Skocz do zawartości
Gmeru

Wywiad z Panem Grzegorzem Wachowiczem - Country Head Poland z firmy Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Po targach CES2016 w Las Vegas pojawiło się sporo pytań do obozu Sony. Postanowiliśmy odwiedzić warszawską siedzibę firmy i zadać je szefowi oddziału.

Z góry przepraszam za małe problemy związane z częścią audio w kilku częściach wywiadu. Niestety mieliśmy zakłócenia związane z przekazem bezprzewodowym dźwięku. Cały czas dźwięk nas nie lubi :lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dźwięk trzeba pokochać i popieścić. Wtedy się odwdzięczy tym samym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwie minuty nie dotarłeś na pewno do tego problemu ;p Co nie zmienia faktu, że sam sprzęt nie czyni człowieka lepszym ;-). Trzeba go jeszcze: pokochać i popieścić ;) Tutaj się zgadzam. Ale jak to się mówi: do trzech razy sztuka. Problem zdiagnozowany i oby już nam więcej nie dokuczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli "całe audio", a nie ten konkretny wywiad czy problem z mikrofonem ;).

I nie dotrę. Takich marketingowych wywiadów nie oglądam i nie czytuję. Kazimierz Pawlak mawiał: niech mi tu gazetów nie czyta :P:D;)

To cos w tym stylu, czysty PR.

Pracownicy dwóch firm na literkę S to pracownicy najbardziej indoktrynowani przez swoich pracodawców. Oddali by życie za "swoje marki". Zero obiektywizmu i spojrzenia z boku na dane zagadnienie. Zawsze jesteśmy NAJ, produkty mamy NAJ itp.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wprowadzimy odtwarzacz 4K Bluray w momencie kiedy zaobserwujemy rzeczywiście duże zapotrzebowanie na same płyty 4K".

Czyli... nigdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak bedziemy miec chipy obslugujace Dolby Vision.

Tzn nie my, tylko dostawcy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie padło pytanie o clouding występujący w telewizorach Sony i czy nowe modele będą pozbawione tej wady. Dzisiaj firmy powinny już wprowadzać i rozwijać mocno technologię OLED w telewizorach a nie bazować dalej na słabszej i starszej LCD-ledowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię bym dostał odpowiedź ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego idioty z wypra

nym mózgiem nie da się słuchać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat podaży informacji jest chyba taki:

- lokalni lokaje (SONY nie ma nawet Polskiego oddziału tylko przedstawicielstwo via LONDON) przetwarzają "papkę" otrzymaną góry.

A tzw. góra improwizuje na tle decyzji akcjonariuszy , załamanych wieloletnim deficytem SONY TV ...

I brakiem oferty zakupu SONY TV przez inwestorów z Chin.

A czekają na okazję sprzedażową już 4 lata.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie. Patrzac jakie marki kupuja Chinczycy, Sony bylaby pierwsza na liscie.

Zalezy jak definiujesz okreslenie "czekaja na okazja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samo mam zdanie - jakby Sony było pewne o sprzedaży to Chińczycy byliby piersi.. Gmeru proponuję nie zwracać się po imieniu jak prowadzisz wywiad ... to nie jest profesjonalne.... przynajmniej tak kiedyś słyszałem od osób które w tv zajmują się tym profesjonalnie.. natomiast sam dźwięk nie da się tak zrobić żeby rozmówcy dać np na klapę mikrofon i wtedy myślę z dźwiękiem byłoby lepiej.. ale i tak jest lepiej jak było... Sam wywiad bardzo optymistycznie Prezes mówi ale taka jego rola... bo kłopoty Sony z androidem w tv z ubiegłego roku w zależności od modelu i danej sztuki Sony ma i to nie podlega dyskusji. A z tej rozmowy troszkę co innego wyszło.. ale może jak android się zaktualizuje do najnowszej wersji będzie lepiej, a na pewno musi być lepiej w tv z tego roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o sprzedaży działu telewizorów Sony jest rzeczywiście znana od przełomu 2010 i 2011 roku, ale jest to przekaż pocztą pantoflową. (Można jeszcze co nieco znaleźć w serwisach ekonomicznych.)

Generalnie Sony nie potwierdziło, ale również nie zaprzeczyło tym informacją.

Problem jest w tym, że Sony chce sprzedać dział produkcji telewizorów, ale nie chce sprzedać marki. Ciekawe jak by to miało wyglądać. :o

Poza tym chce, aby nowy nabywca zapewnił serwis i wsparcie telewizorom będącym już na rynku.

No i oczywiście - cena. Sony chce pokryć ze sprzedaży straty, a są one bardzo duże.

Generalnie nie speszy im się bo mają dochody z innych działów więc firma prosperuje, ale inwestorzy im to pamiętają.

A poza tym nie ma się co spinać. Sony nigdy nie było wylewne jeśli chodzi o jakiekolwiek informacje.

Pewnie to taka natura Japończyków, że mówią tylko to co uważają, że powinniśmy wiedzieć.

A jak się sprawa rypnie to wyjdą, ukłonią się, przeproszą i będzie po sprawie. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samo mam zdanie - jakby Sony było pewne o sprzedaży to Chińczycy byliby piersi.. Gmeru proponuję nie zwracać się po imieniu jak prowadzisz wywiad ... to nie jest profesjonalne....

W którym momencie mówię na Ty? Co do mikrofonu to była ustawiona zła częstotliwość i tyle. Niestety musiałem być sam tym razem i nie miałem osoby od nasłuchu. Spokojnie. Sytuacja znana i opanowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@japi5003:

masz rację;

BRAND SONY ma najwyższą ocenę dla nielicznych już fanów marki jako Hi-End Video TV.

Jakość TOP modeli SONY dziś pozostaje na topie ale cena odpycha.

Samsung w seriach 2015 9000/8500 pozostaje poza konkurencją.

W klasie średniej TV to SONY się nie liczy.

W LOW END nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru nie zrozumiałeś mnie.. nie chodzi że na Ty mówiłeś do tego Pana .... chodziło mi o to że podobno profesjonalnie jak się przeprowadza wywiady ( przynajmniej tak w tv się wypowiadali ludzie z branży że tak powiem) jest mówienie do kogoś po stanowisku, funkcji itp. jaką gdzieś ktoś pełni, stopniu w przypadku np wywiadu z jakimś żołnierzem.. a nie mówienie podczas wywiadu ...: "Panie Grzegorzu ..." A dlaczego - to można się domyśleć . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w tej branży tak jest ;-). Ale dzięki za uwagę. Jak zawsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dźwięk trzeba pokochać i popieścić. Wtedy się odwdzięczy tym samym :).

Ciekawe czy z prądem wysokiego napięcia to też zadziała. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...