Skocz do zawartości
RealWaaagh

Jaki TV do dużego pokoju ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zmianą mojego wysłużonego 42" FullHD ze względu na zmianę mieszkania. Aktualnie TV mapracować w (wg. mnie) dużym pokoju - 5x6m. W związku z ustawieniem ekran będzie oglądany z odległości ok 3,5-4,5m.

Oczywiście przejrzałem ofertę telewizorów UHD, ale to chybanie ma sensu, gdyż z tej odległości wątpię abym zauważył różnicę w wyświetlanym obrazie (aktualnie nie widzę różnicy między 720 a 1080p)

Proszę o sensowne propozycje, cena tak do 3500-4000€ (15000 zł)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? niekoniecznie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać, ale może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nieistone (mam żaluzje zewnętrzne)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 42cali plazma FullHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najwięcej HDMI (podłączam aktualnie 6 sprzętów), SmartTV (netflix)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie FHD (satelita i konsole) ale z PC i NVidia Shield mogę mieć 4k.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC (jako drugi ekran do oglądania filmów lub grania z kanapy), PS4, XBoxOne, XBox360, WiiU, Wii, CyfrowyPolsat, czasami Laptop (lub Shield)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 14h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat, ale to mało istotne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki dla dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Netflix, ew HBO GO, TVNPlayer
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bajki w dzień, "normalne" programy wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Zakładam minimum 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Głupie, nieintuicyjne piloty
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi, ale może mieć

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4000€ (15000 zł)

Najważniejsze pytanie na które szukam odpowiedzi to "czy UHD ma sens ?" jeśli nie, to jakie topowe FHD są teraz na ryku ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobrze widze? 15000 zl?. W  tym przedziale cenowym najlepszy jest oled ale jesli telewizor bedzie wykorzystywany do ps4 to trzeba uwazac na statyczne obrazy bo beda powidoki .

W takim przypadku lepiej kupic najwyzszy model panasonica TX-65DX900E.W linku nizej test telewizora z symbolem 902b sprzedawany w UK .W Polsce ten sam telewizor ma symbol TX-65DX900E

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx65dx902b-201608144320.htm

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ceny są w Eur to zakładam, że chodzi o Niemcy to model będzie 65DXW904, a 65DX900 na Polskę.
Na 42" rzeczywiście jest trochę trudniej dostrzec różnicę między FHD, a 720p, jednak teraz będzie to 65" to ogromna różnica. Myślę, że jakbyś miał nawet 50" FHD to wtedy bez problemu byś widział różnicę 1080p>720p. Teraz zobaczysz na pewno.

Moim zdaniem Panasonic będzie najlepszy aktualnie w tej cenie(3000-3400 eur) Jeszcze warto sprawdzić jakie te 720p jest, bo wszystkie "jakości" są sobie nie równe(różny bitrate) jak chcesz zobaczyć pełen bluray to pamiętaj aby dopisać remux jak wyszukujesz film, na pewno zobaczysz dodatkowe detale, brak paprochów latających po ekranie i innych śmieci.

Z plusów, genialny HDR(1250 nitów), bardzo dobry input lag(38ms) zauważyłem, że masz kilka konsol więc to chyba ważne? Dużo lepszy od LG(w B6-E6 lata między 50-65 ms), matryca FALD, 512 stref wygaszania, bardzo dobre wykonanie, bardzo dobry pilot(ten normalny, ale ten dodatkowy też jest fajny do przełączenia złącza np), bardzo dobre tryby fabryczne jeżeli nie kalibrujesz(THX), jeżeli kalibrujesz to też będzie świetny.

Z minusów, które nie spełnią twoich wymagań to matryca jest mocno świecąca, praktycznie jak lustro i jest dorzucony nieintuicyjny dodatkowy pilot(którego w ogóle nie musisz używać, ponieważ dostajesz także normalny, bardzo dobry) 4 złącza HDMI(nie masz amplituera do takiego fajnego sprzętu? Nie będzie?) W ogóle chyba nie ma na rynku TV z większą liczbą wejść HDMI niż 4, także to jest minus, ale każdy go będzie posiadać.

Do wyboru masz jeszcze LG 65B6 ale to chyba będzie dużo więcej $$$ oraz sony ZD9, który moim zdaniem będzie minimalnie lepszy w niektórych aspektach(lepszy HDR, gorszy kontrast, lepszy upłynniacz, ale w Panasie też jest b. dobry) 

Jeszcze co do pytania FHD a 4K, różnice:

Może nie dostrzeżesz różnicy wynikającej z samych dodatkowych pikseli, ale nie kupisz teraz dobrego TV FHD, tylko same budżetowce z masą problemów i beznadziejnym obrazem(w porównaniu do takich za 15 tyś 4K), więc i tak musisz kupić 4K, dostaniesz równomierne podświetlanie, genialne kolory i jakość, którą widać będzie i z 5 metrów, bo sam obraz będzie lepszy.

Edytowane przez aeeroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za informacje. Tak, mam zamiar kupić TV w Niemczech i zgadza się że tutaj symbol TV to  65DXW904. Niestety z tego co pisze aeeroO to jest tak jak się spodzeiwałem, czyli TV FullHD z dobrym SmartTV i sensowną jakością już nie ma. A cicho miałem nadzieję na ponad 65" w FullHD - ale wysokiej jakości.

Obraz 1080p i 720p porównałem na zdjęciu 1080p przeskalowanym do 720p na PC. Przełączanie pomiędzy nimi nie dało żadnego widocznego efektu na aktualnym TV.

Amplituner sprzedałem po narodzinach pierwszego dziecka. Dbam o słuch dzieci i kino domowe przez jeszcze kilka lat nie wchodzi w grę, korzystam z HDMI switcha do wszystkich urządzeń - nie mam innego rozwiązania na razie.

Jeśli jeszcze chciałoby się Wam stracić czas, to gdyby ktoś pokrótko napisał czemu ten Panasonic jest lepszy od Samsunga UE65KS9590 bo taki aktualnie jest tutaj w promocji. Niby niewiele ale dają GalaxyS7 Edge gratis do tego, a to zawsze coś ;)

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc, bo kasa do wydania nie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grundig napisał:

Ja bym nie ryzykowal ze smartfonem GalaxyS7

Przeczytaj informacje w linku nizej

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2016/38/samsung-galaxy-s7-zapalil-sie-w-rekach-nauczycielki.aspx

Ale jego wartość jest dość spora i planowałem go odsprzedać, to dość mocno obniża cenę TV (około 400 €)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2016 o 22:32, RealWaaagh napisał:

Dziękuję serdecznie za informacje. Tak, mam zamiar kupić TV w Niemczech i zgadza się że tutaj symbol TV to  65DXW904. Niestety z tego co pisze aeeroO to jest tak jak się spodzeiwałem, czyli TV FullHD z dobrym SmartTV i sensowną jakością już nie ma. A cicho miałem nadzieję na ponad 65" w FullHD - ale wysokiej jakości.

Obraz 1080p i 720p porównałem na zdjęciu 1080p przeskalowanym do 720p na PC. Przełączanie pomiędzy nimi nie dało żadnego widocznego efektu na aktualnym TV.

Amplituner sprzedałem po narodzinach pierwszego dziecka. Dbam o słuch dzieci i kino domowe przez jeszcze kilka lat nie wchodzi w grę, korzystam z HDMI switcha do wszystkich urządzeń - nie mam innego rozwiązania na razie.

Jeśli jeszcze chciałoby się Wam stracić czas, to gdyby ktoś pokrótko napisał czemu ten Panasonic jest lepszy od Samsunga UE65KS9590 bo taki aktualnie jest tutaj w promocji. Niby niewiele ale dają GalaxyS7 Edge gratis do tego, a to zawsze coś ;)

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc, bo kasa do wydania nie mała.

Także bardzo dobry telewizor, jednak cena jest minimalnie niższa od Panasonica, nie poleciłem go ze względu na rozklejające się panele w serii 7000, 8000 i nie wiem właśnie jak w 9500, bo to najwyższy model więc może jest lepszy, jednak dla mnie ryzyko, że panel się może rozkleić za 15 tyś jest dosłownie nie do pomyślenia. Sam osobiście nie lubię zakrzywionych:

 

Do tego jeszcze dochodzi, stutter(to recenzja KS8000, znowu jednak według flatpanels ten problem pozostaje od 2014 niezmieniony) Uważam, że musisz go przetestować, wyraźnie zaznaczam, to są opinie z internetu, nie sprawdzałem tego w praktyce, także do wszystko jest do sprawdzenia.

PS. apropo jest jeszcze Sony 75" FullHD, jednak jest nienajlepszy. 

http://www.ceneo.pl/37210614

 

Edytowane przez aeeroO
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedźcie mi jeszcze jak to jest z OLEDami (mam na myśli te LG E6 i G6). Czy jeśli nie mam zamiaru oglądać TV nocami w ciemnym pokoju to dodatkowy wydatek ma jakikolwiek sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak kolega mając te typy uda się do sklepu i własnym okiem obejrzy i stwierdzi co bardziej się podoba, każdy wybór w tej cenie jest dobry, przy czym Samsung ma jakieś kłopoty z jakością, wiec tu wzmożoną czujność trzeba mieć :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RealWaaagh napisał:

Problem w tym że nie ma sklepu gdzie to wszystko jest i mogę to porównać.

To ja nie wiem gdzie kolega w Niemczech chce kupować. Ja dość często jeżdżę na niemiecką "wieś" gdzie jest małe centrum handlowe z Media Martk, maja wszystkie modele, o których była mowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem online kilka okolicznych MM i Saturn i w żadnym nie mają D900 :(

Mieszkam w Kolonii, więc pewnie muszę podjechać do większego miasta :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech model panasonica dx 900 ma inny symbol  czyli  TX-58DXW904 ,TX-65DXW904. W sklepach saturn w Niemczech  mozna kupic ten telewizor bez wychodzenia z domu.

http://www.saturn.de/de/product/_panasonic-tx-58dxw904-2098198.html

wracajac  jeszcze do samsunga to po wpadce z wybuchajacymi  smartfonami samsunga jest  kolejna wpadka czyli problem z pralkami w linku nizej.

 

http://www.pb.pl/4645750,98301,samsung-ma-problem-z-odlatujacymi-pralkami

 
 
Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RealWaaagh napisał:

A podpowiedźcie mi jeszcze jak to jest z OLEDami (mam na myśli te LG E6 i G6). Czy jeśli nie mam zamiaru oglądać TV nocami w ciemnym pokoju to dodatkowy wydatek ma jakikolwiek sens ?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Największą różnicę OLED zrobi właśnie w ciemnym pomieszczeniu. Skoro i tak będziesz oglądał filmy przy świetle, to LCD zdecydowanie wystarczy. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz oglądał siedząc na wprost od tv, bo kąty widzenia w topowych LCD są niestety mizerne...

Edytowane przez Mr.Hankey
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to bardzo dobry telewizor ale jesli bedzie  wykorzystywany do gier to beda  powidoki po elementach statycznych czyli np po wynikach gry.

Podobnie bedzie w przypadku ogladania   kanalow informacynjych czyli np tvn 24 hd.  Po pewnym czasie pojawia sie powidoki po paskach informacyjnych i logo

W instrukcji telewizorow oled jest  bardziej precyzyjne ostrzezenie niz w telewizorach plazmowych ktore dotyczy elementow statycznych.

 

cytat z instrukcji telewizora OLED.
Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.

Na statyczne obrazy  w oled trzeba uwazac bo powidoki beda na pewno .Przyklad  z niemieckiego forum  hi-fi.de

Telewizor ze sklepu na ktorym bylo prezentowane demo. po prawej stronie ekramu widoczny powidok po lg oled tv.

 

aufnahme2_598352.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiścieeeeeee... i najlepiej to kupić starego rumpla plazmowego... :lol::lol:

Od TVNu to się dziury wypalają ... :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie.Uzywany telewizor plazmowy to  dobra inwestycja dlugoterminowa. Plazma Pioneer kuro  wytrzyma znacznie dluzej niz nie jeden telewizor  lcd.Plazmy pioneera nie sa produkowane od 2008 roku a jakosc obrazu caly czas na bardzo dobrym poziomie.

Zdjecie  wyzej z niemieckiego  forum hi-fi.de   .Sa tam podobne przyklady ktore dotycza elementow statycznych.Identyczne zdjecie z powidokiem  jest na stronie hdtvtest.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ef9500-201509104179.htm

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przeczyta ten art. do ktorego podaleś link to dowie sie z niego, że dla porównania tv starszy (LCD) zostal celowo gorzej skalibrowany aby uwydatnić cechy tv nowszego (OLED). Typowe zagranie producentow. A poza tym nie namawiaj kolegi na stary tv plazmowy. Jak sam napisaleś najlepsze tv plazmowe nie sa produkowane od 2008 roku. No i wlasnie coś to mówi. To już piosenka przeszłości. I z tym wytrzymaniem dłuzej to też bym sie zastanowił. Pewny jesteś że wytrzyma? Jakość przekazywanego obrazu nie świadczy o niezawodności poszczególnych podzespołów, tym bardziej po tak długiej eksploatacji. Nawet ostatnie egzemplarze  są już mocno wysłużone i doradzanie komuś czegoś takiego jest, krotko mowiac, nie na miejscu. Może wytrzyma dłużej niż LCD ale taki, który był wyprodukowany w tym samym czasie, a nikt przy zdrowych zmyslach nie kupuje tv o ponad ośmioletnim przebiegu. Pozdrawiam.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie plazmy pioneera  wyprodukowano w 2008 roku .Ostatnie modele plazm panasonica   w 2013 roku.Posiadam plazmy   z 2008  ,2011 i 2012 roku/ Nie dostrzegam zadnego pogorszenia jakosci obrazu.. Napisales ze plazmy sa mocno wysluzone, i co z tego ze sa wysluzone? jesli jakosc obrazu jest bardzo dobra .Na amerykanskim forum do dzis wklejane sa zdjecia  z ekranu telewizorow plazmowych kuro .Uzytkownicy sa zadowoleni z jakosci i trwalosci tych telewizorow a wiek jest bez znaczenia w tym przypadku.

 

http://www.avsforum.com/forum/167-plasma-flat-panel-displays/920011-official-pioneer-kuro-pictures-thread-291.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Na amerykanskim forum do dzis wklejane sa zdjecia  z ekranu telewizorow plazmowych kuro .Uzytkownicy sa zadowoleni z jakosci i trwalosci tych telewizorow a wiek jest bez znaczenia w tym przypadku.

A gdzie dostanę nową plazmę Kuro na gwarancji, w kartonie nie przepakowaną i z dowodem zakupu na firmę?

PS. Moja babcia też zadowolona jest z jakości i trwałości radzieckiego Rubina - tym bardziej, że w jej i 3 sąsiednich wieżowcach większości lokatorów wybuchły kineskopy jeszcze w latach 80-tych i 90-tych. Podobno było to modne zanim ktokolwiek znał Samsung-a ;)

 

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, grundig napisał:

Ostatnie plazmy pioneera  wyprodukowano w 2008 roku .Ostatnie modele plazm panasonica   w 2013 roku.Posiadam plazmy   z 2008  ,2011 i 2012 roku/ Nie dostrzegam zadnego pogorszenia jakosci obrazu.. Napisales ze plazmy sa mocno wysluzone, i co z tego ze sa wysluzone? jesli jakosc obrazu jest bardzo dobra .Na amerykanskim forum do dzis wklejane sa zdjecia  z ekranu telewizorow plazmowych kuro .Uzytkownicy sa zadowoleni z jakosci i trwalosci tych telewizorow a wiek jest bez znaczenia w tym przypadku.

 

http://www.avsforum.com/forum/167-plasma-flat-panel-displays/920011-official-pioneer-kuro-pictures-thread-291.html

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MaXeN napisał:

A gdzie dostanę nową plazmę Kuro na gwarancji, w kartonie nie przepakowaną i z dowodem zakupu na firmę?

PS. Moja babcia też zadowolona jest z jakości i trwałości radzieckiego Rubina - tym bardziej, że w jej i 3 sąsiednich wieżowcach większości lokatorów wybuchły kineskopy jeszcze w latach 80-tych i 90-tych. Podobno było to modne zanim ktokolwiek znał Samsung-a ;)

 

Nowych telewizorow plazmowych kuro nie ma od dawna

 jesli chodzi natomiast o telewizor rubin z czasow  PRL-u to  na pewno nie byl trwaly.Byly dwie wersje rubina , rubin 714 i rubin 714p- telewizor produkowany w Polsce na licencji radzieckiej .Telewizory psuly sie bardzo czesto i nikt nie byl  zadowolony z jakosci   i trwalosci tych telewizorow. Jesli  masz sentymet do starych telewizorow  to z kup  polski telewizor jowisz .

Cytat

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy telewizor to Grundig, jest moc !!!

comment_mz5su1604G8IZD7GsxZyHfnJb5Q7i8eU trmp1.gif

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig  to solidna firma.W Polsce nie byla jednak zbyt popularna.Grundig pod wzgledem trwalosci na pewno jest lepszy niz samsung.Grundig nie zaliczyl tak duzej wpadki  jak wybuchajace smartfony i pralki

 

 

 

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...