Skocz do zawartości
autorus

Dune a zewnętrzny serwer plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory korzystam z Dune Duo HD czyli 2dyskowca. Działa ok.

Ale w nowej lokalizacji chciałbym mieć już wszystko działające nie z dysków lokalnych tylko po sieci. I tu potrzebuję rady.

Do tv będzie podłączony któryś z dune, potem kabel ftp leci do rozdzielni gdzie chciałbym zamontować serwer plików najlepiej w szafie rack 19". Znalazłem urządzenie tj Serwer NAS Synology RS815+ RACK,

http://www.synologic.pl/dysk-sieciowy-rs815rp_plus.php

a ponieważ nie bawiłem się do tej pory w sprawy sieciowe chciałbym wiedzieć, czy takie połączenie ma rację bytu? Nie musi być akurat ten serwer byle by był do szafy.

A może to nie najlepszy pomysł i ktoś zaproponuje coś lepszego? jednocześnie z serwera może korzystać max 3-4 odbiorców. Ale i tak podaje na wyrost.

Pozdrawiam

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Tak się to robi. Przy sprzęcie AV najlepiej zaplanować sobie ze 4 gniazda sieciowe. I wszystko musi działać w 1gbit. Nawet jeżeli Duo nie wykorzysta łącza 1Git, to już jego następca na pewno.

Dune odtworzy z serwera NAS płynnie wszystkie materiały, natomiast dobry serwer nie będzie wrażliwy na równoczesne korzystanie przez kilku użytkowników, czy kilka odtwarzaczy. A wybrany model Synology to dość mocna jednostka jak na warunki domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzień zaczął się wyjątkowo dobrze. Byle do wieczora. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Tak się to robi. Nawet jeżeli Duo nie wykorzysta łącza 1Git, to już jego następca na pewno. Dune odtworzy z serwera NAS płynnie wszystkie materiały...

Następca, czyli DUNE HD BASE 3D do wzięcia. Nowy z gwarancją, do sprzedania, zamiany. (1199pln.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie jak autor tematu.

Planuje zakup Synology DS916+ (lub DS416Play) i chcę skonfigurować go tak, aby móc odtwarzać filmy na swoim Dunie HD Smart. Na stronie synology jest lista kompatybilności i tego modelu (Dune HD D1) nie ma, bo możliwe że nie był testowany pod tym kątem. Z drugiej jednak strony na tym forum jest tutorial, który opisuje wszystko krok po kroku.

Dlatego mam pytanie czy ktoś korzysta z duetu synology/Dune HD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...