Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

@seera Sprawdzałeś inne ustawienia obrazu np.kino pro przy zwiększonej jasności , podciągniętym kontraście , wybraniu np. temperatura barw ciepła . Trzeba popróbować ustawienia obrazu bo to co dla jednego będzie dobrym ustawieniem dla drugiego w innym  otoczeniu może wyglądać już zupełnie inaczej .

@Melchiorre nie jestem pewny jak się w tym wypadku może zachować się serwis Sony choć wydaje się mi że raczej nie zaliczyli by ;to zjawisko ; do  naprawy. Ja bym zapomniał o tym jak najszybciej i cieszył się z oglądania treści na tym Soniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Nic nie dalo wylaczenie zwiekszenia kontrastu. Jakies inne pomysly ?
To jest wada tej technologii. Plazma lub oled jezeli nie chcesz miec ladnej smugi ciagnacej sie od npisow np.
Sa modele ktore maja mniej widoczne te poswiaty ale sa i takie gdzie widac na maxa. Ja odpuscilem i poszedlem w oled mimo iz tez nie jest idealny. Chociaz czarny jest czarny i napisy w filmach nie rozpraszaja- zadnej smugi czy jak zwal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, stecko napisał:

To jest wada tej technologii. Plazma lub oled jezeli nie chcesz miec ladnej smugi ciagnacej sie od npisow np.
Sa modele ktore maja mniej widoczne te poswiaty ale sa i takie gdzie widac na maxa. Ja odpuscilem i poszedlem w oled mimo iz tez nie jest idealny. Chociaz czarny jest czarny i napisy w filmach nie rozpraszaja- zadnej smugi czy jak zwal:)

Fakt, mój błąd. Wyłączenie zaawansowanego zwiększenia kontrastu pomaga przy efekcie rozjaśnienia całego ekranu przy pojawieniu się napisów. Natomiast jasna smuga pojawia się od każdego jasnego elementu na ekranie - np. logo stacji TV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Pobawie sie jeszcze ustawieniami wiec, ale dziwne, ze zauważyłem to w ten weekend, a TV mam juz od Czerwca. 

Sprawdze inne materiały na Netflixie

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy aktualizować Androida do 7ki ,sony 65XE9005?I nie wiem jeszcze jak sprawdzić liczbę przepracowanych godz TV.Jeśli ktoś może coś mi w tym temacie pomóc to proszę o odpowiedz. Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 09:42, Franzose napisał:

Nie pobierałbym aktualizacji. Żałuję, że to zrobiłem. Napewno zmieniłbym baterie na inne niż dostarczone przez producenta. Funkcja sterowania głosem żre energię. Myślałem, że mam problem ze softem, a tu pomogła wymiana baterii. Gdybym mógł wgrać jeszcze poprzedniego androida 6.0, to byłoby już bardzo fajnie.

Potwierdzam, ostatnio pojawiło się znaczące spowolnienie ale to nie Android a baterie Sony które nie są nawet alkaliczne. Po 5 miesiącach użytkowania napięcie 1,37 V - po wymianie baterii android przyspieszył aż miło :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ostatnia aktualizacja (przy założeniu, że już mam andka 7) zresetuje mi ustawienia/kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2017 o 13:54, TOMGDY napisał:

Potwierdzam, ostatnio pojawiło się znaczące spowolnienie ale to nie Android a baterie Sony które nie są nawet alkaliczne. Po 5 miesiącach użytkowania napięcie 1,37 V - po wymianie baterii android przyspieszył aż miło :)

Pozdr

A moje 2 miesiące wytrzymały ale ulga jak doszedłem że to wina baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Etheon napisał:

Czy ta ostatnia aktualizacja (przy założeniu, że już mam andka 7) zresetuje mi ustawienia/kalibrację?

Aktualizowałem przez pena i ustawienia obrazu pozostały nie zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Słuchajcie coś jest nie tak z tym modelem TV? - w niektórych filmach z HDD (Ripy Bluray ściągnięte z torrentow, 9 na 10 filmów) nie działa wogóle ustawienie płynności obrazu? Tzn niezależnie czy ustawie płynny czy true cinema, płynność pozostaje ta sama... Normalnie aż byłem w sklepie podpiąć HDD żeby się przekonać czy mój egzemplarz nie est wadliwy, ale nie - w sklepie tak samo... Wkurza mnie to bo na moim poprzednim Sony KDL 50w815b wszystko było płynniutkie jak sobie ustawiłem. Czy to jest wina procesora który nie obsługuje niektórych zakodowanych filmów? Od razu mowie, że wszystkie filmy maja 23,89fps, nawet te które działają płynnie,

HDD SATA3 przetestowany na każdym z portów USB

Czy ktoś może to potwierdzić albo może ma jakiegoś fixa na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great review with all the details I was looking for! I had to use google translate to understand it (as I do not speak Polish). Is this review available in English, if not this should be :)  A lot of people outside Poland would be very interested. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unfortunately all reviews on this site are avaiable only in Polish, but you can find some usefull reviews in english on sites like rtings.com or hdtvtest.co.uk as well.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , szczególnie wszystkich przedmówców

Mam pytanie , czytam i czytam ten temat KD55XE9005 --- tutaj na forum

 59c3c70a31f5e.jpeg

zamierzam w tym tygodniu jutro , lub jakoś do środyy lub czwartku nabyć to cudo że tak powiem , ale proszę powiedzcie jaka jest różnica na rynek niemiecki tego modelu a jaka na rynek PL , jeżeli jakaś jest wogóle czy po symbolu litery BAEP coś oznaczają , czy na rynek niemiecki jest jakieś inne lepsze wnętrze tego sprzętu , jakieś lepsze jak z tymi np. produktami czekoladowymi że na PL to mniej a na europe west to lepsze czekoladki robią , i czy kupić to obojetnie gdzie , czy sony center PL , czy na Berlin i tam więcej zapłacić lub przez neta od niemieckiego sprzedawcy zamówic , gdyż mam taką możliwośc mieszkając na samej granicy.

Jak ważne i potrzebne jest wykonywanie aktualizacje tego modelu i co dają co wnoszą dla tego TV

 

Byłoby więcej pytań ale mam już dość szukania czytania i chcę do tego jeszcze zakupic tuner SAT Dreambox ultra HD 4 K i połaczyc do tego za kilka następnych dni odtwarzacz , 4K blu-ray , ale to wszystko po kolei , najpierw tv + dreambox 900 , i za tydzień lub dwa blu R 4 K , bo jak widze to narazie jest w cenie ten 4K blu-ray.

Edytowane przez sonixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sonixx napisał:

Witam wszystkich , szczególnie wszystkich przedmówców

Mam pytanie , czytam i czytam ten temat KD55XE9005 --- tutaj na forum

 59c3c70a31f5e.jpeg

zamierzam w tym tygodniu jutro , lub jakoś do środyy lub czwartku nabyć to cudo że tak powiem , ale proszę powiedzcie jaka jest różnica na rynek niemiecki tego modelu a jaka na rynek PL , jeżeli jakaś jest wogóle czy po symbolu litery BAEP coś oznaczają , czy na rynek niemiecki jest jakieś inne lepsze wnętrze tego sprzętu , jakieś lepsze jak z tymi np. produktami czekoladowymi że na PL to mniej a na europe west to lepsze czekoladki robią , i czy kupić to obojetnie gdzie , czy sony center PL , czy na Berlin i tam więcej zapłacić lub przez neta od niemieckiego sprzedawcy zamówic , gdyż mam taką możliwośc mieszkając na samej granicy.

Jak ważne i potrzebne jest wykonywanie aktualizacje tego modelu i co dają co wnoszą dla tego TV

 

Byłoby więcej pytań ale mam już dość szukania czytania i chcę do tego jeszcze zakupic tuner SAT Dreambox ultra HD 4 K i połaczyc do tego za kilka następnych dni odtwarzacz , 4K blu-ray , ale to wszystko po kolei , najpierw tv + dreambox 900 , i za tydzień lub dwa blu R 4 K , bo jak widze to narazie jest w cenie ten 4K blu-ray.

Kolego ... że tak powiem jedz do niemiec i se go kup. Na Polski rynek wypuszczane są egzemplarze  z fabryki z pod Radomia. Aaa ... tylko se nie zapomnij kupić proszku bo Ci się już pewnie kończy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam coraz częściej zauważać cytowanie posta który jest bezpośrednio nad odpowiedzią co w dużym stopniu powoduje ze na stronie mamy mało nowych postów a strona szybko zapełniona. Moderatorze może warto coś z tym zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że do niedawna dioda podświetlenia led była w korze błękitno-białym. Dziś wieczorem zauważyłem, że bliżej jej do czerwonego. Miałem ustawienie "Ciemne". Teraz trochę mnie drażni ten kolor. Czyżby ostatnia aktualizacja oprogramowania systemowego przyniosła taką zmianę? Czy też coś się dzieje z tv bądź moim wzrokiem? Zmieniałem ustawienia i jedynie "Prosta reakcja" daje wcześniejszy odcień. Napiszcie proszę czy też tak macie - android 7. Jeśli tak to chyba wyłączę na stałe to podświetlenie bo ta czerwień mnie trochę drażni.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



Jestem prawie pewien, że do niedawna dioda podświetlenia led była w korze błękitno-białym. Dziś wieczorem zauważyłem, że bliżej jej do czerwonego. Miałem ustawienie "Ciemne". Teraz trochę mnie drażni ten kolor. Czyżby ostatnia aktualizacja oprogramowania systemowego przyniosła taką zmianę? Czy też coś się dzieje z tv bądź moim wzrokiem? Zmieniałem ustawienia i jedynie "Prosta reakcja" daje wcześniejszy odcień. Napiszcie proszę czy też tak macie - android 7. Jeśli tak to chyba wyłączę na stałe to podświetlenie bo ta czerwień mnie trochę drażni.

EDIT:
Znów jest błękicik. To chyba jakiś kameleon

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka






Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



Jestem prawie pewien, że do niedawna dioda podświetlenia led była w korze błękitno-białym. Dziś wieczorem zauważyłem, że bliżej jej do czerwonego. Miałem ustawienie "Ciemne". Teraz trochę mnie drażni ten kolor. Czyżby ostatnia aktualizacja oprogramowania systemowego przyniosła taką zmianę? Czy też coś się dzieje z tv bądź moim wzrokiem? Zmieniałem ustawienia i jedynie "Prosta reakcja" daje wcześniejszy odcień. Napiszcie proszę czy też tak macie - android 7. Jeśli tak to chyba wyłączę na stałe to podświetlenie bo ta czerwień mnie trochę drażni.

EDIT:
Wrócił błękicik. To chyba jakiś kameleon

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka






Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PadrePioo napisał:

Kolego ... że tak powiem jedz do niemiec i se go kup. Na Polski rynek wypuszczane są egzemplarze  z fabryki z pod Radomia. Aaa ... tylko se nie zapomnij kupić proszku bo Ci się już pewnie kończy ;) 

@PadrePioo , czy ty zawsze taki sarkazm uzywasz :D w odpowiedziach o których to tematach nie masz pojecia  :o , czy tylko chcesz zabłysnąć :wub: swoją nie wiedzą i brakiem kompetencji w  udzieleniu jakiej kolwiek odpowiedzi :lol: a moze poprostu chcesz nabic sobie licznik postami tylko :ph34r: a póżniej chwalić sie kumpli z pisakownicy że ty to wszystko wiesz :P

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎29 o 18:04, serra napisał:

Witam,

Jakie macie ustawienia do oglądania filmów z HDR?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten TV od miesiąca i może napisze co mi się nie podoba (20 %) tv reszta jest naprawdę super:

pilot niekiedy nie działa (chyba się zawiesza, bo jedyne co mogę zrobić to wyłączyć tv pilotem!!!! :) ) reszta nie działa ;/

jak chce pogłośnić to muszę poczekać 2-3 sekundy na reakcję

kąty są fatalne!!!!! mam też sony 55" na VA i teraz jak mam porównanie to VA górą

no i najbardziej denerwując biała poświata przy napisach i ogólnie rozjaśnienie obrazu jak sie napisy pojawiają (jakiś pomysł jak się tego pozbyć, czy to jest do reklamacji ??? (zdjęcia poniżej, oczywiście robione pod kątem więc bardziej widać)

Proszę o pomoc w ostatniej sprawie 

 

 

 

 

sony1.jpg

sony2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, osseanfree napisał:

Ja mam ten TV od miesiąca i może napisze co mi się nie podoba (20 %) tv reszta jest naprawdę super:

pilot niekiedy nie działa (chyba się zawiesza, bo jedyne co mogę zrobić to wyłączyć tv pilotem!!!! :) ) reszta nie działa ;/

jak chce pogłośnić to muszę poczekać 2-3 sekundy na reakcję

kąty są fatalne!!!!! mam też sony 55" na VA i teraz jak mam porównanie to VA górą

no i najbardziej denerwując biała poświata przy napisach i ogólnie rozjaśnienie obrazu jak sie napisy pojawiają (jakiś pomysł jak się tego pozbyć, czy to jest do reklamacji ??? (zdjęcia poniżej, oczywiście robione pod kątem więc bardziej widać)

Proszę o pomoc w ostatniej sprawie 

 

 

 

 

sony1.jpg

sony2.jpg

Po aktualizacji nie mam problemu z działaniem pilota, u siebie nie widzę takiej poświaty, z zasady oglądam na wprost, co do kątów nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, osseanfree napisał:

Ja mam ten TV od miesiąca i może napisze co mi się nie podoba (20 %) tv reszta jest naprawdę super:

pilot niekiedy nie działa (chyba się zawiesza, bo jedyne co mogę zrobić to wyłączyć tv pilotem!!!! :) ) reszta nie działa ;/

jak chce pogłośnić to muszę poczekać 2-3 sekundy na reakcję

kąty są fatalne!!!!! mam też sony 55" na VA i teraz jak mam porównanie to VA górą

no i najbardziej denerwując biała poświata przy napisach i ogólnie rozjaśnienie obrazu jak sie napisy pojawiają (jakiś pomysł jak się tego pozbyć, czy to jest do reklamacji ??? (zdjęcia poniżej, oczywiście robione pod kątem więc bardziej widać)

Proszę o pomoc w ostatniej sprawie 

 

 

 

 

sony1.jpg

sony2.jpg

Nie jest to do reklamacji, tak działa niestety ta technologia. Akurat wczoraj oglądałem ten sam odcinek ST2 i nie miałem tego problemu (poświaty), a na pewno nie tak widoczny. Wszystko jest kwestią ustawień obrazu.

Natomiast jeśli rozjaśnia Ci się cały ekran, kiedy pojawiają się napisy, to wyłącz zaawansowane zwiększenie kontrastu. 

Problemu z pilotem / powolnym androidem nigdy nie miałem - TV u mnie od kwietnia, od października drugi egzemplarz po wymianie na gwarancji.

 

Edytowane przez janek_5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ragnar43 napisał:

Po aktualizacji nie mam problemu z działaniem pilota, u siebie nie widzę takiej poświaty, z zasady oglądam na wprost, co do kątów nie mam zastrzeżeń.

Jak nie ma poświaty a wokół napisów to co to jest tęcza?

@janek_5 na jakich ustawieniu oglądasz bo ja na kino pro?

Edytowane przez osseanfree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, osseanfree napisał:

Jak nie ma poświaty a wokół napisów to co to jest tęcza?

Napisałem, że nie mam na swoim tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...