Skocz do zawartości
bierhoff

Sony KD55XD93 vs. Panasonic TX-58DX780 (lub 800 - obojętne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to kup dx 900 sprawdzisz a jak  ci pasował nie będzie to go oddasz i po sprawie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze aktualny poziom cen zastanawiam się pomiędzy DX900, a OLEDB6J.

Jak to jest z tym szarym białym i ogólną jasnością OLEDa? Nie spotkałem się niestety z jakimś testem porównującym te dwa modele ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bierhoff napisał:

Mając na uwadze aktualny poziom cen zastanawiam się pomiędzy DX900, a OLEDB6J.

Jak to jest z tym szarym białym i ogólną jasnością OLEDa? Nie spotkałem się niestety z jakimś testem porównującym te dwa modele ze sobą.

Też mnie to interesuje. Stoję dokładnie przed takim samym wyborem. I nie wiem co robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując ze sobą ten sam materiał na stojących obok siebie telewizorach LCD i OLED miałem wrażenie jakiejś normalnie przestrzenności w tym B6 - jakoś tak się na to patrzyło prawie jakby w trójwymiarze - ciężko mi to opisać, ale jakoś tak wciągał ten telewizor. Tylko faktycznie napis LG OLED UHD na czarnym tle nie był biały, a lekko szary właśnie. Znowuż - ja potrzebuję dosyć szerokich kątów, więc tutaj żaden LCD nie przeskoczy panelu OLED.

Za to DX900 wciągał możliwością zaświecenia bez wypalenia koloru, bez sprania całego obrazu - bez rozjaśnienia całego obrazu, a jedynie punktowo - to także było wrażenie, które utkwiło mi w głowie jako coś zupełnie wyjątkowego, niespotykanego dotąd. Tylko napis pięknie biały Panasonic na porządnie czarnym tle miał fioletową ramkę, no i te kąty, których realnie potrzebuję.

Czy coś zmienia fakt, że nigdy nie oglądam czegokolwiek w zupełnej ciemności? Raz, że nie jestem w stanie idealnie zaciemnić pomieszczenia, dwa że i tak nie mam telewizora od kilkunastu lat i oglądam na jakimś niedużym monitorze VA Philipsa. Czy oglądając coś na DX900 i na B6 przy lekkim tylnym "doświetleniu" obraz nie będzie realnie porównywalny, podczas gdy na B6 jednak stracę sporo światła w jasnych partiach? Tylko znowu te słabe kąty w DX900 i efekt halo... wallbash.gif

Edytowane przez bierhoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to bardzo dobry telewizor ale nie dla kazdego.O  telewizor OLED trzeba dbac czyli unikac statycznych obrazow czyli np paskow informacyjnych np kanale tvp1 hd  ,tvn24 hd.Jesli ktos lubi wymenione kanaly  to powidoki beda na pewno.Po dluzszym ogladniu  wymienionych programow powidoki  trudno bedzie zlikwidowac,

Przyklady w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38537-lg-oled55c6v-vs-panasonic-58dx900-tv-do-konsoli/

 

Jakie beda pierwsze objawy. Powidok bedzie widoczny najbardziej  jesli  caly ekran bedzie w kolorze czerwonym, Pozniej bedzie widzoczny na czarnym tle czyli np w czasie ogladania  filmow  w formacie  16:9.Jesli powidok bedzie przed dluzszy czas widoczny na kolorze czerwonym to juz tak zostanie i nic nie pomoze , zaden szum czy program do likwidacji powidokow.

 

Jesli telewizor bedzie przeznaczony  glownie do ogladania  filmow i innych programow to sprawdzi sie bardzo dobrze.Kanaly  informacyjne mozna tez ogladac ale tylko w zoom aby paski informacyjne i jaskrawe logo nie bylo widoczne.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w ogóle sygnału telewizyjnego od kilkunastu lat i za prawdę - nie tęskno mi do niego nic, a nic :)

Tak, że telewizja na pewno nie. 1x~2x na tydzień jakiś film + 3x~5x na tydzień jakaś krótka bajka. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku  OLED sprawdzi sie bardzo dobrze. Kanalow informacyjnych i wiadomosci   nie ogladam .Przeczytam  tylko czasami  informacje w internecie.Tyle wystarczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta biel i niska jasność? Nie brakuje Ci "czegoś" (właśnie tych dwóch cech) w tym OLEDzie?

Edytowane przez bierhoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam telewizora OLED.Telewizor OLED mial kolega.Nie  zauwazylem aby w  pokoju w ktorym znajduje  sie ten telewizor byla niska jasnosc ekranu, nawet na domyslnych  ustawieniach.Jakosc obrazu w czasie ogladania  filmow i transmisji sportowych bardzo dobra.Wrazenia  wizulane  doskonale.Telewizor  OLED kolega sprzedal z powodu  powidokow.Mowielm aby nie ogladal czesto kanalu  tvn24 hd ale wierzyl.Pozniej przyznal mi racje.Teraz kolega ma tylko panasonica cx700.

Nizej zdjecie telewizora  OLED zrobione telefonem,

http://s10.ifotos.pl/img/digitalus_anqharn.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem. Dzięki.

A jesteś w stanie oszacować po jakim czasie takie powidoki mogą powstawać?

Pytam, bo na pewno komputer będę czasem do niego też podpinał, a ze dwa lata temu udało mi się "wypalić" IPSa z przed sześciu (wtedy) lat i zastanawiam się jak to wygląda z OLEDem. Pytanie też, czy używanie tego narzędzia w LG do "leczenia" powidoków realnie pomaga i używając go trwałych powidoków na OLEDzie uzyskać się nie uda (chociaż AMOLED w Samsungu S2 też miał być nie możliwy do "spowidokowania", a mój takich nabawił się już po niecałych czterech latach użytkowania).

Edytowane przez bierhoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ogladal przez kilka miesiecy tvn24 hd .Ogladal tez inne  kanaly i  filmy  z blu-ray.Po  tym czasie na dole ekranu  pojawil sie powidok po logo  tvn24 hd  i pasku informacyjnym ,byl widoczny.Nie znikal.

Jesli chodzi o powidoki to podobnie jak w telewizorach plazmowych wystarczy uruchomic menu telewizora lub innego sprzetu i pobawic sie pilotem np przez przez godzine.Napisy  po menu  ekranowym beda widoczne na ekranie nawet gdy bedziesz ogladal  programy telewizyjne lub filmy.Predkosc pojawienia sie powidokow zalezy od kilku czynnikow czyli np po wybraniu trybu dynamicznego i ustawieniu ostrosci wysoko.Powidok pojawi sie szybko na ekranie ,Jesli ustawienia parametrow obrazu beda  na niskim poziomie  to powidoki pojawia sie pozniej i latwiej bedzie  mozna to zlikwidowac.Jesli  bedziesz np czesto uruchamile gre  lub menu  ekranowe z innego sprzetu przez dluzszy czas to powidok tez sie pojawi i moze byc go trudno zlikwidowac.Przyklad na zdjeciu, powidok , po prawej stronie na ekranie oled.

fe0112580af00.jpg

 

Chcialem poprawic bledy  w poscie ale edycja juz przestala dzialac

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę - ostro.

No nic - mam spore myślenice...
Dzięki!

Edytowane przez bierhoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bierhoff napisał:

 Pytanie też, czy używanie tego narzędzia w LG do "leczenia" powidoków realnie pomaga...

Grundig, odpowiedz jak kolega wyłączał telewizor, czy pilotem, czy odłączał z sieci? Jaki to model telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model telewizora   to 55EC930V.Wlaczal  telewizor  pilotem  i wylacznikiem  przy listwie zasilajacej.Mam nawet zdjecie paragonu  po zakupie tego telewizora.Jego telefon byl w naprawie a zdjecie paragonu bylo potrzebne aby otrzymac w prezencie  smartfon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grundig napisał:

wylacznikiem  przy listwie zasilajacej

Oto prawdopodobna przyczyna. Telewizory OLED należy wyłączać pilotem i pozostawiać podłączone do prądu, bo właśnie po wyłączeniu pilotem zachodzi proces 'czyszczenia' matrycy z utrwalonych obrazów. Dlatego oledy w marketach się tak wypalają, bo odłączają im zasilanie na koniec dnia.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, loky said:
5 hours ago, grundig said:

wylacznikiem  przy listwie zasilajacej

Oto prawdopodobna przyczyna. Telewizory OLED należy wyłączać pilotem i pozostawiać podłączone do prądu, bo właśnie po wyłączeniu pilotem zachodzi proces 'czyszczenia' matrycy z utrwalonych obrazów. Dlatego oledy w marketach się tak wypalają, bo odłączają im zasilanie na koniec dnia.

Jeżeli faktycznie tak jest, że telewizory OLED wystarczy zostawiać przełączone do trybu stand by, żeby powidoki się nie tworzyły, to chyba jednak skłaniał bym się ku takiemu; szkoda mi tej jasności, ale cóż z jasności, gdy mi kąty szerokie trzeba, a na LCD z tym nie poszaleję.

Ktoś mógłby to potwierdzić - posiadacz któregoś OLEDa może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bierhoff napisał:

Porównując ze sobą ten sam materiał na stojących obok siebie telewizorach LCD i OLED miałem wrażenie jakiejś normalnie przestrzenności w tym B6 - jakoś tak się na to patrzyło prawie jakby w trójwymiarze - ciężko mi to opisać, ale jakoś tak wciągał ten telewizor. Tylko faktycznie napis LG OLED UHD na czarnym tle nie był biały, a lekko szary właśnie. Znowuż - ja potrzebuję dosyć szerokich kątów, więc tutaj żaden LCD nie przeskoczy panelu OLED.

Za to DX900 wciągał możliwością zaświecenia bez wypalenia koloru, bez sprania całego obrazu - bez rozjaśnienia całego obrazu, a jedynie punktowo - to także było wrażenie, które utkwiło mi w głowie jako coś zupełnie wyjątkowego, niespotykanego dotąd. Tylko napis pięknie biały Panasonic na porządnie czarnym tle miał fioletową ramkę, no i te kąty, których realnie potrzebuję.

Czy coś zmienia fakt, że nigdy nie oglądam czegokolwiek w zupełnej ciemności? Raz, że nie jestem w stanie idealnie zaciemnić pomieszczenia, dwa że i tak nie mam telewizora od kilkunastu lat i oglądam na jakimś niedużym monitorze VA Philipsa. Czy oglądając coś na DX900 i na B6 przy lekkim tylnym "doświetleniu" obraz nie będzie realnie porównywalny, podczas gdy na B6 jednak stracę sporo światła w jasnych partiach? Tylko znowu te słabe kąty w DX900 i efekt halo... wallbash.gif

Kolego ale wszystko sobie bardzo dobrze rozpoznałeś :) Czego nie wybierzesz będzie dobrze, bo oba tv to naprawdę top jakości obrazu wśród modeli 2016. 

Obraz będzie praktycznie identyczny przy lekkim ale bardziej przednim, bocznym "doświetlenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy OLEDów - czy pozostawiając je w trybie stand by macie problemy z powidokami?

Druga sprawa. Byłem się wczoraj przekonać do B6 i oglądałem B6 oraz E6 w MM. Wszystko super z dokładnością do nasycenia kolorów, które jedynie w trybie "żywy" (wiadomo) nie wyglądały jak DX900 oglądany z ostrego kąta. Serio ten granat, czy jarzębina, nawet liście - to wszystko było tak mdłe, że żal było patrzeć. Nie mówię - górski widoczek był w miarę, ale chmury już nie za zbytnio. Pomyślałem, że pewnie celowo tak ustawiony, żeby słabo wyglądać, ale miałem pilota w łapie, kombinowałem na różne sposoby i za kija wacława nie mogłem nic wskórać, żeby ustawić akceptowalny obraz na materiale demonstracyjnym LG! Aż patrząc na moją walkę podszedł któryś sprzedawiec brandowany logotypem samsunga i po zapoznaniu się z moimi rozterkami nie przekierowywał mnie o dziwo do KS8000, tylko chciał coś też z nich wyciągnąć. Niestety również z mizernym skutkiem i podsumował, że przy takim wyborze zdecydowanie doradza Panasonica, pomimo cyt. sztucznie nadmuchanych rzekomo "tragicznych" kątów patrzenia oraz zauważalnego "halo" na granicy czerni i bieli.

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeszcze pytanie - jak na słabość kątów w DX900 wpływa fakt, że nigdy (nie przesadzam) nie oglądam filmów w pełnej ciemności, a co najwyżej w półmroku? Czy ta utrata kolorów nie jest mniej zauważalna w takich okolicznościach?

Edytowane przez bierhoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja kupiłem panasa dx 900 w sobotę i nie narzekam na ten tv wszystko sobie śmiga w najlepsze Za 6 lat znów morze zmienię i wtedy kupię oleda ale jak jurz na 100 procent będzie dopracowany bo na razie to jest niemowlaczek który się rozwija Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wszystkim na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@franus122 kalibrowałeś go dodatkowo?

Czy byłbyś tak miły i powiedział/ocenił/sfotografował jak wyglądają te kąty w nim przy w pomieszczeniu zacienionym, ale nie zupełnie ciemnym? Większość zdjęć znalezionych w sieci prezentuje kąty przy całkowitym zaciemnieniu, którego ja nigdy nie mam.

Jeżeli również mógłbyś ocenić jak często przez ten czas raził Cię w oczy efekt halo na nim - subiektywne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem z Saturna, w którym sprzedawca sprzedał mi informację, że DX900 w wersji 65" ma inną matrycę niż w wersji 58" o_O Co więcej w tym wypadku inną znaczy gorszą - konkretnie coś o Sharpie i Foxconnie mówił.

Słyszał ktoś coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Matryca w 58" nie jest gorsza od 65"

2. Film z obrazem pod kątem masz w teście. Przy zapalonym świetle wygląda tak samo. Czemu miałoby się różnić?

3. Nikt z domowników nie ma problemu z powidokami na OLED.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 2 Zastanawiałem się, czy przy dodatkowym bocznym świetle spadek jakości obrazu (choć fizycznie taki sam) nie jest może mniej zauważalny dla ludzkiego oka.

Dzięki! I Świąt najlepszych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle:

$

$$

$$$

$$$$

$$$$$ 

 

 

 

 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...