Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

@piter20020

Niekoniecznie to wina TV. Ten listing plików nic nie mówi. Co innego jakbyś podesłał screen z odtwarzacza VLC -> Właściwości -> Info o kodeku.

Rozszerzenie pliku .MKV nie robi z niego kontenera Matroska. Mój 55B6V kontenery odtwarza bez zająknięcia z tym że tak jak pisałem wcześniej nie widzi dodatkowych napisów w oddzielnym pliku. Muszę na piechotę wmuxować do filmu i wtedy działa idealnie.

Może pozostaw w katalogu tylko plik z filmem, a resztę usuń. Czasami dodatkowe pliki o takiej samej nazwie mogą przeszkadzać.

 

P.S.

Czy ktoś wpadł na pomysł jak zmienić te tapety oryginalne z psem i górami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem nowego pilota:http://allegro.pl/pilot-ruchowy-lg-magic-motion-an-mr650a-smart-i6895695963.html i nie chce mi działać z moim B6JOLED,gdy chcę go zarejestrować wyskakuje napis że musi być pilot do danego telewizora przepisany.Czy jest jakiś sposób żebym mógł go zarejestrować,chciałbym mieć bezpośrednio z pilota dostęp do NETFIXA dlatego go kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety, ale już po 7 mieiącach 65b6j pojechał do serwisu. Poziome linie na dole ekranu, najprawdopodobniej usterka matrycy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ponieważ faktycznie dosyć często jest oglądany. Jednakże, nie zmienia to faktu, iż jak na 7 miesięcy, regularnym odszumieniu, to porażka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz ja po 2 miesiącach miałem po 3 h maks jak poszło TVN24...., wymienią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko, jeżeli to się ma powtarzać przy kolejnej matrycy i kolejnej...., to rodzi się pytanie odnośnie sensowności kupowania OLEDa, no, chyba, że tylko i wyłącznie do kina. Poprzednio miałem Sony hx920 i byłem bardzo zadowolony. OLED ze swoją wspaniałą czernią spowodował, iż podjąłem decyzję o zmianie, ale zaczynam mieć trochę wątpliwości odnośnie zwłaszcza jakości. Wszystko fajnie jak jest na gwarancji, ale co później...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej1972
A przez ile godziś średnio dziennie oglądałeś TVN24 i na jakich ustawieniach kontrastu i jasności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś więcej o kontraście i jasności w tych ustawieniach eksperckich ? Telewizor był kalibrowany ? Ile innych kanałów oglądałeś średnio na 3 godziny TVN24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne ustawienia w tych dwóch trybach (nie pamiętam ich wartosci), telewizor nie był kalibrowany. Średnia liczba godzin dziennie to około 5, poza TVN24, głównie filmy z Netflixa i blueray. Oglądając TVN24 raczej nie był zmieniany lub bardzo sporadycznie. Natomiast te 3 godziny to bardzo rzadko jednym ciągiem, raczej suma z całego dnia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyszczenie się zalączało przy takim trybie oglądania? Poproś serwis by ci zmniejszył interwał na 3h czyszczenia matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poza tym zawsze wieczorem sam je włączałem. Czy interwał 3h oznacza, iż co 3h przez całą dobę TV będzie się na godzinę wyłączał w celu czyszczenia matrycy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Maciej1972 napisał:

Tak, poza tym zawsze wieczorem sam je włączałem. Czy interwał 3h oznacza, iż co 3h przez całą dobę TV będzie się na godzinę wyłączał w celu czyszczenia matrycy ?

 

Nie, po 3h pracy i wyłączeniu TV dopiero rozpocznie się proces kompensacji matrycy. Nie ma sensu robić codziennie ręcznego czyszczenia, bo obraz ulega znacznemu pogorszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli po każdym wyłączeniu TV, kiedy od ostatniej kompensacji upłynęło 3h będzie się ma min 1h włączała kolejna ? Czy dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maciej1972 napisał:

Ok, czyli po każdym wyłączeniu TV, kiedy od ostatniej kompensacji upłynęło 3h będzie się ma min 1h włączała kolejna ? Czy dobrze rozumiem ?

Dobrze rozumiesz, z tym że te automatyczne kompensacje są znacznie krótsze niż godzinna ręczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna kompensacja to proces 7 minutowy po 4H ciągłego oglądania TV powtarzam ciągłego. Bo pojawiały się opinie że sumuje się czas 4H ,ale wyjaśniałem to z LG Polska i potwierdzono czyszczenie interwalu co 4H, czyszczenie auto 1H pojawi się po około 2000h sumarycznego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2017 o 16:26, czarny kot napisał:

Witam.Kupiłem nowego pilota:http://allegro.pl/pilot-ruchowy-lg-magic-motion-an-mr650a-smart-i6895695963.html i nie chce mi działać z moim B6JOLED,gdy chcę go zarejestrować wyskakuje napis że musi być pilot do danego telewizora przepisany.Czy jest jakiś sposób żebym mógł go zarejestrować,chciałbym mieć bezpośrednio z pilota dostęp do NETFIXA dlatego go kupiłem

Pilot, który kupiłeś nie jest pilotem od tego TV. TV z 2016 w przycisku gdzie u Ciebie jest ikona mikrofonu mają przycisk z lupą. Mój C6 fabrycznie przyszedł do mnie z błędnym modelem pilota (takim jak u Ciebie) i od nowości nie działał z moim TV. Musieli mi wymienić na właściwy (z lupą). Dodam jeszcze od siebie. że pomimo że wszędzie na necie pisze, że ten mały pilot od E6 jest kompatybilny z resztą Oledów 2016 to tak nie jest.

Edytowane przez djgromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ustawienia kontrastu dynamicznego w HDR, przełączyć na niski czy ostawić na wyłączonym? (w sdr jest wyłączony).

Od razu piszę wiem, że tv trzeba skalibrować lecz czekam z tym na zakup Oppo 203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malibu
To chyba zależy już czysto od preferencji. Ja na swoim C7 mam ustawiony niski kontrast dynamiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalną zasadą jest to, że wszystko co dynamiczne wyłączamy, rtings przy zalecanych ustawieniach tego telewizora OLED także miał tą opcję wyłączoną. Jednak mimo to sam, mam kontrast dynamiczny ustawiony na niski i jestem zadowolony. Także, to kwestia gustu, zwłaszcza że i tak ustawiasz to tymczasowo przed kalibracją. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...