Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pojawił Ci się bad piel, to żadna zmiana ustawień telewizora nie pomoże - to jest już trwałe uszkodzenie piksela, choć zdarzają się przypadki że z czasem awaria sama może zniknąć. Co do typu awarii - jest to "stuck" pixel, bo zawsze świeci...

Co do wymiany matrycy - nie wiem jak w LCD, ale jest to jeden złożony komponent, więc raczej nie powinna wystąpić sytuacja, że do matrycy wlatują paprochy, więc według mnie nie ma się czego tu obawiać. Mówię nie powinna, ale ostatnio czytałem o awarii Samsunga, gdy ktoś myślał że ma bad pixele, a w rzeczywistości okazało się, że mu za matrycę jakieś muszki wlazły :D Zawsze przed odbiorem z serwisu możesz wziąć sticka USB z kolorowymi planszami i sprawdzić u nich na miejscu, czy jest wszystko ok z nową matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomisior napisał:

 


Witajcie,

Równo miesiąc temu zakupiłem 65XE9005. Po 3 tygodniach kiedy zbliżał się terimn wymiany/zwrotu tv (Saturn) postanowiłem sprawdzić ostatni raz matrycę.
No i moim oczom pokazał się biały, świecący pixel (widoczny tylko na ciemnych/czarnych planszach)
Zdjęcia poniżej

https://imgur.com/lVqhI7D
https://imgur.com/eeYKMvs

Pojechałem do Saturna w celu wybrania modelu na wymianę. Sprzedawcy otworzyli mi 4 nówki sztuki i KAŻDY miał walnięty minimum jeden pixel. Sami w to nie mogli uwierzyć.
Wkurzony pojechałem do domu i napisałem do Sony. Ci polecili przywrócenie ustawień farbrycznych...oczywiście nie pomogło.

Próbowałem bawić się wszystkimi migającymi programi, jscreenfixem, ugniatanie matrycy - NIC. Pixel nadal pięknie sobie świeci.
Przy normalnym użytkowaniu go nie widać, ale sama jego świadomość doprowadza mnie do szału :/ wcześniej miałem 2 modele Sony, 1 Samsunga i nigdy nie miałem nic podobnego.
Postanowiłem bardziej przycisnąć Sony. No i ma się ze mną jutro kontaktować serwis w celu ustalenia terminu naprawy, cokolwiek to znaczy (wymiana matrycy?)
Z tego, co czytałem w instrukcji 1 pixel nie kwalifikuje się do wymiany.

Pytania do Was:
- czy biały, świecący pixel to dead, stuck czy hot? Skoro świeci, emituje światło nie jest chyba martwy? Jestem nawet skłonny zapłacić komuś za jego skuteczne usunięcie o ile to możliwe.
- czy jeśli serwis zaproponuje wymianę matrycy, to zgadzać się? To miesieczny tv, i nie chcę by już był rozkręcany. Obawiam się, że przy wymianie pod ekran wejdą paprochy, będzie nierównomierne podświetlenie itd.

Czy wasze XE9005 również mają problem z pixelami, czy traifły Wam się idealne sztuki?

Będę b.b.b. wdzięczny za pomoc i rady.
 

 

Mogę tylko podpowiedzieć, że w tym modelu nie wymienia się matrycy, tylko cały TV na "egzemplarz zgodny z nowym". Mój ekran został wymieniony z powodu uszkodzenia matrycy, miałem pionowe cienie pojawiające się raz na jakiś czas. Nikt nawet nie był tego zobaczyć, wymienili na podstawie przesłanych zdjęć. 

BTW pytanie do użytkowników, którym to system zamula: z jakich to elementów systemu korzystacie tak często, że owo zamulanie może powodować irytację? Czy to nie jest aby tak, że "testujecie" system i w trakcie tych testów stwierdzacie, że android jest powolny? W codziennym użytkowaniu nie widzę sytuacji, w której mogłoby to stanowić problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Subman i Jacek za odpowiedzi.

Sony napisało w ten sposób: 
Uprzejmie proszę o cierpliwość. Sprawa została przekazana do serwisu, który będzie się z Panem kontaktował telefonicznie/mailowo w ciągu 24 godzin roboczych celem ustalenia szczegółów przyjazdu i naprawy telewizora.

Pewnie najpierw przyjedzie fachman i powie, że 1 pixel jest ok i to właściwość tego telewizora. Tak samo jak clouding, tak ma być :) Wątpię żeby Sony wymieniło mi tv na podstawie jednego pixela, zwłaszcza, że nie mają zbyt pochlebnych opinii jeśli chodzi o serwis.

Też obstawiałem, że to stuck pixel - utknął na białym kolorze i świeci non stop.
Ponoć w przypadku stuck szansa odblokowania jest dosyć duża. Próbowałem już kilku sesji (po kilkanaście-dziesiąt minut) różnymi programami i nic. Myślicie, że jest jeszcze sens próbować, czy skoro już nie pomogło to odpuścić?

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mieli specjalne metody uginania matrycy w miejscu stuck pixela, tak aby on się "odblokował" i to może najszybciej przynieść oczekiwany skutek, ale trzeba mieć wyczucie z tym naciskiem, bo można też sobie pogorszyć sytuację i spowodować postawnie dodatkowych bad pixeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tej metodzie, ale się obawiam bo jest dość inwazyjna. Łatwiej wg. mnie coś pogorszyć niż naprawić. Przed przyjazdem serwisu raczej się nie podejmę tego zabiegu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalał film z USB ale napisy są przesunięte. Na komputerze wszystko jest w porządku, na TV te same napisy są przesunięte. 
Ktoś poradzi co z tym robić? 

edit: Sam sobie odpowiem, a może pomogę tym komuś. W napiproject należy ściągać do formatu .srt oraz ustawić kodowanie UTF-8. I już działa dobrze.

Edytowane przez qzder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD-49XE9005    średni pobór mocy 109W  roczny 151kWh

KD-55XE9005    średni pobór mocy 102W roczny 141kWh

KD-55XE9305    średni pobór mocy 137W roczny 190kWh

Zastanawia mnie, czy są jakieś różnice tych telewizorów, bo 49" i 55" XE9005 mają podobny pobór mocy np jasność HDR

Edytowane przez korse@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od miesiąca jest posiadaczem tego telewizora i mam do Was jedno pytanie. Mianowicie podczas oglądania czy grania po około godzinie pojawia się samoczynnie na ekranie ten pasek z informacją na którym widnieje rozdzielczość i złącze z którego aktualnie korzystam. Czy spotkał się ktoś z czymś takim i idzie to jakoś wyłączyć?

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkelq  u mnie tak jest na odtwarzaczu przez hdmi jak włączam film i wyłączam .Pod hdmi jest 1080p i przeskakuje na 1080/24p.

Edytowane przez Leeonsjo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 15/12/2017 at 1:48 PM, Majkielq said:

Witam serdecznie, od miesiąca jest posiadaczem tego telewizora i mam do Was jedno pytanie. Mianowicie podczas oglądania czy grania po około godzinie pojawia się samoczynnie na ekranie ten pasek z informacją na którym widnieje rozdzielczość i złącze z którego aktualnie korzystam. Czy spotkał się ktoś z czymś takim i idzie to jakoś wyłączyć?

Dzięki z góry za odpowiedzi

Spróbuj może wyłączyć pasek informacyjny: Ustawienia -> TV/Ustawienia kanałów -> Pasek informacyjny

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem xe49 9005 i podłączyłem jako monitor do PC. Ale jest jeden problem mimo wybranej rozdzielczości 4k 3940x2160(windows pokazuje ze to natywna) w praktyce rozdzielczość na pulpicie(i nie tylko ) to 1440p. Po odpaleniu dowolnych  gier z ustawieniem fixed window i full hd , gry zajmuja 2/3 ekranu a powinny 1/4   jeżeli pulpit miałby 4K.

Nie wiem tez jak włączyć chrome 4:4:4 (a może już jest włączona tylko nie wiem jak to zweryfikować) 

Edytowane przez Alex33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten telewizor już dosyć długo bo od marca. O ile pamiętam dałem za niego 9999 lub 10999. 

Jak za telewizor za 10 TYSIĘCY złotych ma on sporo wad.

Aktualnie posiadam wersje 7.0 androida, bez tej poprawki: http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/143939 . W sumie dopiero dzisiaj się o niej dowiedziałem na forum. Telewizor jeszcze nie ściągnął jej automatycznie. Dziwne..

Co do największych wad, które przekreślają ten telewizor to: 

1. YOUTUBE 4K - przycinające filmy po aktualizacji Youtuba do najnowszej wersji. Praktycznie są nie do oglądania. Być może aktualizacja powyżej rozwiązuje ten problem. Może ktoś potwierdzić? 

2. Wyraźny problem z MotionFlow / Trybem kliszy - Tutaj nie jestem pewny co jest problemem czy jedno czy drugie. Może obydwa. Efekt ten jest najmniej widoczny podczas oglądania Netflixa w 4K, bardziej przy materiałach w jakości 720p/1080p na youtube. Obraz tak czasami smuży i przycina że jest nie do oglądania. Tak jak ktoś tutaj to wspominał tworzą się "artefakty" obok poruszających się obiektów czy postaci. Jak to gdzieś zaobserwuje to zrobię zdjęcie/nagram film. 

3. Odtwarzanie materiałów ULTRA HD (film 40/50GB)  - Zarówno z NAS (po 1Gb LAN)  jak i WIFI, jak i z dysku po USB (niestety USB 2.0) TNĄ. Ciągłe doczytywanie. Widać, że telewizor sobie z nimi nie radzi. Na kodi jest najlepiej, ale też się tnie. 

Kupiłem telewizor w Sony centre z przedłużoną gwarancją na 5 LAT. Pewnie mogę obecnie liczyć tylko na wymiane na ten sam model? 

 

 

 

Nagrałem jak to wygląda:

https://drive.google.com/open?id=1BWRdhKpwA3bEmX4jwwd9sBbiPmNOwnH8

Przy ustawieniu "Tryby kliszy" na DUŻA. Masakrycznie.

Przy niska też jest to widocznie ale już mnie. 

Serial DARK na NETFLIX. S01E02. Fragment od 15:35~~

 

Edytowane przez cps86
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w trybie true cinema tryb kliszy mała. U mnie jest ok. Zobaczy jak to wygląda na innym tv. Gorsze efekty uboczne widziałem na telewizorach innych producentów. A tak na marginesie, ustawienia standard - jasność 35 świadczy o tym, że raczej nie ruszałeś ustawień fabrycznych. 

Według mnie to nie są dobre ustawienia. Polecam cinema home, cinema pro. Widzisz ja dałem za mój 7500 i jestem zadowolony. Według mnie cena odpowiednia jak za telewizor klasy średniej. U mnie na dysku USB 3.0 nie ma problemów z doczytywaniem. Zaktualizuj oprogramowanie.

Edytowane przez hymmen
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hymmen napisał:

A w trybie true cinema tryb kliszy mała. U mnie jest ok. Zobaczy jak to wygląda na innym tv. Gorsze efekty uboczne widziałem na telewizorach innych producentów. A tak na marginesie, ustawienia standard - jasność 35 świadczy o tym, że raczej nie ruszałeś ustawień fabrycznych. 

Według mnie to nie są dobre ustawienia. Polecam cinema home, cinema pro. Widzisz ja dałem za mój 7500 i jestem zadowolony. Według mnie cena odpowiednia jak za telewizor klasy średniej. U mnie na dysku USB 3.0 nie ma problemów z doczytywaniem. Zaktualizuj oprogramowanie.

Tak, niedawno przywróciłem wszystko do ustawień fabrycznych.

Jeszcze jedno, włączyłem opcje programistyczne i ustawiłem limit procesów w tle na 1 oraz żeby pokazywało zużycie CPU.

Nic to nie dało... Podczas odtwarzania materiału 4K na netflixie, maksymalne zużycie CPU było coś na poziomie 40% Artefakty dalej były.

"Gorsze efekty widziałem na telewizorach innych producentów"

Naprawdę? Coś mi się nie chcę wierzyć.

Tak w ogóle mało ludzi piszę o tym problemie z Sony i MotionFlow. Na oficjalnym community sony znalazłem może 2 posty odnośnie tego. 

Albo ludzie tego nie używają (a według mnie jest to fajne i warto mieć włączone), albo ja mam jakiś wadliwy egzemplarz TV. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim poprzednim telewizorem był 65KS9500 i tam ruch, upłynniacz był gorszy niż w obecnym sonym. Wystepowaly przycinki, klatkowanie obrazu widoczne w trakcie oglądania piłki nożnej. Spróbuj tak: przełącz ustawienia dzienne - Cinema home, jasność na 20, kontrast 90, nasycenie 50, gamma 0, poziom czerni 50, Wyłącz wszystkie polepszacze poza lokalnym przyciemnianiem na średni i łagodna gradacja na mały. Rozdzielczość ręcznie na 20, ruch True Cinema, tryb kliszy mała. Potestuj i daj znać jak i co.

Edytowane przez hymmen
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję przed wyborem tv, poczytałem trochę i byłem zdecydowany na tego sony (kd-55xe9005) w teście wypadł bardzo dobrze łącznie z hdr na dobrym poziomie, ale dziś będąc w sklepie sprzedawca zachwalał sony kd-65xd7505baep, stąd moje pytanie czym się różnią te tv (z wyjątkiem wielkości) i który jest lepszym wyborem bo nie znalazłem żadnego testu tego 65" tv. Na tv mam 5,5 tys. będzie służył praktycznie do wszystkiego, ps4, xbox one x, netflix, youtube, telewizja upc oraz czasami będę podłączał pc. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cps86 pisalem wczesniej o moich problemach z uplynniaczem. Jestem z niego strasznie nie zadowolony jednak takich cyrkow jak na twoim filmiku nie mam. Owszem przy szybszym ruchu przy wlaczonym motionflow tworza sie artefakty ale nie tak jak u ciebie. Moze to wina netflixa na tv. Ja ogladam przez playstation akurat. Masz tak rowniez na zwyklych programach? Sprawdz na innym zrodle bo jesli jest tak wszedzie to raczej cos jest nie halo.

Pewnie jak wylaczysz uplynniacz lub ustawisz true cinema problem zniknie ale wtedy ruch bedzie kompletnie nie plynny i dla mnie nie do ogloadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Łukasz Nowak napisał:

Witam stoję przed wyborem tv, poczytałem trochę i byłem zdecydowany na tego sony (kd-55xe9005) w teście wypadł bardzo dobrze łącznie z hdr na dobrym poziomie, ale dziś będąc w sklepie sprzedawca zachwalał sony kd-65xd7505baep, stąd moje pytanie czym się różnią te tv (z wyjątkiem wielkości) i który jest lepszym wyborem bo nie znalazłem żadnego testu tego 65" tv. Na tv mam 5,5 tys. będzie służył praktycznie do wszystkiego, ps4, xbox one x, netflix, youtube, telewizja upc oraz czasami będę podłączał pc. Z góry dziękuję za pomoc.

Model 65xd7505 to matryca IPS. Model 55xe9005 to matryca VA. Różnica jest kolosalna na korzyść tego drugiego. Czytałeś test tego telewizora. 

Edytowane przez hymmen
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i dlatego napisałem że byłem zdecydowany na tego 55" ale byłem ciekaw opinii na temat tego 65" ale skoro różnica jest ogromna to nie będę się zastanawiał, chyba że istnieje lepszy wybór w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha coś sprzedawca "delikatnie" pokręcił. Ewidentnie zalegała mu ta sztuka na magazynie. Średnio udany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że mówił to co musiał dlatego też chciałem się zapytać na forum co sądzicie o tym modelu, choć ostatecznie kupię model wyższy ex9305 (dużo lepszy hdr od ex9005), w każdym bądź razie dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Wiadomo że mówił to co musiał dlatego też chciałem się zapytać na forum co sądzicie o tym modelu, choć ostatecznie kupię model wyższy ex9305 (dużo lepszy hdr od ex9005), w każdym bądź razie dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

interesuje sie troche tym TV,

Czy u wszystkich tutaj z forum posiadajacyh ten model wystepuja tutaj problemy z uplynniaczem przy ogladaniu filmow z HDD/pendrive poprzez USB?

CZy to sa jakies wybrane materialy? np HD, 4k? rozmiar pliku? rozszerzenie?  Czy wszelkie video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje na wszystkich filmach HD z pasami czarnymi. W 4k jest ok ale takich filmow raczej jest malo. 

Wydaje mi sie, ze problem wystepuje u kazdego poniewaz sprawdzalem rowniez na tym tv w sklepie, a takze na nizszych modelach sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Qba6113 said:

U mnie wystepuje na wszystkich filmach HD z pasami czarnymi. W 4k jest ok ale takich filmow raczej jest malo. 

Wydaje mi sie, ze problem wystepuje u kazdego poniewaz sprawdzalem rowniez na tym tv w sklepie, a takze na nizszych modelach sony.

Czyli HD nie da się płynnie oglądać z napisami przez pendrive/hdd?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...