Skocz do zawartości
pmcomp

Czy format BD UHD został już zlamany?

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Avallone napisał:

Ja oglądałem do niedawna 480p, potem 720p od niedawna wyłącznie 1080p i teraz oglądając to zauważam różnicę między 4K a 1080p.

Niesety nie widzisz roznicy pomiedzy HD i UHD i najwyrazniej jeszcze dlugo jej nie zobaczysz ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, binary napisał:

Niesety nie widzisz roznicy pomiedzy HD i UHD i najwyrazniej jeszcze dlugo jej nie zobaczysz ;)

3840x2160 to UHD w tv ( w kinie 4096x2160 px )

Hd przynajmiej 720p Full Hd 1080p.

Nie rozumiem wiec skąd ten pomysł że nie wiem jakie są różnice i że zajmie mi wieki tego zrozumienie?? Rozumiem że są rzeczy dla mnie obce, nie jestem specem w audio i video ale nie rób ze mnie australopiteka ;)

Dla mnie to co poniżej to Full HD

The.Legend.Of.Tarzan.2016.MULTi.1080p.BluRay.Remux.AVC.TrueHD.7.1.Atmos
Video codec .................: AVC                                                
Bitrate .....................: 25.6 Mbps                                          
Resolution ..................: 1920 x 1080  (16:9)                                
Frame rate ..................: 23.976 fps                                          
Audio 1 .....................: AC-3   |   448 Kbps | 5.1                          
Audio 2 .....................: AC-3   |   640 Kbps | 5.1                          
Audio 3 .....................: TrueHD | 4 851 Kbps | 7.1 Atmos                    
Language 1 ..................: Polish Dubbing                                      
Language 2 ..................: English                                            
Language 3 ..................: English                                            
Subtitle ....................: Polish PGS&SRT forced | Polish PGS&SRT | English PGS
Time ........................: 1h 49mn 58s                                        
Size ........................: 23.7 GiB

 

A UHD to to co poniżej i jeśli się mylę i rzeczywiście nie rozumiem różnic to proszę o naprostowanie :)

The.Legend.of.Tarzan.2016.REPACK.MULTi.4K.UHD.X265.HEVC.ATMOS.7.1
Video codec .................: x265
Bitrate .....................: 58,3 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS | Unknown / 1 509 Kbps | 7.1
Audio3 ......................: TrueHD | 4851 Kbps | 7.1 (ATMOS)
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 50min 16sec
Size ........................: 53.4 GB

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kilu scenach widziałem badning większy niż na BD 1080p ;)

Te przechwytywania są chu..owe a najbardziej mnie śmieszą porównania do dem 4k ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Avallone napisał:

Nie rozumiem wiec skąd ten pomysł że nie wiem jakie są różnice i że zajmie mi wieki tego zrozumienie?? Rozumiem że są rzeczy dla mnie obce, nie jestem specem w audio i video ale nie rób ze mnie australopiteka ;)

Nie robie. NIe napisalem tego, zeby Ci ublizyc, tylko, zeby Cie zaintrygowac.

To, ze nie wiesz jak zrozumiec to co napisalem, a takze wielu innych rzeczy, wcale mnie nie dziwi, Ale bynajmniej z tego nie szydze. 

UHD to nie tylko wieksza rozdzielczosc. Wieklszosc uwaza, ze rozdzielczosc na najmniejsza wage  posrod innych usprawwnien UHD wobec HD, jesli woglole jakas ma.

Mysle, ze czytajac forum A/V , mozna  dowiedziec sie wiele wiecej ciekawych i przy tym  praktycznych rzeczy, niz tylko jaki player powinienes sobie  kupic i jak rozstawic najlepiej glosniki.  

Sledzac tylko ten krotki watek, powinienes zauwazyc, ze imformacja o scrackowaniu nowego nosnika wywoluje bardzo spore zainteresowanie, ktore szybko opadlo w momencie kiedy tylko okazalo sie, ze to nieprawda. Miedzy wierszami  i w otwartym tekscie mozesz latwo wyczytac, ze rozdzielczosc 4k to nie jest to na co wszyscy czekaja. 4K rippy kraza od 2 lat, zas te, ktore Ty ogladasz od pol roku. Intryguja one przede wszystkim  swiezych nabywcow tv 4k, ale nie videofanow, bo sa namiaska UHD. ( brak HDR, "10-bitowy kolor" od niedawna, glownie w blockbusterach i serialach)  

 Jesli  BD UHD, material o najwyzszej jakosci i sprzet z nim w pelni kompatybilny, jak deklarujesz,  pozostaja poza kregami Twoich zainteresowan,  nie masz szans dostrzec prawdziwej roznicy pomiedzy HD i UHD. 

Mam nadzieje, ze ta zajawka wystarczy aby zaszczepic w Tobie ciekawosc, bo niestety  mam czasu na ciagniecie watku. 

Pozdro

Edytowane przez binary
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2016 o 18:20, pmcomp napisał:

Witam,

 

patrzę na ten post i jego zawartość:

I się zastanawiam i zapytuję, czy BD UHD został już złamany czy jest to jakiś stream UHD z dołozonymi ścieżkami?

Info kieruje do strony pirackiej.

 

Pozdro

 

 

 

 

Widziałem, że nie dawno pytałeś o HDR, znalazłem jak dotąd jeden rip(na pewno jest więcej, znalezione na darmowych ogólnodostępnych torrentach, niezamkniętych)

Cytat

 

Pełna ścieżka                           : D:\Seriale\Mad.Max.Fury.Road.2015.UltraHD.BluRay.2160p.HEVC.BT2020.TrueHD 7.1.Atmos-HDLeader.mkv
Format                                  : Matroska
Wersja formatu                          : Version 4 / Version 2
Rozmiar pliku                           : 56,2 GB
Czas trwania                            : 2 h 0 min
Rodzaj całkowitej przepływności bitów   : Zmienna
Całkowita przepływność bitów            : 66,9 Mb/s
Zdekodowana data                        : UTC 2016-09-30 07:03:06
Aplikacja zapisująca                    : mkvmerge v9.4.2 ('So High') 64bit
Biblioteka zapisująca                   : libebml v1.3.4 + libmatroska v1.4.5

Wideo
ID                                      : 1
Format                                  : HEVC
Format/Informacja                       : High Efficiency Video Coding
Profil formatu                          : Main 10@L5.1@High
ID kodeka                               : V_MPEGH/ISO/HEVC
Czas trwania                            : 2 h 0 min
Przepływność bitów                      : 60,5 Mb/s
Szerokość                               : 3.840 pikseli
Wysokość                                : 2.160 pikseli
Proporcje obrazu                        : 16:9
Tryb wyświetlania klatek                : Stały
Szybkość wyświetlania klatek            : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace                              : YUV
ChromaSubsampling/String                : 4:2:0
BitDepth/String                         : 10 bitów
bity/(piksele*ramki)                    : 0.304
Rozmiar strumienia                      : 50,8 GB (90%)
Biblioteka zapisująca                   : x265 2.0+18-b0ec268aef60:[Windows][GCC 6.1.0][64 bit] 10bit
Ustawienia kodowania                    : wpp / ctu=64 / min-cu-size=8 / max-tu-size=32 / tu-intra-depth=1 / tu-inter-depth=1 / me=1 / subme=2 / merange=57 / no-rect / no-amp / max-merge=2 / temporal-mvp / no-early-skip / rskip / rdpenalty=0 / no-tskip / no-tskip-fast / strong-intra-smoothing / no-lossless / no-cu-lossless / no-constrained-intra / no-fast-intra / open-gop / no-temporal-layers / interlace=0 / keyint=250 / min-keyint=23 / scenecut=40 / rc-lookahead=20 / lookahead-slices=8 / bframes=4 / bframe-bias=0 / b-adapt=2 / ref=3 / limit-refs=3 / no-limit-modes / weightp / no-weightb / aq-mode=1 / qg-size=32 / aq-strength=1.00 / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rd=3 / psy-rd=2.00 / rdoq-level=0 / psy-rdoq=0.00 / log2-max-poc-lsb=8 / no-rd-refine / signhide / deblock=0:0 / sao / no-sao-non-deblock / b-pyramid / cutree / no-intra-refresh / rc=abr / bitrate=61000 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / vbv-maxrate=160000 / vbv-bufsize=160000 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30
Default                                 : Tak
Forced                                  : Tak
colour_range                            : Limited
colour_primaries                        : BT.2020
transfer_characteristics                : SMPTE ST 2084
matrix_coefficients                     : BT.2020 non-constant
MasteringDisplay_ColorPrimaries         : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
MasteringDisplay_Luminance              : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000.0000 cd/m2
MaxCLL                                  : 1000 cd/m2
MaxFALL                                 : 500 cd/m2

Audio #1
ID                                      : 2
Format                                  : Atmos / TrueHD
ID kodeka                               : A_TRUEHD
Czas trwania                            : 2 h 0 min
Rodzaj przepływności                    : Zmienna
Przepływność bitów                      : 5.694 kb/s
Przwpływność maksymalna                 : 8.412 kb/s
Kanały                                  : Object Based / 8 kanałów
Rozmieszczenie kanałów                  : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania               :  / 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek            : 1.200,000 kl/s (40 spf)
Rozmiar strumienia                      : 4,79 GB (9%)
Język                                   : Angielski
Default                                 : Tak
Forced                                  : Nie

Audio #2
ID                                      : 3
Format                                  : AC-3
Format/Informacja                       : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension           : CM (complete main)
Ustawienia formatu, bez endiana         : Big
ID kodeka                               : A_AC3
Czas trwania                            : 2 h 0 min
Rodzaj przepływności                    : Stała
Przepływność bitów                      : 640 kb/s
Kanały                                  : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów                  : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania               : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek            : 31,250 kl/s (1536 spf)
BitDepth/String                         : 16 bitów
Rozmiar strumienia                      : 551 MiB (1%)
Język                                   : Angielski
Default                                 : Nie
Forced                                  : Nie

 

Jest 3840x2160, bitrate rzędu 66 mb/s więc naprawdę wysoki(nie mam pojęcia ile remux powinien mieć) Do tego jeszcze jest wiele ripów, które mają 10 bitowy kolor, ale nie mają palety BT 2020(czyli palety HDR) tylko zwykłą BT 709, nie mam pojęcia jak to wtedy działa, ale ten rip powinien mieć wszystko. Nie mam odtwarzacza BD ani oryginalnej płyty, żeby zrobić porównanie przy sobie, więc nie będę się kłócił nad różnicami, ale jedno na pewno jest wiadome, HDR także juz da się "zripować" albo raczej "nagrać" Jakby ktoś dysponował takim sprzętem i filmem to zapraszam do dyskusji na temat różnić i jakości ripu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial, ze to oryginalne parametry z BD UHD, a nie metadata wykreowana przez encodera podczas sesji ffmpeg?

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aeeroO napisał:

Widziałem, że nie dawno pytałeś o HDR, znalazłem jak dotąd jeden rip(na pewno jest więcej, znalezione na darmowych ogólnodostępnych torrentach, niezamkniętych)

Jest 3840x2160, bitrate rzędu 66 mb/s więc naprawdę wysoki(nie mam pojęcia ile remux powinien mieć) Do tego jeszcze jest wiele ripów, które mają 10 bitowy kolor, ale nie mają palety BT 2020(czyli palety HDR) tylko zwykłą BT 709, nie mam pojęcia jak to wtedy działa, ale ten rip powinien mieć wszystko. Nie mam odtwarzacza BD ani oryginalnej płyty, żeby zrobić porównanie przy sobie, więc nie będę się kłócił nad różnicami, ale jedno na pewno jest wiadome, HDR także juz da się "zripować" albo raczej "nagrać" Jakby ktoś dysponował takim sprzętem i filmem to zapraszam do dyskusji na temat różnić i jakości ripu.

Pudło kolego, BT.2020 odpowiada za głębię kolorów (10 lub 12 bitów co można znaleźć w specyfikacji) a nie za HDR.
HDR to dodatkowe metadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"HDleader" wrzuca od jakiś 3 tygodni i ma jakieś 15 wstawek.

Pisze,że niby jest HDR...

Może ktoś chętny to sprawdzi.

Oczywiście tylko informacyjnie ;)

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tez mozesz sobie zrobic.  Wpisz sobie wartosci dla kolorow skladowych, white point, jasnosc wyswietlacza i max-cll  i voila

ffmpeg.exe -nostats -i "input.mov" -strict -1 -vf scale=out_color_matrix=bt2020:out_h_chr_pos=0:out_v_chr_pos=0,format=yuv420p10 -f yuv4mpegpipe - |
x265_10bit.exe - --y4m --uhd-bd --crf 13 --tune grain --colorprim bt2020 --transfer smpte-st-2084 --colormatrix bt2020nc
--master-display "G(x,y)B(x,y)R(x,y)WP(x,y)L(10000000,1)" --max-cll "1000,500" --output "output.hevc"
pause

 

Pytanie jak sie to ma do oryginalu na plycie?

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, binary napisał:

Wpisz sobie wartosci dla kolorow skladowych, white point, jasnosc wyswietlacza i max-cll  i voila

ffmpeg.exe -nostats -i "input.mov" -strict -1 -vf scale=out_color_matrix=bt2020:out_h_chr_pos=0:out_v_chr_pos=0,format=yuv420p10 -f yuv4mpegpipe - |
x265_10bit.exe - --y4m --uhd-bd --crf 13 --tune grain --colorprim bt2020 --transfer smpte-st-2084 --colormatrix bt2020nc
--master-display "G(x,y)B(x,y)R(x,y)WP(x,y)L(10000000,1)" --max-cll "1000,500" --output "output.hevc"
pause

 

:D

Jak to się wpisuje ? ;)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory? To zalezy, czy masz doktorat, czy kalkulator. ;)
Chodzilo mi o to, ze mozesz sobie taki plik przygotowac. Tv rozpozna flagi bt2020/hdr, dostaniesz tez takie ladne mediainfo.


  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglowkuj. ;)
Albo nie. Zapisz na kartce i wyznaj ksiedzu, na spowiedzi, ze miales mysli nieczyste.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On może tylko z cadykiem się konsultować. :D

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD BLU RAY z ripowanego 1:1  nie ma i na razie nie będzie.W tym roku Pioneer i Hitachi wypuścić mają napędy UHD BLU RAY do PC .Gdy to się ukarze to spece będą mieli co robić.A jak się już uporają , to rozpocznie się nowa era w świecie podziemia;) a dalej to juz poleci.To co na torrentach jest to dla mnie to śmiecie konwertowane mocnymi kompami do 4K a ludzie się rajcują ci którzy nie są w temacie.Więc musimy jeszcze "trochę" poczekać.

info

Pioneer prezentuje pierwsze odtwarzacze UHD Blu-Ray dla PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UHD BLU RAY z ripowanego 1:1  nie ma i na razie nie będzie.W tym roku Pioneer i Hitachi wypuścić mają napędy UHD BLU RAY do PC .Gdy to się ukarze to spece będą mieli co robić.A jak się już uporają , to rozpocznie się nowa era w świecie podziemia;) a dalej to juz poleci.To co na torrentach jest to dla mnie to śmiecie konwertowane mocnymi kompami do 4K a ludzie się rajcują ci którzy nie są w temacie.Więc musimy jeszcze "trochę" poczekać.
info
Pioneer prezentuje pierwsze odtwarzacze UHD Blu-Ray dla PC

Czyżby?
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:


Czyżby?

No tak.Czekamy. I zaliczam się do tych co będzie ssał 100 gb fim przez tydzień;) Władca Pierścieni 4k hmmm, ciekawe kiedy to się ukaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć, że już są dwa filmy. Szybciej niż niektórzy tu pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, raf7705 napisał:

Chciałem powiedzieć, że już są dwa filmy. Szybciej niż niektórzy tu pisali.

jakie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Chciałem powiedzieć, że już są dwa filmy. Szybciej niż niektórzy tu pisali.

Jak by byl zlamany, to byloby dostepnych kilkadziesiat  filmow a nie 2, kaprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...