Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, 111kris napisał:

Ad2. Sony ma matryce począwszy od xe85 (włącznie) w górę VA.

www.displayspecifications.com/en/model/4222cda

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dzięki za informacje. Podałeś link do 65", sprawdziłem na tej stronie dane dla 75" i jest IPS. Miałem racje. Szkoda, że w Sony Center nie wiedzą co sprzedają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje. Podałeś link do 65", sprawdziłem na tej stronie dane dla 75" i jest IPS. Miałem racje. Szkoda, że w Sony Center nie wiedzą co sprzedają.
 
W Display Spec też potrafią się mylić. Trochę to dziwne, że w tym jednym rozmiarze jest ips a w reszcie VA. Oglądałem w SC jakiś czas temu tv - wisiały xe93, xe90, i xe85. Nie jestem pewien czy były to 65 cali czy 75. Moim zdaniem xe nie był na ips ale może było to 65 cali. Warto to jeszcze sprawdzić.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystacie z funkcji sterowania telewizorem za pomocą poleceń głosowych? Działają np polecenia - Włącz: HDMI 1,2,3,4 Kodi, youtube, Netflix, ale Showmax już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że to forum jest jeszcze troche aktywne. Chciałbym się was zapytać czy cena 5399zł za ten model w wersji 55" to dobra cena? Nie mogę sie zdecydować. Czy polecacie coś innego w tym przedziale cenowym? Proszę o szybką odpowiedź bo ta cena jest ważna tylko do tej niedzieli. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie właśnie kupiłem z rabatem -10% dla klubowiczów Sony. Ostatnio była cena za około 6000 zł, ale dorzucali jakiś soundbar. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić mój Samsug SUHD UE49KS7000 na coś innego (Samsung nie ma nic ciekawego w cenie do 5 000 zł) i zaciekawił mnie ten model.

O co chodzi z tym odwzorowaniem ruchu? Jeśli na Samsungu nie korzystam z opcji Auto Motion Plus to czy tutaj, nie używając tych ulepszaczy obraz w ruchu będzie gorszy niz na Samsungu bez ulepszaczy?

Co tu jest odpowiednikiem podświetlania matrycy oraz Diod SMART LED? - te dwie opcje są istotne podczas oglądania filmów UHDBD z HDR oraz podczas gry na konsoli w tytuły obsługujące HDR.

Dźwięk to tylko 20 w w porównaniu do 40 w w Samsungu?

Ewentualnie, jest jakiś lepszy model w ciut wyższej cenie?

Aha, chcę zakupić model 49 calowy i czy nie jest on wykastrowany względem większych matryc, jak np. Samsungi? Jakość matrycy, HDR, itp.?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy na netflix na obrazie macie ziarno jest to denerwujące, to ziarno jest na filmach z HDR. Dawniej tego zjawiska nie było bitrate mam na poziomie 15,25 mb/s.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem oglądać Dardevila i właśnie szukałem po forach czy to normalne ale widocznie tak nakręcone są filmy w HDR.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zacząłem oglądać Dardevila i właśnie szukałem po forach czy to normalne ale widocznie tak nakręcone są filmy w HDR.
Ktoś chyba tu już pisał - zamierzony efekt reżysera . Sporo tytułów właśnie na Netflix jest tak zrealizowane. Szkoda.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zamierzony efekt reżysera, tak wyglądają wszystkie filmy z HDR, mnie się to nie podoba, oglądam filmy nie z netflixa i tego ziarna nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy posiadają ten telewizor w 65 calach. Chodzi mi o występowanie bandingu, efektu brudnego ekranu, czy też cloudingu. Wiem, że małe winietowanie występuje w tym telewizorze. A jak z równością podświetlenia? Te wszystkie bolączki ekranów LCD kuszą mnie do wzięcia OLEDA. Właśnie na stałe rozstałem się z 65KS9500, tam jeszcze masa pixeli... Szkoda gadać.

Jak z szybkością działania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Netflixem to nie jest zamierzony efekt reżysera tylko wina samego Netflixa (może jakaś kompresja czy coś). Ten sam film pobrany z neta nie ma ziarna. Co ciekawe Netflix z ps4 ma mniej ziarna, niż ten z androida - ale mimo wszystko ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hymmen napisał:

Mam pytanie do kolegów którzy posiadają ten telewizor w 65 calach. Chodzi mi o występowanie bandingu, efektu brudnego ekranu, czy też cloudingu. Wiem, że małe winietowanie występuje w tym telewizorze. A jak z równością podświetlenia? Te wszystkie bolączki ekranów LCD kuszą mnie do wzięcia OLEDA. Właśnie na stałe rozstałem się z 65KS9500, tam jeszcze masa pixeli... Szkoda gadać.

Jak z szybkością działania systemu?

Na jasnych jest bardzo dobrze (brudny ekran) prawie nie zuważalny mam 65 " na ciemnych widać  rozjaśnienia wokół  jasnych elementów ale nie tak to widać jak niektórzy wklejają fotki robione pod katem żeby wyolbrzymić problem.Najbardziej to widać na jak nie ma obrazu tylko czarne tło i napisy z tv  .W zamian jest bardzo dobry obraz .Szybkość systemu jest akceptowalna ,nie instaluje pierdół i mam jeszcze stary android 6.Mam go od sierpnia i kupił bym go jeszcze raz.Obraz mam ustawiony ma standard bo jakoś nie pasuja mi te ustawienia internetowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

2 szybkie pytania

czy jest gdzies dobry (coś jak na hdtvpolska.pl) test xe85?

czy warto xe85 czy lepiej cos innego ex700? mu700*? na TV przejściowy 2-3 lat i OLED (o ile technologie dopracuja)

tv do telewizji i wieczorami film, konsola 2% czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

@PawelE30

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e

Wypełnij ankietę i załóż nowy wątek to będziemy w stanie Ci pomóc. To co podałeś to za mało.

wątek jest ale grobowa w nim cisza panuje 

w międzyczasie wypadł  Philips z tamtej listy, skreślam serie xe70, rozważałem ex700 ale chyba za ciemny, i tak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na xe85 ale... no włąsnie potrzebuje jakiegos za, przeciw kogoś kto ma i podzieli sie opinią, samego androida sie nie boje

pytam tu w temacie bo xe90 jest też opcją(w ew. promocji)... ale mimo wszystko chciałbym wydać mniej + nie jestem mega wymagający

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  mam taki problem  z 65xe9005.  Otoz podczas czyszczenia matrycy z kurzu zauwazylem  jakby zaciek, ktory ciagnie sie przez cala szerokosc ekranu. 

Widac to tylko pod katem na czarnym ekranie I przy doswietleniu tego np latarka.  Normalnie patrzac na wprost tego nie widac , ani tez podczas ogladania. Nie wiem co teraz z tym fantem robic I co to moze byc? Po za tym tv fajny. Pozdrawiam

 

 

20171128_230513.jpg

20171128_230450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowe, w 65KS9500 miałem takie wycieki na całej powierzchni ekranu. Nie przeszkadza to w oglądaniu tv. Przez środek w pionie przechodzi jeszcze linia jakby dzieląca ekran na pół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem tej lini na srodku. W ogladaniu faktycznie nie przeszkadza, ale mysl ,ze cos takiego jest :angry: Pisales,ze miales..Pozbyles sie tej wady czy tv?

 

Edytowane przez Melka76
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizora z innymi wadami. Temat rzeka...

Kupiłem dzisiaj 65xe9005 w dobrej cenie. Zobaczymy jak się będzie sprawował:)

 

Edytowane przez hymmen
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem tego TV i mam pytanie jak po najnowsych aktualizacjach działa tv? nadal się zawiesz i tnie? 

Trochę mnie to martwi i nie chciałbym żeby TV nagle zacząć lagować po kilku miesiącach.

 

Dodatkowo mam pytanie czy ktoś ma w nim zainstalowanego KODI i próbował odpalać materiąły w 4K? Chodzi płynnie czy procek w TV nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okolo miesiacu uzytkowania moge powiedziec ze jestem zawiedziony tym telewizorem. Po przeczytaniu tylu pochlebnych recezji mialem nadzieje na niemal idealny tv. Co prawda do kolorow i hdru nie mam zastrzezen. Jednak jezeli chodzi o plynnosc to dla mnie jest nieporozumienie. Tak chwalony motionflow nie dziala kompletnie podczas ogladania filmow z dysku. Na innych zrodlach (netflix np) owszem dziala jednak pozostawia wiele do zyczenia. Na ustawianiach standardowy czy wlasny obraz jest srednio plynny i tworza sie delikatne artefakty dookola ruchomych obiektow. Przy wylaczonym lub true cinema obraz drga. Natomiast ustawiajac na plynny wchodzi nam efekt teatru i przy najmniejszym ruchu tworza sie artefakty dookola obiektow ze nie da sie ogladac. Na moim piecioletnim samsungu nie ma takich cudow. Niestety nie moge znalesc odpowiednich ustawin dla siebie i gdybym mogl zwrocilbym telewizor.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jeśli chodzi o ruch naprawdę jest fatalny. Filmy z usb , przycięcia że odechciewa się oglądać . Poprawa płynności nie działa . Po aktualizacji dużo komunikatów aplikacja przestała działać . Przereklamowany sprzęt.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...