Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od siebie powiem, że włączenie TV i przejście od razu do Netflixa lub Youtube to 90% mojego (i rodziny) zachowania i nigdy nie zauważyłem takiego zachowania - może to więc być kwestia konkretnego egzemplarza, albo może zainstalowanych aplikacji.

Tym insektem trochę się podłamałem - sugeruje znaczącą nieszczelność obudowy, a co za tym idzie duże ryzyko pojawienia się kurzu. Ciekawe jak na taki kurz, jeśli się pojawi, zareaguje Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz model TV? Miałem wymienianą płytę główną i dalej to samo.

Edytowane przez AjTee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65XE9005.

Może jakaś dodatkowa apka zaraz po włączeniu TV coś robi (nie wiem, aktualizuje się czy coś skanuje) i zjada trochę za dużo RAMu czy procka. Instalowałeś coś dodatkowego?

Po chwili zastanowienia przypomniało mi się pewne zjawisko z Netflixa (być może ma to jakiś związek) - co prawda nie jest to zależne od tego, czy przed uruchomieniem Netflixa robiłem coś innego, czy dopiero co włączyłem TV, ale wygląda to tak, że od razu po odpaleniu jakiejś pozycji najpierw uruchamia się ona w 480p i kilka sekund tak chodzi, potem wskazuje na 720p, po następnych kilku sekundach na 1080p i już zostaje. Tak, jakby musiał sobie dobuforować czy coś. Może u Ciebie od razu wskakuje na 1080p i dlatego chwile skacze, zanim dobuforuje? Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że tego zachowania nie ma przy najbardziej wymagających pozycjach 4K HDR - tutaj od razu leci rozdzielczość na maksa, płynnie, no tak jak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przyczyna jest trywialna: z tego, co kojarzę, to pisałeś kiedyś, że serwisanci od razu zaproponowali wymianę płyty. Być może jest jakiś powtarzający się problem z płytami, o którym wiedzą. I może pechowo wsadzili Ci kolejną płytę z tym samym problemem.

Być może przy okazji wymiany płyty dostał się tam ten insekt.

Edytowane przez Etheon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten robak pojawił się miesiąc po wymianie płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Etheon napisał:

65XE9005.

Może jakaś dodatkowa apka zaraz po włączeniu TV coś robi (nie wiem, aktualizuje się czy coś skanuje) i zjada trochę za dużo RAMu czy procka. Instalowałeś coś dodatkowego?

Po chwili zastanowienia przypomniało mi się pewne zjawisko z Netflixa (być może ma to jakiś związek) - co prawda nie jest to zależne od tego, czy przed uruchomieniem Netflixa robiłem coś innego, czy dopiero co włączyłem TV, ale wygląda to tak, że od razu po odpaleniu jakiejś pozycji najpierw uruchamia się ona w 480p i kilka sekund tak chodzi, potem wskazuje na 720p, po następnych kilku sekundach na 1080p i już zostaje. Tak, jakby musiał sobie dobuforować czy coś. Może u Ciebie od razu wskakuje na 1080p i dlatego chwile skacze, zanim dobuforuje? Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że tego zachowania nie ma przy najbardziej wymagających pozycjach 4K HDR - tutaj od razu leci rozdzielczość na maksa, płynnie, no tak jak ma być.

Tak się dzieje, gdy masz tv podłączony z internetem przez sieć wifi. Gdy podłączysz kablem, to od razu łapie najwyższe, czyli zazwyczaj 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ary napisał:

Tak się dzieje, gdy masz tv podłączony z internetem przez sieć wifi. Gdy podłączysz kablem, to od razu łapie najwyższe, czyli zazwyczaj 1080p

Mam kablem, dziwne. Może coś gdzieś trzeba kliknąć/ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, AjTee napisał:

Ten robak pojawił się miesiąc po wymianie płyty głównej.

Pisałeś że sony zgodziło się na oględziny i ewenualnie wysyłka do centalnego i co przyjechali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Etheon napisał:

Mam kablem, dziwne. Może coś gdzieś trzeba kliknąć/ustawić?

Nie mam pojęcia. Mogę tylko powiedzieć jak wygląda sytuacja u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na dniach przyjeżdża do mnie ten tv w wersji 55" z rtv euro i mam pytanie, a mianowicie, jak mogę rozpoznać, czy tv jest fabrycznie nowy, a nie ze zwrotu?

Jest to mój pierwszy "drogi" telewizor i nie chcę płacić tyle za używkę nawet kilkudniową, czy tym bardziej powystawową, a przecież tego typu sklepy non stop mają zwroty, bo coś się komuś nie spodobało.

Jak telewizor jest zapakowany oryginalnie?

Unboxingi z youtube niewiele mówią, bo oni dostają egzemplarze do testów, nie na sprzedaż, często owinięte paskudną folią jak z bazaru.

 

Dzięki za jakieś wskazówki. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w dwóch kwestiach. 

1. Po podpięciu kompa i włączeniu filmu z napisami obraz rozjaśnia się gdy pojawiają się napisy. Jakieś pomysły jak wyeliminować to zjawisko?

2. Pojawiły mi się pionowe przezroczyste pasy na ekranie (tak jakby czarne z dużą przezroczystością). Problem zniknął po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV. Jakieś sugestie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi (też 65XE9005) odnotowaliśmy te problemy z przycinkami obrazu jak od razu po uruchomieniu wejdzie się w Netflix albo YT. Nie występuje to za każdym razem, ale częściej występuje niż nie występuje. Najgorsze jest to, że nie umiemy znaleźć szybkiego sposobu na wyeliminowanie tych przycinek kiedy już wystąpią - nie pomaga restart Netflixa albo nawet całego TV, trzeba na jakiś czas włączyć kablówkę lub po prostu popatrzeć w menu, ale nigdy nie wiadomo jak długo. Problem sam z siebie w trakcie oglądania filmu nie ustępuje. Dodatkowo, poza przycinkami, pojawiają się dziwne zakłócenia obrazu - nie z winy obrazu źródłowego, bo przy ponownym odtworzeniu tej samej sceny zakłóceń nie ma. Zakłócenia te występują wyłącznie wtedy, kiedy mamy do czynienia z przycinkami, jak Netflix/YT zostanie odpalony po chwili oglądania kablówki, to działa płynnie i zakłóceń nie ma.

U mnie póki co się nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 7 robaczków, ale Sony było zrobiło zdjęcia i zastanowi się czy można to wziąć na serwis centralny - JAKIE TO JEST ŻAŁOSNE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o pomoc. Zastanawiam się na tym sonym oraz nad samsungiem 55mu8002. Oba telewizory planuje profesjonalnie skalibrowac. Czy opłaca się wydawać 1000zl więcej na tego sonego? Zależy mi na tv dla piłki nożnej oraz do oglądaniu w weekendy filmów z hdr. Oba tv prezentują dosyć wysoki poziom hdr. Który z tv ma lepsze odzorowanie ruchó?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nertiz napisał:

Proszę was o pomoc. Zastanawiam się na tym sonym oraz nad samsungiem 55mu8002. Oba telewizory planuje profesjonalnie skalibrowac. Czy opłaca się wydawać 1000zl więcej na tego sonego? Zależy mi na tv dla piłki nożnej oraz do oglądaniu w weekendy filmów z hdr. Oba tv prezentują dosyć wysoki poziom hdr. Który z tv ma lepsze odzorowanie ruchó?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Sony jest lepsze w praktycznie każdym aspekcie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już 7 robaczków, ale Sony było zrobiło zdjęcia i zastanowi się czy można to wziąć na serwis centralny - JAKIE TO JEST ŻAŁOSNE!
Hahaha...całe stadko! :D
Chyba im tam dobrze , ciepło i się rozmnażają(?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, christoff.w napisał:

Hahaha...całe stadko! :D
Chyba im tam dobrze , ciepło i się rozmnażają(?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie smiej się;) to pewnie diody organiczne, jakaś hybryda oleda z lcd. Masz nowy model soniacza pozazdrościć?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie smiej się;) to pewnie diody organiczne, jakaś hybryda oleda z lcd. Masz nowy model soniacza pozazdrościć
 
 
A może to Transformersi?!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się ale sytuacja dla właściciela "trochę" słaba. Miejmy nadzieję, że serwis Sony zachowa się profesjonalnie...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem TV KD-55XE9005 i sporo już o nim czytam. On ma 4 wejścia HDMI. Do którego najlepiej podłączyć PS4 (zwykłą) oraz Steam LInk (Mirror PC) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2017 o 18:18, janek_5 napisał:

Prośba o pomoc w dwóch kwestiach. 

1. Po podpięciu kompa i włączeniu filmu z napisami obraz rozjaśnia się gdy pojawiają się napisy. Jakieś pomysły jak wyeliminować to zjawisko?

2. Pojawiły mi się pionowe przezroczyste pasy na ekranie (tak jakby czarne z dużą przezroczystością). Problem zniknął po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV. Jakieś sugestie?

 

Ponieważ nikt nie udzielił żadnej porady, pozwolcie, że podzielę się rozwiązaniami powyższych problemów, być może się komuś, kiedyś...

1. Wyłączamy zaawansowane zwiększenie kontrastu. 

2. Przywrócenie ustawień fabrycznych zrobiło robotę. Jeśli problem pojawi się ponownie wymienią TV na nowy (bardzo pozytywne odczucia po kontaktach z serwisem sony, w przeciwieństwie do innych forumowiczów...). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...