajacy sie do sportu, kiedy tak wygladaja mecze pilkarskie - po prostu dramat, kompletnie nie do zaakceptowania, nawet gdybym zaplacil za ten telewizor 4000 zl! Wszelkie mozliwe ustawienia ekranu, zabawy z kalibracja wg. profesjonalnych poradnikow dostepnych na necie nic nie pomagaly, nieco niwelowaly efekt znikajacej pilki, ale zawsze wystepowal. Moge zdradzic, zeby ustawic telewizor tak zeby znosnie dalo sie ogladac pilke, to jednoczesnie trzeba sie wyrzec chociazby jasnosci, ktora maleje przy ustawieniach pozwalajacych ogladac mecze.

Teraz filmy, jako ze jestem ich wielkim fanem. Obraz, bede szczery jest naprawde piekny, ale wiele osob tutaj zapomina najwidoczniej, ze telewizor nie sluzy do pokazywania slajdow i nie powinno sie zachwycac bardziej stabilnymi fragmentami obrazu, kiedy nie ma zadnego ruchu praktycznie. Skoro juz mowa o ruchu, to ten jest tragiczny. Nie mozna ustawic telewizora w takim sposob, zeby obraz byl wyswietlany plynnie i jednoczesnie nie otrzymywal efektu teatru. Albo teatr, gdzie wszystko wyglada nienaturalnie (za szybki ruch postaci), albo normalne ustawienia obrazu, gdzie podczas nawet mniej dynamicznych scen wypala oczy, bo tworzy sie taki dziwny efekt, jakby smuga pozostawala za twarzami np.. Ktos na forum tutaj wspominal juz o tym, jak go bolaly oczy przy normalnych ustawieniach do filmow, ktore sa fatalne.

Nie polecam absolutnie nikomu tego telewizora. To jest zlodziejstwo w najczystszej postaci wypuscic na rynek telewizor mieszczacy sie w klasie premium a oferujacy taka dramatyczna plynnosc obrazu.

Tak podsumowujac, to powiedzialem sobie, ze zaszaleje placac tyle za tv, bo wczesniej raczej byly to sredniaki jak W809C (4000 zl 2 lata temu) o ktorym wspominalem wczesniej i moge podziekowac SONY, ze uswiadomili mnie, ze moze nawet nie tylko oni ze swoja technologia ale ogolnie cale LCD, to wszystko jest jeszcze daleko w lesie i jak nie kupisz OLEDa za grube pieniadze, to nie ma co sie spodziewac czego naprawde dobrego jesli chodzi o ruch, ktory moim zdaniem wazniejszy niz kolory czy janosc obrazu, to w zasadzie podstawa udanego telewizora. Moj leciwy W809C jakos piekne wyswietlal sport, szczegolnie pilke nozna. Rozumiem, ze niektorzy maja mniej wymagajace oko, lub po prostu nie przykladaja wagi do takich rzeczy, bo wystarczy im ladny obraz, ale dla mnie jest to nieakceptowalne.

Teraz szukam czegos w 55 calach do 4500 zl w FHD albo 4k, nigdy nie wiecej takich pieniedzy za technologie, ktora w moim skromnym odczuciu nie jest jakos wybitnie rozwinieta.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, ze nie popelnicie tego bledu co ja.

 

Edytowane przez sfilmowany
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...