Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor OLED w przesuwnych drzwiach od szafy. Ależ patent od Panasonica na IFA2016!

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor OLED w przesuwnych drzwiach od szafy. Ależ patent od Panasonica na IFA2016!

Zwiedzając stoisko Panasonica na IFA w Berlinie uwagę przyciągała niesamowita rzecz, którą przygotowali inżynierowie z Japonii. Co ciekawe, aby ją zobaczyć należało udać się w rejony kuchni oraz pokoju dziennego - symulacji warunków jakie znamy z codziennego życia. Patrząc na przezroczyste przesuwane drzwi od szafki nic nie zapowiadało tego co zobaczyłem po chwili! Oceńcie efekt na powyższym filmie :-).

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite zastosowanie matryc LG.

Jednak TV idzie do przodu. Tak ma być.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialna sprawa. Wygląda to po prostu fenomenalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... nie jestem pewien czy to był OLED.

Na pewno rozdziałka tego panela to 1920x1080. To raz.

I dwa ... na jednym stoisku znanego chińskiego producenta pokazywane było identyczne rozwiązanie.

:).

Pokaże na blogu jak obrobię zdjęcia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to na 100% OLED - gadałem z ludźmi z Panasonic. Potwierdzali. Ale fajnie wygląda kurczę. Pobudza wyobraźnię :DDD I jak widać Full HD. WOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ja tak się podnieciłem, że nawet nie spytałem ;). Inne serwisy to potwierdzają:

http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/ifa-2016-tv-transparent-55-25-000-euros-dispo-en-2019-n55361.htm

W takim razie muszę zobaczyć zdjęcia i informacje o tym przezroczystym chińskim panelu, co to było bo tez nie zapytałem.

BTW drodzy userzy nie spodziewajcie się rewelacji, jesli to OLED to świeci na razie jak słaby LCD. Nie dla maniaków obrazu. To tylko nowość. Ile juz takich widziałem przez lata na stoiskach Philipsa. Np. zwijane świecące ekrany.

Ale super, niech świat idzie do przodu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwiązanie jest takie same jak na stoisku Samsunga rok temu to nie są to żadne przezroczyste panele ;) Jest to panel w którym piksele zajmują tylko połowę miejsca, zaś druga połowa jest przezroczysta. Z tego względu widać, że tafla szkła jest ciemniejsza (gdy gmeru ją przesuwa i nic jeszcze nie jest wyświetlone), bo piksele blokują połowę światła. Widać też ograniczony kontrast po uruchomieniu panelu, właśnie dlatego, że światło przesącza się przezroczystymi polami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej "szybie" wyraźnie była widoczna siateczka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie robi niezłe i rozwija wyobraźnię :-)

Jeszcze przez Panasonic'a wrócą do łask meblościanki ;-)

Już w latach 50-tych wbudowano tv w szafkę :-) 

b5ac8163-35a5-488c-b368-9c28ef791496.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...