Skocz do zawartości
Gmeru

Premiera PS4 Pro w Londynie - Byliśmy na "Future of Play" - Relacja

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera PS4 Pro w Londynie - Byliśmy na "Future of Play" - Relacja

Dzięki uprzejmości PlayStation Polska, mieliśmy okazję uczestniczyć w piątkowej imprezie "Future of Play" w Londynie, która była niejako premierą i pokazem możliwości najnowszej odsłony konsoli PlayStation czyli PS4 Pro. W Polsce sprzęt pojawi w sklepach już na dniach czyli 10 listopada. Był to idealny moment by sprawdzić, ile nowy model czerpie z formatu Ultra HD i jak bardzo wykorzysta telewizory najnowszej generacji.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my już dziś siadamy do testów PS4 Pro : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz Gmeru napisac jaki dysk wejdzie do PRO?

bo wiadomo że te standardowe 1TB to śmiech.

czy slot na dysk pogrubili i wejdzie jakiś 3TB? o grubości 15mm ?

czy dalej max to 7 lub 9mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w innym temacie, że macie kilka telewizorów do testów z PS4 Pro. Liczę więc, że przy okazji zaktualizujecie tabelę z wartościami imput laga dla tych wyświetlaczy.

Ps. Jest embargo na publikowanie testów nowej konsoli, a jeśli tak to kiedy mija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Effendi napisał:

Widziałem w innym temacie, że macie kilka telewizorów do testów z PS4 Pro. Liczę więc, że przy okazji zaktualizujecie tabelę z wartościami imput laga dla tych wyświetlaczy.

Szczególnie w trybie HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Effendi napisał:

Widziałem w innym temacie, że macie kilka telewizorów do testów z PS4 Pro. Liczę więc, że przy okazji zaktualizujecie tabelę z wartościami imput laga dla tych wyświetlaczy.

Ps. Jest embargo na publikowanie testów nowej konsoli, a jeśli tak to kiedy mija?

Emarga nie:IGN,Gamespot czy Digital Foundry testy i oceny już opublikowały. Na chwilę obecną ponoć przepaści względem zwykłej Ps4 w produkcjach nie ma ale wiadomo to dopiero start. Mnie jeszcze interesuje teścik Pro + dyski standartowy,sshd i ssd jak zmiana z sata 2 na sata 3 wpłyneła na szybkość wczytywania danych- no ale to chyba nie to forum i kanał. Tak czy siak nie mogę się doczekać testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz Gmeru napisac jaki dysk wejdzie do PRO?
bo wiadomo że te standardowe 1TB to śmiech.
czy slot na dysk pogrubili i wejdzie jakiś 3TB? o grubości 15mm ?
czy dalej max to 7 lub 9mm?



Nadal max 9mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem testów, planuję wymienić obecny model ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Embargo na recenzje było do wczoraj ale konsola przyszła dopiero wczoraj do Polski ;(, premiera jest 10 więc jeszcze chwila. Myślę, że warto poczekać na naszą opinię bo i tak nikt nie wrzuci pomiarów HDR itd. na kilku różnych TV (zebraliśmy kilka z różnych półek cenowych). Wiecie, że nasze testy są zawsze inne niż typowych portali konsolowych. A w przypadku PS4 Pro aż się prosi o takie spojrzenie bo subiektywnie każdy napisze coś innego i nadal nie wiadomo jak to jest... Więc na początek skupimy się na jakości UHD a nie dyskach itd. Ale postaram się to też później obadać.

Bazę laga HDR będziemy uzupełniać jutro hurtem. Pracujemy nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR jest i na normalnej PS4 a ogólnie cała reszta mnie nie przekonuje do zmiany czwórki na Pro.  Póki co swego ps4 nie upgraduję do Pro bo nie czuję parcia. Grafika PS4 Pro na UHD TV wygląda trochę biednie w detale i tekstury a widziałem na WGW jedną z ładniejszych gier na Pro czyli Horizon na prezentacji Radka z Sony (pozdrawiam!) i owszem jest dużo ostrzej niż na zwykłej PS4 ale ta ostrość i wyrazistość UHD powoduje widoczny brak mocy Pro (detali i odpowiednich tekstur dla UHD) i dopiero PS5 to powinno być TO! Jak powiedział bodajże Mark Cerny do UHD trzeba około 8teraflopów i moim zdaniem przy Pro widać brak tej mocy i zbyt małą ilość pamięci. Jak ktoś dziś ma kupić PS4 to lepiej już dołożyć i kupić Pro ale szału nie ma dla posiadaczy czwórki. O wiele większe wrażenie wywarło na mnie PSVR ale to już inny temat.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szwagier kupuję wersje pro 10tego a chwilę póżniej vr ,czy zakładaliscie te okulary..??? jak to wygląda itd???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy HDR w uncharted po aktualizacji da się włączyć na zwykłej PS4? W teorii i praktyce powinno się dać bo chyba po to była ta aktualizacja, ale w ogóle nie zdziwie się jak nagle okaże się, ze nie bo zmiana koloru "wymaga mocy obliczeniowej" PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie VR jest super. Mam od premiery i jeżeli chodzi o komfort i gry to HTC już więcej raczej nie wyjmę z pudła. Na pewno polecam chociaż to droga zabawa bo potrzeba sporej ilości gier by się nacieszyć.

Co do HDR w U4 na zwykłej PS4 to jeszcze nie odpalałem.

Właśnie siedzimy i rozwiązujemy różne zagadki związane z tematem Pro. Póki co dla mnie najlepszy tytuł z HDR i w 60fps to dobrze znany Infamous First Light. Różnica na DX900 względem SDR i zwykłym kolorem to jakaś przepaść.

 

 

 

forum_PS4 Pro_1.jpg

forum_PS4 Pro_2.jpg

forum_PS4 Pro_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bracki ma js9500 a szwagier będzie miał ps4pro więc potestujemy jak to wygląda .pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gmeru napisał:

Dla mnie VR jest super. Mam od premiery i jeżeli chodzi o komfort i gry to HTC już więcej raczej nie wyjmę z pudła. Na pewno polecam chociaż to droga zabawa bo potrzeba sporej ilości gier by się nacieszyć.

a jak z pikselozą na HTC? też jest podobnie jak na ps vr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bardzo podobny poziom. Wcale nie czuję lepszej grafiki mimo, że wydawało się to niby takie oczywiste. Ale to nie ten problem jest ważny. Nie mam już ochoty ani razu wyciągać HTC bo jego instalacja to jakiś koszmar. Te dwie satelitki muszą być ustawione na statywie i podłączone do prądu masakra... do tego ilość kabli powala oraz konfiguracja wszystkiego na PC i steam. Często mi się rozłącza itd. PS VR to P&P po chwili od założenia. Inny wymiar, inny świat oraz inne gry > lepsze, fajniejsze, specjalnie stworzone pod PS VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i wcale nie ma takiego dramatu z pikseloza jak niektórzy piszą kwestia przyzwyczajenia. Uwierz mi, że po 30 mim grania nie skupiasz się na pikselach i delikatnym blurze jaki widzisz tylko na gameplay-u i 3d. To, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego killera na vr to inna sprawa- dla mnie razie najlepsze Tethered, coś ale B&W lata temu. Jesteś bogiem śmiesznych stworków i wydajesz im rozkazy budujesz osade itd oraz gry muzyczne Thumper i logiczna Superhypercube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey. Piotrek a ja mam pytanie ? Czy na moim projektorze Epson EH-TW 9300 bede widzal jakas roznice pomiedzy PS4 a PS4 Pro ? Czy jest zmieniac konsole na Pro. Dzisaj wlaczylem Uncharted 4 na PS 4 (zwyklej nie Pro) i wlaczylem HDR w grze po wlaczeniu HDR projektor odrazu sie przelaczyl i wyswietlal obraz w HDR. Oczywiscie obraz Full HD nie 4K i przetwarzanie kolorow chyba jakies slabe bo pokazuje 8 bit a Format BT.2020 HDR 2. i teraz sie zastanawiam czy przy zmianie konsoli na Pro bedzie lepiej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey. Piotrek a ja mam pytanie ? Czy na moim projektorze Epson EH-TW 9300 bede widzal jakas roznice pomiedzy PS4 a PS4 Pro ? Czy jest zmieniac konsole na Pro. Dzisaj wlaczylem Uncharted 4 na PS 4 (zwyklej nie Pro) i wlaczylem HDR w grze po wlaczeniu HDR projektor odrazu sie przelaczyl i wyswietlal obraz w HDR. Oczywiscie obraz Full HD nie 4K i przetwarzanie kolorow chyba jakies slabe bo pokazuje 8 bit a Format BT.2020 HDR 2. i teraz sie zastanawiam czy przy zmianie konsoli na Pro bedzie lepiej ??? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Frantix napisał:

Tak i wcale nie ma takiego dramatu z pikseloza jak niektórzy piszą kwestia przyzwyczajenia. Uwierz mi, że po 30 mim grania nie skupiasz się na pikselach i delikatnym blurze jaki widzisz tylko na gameplay-u i 3d.

ja męczę DRIVECLUB VR i pikseloza jest spora i niestety nawet po 1h grania dalej ją widzę

a grafika w tej grze to tak na oko poziom gran turismo tylko z PS2

mam nadzieję że PS4 PRO to polepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gmeru napisał:

Póki co dla mnie najlepszy tytuł z HDR i w 60fps to dobrze znany Infamous First Light. Różnica na DX900 względem SDR i zwykłym kolorem to jakaś przepaść.

To już było widać nawet po fotkach, które wrzuciles z Londynu. Tam ewidentnie jest prawdziwy szeroki zakres (ciemne/zacienione miejsca i jednocześnie przebijające promienie słońca) i to właśnie świetnie odda dobre lcd z faldem. Dodajac do tego wysokie pokrycie szerokiej palety w dx900 nie dziwię sie, że jest Miodek (szczególnie jeśli jeszcze pro utrzymuje to wszystki w 60 klatkach) :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o 4K, HDR itp, a mnie zaciekawiło to ... co to jest ? Wygląda jak pad od Xbox One ale ma przyciski i ułożenie gałek PS ... ds.jpg

Edytowane przez Manky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Manky napisał:

Wszyscy o 4K, HDR itp, a mnie zaciekawiło to ... co to jest ? Wygląda jak pad od Xbox One ale ma przyciski i ułożenie gałek PS ... ds.jpg

Są to nowe pady do PS4

http://planetagracza.pl/nowe-pady-ps4-poznajcie-razer-raiju-oraz-nacon-revolution/

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...