Skocz do zawartości
other

TV 48-55' na lata, do 3 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Xisiek napisał:

Zapomniał kolega tylko dodać jednej bardzo ważnej rzeczy - na ile ostrość była ustawiona, dobrze pamiętam 80 ? :D

Smużenie zależy od ustawienia ostrości? Przyznam, że oglądając wczoraj z bliska tego Panasonica 55CX700 na jednym z filmików testowych faktycznie zauważyłem smużenie (samochód terenowy jadący po górze z daleka). Ale z biegiem czasu i ilością przeglądanych mdoeli TV chyba staję zbyt wyczulony na takie drobnostki - smużenie było nieporównywalnie mniejsze niż np. w Philips 49PUS6561...

Ok, napiszę Wam na czym stoję. W moim budżecie mieszczą się tylko dwa wystawowe Panasonic z roku 2015:

- Panasonic TX-50CX700E - 3499 zł,
- Panasonic TX-55CX700E - 3999 zł.  

Poza budżetem w moich wymaganiach są:

- Samsung UE49KS7000 - 4 499 - 4999 zł
- trzy modele Sony KD: 8505C, 8507C, 8509C - 4349 - 4999 zł.

Mam do wyboru albo kupić wystawowego Panasonica 55 cali albo czekać na promocje. Na ten moment skłaniam się ku drugiej opcji. Proszę o informację, czy jakiś model w moim budżecie do 4000 zł mi umknął? Albo jakiś model, na który mam "polować"? Przyznam szczerze - nastraszyliście mnie tym kupnem egzemplarza wystawowego...

Zapomniałem jeszcze o tegorocznym Panasonic TX-50DX750E, który również wskakuję na watchlistę promocji.

Na listę mieszczącą sięw budżecie wchodzi także Panasonic TX-50CXM710: czy to jest z grubsza to samo co Panasonic TX-50CX700E, tylko że z dodatkowym pilotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, other napisał:

Smużenie zależy od ustawienia ostrości?

Jasne, jeżeli się przedobrzy z tym suwakiem to powstana artefakty szczególnie widoczne w ruchu np.  biegnący piłkarz. Niektórzy w tym modelu maja w skali ostrości 0-100 wbite maja nawet zero.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2016 o 11:34, MaXeN napisał:

Jeśli wystawowy, to tylko z konkretnym rabatem albo 5-letnią gwarancją w cenie.

A jeśli szukasz do 4,8tys. to może zerknij jeszcze na Sony 55X8507 (też model 2015r. ale jeszcze do zdobycia zapakowany, no i ze wsparciem HDR-a) - lepszy model od  55X8005C (na VA, a nie na IPS-ie) i tu właśnie sprawdza się, że czasem edge-led jest lepsze od direct-led.

PS. w MM 55X8507 masz za 4799zł i do tego teraz w promo dorzucają 9x 50zł na paliwo na BP, czyli 450zł, a za 4250zł to uczciwa cena jak za nówkę sztukę za taki TV.

Dzisiaj byłem obejrzeć 3 modele TV w Media Markt:
1) Samsung UE49KS7000,
2) Panasonic TX-50DX750E,
3) Sony KD-55X8507C.

Na każdym modelu wyświetliłem materiał promocyjny w 4K, kanał z TV naziemnej w HD oraz mecz piłki nożnej nie w HD. Największe wrażenie na mnie i na żonie zrobił Sony KD-55X8509C. Wiem, że wpływ mogły mieć na to ustawienia telewizora, ale jednak wielkość robi swoje. Wraz z kuponami na paliwo na stacjach BP TV wychodzi ok. 4400 zł. Niestety w moim mieście dostępny jest tylko wystawowy model (na wystawie od sierpnia 2016), jest jednak możliwość ściągnięcia noweg o TV z innego miasta. Co też uczyniłem :) Pozostaje mieć nadzieję, że zakupiony egzemplarz będzie bez wad - muszę poczytać jak go jeszcze dobrze przetestować :) Bardzo dziękuję wszystkim za ponadprzecętne zaangażowanie i udzielenie pomocy, dam znać jak TV już dojdzie i jakie są wrażenia z użytkowania! 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy skoro na 2 tyg pobyt TV u mnie była ustawiona na 99 przez 2 dni ? Wyjaśnisz ?

Bardzo nie lubię jak ktoś manipuluje moją wypowiedzią nie mając do tego najmniejszych podstaw i jednocześnie wprowadzając innych w błąd.

To były ustawienia z tego forum. Koś załozył wątek i wrzucił z różnych for rózne ustawienia. 2 dni leciał na takiej ostrości,  jeśli Ci pamięć nie szwankuje powinieneś wiedzieć że o ziarnistość się rozeszło a nie o smużenie.

Piłke i hokej testowałem  przez całe 2 tyg na różnych ustawieniach i z tych 3,5m które mam do TV po prostu było średnio. Nie że jakaś tragedia ale średnio na jeża. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2016 o 09:30, Rivaldo83 napisał:

Ale co to ma do rzeczy skoro na 2 tyg pobyt TV u mnie była ustawiona na 99 przez 2 dni ? Wyjaśnisz ?

To pytanie do mnie, bo nie napisales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie dodać pierwsze wrażenia z użytkowania Sony KD-55X8507C przez ostatnie 4 dni. OBRAZ ŻYLETA. Jest to mój pierwszy telewizor więc nie mam porównania, ale dostosowaniu ustawień OBRAZ DUŻY JEST WSPANIAŁY. Przeglądałem ustawienia z różnych forów zagranicznych i YT, najlepiej sprawdziły się u mnie te http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c/settings . Domyślam się, że nie jest w 100% optymalnie (nie jest to kalibracja), ale na moje potrzeby - wystarczające. Poszczęściło mi się chyba także z egzemplarzem, widać tylko trochę w prawnym dolnym rogu i nieco na dolnej krawędzi większe podświetlenie (przy pełnej czerni ekranu), ale nie jest to coś co mi przeszkadza. Patrząc po zdjęciach z różnych forów - mogło być dużo, dużo gorzej. Nie planuję wymiany egzemplarza.

Filmy i seriale - po prostu bajecznie, wspaniała czerń. Nie przeszkadzają także kąty widzenia, które są dużo lepsze niż sądziłem. Matryce VA są chyba zbyt demonizowane :)

Mecze: coś pięknego, obraz full hd z Stream TVP (Legia - Real) sprawił, że to był mecz oglądany w najlepszej przeze mnie jakości w życiu. Na początku było widać smużenie które denerwowało, pogrzebałem w ustawieniach ruchu - żadnego smużenia, obraz jak znalazł :)

Youtube 4k - płynny i szczegółowy, dla takiej jakości warto kupić TV! Zapiera dech w piersiach :) Teraz czeka mnie wyszukanie jak największej ilości materiałów w tej jakości - na początek planuję wykupienie i przetestowanie Netfliksa.

3D - nie testowałem gdyż nie mam okularów (koszt ok. 150 zł / szt.). Skąd można wziąć materiały 3D, które są obsługiwane przez ten TV? Wydaje mi się, że nie warto dokupować okularów, co o tym myślicie?

Android daje niesamowite możliwości - jest wszystko co potrzebne. Youtube, VOD.pl, VOD TVP, TVP Stream, Ipla, TVN Player (trochę biedna wersja - ciężko się wyszukuje, ale działa bez zarzutów), Twitch i przede wszystkim... Kodi. Jestem w trakcie testów, na ten moment Android działa dość płynnie. Zdarzają mu się lekkie przycinki choć podejrzewam, że z biegiem czasu będzie tylko gorzej. Pewnie dlatego, że zawaliłem Kodi miliardem dodatków. Myślę że jak zostawię tylko to co niezbędne, to system wróci do swojej płynności z pierwszych trzech dni użytkowania.

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomagali mi w wyborze i polecili mi ten model. Pozdrawiam serdecznie!

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to graty, oby służył jak najdłużej.

Netflixa masz 1-szy miesiąc darmowy po rejestracji.

Okulary (aktywne, na baterie guzikową) podobno pasują też od Samsunga i są tańsze (ok. 99zł), ale wymagają każdorazowo parowania. Co do 3D to albo ściągasz z net-a albo trzeba kupić bluray-a 3D i filmy.

Co do Androida, zrobiłeś wszystkie możliwe aktualizacje? Warto też pomyśleć jeśli jeszcze nie masz nad klawiaturą Logitecha lub Microsoftu z touchpadem (dedykowane do Andka) do łatwiejszej jego obsługi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo ten doskonale wpisuje się w moje poszukiwania. Od jakiegoś czasu rozglądam się za telewizorem około 50". Będzie to pierwszy własny telewizor, przez co proces wybierania trwa strasznie długo. Niestety należę do tych osób które czytają  173 opinie i 28 testów 30 urządzeń zanim podejmą decyzję o kupnie. Z jednej strony to dobrze, bo chcę w miarę rozsądnie wydać pieniądze, ale z drugiej strony zazdroszczę pokoleniu przedinternetowemu tego, że wchodzą do sklepu i wybierają co chcą kupić w dużo krótszym czasie. Tak więc zagłębiam się coraz bardziej we wszystkie niuanse techniczne, ale nie zbliżam się ani odrobinę do rozwiązania mojego problemu.

Telewizor oglądany będzie głównie na wprost (+-30 stopni) z około 3m. Maksymalnie 50 cali. Nic większego nie wchodzi w grę. Raczej 4K z racji na to, że nie planuję co chwilę zmieniać telewizora i ma to być zakup na lata. Przemawia do mnie Android TV i wydaje mi się, że ten system w TV będzie tylko zyskiwać na sile (choćby KODI i obsługa wszystkich formatów).

Po długich poszukiwaniach znalazłem Philipsa (tak wiem, IPS) 49PUS6561 oraz 7101 (lub 7181). W stawce ze 120 Hz matrycami jest jeszcze Panasonic TX-50XC700 (super opinie, b.dobry obraz i kolory, tragiczny upłynniacz oraz brak dalszego wsparcia dla OS). Niestety odrzuciłem go ze względu na śmierć Firefox OS. Nie chcę kolejnych dokupywać jakiegoś smartboxa za kilka lat  i dodatkowych pilotów w salonie. Rozważałem też SONY, ale w budżecie do 4000 nie ma modeli VA i ze 120 Hz matrycą. Jedynie zeszłoroczne modele i to jeszcze powystawowe. Myślałem też, żeby poczekać jeszcze trochę i dołożyć (albo liczyć na promocję) i kupić Samsunga 49KS7000 ale martwi mnie jakość wykonania jak na produkt za 5000. Swoją drogą 5000 za TV to dla mnie i tak bardzo dużo (mentalnie, nie finansowo).

Jedynie Philips wydaje się spełniać moje wymagania (120 Hz, przyzwoity input lag, pilot z klawiaturą). Żonie spodobał się Ambilight, i ciężko będzie ją odwieść od Philipsa argumentami za jakością obrazu. Niby można postawić Raspberry Pi z Hyperionem i bawić się w dorabianego Ambilighta, ale wydaje mi się, że nie będzie to tak bezobsługowe i bezawaryjne jak rozwiązanie Philipsa. Ale jestem pewien, że jeżeli pojawi się coś wartego uwagi to poradzę sobie z argumentacją.

Czy wady IPS Philipsa będą dla mnie widoczne, jeżeli jedyne TV z jakimi do tej pory miałem styczność to stare kineskopowce, LCD SONY z 2008r i LCD LG z 2007r?

Moje poszukiwania wyglądają trochę jak pasta o chodzeniu po bułki.

"Witam, chcę sobie kupić TV. Czy lepiej Philips czy SONY? Pozdrawiam."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Philipsa 55PUS7181 jakis miesiac temu. TV podobal mi sie ogolnie, byc moze nawet bym go zatrzymał gdyby nie problem z matrycą / clouding. Dwie plamy lewy dolny i prawy dolny róg. 

Android działał spoko, ale lapal zwiechy na kilka sekund i lagowało przy wpisywaniu literek - nie zawsze. Klawiatura natomiast super sprawa. 

Niekiedy za duzo musialem sie naklikac aby zmienic cos na pozor prostego. Odbieral za to bardzo dobrze i czern rowniez byla niezla. Najlepiej jak pojdziesz do sklepu i sam sprawdzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mihau_ Philips ma bardzo różnej jakości panele w swoich produktach i dodatkowo dość negatywnie nastawiony do konsumenta serwis (jest wątek na forum). Jeżeli chcesz Androida zostaje więc tylko Sony.

PS. A skąd pochodzi opinia o "tragicznym uplynniaczu" w CX700?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek. O CX700 czytałem tu na forum. W sklepie 49PUS6561 widziałem i tragedii nie było. Niemniej jednak boję się kupna Philipsa, i ciągle szukam czegoś lepszego od niego i we w miarę zbliżonym budżecie. 

Z SONY tylko 49X8309C mieści się w budżecie. Ale to też IPS, i ma gorsze bebechy jak chodzi o Androida. Czy jest coś z tegorocznej serii co ma matrycę VA 100 Hz? 

Możecie polecić jakieś materiały demo? Np żeby sprawdzić smużenie i inne artefakty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mihau_ Ja ekspertem nie jestem i dopiero co kupiłem mojego Sony KD-55X8507C, ale spróbuję trochę pomóc poprzez moją opinię zaraz po zakupie. Tak samo jak Ty przeglądałem wszystkie fora i wszystkie testy, w sklepach na oglądaniu różnych egzemplarzy TV byłem 5 razy, żeby na koniec zamówić TV przez Internet.

Patrzyłem na tego Philipsa PUS6561, ale miał beznadziejne odwzorcowanie ruchu - widoczne były ogromne kwadraty w miejscach ruchu. Miałem wrażenie, ze matryca 120Hz nie jest w tym egzemplarzu jakimś wyznacznikiem od innych modeli. Co prawda patrzyłem tylko na filmiki demo i nie grzebałem w ustawieniach, ale naprawdę bardzo i to bardzo mi to przeszkadzało i było zauważalne, przez to zrezygnowałem z zakupu i zwiększyłem budżet.

Bardzo bałem się o matrycę VA, ale naprawdę kąty widzenia są całkiem przyzwoite. Natomiast w IPS we wspomnianym wyżej Philipsie czerni nie widziałem. Jak siadam do oglądania filmu z żoną wieczorem, przy zgaszonych światłach albo oświetleniu bocznym, to jakość czerni NAPRAWDĘ robi wrażenie na tej matrycy VA. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że właśnie dzięki tej czerni obraz wydaje się być tak świetnej jakości, nawet przy odbiorze materiałów poniżej fullHD.

Rozumiem Twój problem - chciałbyś, aby ktoś powiedział Ci "kupuj Philipsa, to świetny TV i lepszy od innych z VA", abyś mógł kupić ten TV. Ja też na to liczyłem. Ale tutaj nikt Ci tak nie napisze. Musisz wybrać pomiędzy jakością obrazu matrycy VA z większym budżetem, a lepszymi parametrami na papierze i tegorocznym egzemplarzem TV. Ja wybrałem opcję z modelem ubiegłorocznym i po tygodniu użytkowania nie żałuję wyboru. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Xisiek napisał:

@mihau_ Philips ma bardzo różnej jakości panele w swoich produktach i dodatkowo dość negatywnie nastawiony do konsumenta serwis (jest wątek na forum). Jeżeli chcesz Androida zostaje więc tylko Sony.

PS. A skąd pochodzi opinia o "tragicznym uplynniaczu" w CX700?

Chcesz mieć dobry i stabilny Android w najnowszych specyfikacjach hardwareowych i najnowszymi złaczami to dokup sobie dodatkowe pudełko z chipsetami S905X lub S912 lub S905D.

Najlepszy jest S912. Obsługuje wszystkie trzy rodzaje HDR. 4K UHD.

I takie pudełko jest lepsze od każdego Androida czy innego systemu wbudowanego w TV. Ma szybszy procesor, więcej pamięci, Androida 6, nie zawiesza siebie i telewizora.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2016 o 14:01, other napisał:

@mihau_ Ja ekspertem nie jestem i dopiero co kupiłem mojego Sony KD-55X8507C, ale spróbuję trochę pomóc poprzez moją opinię zaraz po zakupie. Tak samo jak Ty przeglądałem wszystkie fora i wszystkie testy, w sklepach na oglądaniu różnych egzemplarzy TV byłem 5 razy, żeby na koniec zamówić TV przez Internet.

Patrzyłem na tego Philipsa PUS6561, ale miał beznadziejne odwzorcowanie ruchu - widoczne były ogromne kwadraty w miejscach ruchu. Miałem wrażenie, ze matryca 120Hz nie jest w tym egzemplarzu jakimś wyznacznikiem od innych modeli. Co prawda patrzyłem tylko na filmiki demo i nie grzebałem w ustawieniach, ale naprawdę bardzo i to bardzo mi to przeszkadzało i było zauważalne, przez to zrezygnowałem z zakupu i zwiększyłem budżet.

Bardzo bałem się o matrycę VA, ale naprawdę kąty widzenia są całkiem przyzwoite. Natomiast w IPS we wspomnianym wyżej Philipsie czerni nie widziałem. Jak siadam do oglądania filmu z żoną wieczorem, przy zgaszonych światłach albo oświetleniu bocznym, to jakość czerni NAPRAWDĘ robi wrażenie na tej matrycy VA. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że właśnie dzięki tej czerni obraz wydaje się być tak świetnej jakości, nawet przy odbiorze materiałów poniżej fullHD.

Rozumiem Twój problem - chciałbyś, aby ktoś powiedział Ci "kupuj Philipsa, to świetny TV i lepszy od innych z VA", abyś mógł kupić ten TV. Ja też na to liczyłem. Ale tutaj nikt Ci tak nie napisze. Musisz wybrać pomiędzy jakością obrazu matrycy VA z większym budżetem, a lepszymi parametrami na papierze i tegorocznym egzemplarzem TV. Ja wybrałem opcję z modelem ubiegłorocznym i po tygodniu użytkowania nie żałuję wyboru. 

Sorki za odkopanie, ale chciałem się podzielić swoim rozwiązaniem dylematu. Zwiększony budżet i 49KS7000 z promocji w Satrunie. Obraz miazga. Oby TV służył długo, czego życzę i Tobie i sobie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, też szukam TV ale max 49'' . Mam kilka modeli

LG 49UH770- ale gdzieś czytałem ze bardzo przereklamowane

SONY 49XD7005- cena przyzwoita

SONY 49XD8005-cena ;( 

Bardzo fajne modele-jak koledzy wyzej wymieniali X8507,8509 ale niema 49''

Brałem pod uwage jeszcze PHILIPSa 49PUS7101,7181 i z podświetleniem EDGE 6561,6501

Tyle opinii już czytałem że już pojęcia nie mam

 

Ewentualnie jeszcze 49UF851v  8517

  1. Jeszcze znalazłem SONY 49X8309C za około 3300zł

Ostatnie pytanie ;) róznica pomiędzy modelami XD a X (np. XD8xxx a X8xxx )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz piszę, kurcze już sam nie wiem co wybrac. Dzisiaj już miałem zamawiac sony 49XD8005 ale jakoś zrezygnowałem. Ten sony ma jednak matrycę 50HZ

Podobają mi się LG konkretnie model 49UH7707, na zagranicznych forach przeczytałem że modele UH770V UH780V mają panele  120/100Hz + BLS HDR10 max - 287cd/m2   49"- AS-IPS, 8-bit

Czy seria UH770V to tez UH7707?   Może wiecie,możecie podpowiedziec jaki model jeszcze posiada matryce 100hz i RGB (nie RGBW). Zastanawiam się jeszcze nad PHILIPSem z serii 49PUS7

Proszę o pomoc.Pozdrawiam i z góry dzięki

P.S.chciałbym jeszcze przed świętami kupic :)4h9
UH770V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oglądania w sklepie i porównania obrazu ciężko będzie kupić. Ja byłem zdecydowany na Philipsa 6561, a skończyłem z KS7000. LG stosuje matryce IPS. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy IPS czy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na kątach aż tak mi nie zależy,wszyscy domownicy przeważnie siedzą naprzeciwko tv. Co do philipsa to wydaje mi się że model pus7 chyba jest lepszy od pus6.

Hmm jaka matrycę bym chciał?:) dobra:) 

Lg z serii uh770 to już chyba ,,troszkę,, wyższa półka. Podoba mi się ks7000 ale ponad mój budżet. Soniaka 49XD8005 można kupić z 5 letnia gw za 3990zł.tylko te 50Hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz kupno samsunga ks7000  to sprawdz w sklepie czy nie rozkleja sie obudowa  lub nie ma  uszkodzonych pikseli , mozna o tym przeczytac na   tym  forum, hdforum i  Angielskim  avforums.

Jeszcze jedno , wspomniany brak wspacia dla Firefox OS  to  wymyslona bajka .Mozna o tym przeczytac na hdforum.Nizej  list i odpowiedz na ten temat

 

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez siedzibę główną Panasonic Polska, nasze telewizory nie ucierpią z powodu wszelkich zmian spowodowanych zaprzestaniem działania systemu Firefox OS. Inteligentny interfejs pozostanie taki sam, a liczba aplikacji może się zwiększyć ze względu na naszą własną działalność deweloperską.

Klienci, którzy są w posiadaniu naszych telewizorów z w/w systemem operacyjnym w dalszym ciągu mogą liczyć na pełne wsparcie systemu.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ks7000 fajna sprawa ale jednak dużo kasy, najpierw myślałem żeby wydać ok 3000,ale teraz widzę że muszę dołożyć, ale tak w granicach 4000 muszę coś znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2016 o 23:15, mihau_ napisał:

Bez oglądania w sklepie i porównania obrazu ciężko będzie kupić. Ja byłem zdecydowany na Philipsa 6561, a skończyłem z KS7000. LG stosuje matryce IPS. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy IPS czy VA.

Bardzo dobra rada aby zacząć od fundamentu :)

12 godzin temu, gunik napisał:

Hmm jaka matrycę bym chciał?:) dobra:) 

Lg z serii uh770 to już chyba ,,troszkę,, wyższa półka. Podoba mi się ks7000 ale ponad mój budżet. Soniaka 49XD8005 można kupić z 5 letnia gw za 3990zł.tylko te 50Hz :)

A zastanawiales się kiedyś dlaczego "dobry" tv na matrycy IPS i w dodatku 100Hz, jest znacząco tańszy od tv na matrycy VA i to  60 Hz ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być:) to może tak zapytam , co byś wybral-sugerował do ok 4000zł 49"? :)

Został mi jeszcze tydzień,jak teraz nie kupię to później już napewno:)

PoZdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś może z Warszawy gunik?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...