Skocz do zawartości
plantman

Wybór TV 4K 55" z matrycą full RGB (bez W)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Myślałem, że jestem ogarnięty w zakresie nowych technologii, lecz dezinformacja ze strony producentów TV skutecznie mnie z tego stanu świadomości wybiła :)


Chcę kupić TV 4K 55" na pełnej matrycy RGB, najlepiej z panelem 100/120 Hz.

Planowałem nie wydawać więcej niż 5000 zł. (to możliwe?). Na początku poszukiwań byłem oczarowany możliwościami Android TV, więc rozważałem zakup PHILIPS 55PUS6561 (genialny Ambilight) lub SONY KD-55X8509C, jednak opinie użytkowników na temat stabilności tego systemu skutecznie mnie zniechęciły. Jak nie Android TV to co? Jedyną sensowną alternatywą wydaje się Tizen OS. Zainteresowałem się więc najnowszymi SAMSUNG-ami UE55KU6400S / 6450S / 6470S o których w Internetach niestety nic poza news-ami nie piszą. Po wizycie w znanym markecie z elektroniką, promotor zaczął mnie namawiać na LG 55UH7707 z matrycą IPS Quantum Display jako coś o wiele lepszego niż wszystko z niższych serii i gorąco zachęcał do dopłaty 1000 zł do planowanego budżetu. Nie uśmiechało mi się to zbytnio i nie jestem też do końca przekonany do WebOS 3.0 z którego korzysta LG (może niesłusznie). Zakładając dopłatę, alternatywą do wspomnianego wyżej LG jest SAMSUNG SUHD UE55KS7000S z panelem Quantum Dot oraz certyfikatem UHD Alliance lecz dopłata wyniosłaby tutaj już 1,5 k zł. co przestaje mi się już powoli podobać Początkowo nie chciałem przekraczać 4k zł...


TV będę używał głównie do filmów (Net/VOD), grania na Xbox 360 / PS4 Neo (jak wyjdzie) oraz czasami do meczy piłki nożnej. Marzy mi się również kolekcja Star Wars na Blu-Ray 4K. Jesteście w stanie mi coś doradzić? Wiecie może które z powyższych modeli mają pełne panele RGB a nie są jedynie 3K (licząc w pełni kolorowe subpiksele) w postaci matryc RGBW? Informacje o realnej szybkości matryc też ciężko znaleźć w necie, więc będę wdzięczny za info. Naprawdę warto rozszerzać budżet aż do 6-6,5 tys. zł. by mieć porządny sprzęt? Łeb mi już pęka od tego wszystkiego :) Nie chcę przegiąć pałki - cenię sobie zdrowy rozsądek.


Z góry dzięki za pomoc.

Najbardziej zależy mi na informacjach dot. matryc full RGB i ich prędkości/rodzaju - może ktoś z Was ma wiedzę w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam .

Podpinam się do tematu, mam niemalże taki sam dylemat, bardzo chciałbym Philipsa ze względu na Ambilight , ale kłopoty z Androidem w tym modelu skutecznie studzą mój zapał. Głownie zależy mi na matrycy 120 Hz, dobry kontrast,bezproblemowa obsługa formatów filmowych przez usb i dekodowanie wielokanałowych formatów dźwiękowych (tv do amplitunera przez optykę). Co do funkcji smart, nie musza być bardzo rozwinięte, w przyszłości nvidie shield z Androidem planuje kupić . Zastanawiam się rownież czy w moim przypadku 4k 55" ma sens, odległość od tv to okolice 3,5 m , czy lepiej nie poszukać dobrego panelu 1080p , z takiej odległości chyba cieżko bedzie dostrzec różnice pomiędzy , a jeśli tak to po co przepłacać . Liczę , ze podepnie się pod temat ktoś bardziej obeznany i doradzi coś sensownego .

Pozdrawiam

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez per2u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu pewnie nie ma jak mamy być naprawdę szczerzy. Ale jak dołożycie do telewizora z HDR i szeroką paleta barw to już ma sens bo to widać bardzo dobrze. Tylko czy będziecie z tego korzystać? (Ultra HD Blu-ray). Jak nie to może kupcie sobie po DUŻYM Samsungu H6400 albo J6200 i wszyscy będą happy ;-). Uniwersalny, do wszystkiego z dobrymi parametrami obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. zaraz obejrzę wyżej wymienione modele.

Pozdrawiam ...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, a jak na tle tych Samsungow wygląda Sony 50W755C? Czy android, faktycznie tak źle działa?

.::Wysłane z SM-N910F::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo wygląda też bardzo dobrze bo to dobry telewizor był zawsze. A system? Naprawdę już sam nie wiem co mam o nim pisać ;p My jak testujemy to dramatu żadnego nie widzimy ;) Działa ok jak każdy telewizor ale wiadomo - to jest dzień, dwa użytkowania. W sieci znowu jak sam wiesz możesz poczytać różne opinie. Raz dobre raz złe. Ja bym jednak nie dramatyzował. A możliwości ma fajne :- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,
Myślałem, że jestem ogarnięty w zakresie nowych technologii, lecz dezinformacja ze strony producentów TV skutecznie mnie z tego stanu świadomości wybiła :)
Chcę kupić TV 4K 55" na pełnej matrycy RGB, najlepiej z panelem 100/120 Hz.
Planowałem nie wydawać więcej niż 5000 zł. (to możliwe?). Na początku poszukiwań byłem oczarowany możliwościami Android TV, więc rozważałem zakup PHILIPS 55PUS6561 (genialny Ambilight) lub SONY KD-55X8509C

To Ty kupujesz telewizor czy komputer z SO na pokładzie?

Pytam bo w telewizorach zazwyczaj chodzi o jak najlepszą jakość obrazu. A jak potrzebny ci komputer to go po prostu podłączasz do TV :).

Nieprawdaż?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo wygląda też bardzo dobrze bo to dobry telewizor był zawsze. A system? Naprawdę już sam nie wiem co mam o nim pisać ;p My jak testujemy to dramatu żadnego nie widzimy ;) Działa ok jak każdy telewizor ale wiadomo - to jest dzień, dwa użytkowania. W sieci znowu jak sam wiesz możesz poczytać różne opinie. Raz dobre raz złe. Ja bym jednak nie dramatyzował. A możliwości ma fajne :- )

Dzięki bardzo za odp. Myślę, że swoją odp. przekonałeś mnie do wyboru tv Sony.

.::Wysłane z SM-N910F::.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się z pytankem: czy LG UH605V Smart 4K ma ten kontrowersyjny wyświetlacz M+ czyli  LCD z matrycą RGBW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dopiero seria UH7 jest nie-M+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...