Skocz do zawartości
msx33

Onkyo ht-s5805

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos posiada takie kino domowe lub moze podobne i moglby pomoc w ustawieniu dzwieku tych glosnikow bo po tej kalibracji z mikrofonem nie bardzo mi sie dzwiek podoba tylnych glosnikow prawie nie slychac (malo kiedy), przy kalibracji mikrofonem to ten mikrofon ma byc na wysokosci ucha czy wystarczy go np polozyc na sofie?

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon powinien być na wysokości ucha w pozycji odsłuchowej. Jeśli chodzi o surroundy to pamiętaj że to głośniki efektowe, tworzące nastrój więc nie maja napier*** ciągle jak to ludzie zwykle myślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, makakam napisał:

Mikrofon powinien być na wysokości ucha w pozycji odsłuchowej. Jeśli chodzi o surroundy to pamiętaj że to głośniki efektowe, tworzące nastrój więc nie maja napier*** ciągle jak to ludzie zwykle myślą.

a ile powinno sie ustawic ten crossover teraz po kalibracji mam 200hz to nie za duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie ustawia się z reguły dla suba żeby odtwarzał niskie częstotliwości. Ustaw odcięcie na 80hz, suba podkręć do połowy i wtedy zrób kalibrację a jeśli ci nie będzie odpowiadała to skoryguj ręcznie w ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 200 na surroundy to trochę dużo.

Ustaw w ampli głośniki na small, suba tak jak napisał slawkor i zrób ponownie kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2016 o 11:04, makakam napisał:

To 200 na surroundy to trochę dużo.

Ustaw w ampli głośniki na small, suba tak jak napisał slawkor i zrób ponownie kalibrację.

zrobilem wszystko tak jak napisaliscie i po kalibracji ustawilo mi crossover znow na 150hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to na surroundy tylko? To już bardziej prawdopodobne ustawienie bo te kolumny nie są zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, makakam napisał:

Ale to na surroundy tylko? To już bardziej prawdopodobne ustawienie bo te kolumny nie są zbyt duże.

to znaczy wszystko mam na small tak mi ustawilo

mam opcje takie w menu

speaker OK i tutaj opcje

configuration - to tutaj robi sie kalibracje

crossover -  tutaj mam wszystkie glosniki na small i crossover na 150hz

dystans - to wiadomo odleglosci pomierzylo

level calibration - tutaj mam front left -1db , center-0db , front right-0db , hight left +3db , hight right +2db , surr right 0db , surrleft +1db , suboffer +3db

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z pytaniem do tematu. Czy ten zestaw nadaje się do mieszkania w bloku? Chciałbym coś zamiast głośników telewizora, ale nie chciałbym przeszkadzać sąsiadom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że się nadaje. Alternatywą dla takich kompletów jest złożenie systemu z oddzielnych elementów, wszystko kwestia budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...