Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, diana napisał:

@janek_5  zapytam kolejny raz czy wymieniałeś baterie w swoim pilocie? 

Nie :) Musiałem przegapić poprzednie pytanie do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ciebie pytałem o wymianę baterii ;) warto sprawdzić jaką energię mają w sobie ponieważ ma to naprawdę duży wpływ na działanie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, diana napisał:

Nie tylko Ciebie pytałem o wymianę baterii ;) warto sprawdzić jaką energię mają w sobie ponieważ ma to naprawdę duży wpływ na działanie TV.

Ale u mnie TV śmiga jak "ta lala"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić baterie u mnie problem był po dwóch miesiacach tv świrował myślałem że namieszałem bo lubię pobawić się ustawieniami jak to w nowym tv .Potem reakcja na pilot była różna raz działał a raz nie .Zmierzyłem baterie a tu 1,3v po dwóch m-cach ale się zdziwiłem na szczęćie były to tylko baterie tv śmiga aż miło.Ustawienia obrazu mam standard nie mam takich jasnych przejaśnień wokół napisów (aż takich) ale moim zdaniem fotki sa pod kątem dlatego to tak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, osseanfree napisał:

no i najbardziej denerwując biała poświata przy napisach i ogólnie rozjaśnienie obrazu jak sie napisy pojawiają (jakiś pomysł jak się tego pozbyć, czy to jest do reklamacji ??? (zdjęcia poniżej, oczywiście robione pod kątem więc bardziej widać)

Proszę o pomoc w ostatniej sprawie 

Poniżej masz pełne wyjaśnienie tej sytuacji ale musisz obejrzeć wszystkie filmiki i wysłuchać komentarza :

 

Sony 55XE9005

https://www.youtube.com/watch?v=r4xKYiE9_Kc

https://www.youtube.com/watch?v=Clq6qOgWDX0

Panasonic TX-58EX780E

https://www.youtube.com/watch?v=bLhU8lZR5YU

https://www.youtube.com/watch?v=NsIesEJjG_c

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze "ten typ tak ma" i ze "to taka technologia", ale czy nie da sie obejsc tego problemu z rozjanianiem ekranu przy jasnych elementach albo napisach? Telewizor za 9tys .... kurcze.. mam wrazenie ze kiedys LCD nie mialy tego problemu, ale moge sie mylic.

Rozgladam sie za telewizorem i nie bardzo widze jakis wybor do grania na PS4Pro  i filmow.. ten Sony mial byc super, a im dluzej czytam i ogladam testy tym gorzej ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja jakies 3 dni temu kupilem ten model właśnie pod ps4 pro i powiem ci że obraz i kolory żyleta 

ogólnie telewizor jest strasznie jasny 

hdr w asassinie orgins i call of duty ww2 zrobił jak na mnie ogromne wrażenie 

co do podświetlenia w grach i filmach netflix czern jest bardzo dobra prawie jak w oled 

oczywiscie matryca ma VA ma to do siebie ze jak patrzysz z boku lekko czerń zamienia sie w szarość ale to przy bardzo dóżym koncie 

ja gram w ps4 pro na wprost z 2 metrów i jakość jest fenomenalna 

ogladam filmy i bajki różnie i niezauwarzylem żeby jakoś tracił jakość 

pozdrawiam i zachęcam do kupna 

w tej cenie niema lepszego tv 4k 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79 oglądałeś tego Sony na ; żywo; ?wydaje się mi że nie . Może warto podejść do sklepu najleiej żeby to nie był jakis market ale np. centum Sony pogadać z obsługą żeby ustawili tv w miejscu jak najbardziej zaciemnionym wziąść swoje materiały i trochę samemu potestować. Z swojego doświadczenia wiem że fotki , filmiki , opisy wrzucone na neta nie zawsze oddają rzeczywistość , a można spotkać odpowiedzi ludzi którzy na oczy nie widzieli tv ale po ; cyferkach; wydają osąd. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega opisał 

ja przed kupnem poszedłem do sklepu z dyskiem i poprosiłem o pilot i zaczołem zabawę 

podłączyłem dysk 

popatrzałem z boku kąty widzenia 

jak dziala android 

i zadecydowałem że kupie sony

 Brałem jeszcze pod uwagę panasonica 58ex780 ale jednak sony 

kupilem w sony center Katowice 

kurier w 2 dni 

w cenie tv dostałem 3 lata gwarancji mechanicznej 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednio mi sie widzi jechac 200km w jedna strone do najblizszego Sony Center, pozostaja zatem markety oraz testy i filmy w sieci. Blooming jasnych partii na czarne pasy jest zauwazalny, pisza tez o tym uzytkownicy. Rozumiem ze to moze nie przeszkadzac komus, ale to nie zmieni faktu ze to wystepuje. Chyba ze maja popsute sztuki?

2 godziny temu, Piotr1980pila napisał:

 

ogólnie telewizor jest strasznie jasny 

hdr w asassinie orgins i call of duty ww2 zrobił jak na mnie ogromne wrażenie 

co do podświetlenia w grach i filmach netflix czern jest bardzo dobra prawie jak w oled 

oczywiscie matryca ma VA ma to do siebie ze jak patrzysz z boku lekko czerń zamienia sie w szarość ale to przy bardzo dóżym koncie 

ja gram w ps4 pro na wprost z 2 metrów i jakość jest fenomenalna 

ogladam filmy i bajki różnie i niezauwarzylem żeby jakoś tracił jakość 

pozdrawiam i zachęcam do kupna 

w tej cenie niema lepszego tv 4k 

Jasny telewizor to akurat zaleta dla mnie, bo TV stoi pod oknem. Obecnie uzywam do grania i ogladania filmow zarowno Sony 50W829 jak i projektor BenQ W1070+ ktory rzuca obraz na ekran o przekatnej 95''. Granie czy ogladanie filmow na projektorze jest niesamowite ale i uciazliwe, bo zeby go uzywac trzeba spuscic ekran ktory zaslania okna w salonie i powstaje mrok, a czasem mrok nie jest porzadany ;) Stad pomysl na nowy telewizor. Niestety 50'' jest dla mnie zbyt male do grania (2.5m od kanapy do ekranu).. szczerze mowiac te 95'' z projektora jest idealne ale nie stac mnie na taki rozmiar telewizora  dlatego musze sie ratowac 65''. Powierzchnia obrazu bedzie 2x mniejsza od 95'' ale co zrobic.. taki mamy klimat ;) Katy patrzenia nie maja dla mnie zadnego znaczenia, nie ogladam tv ze 180 stopni tylko na wprost.

 

PS. Rozumiem ze w tej cenie nie kupie nic lepszego, ale to nie oznacza automatycznie tego, ze ten jest idealny ;) A w mojej glowie wydanie prawie 10tys na telewizor oznacza zakup czegos idealnego ... chyba musze zweryfikowac swoje poglady ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja brałem z coby center przez internet 

kurier przyjechał spokojnie otworzyłem tv sprawdziłem czy nie ma uszkodzeń 

65 cali można kupić za 8499

ale jak masz więcej kasy to proponuje 

panasonica 58dx900 on jest za 9999

i z tego co piszą jest najlepszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic wiem, ale tutaj padla propozycja wybrania sie do Sony Center - to odpada ;) Cena spada (chyba widzialem juz ponizej 8tys) co nie zmienia faktu ze przy wyjsciu na rynek byl to telewizor za ponad 10tys. Nie hejtuje tego sprzetu bo mimo wszystko jednak o nim mysle, ale dziwia mnie niedoskonalosci za taka kase, to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego TV. Za te pieniądze (10940 jak kupowałem) nie ma lepszego TV 65' . A teraz kosztuje 8499 więc w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

Ps. W audi za 400 000 zł też padają silniki przy przebiegach poniżej 100000 km, a nie powinny w samochodach za te pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piotr1980pila napisał:

co do podświetlenia w grach i filmach netflix czern jest bardzo dobra prawie jak w oled 

"Prawie" robi różnicę ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie 

mam xe9005 i ps4 pro

jak włączam gre w HDR to obraz mi przeskakuje w czarny i jest wtedy z HDR tak ma być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, ragnar43 said:

Ktoś sprawdzał jak duży dysk 2,5'' można podpiąć 3 TB tv rozpozna?

Ja mam obecnie podpięty 8TB, tylko że 3.5'' i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni jestem posiadaczem tego tv (55XE9005). Obraz poustawiałem sobie wg swoich preferencji jednak mam problem przy odtwarzaniu filmów HD z dysku zewnętrznego po podłączeniu do portu USB (podłączałem do każdego portu). Dokładniej chodzi o płynność a raczej jej brak. Podczas zmieniania ustawienia w sekcji Motionflow na płynny czy jakikolwiek inny w filmie jest brak efektu. Podczas zmieniania tych ustawień czy to przy oglądaniu telewizji czy netflixa wszystko działa poprawnie czyli tryb "płynny" jest płynny itd. Tak jakby ta opcja nie działała podczas podłączenia dysku na USB. Efekt jest taki, że obraz na tych filmach smuży i aż oczy bolą od niepłynności. Może jest coś wyłączone w opcjach, że  motionflow nie działa czy coś? Filmy te odpalam w kodi czy innych playerach, efekt jest ten sam.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dysk bo na innym tv działa dobrze. Sprawdziłem tez podłączając dysk do kina domowego na HDMI3 i tam upłynniacze działają jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale nie widzę opcji edytuj.

Przeczytałem cały temat i zauważyłem, że @Vampiszon ma podobny problem. Udało ci się może go rozwiązać? Też chciałem iść do sklepu i przetestować na innym egzemplarzu ale widzę, że już to zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - SONY 75XE85. Byłem wczoraj w Sony Center w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Dowiedziałem się dwóch ciekawych rzeczy od sprzedawcy:

1. Przedłużenie gwarancji Sony do 5 lat kosztuje 12%. Udało się komuś wynegocjować 5 letnią gwarancję w cenie telewizora?

2. Sony 75XE85 posiada matryce VA. Sprzedawca z 10 razy mnie przekonywał, że jestem w błędzie mówiąc, że to jest IPS. Twierdził, że serie XE mylę z ubiegłoroczną XD, która faktycznie była na IPS i odstawała jakością. W XE nie ma wyjątków i w każdej wielkości (włącznie z 75") jest matryca VA. Sprzedawca głosił herezję czy prawdę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - SONY 75XE85. Byłem wczoraj w Sony Center w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Dowiedziałem się dwóch ciekawych rzeczy od sprzedawcy:

1. Przedłużenie gwarancji Sony do 5 lat kosztuje 12%. Udało się komuś wynegocjować 5 letnią gwarancję w cenie telewizora?

2. Sony 75XE85 posiada matryce VA. Sprzedawca z 10 razy mnie przekonywał, że jestem w błędzie mówiąc, że to jest IPS. Twierdził, że serie XE mylę z ubiegłoroczną XD, która faktycznie była na IPS i odstawała jakością. W XE nie ma wyjątków i w każdej wielkości (włącznie z 75") jest matryca VA. Sprzedawca głosił herezję czy prawdę? 

Ad2. Sony ma matryce począwszy od xe85 (włącznie) w górę VA.

www.displayspecifications.com/en/model/4222cda

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...