Skocz do zawartości
  • 0
Sermist

Xbox One albo Odtwarzacz Blu-ray

Pytanie

Czesc !
Zastanawiam się co będzie lepsze odtwarzacz Blu-Ray czy może Xbox One,

Lubie czasem pograc ale lubie też oglądać czasami filmy i zastanawiam sie czy xbox one ma dobra jakość video,
Czy raczej stacjonarny odtwarzacz Blu-Ray na przykład Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość

SPrawa prosta. Kupisz xboxa to film obejzysz i pograsz .... kupisz bluray to tylko poogladasz ..... sam sie zastanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SPrawa prosta. Kupisz xboxa to film obejzysz i pograsz .... kupisz bluray to tylko poogladasz ..... sam sie zastanow.

tak wszystko jasne tylko mi chodzi o jakosc video z Blu-Ray na xboxsie czy jest taka sama jak na odwarzaczach stacjonarnych np. Panasonic itd.

Edytowane przez Sermist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak wszystko jasne tylko mi chodzi o jakosc video z Blu-Ray na xboxsie czy jest taka sama jak na odwarzaczach stacjonarnych np. Panasonic itd.

Nawet Panas za 350zł będzie miał lepszy obraz niż bd z playa czy X'a, więc tu się raczej nie ma nad czym zastanawiać. Oczywiście o ile cenisz sobie bluraye bardziej niż mkv czy stream i oglądasz filmy dosyć często a nie od wielkiego dzwona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale pod jakim względem lepszy? Możesz rozwinąć swoją myśl? Chodzi mi dokładnie o jakieś przykłady. W sensie podłączam Ci PS4, XO, tego playera za 350zł. Zakrywam marki. Odpalam to np. na oledzie. Skalibrowany. Jak to ocenisz? Co będzie lepsze-gorsze? Jak to sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

też byłem ciekaw jaki jest stan faktyczny bo logicznym wydaje się że powinno być bardzo podobnie

ale znalazłem taki artykuł:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ps4-201312173519.htm

i ponoć np. deinterlacing w PS4 jest marny - tylko czy tak jest dalej to nie wiadomo - może już poprawili to bo artykuł chyba jest ze startu konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ponoć np. deinterlacing w PS4 jest marny - tylko czy tak jest dalej to nie wiadomo - może już poprawili to bo artykuł chyba jest ze startu konsoli

Że tak z ciekawości zapytam.

Po co Ci deinterlace dla płyty BD na której materiał jest nagrany bez przeplotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Że tak z ciekawości zapytam.

Po co Ci deinterlace dla płyty BD na której materiał jest nagrany bez przeplotu?

Otóż to. Przy 1080p24 nie ma co obrabiać, poza chromą, na której i tak się nie zobaczy różnicy, bo 99% wyświetlaczy ją degraduje.

Nawet Panas za 350zł będzie miał lepszy obraz niż bd z playa czy X'a, więc tu się raczej nie ma nad czym zastanawiać. Oczywiście o ile cenisz sobie bluraye bardziej niż mkv czy stream i oglądasz filmy dosyć często a nie od wielkiego dzwona.

Dlaczego?

Czesc !

Zastanawiam się co będzie lepsze odtwarzacz Blu-Ray czy może Xbox One,

Lubie czasem pograc ale lubie też oglądać czasami filmy i zastanawiam sie czy xbox one ma dobra jakość video,

Czy raczej stacjonarny odtwarzacz Blu-Ray na przykład Panasonic.

Możesz spokojnie użyć Xbox'a. Nie będzie różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Że tak z ciekawości zapytam.

Po co Ci deinterlace dla płyty BD na której materiał jest nagrany bez przeplotu?

przynajmniej w pl z tego co wiem kilkanaście wydan wyszło w 1080i , niektóre koncerty chyba są w 1080i50

Możesz spokojnie użyć Xbox'a. Nie będzie różnic.

to pod warunkiem że xbox one nie popsuje czegoś ingerując w odtwarzany materiał - np. jakieś wyostrzanie , usuwanie szumu itp, takie lekkie poprawki w obrazie z tego co pamiętam robił jakiś bd sony sprzed kilku lat i obraz się niestety pogarszał

w tym artykule piszą że x1 ma (albo miał) jakis problem z framerate 24:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-ps4-vs-xbox-one-which-is-the-better-media-player

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość

Sermist na sile szukasz problemow , bierz konsole ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przynajmniej w pl z tego co wiem kilkanaście wydan wyszło w 1080i , niektóre koncerty chyba są w 1080i50

Owszem wyszło, ale zawsze możesz to wypuścić z odtwarzacza bez obrabiania (tak jak jest nagrane) a obróbką zajmie się TV, tak się przecież dzieje w przypadku sygnału telewizyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SAT nadaje zawsze 1080i.

DVB-T także 1080i.

Nasze TV / najtańsze tunery DVB-T składają do 1080p usuwając przeplot.

Zawsze źródłowy materiał jest 1080i !!! Z wyłączeniem kilku nadawców w 720p.

Czy robi to TV czy tuner/dekoder NTC/BD player/ to nie ma to dziś znaczenia, bo wymienione urządzenia robią to za pomocą takich samych chipsetów ( z Chin). I robią to dziś znakomicie.

Format 1080p 50/60 Hz zapisany na nośniku BD to KIT.

Inaczej jest dla treści 24 FPS. Ale to inny temat.

Na marginesie:

Mało kto zauważa na śmierć formatu BD.

Takich odtwarzaczy coraz mniej a i BD filmów brakuje. Wygrywa dziś format DVD !

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Owszem wyszło, ale zawsze możesz to wypuścić z odtwarzacza bez obrabiania (tak jak jest nagrane) a obróbką zajmie się TV, tak się przecież dzieje w przypadku sygnału telewizyjnego.

jakbys przeczytal link o ps4 to bys zauwazyl taki opis:

"Don’t think about setting the output to 1080i to send 1080i discs out in their native format, either: this compounds the problem. Even with the output set to 1080i, all 1080i content is deinterlaced internally and then output. There’s no native path for 1080i Blu-ray content on the PS4 (yet?), everything goes through the sub-par 1080p conversion process."

czyli jak widac mimo ze wydaje sie ze cos jest banalne to i tak mozna to skopac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem ma jedno rozwiązanie:

FPS min 30 ale 48 czy 60n FPS to płynność.

Jak to jest, że DVD 765 linii PAL 50 Hz z materiału 24 fps jest płynny a już 24 fps na BD ma problem typu judderem do dziś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SAT nadaje zawsze 1080i.

DVB-T także 1080i.

Nasze TV / najtańsze tunery DVB-T składają do 1080p usuwając przeplot.

Zawsze źródłowy materiał jest 1080i !!! Z wyłączeniem kilku nadawców w 720p.

Czy robi to TV czy tuner/dekoder NTC/BD player/ to nie ma to dziś znaczenia, bo wymienione urządzenia robią to za pomocą takich samych chipsetów ( z Chin). I robią to dziś znakomicie.

Format 1080p 50/60 Hz zapisany na nośniku BD to KIT.

Inaczej jest dla treści 24 FPS. Ale to inny temat.

Kolego może nikt z nas nawet nie wziął pod uwagę czegoś takiego jak 1080p 50/60Hz bo coś takiego w specyfikacji Blu-Ray nie istnieje, jakie formaty obrazu są na Blu-ray możesz znaleźć tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

Problem ma jedno rozwiązanie:

FPS min 30 ale 48 czy 60n FPS to płynność.

Jak to jest, że DVD 765 linii PAL 50 Hz z materiału 24 fps jest płynny a już 24 fps na BD ma problem typu judderem do dziś ?

Następny błąd, PAL to 576 linii, a to dlaczego dlaczego obraz wydaje nam się płynny wynika ze sztucznego przyspieszenia go z 24 do 25 klatek na sekundę i do tego rozbicia poszczególnych klatek na dwie ze względu na przeplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

naprawdę na dvd jest ten sam film co na bd płynny?

jak tak to raczej nie jest to wynikiem rozbicia poszczególnych klatek na dwie - raczej musiałaby być jakaś interpolacja (spreparowana i wstawiona klatka pośrednia)

robi się takie coś z materiałem na dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

naprawdę na dvd jest ten sam film co na bd płynny?

jak tak to raczej nie jest to wynikiem rozbicia poszczególnych klatek na dwie - raczej musiałaby być jakaś interpolacja (spreparowana i wstawiona klatka pośrednia)

robi się takie coś z materiałem na dvd?

U nas się robi metodami uproszczonymi w NTSC bardziej złożonymi, poczytaj o pulldown, tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Three-two_pull_down, albo tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Telecine

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przeciez to nie ma związku z moim pytaniem - pulldown nie wpływa na płynność - przecież to służy do odzyskania pełnej rozdzielczosci

moje pytanie jest o dvd i płynność filmu 24p na dvd - skoro na BD jej nie ma i bedzie judder to jakim cudem ktoś widzi płynnośc na dvd?

to w kontekście tego ponizszego stwierdzenia:


Jak to jest, że DVD 765 linii PAL 50 Hz z materiału 24 fps jest płynny a już 24 fps na BD ma problem typu judderem do dziś ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest nic innego jak czyjeś urojenia i prawdopodobnie ten ktoś ogląda materiał 24 fps z załączonym 3:2 pulldown, który potęguje judder lub też przy źródle 25 fps uaktywnia mu się jakaś forma upłynniania w jego wyświetlaczu, a przy 24 fps - nie.

Co do źródła to wystarczy wziąć na warsztat ten sam film na DVD i BD i porównać je klatka po klatce. Gwarantuję jednak, że są tam dokładnie te same klatki odnośnie ruchu, tyle, że DVD jest przyspieszony o 4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przeciez to nie ma związku z moim pytaniem - pulldown nie wpływa na płynność - przecież to służy do odzyskania pełnej rozdzielczosci

moje pytanie jest o dvd i płynność filmu 24p na dvd - skoro na BD jej nie ma i bedzie judder to jakim cudem ktoś widzi płynnośc na dvd?

to w kontekście tego ponizszego stwierdzenia:

Kolego albo nie przeczytałeś, albo przeczytałeś ale nie zrozumiałeś. Nic z tego co tam było opisanie nie mówiło o uzyskiwaniu rozdzielczości, za to wszystko było o tym w jaki sposób materiał nagrany z prędkością 24kl/sek jest przenoszony do systemów 25 i 30kl/sek.

To jest nic innego jak czyjeś urojenia i prawdopodobnie ten ktoś ogląda materiał 24 fps z załączonym 3:2 pulldown, który potęguje judder lub też przy źródle 25 fps uaktywnia mu się jakaś forma upłynniania w jego wyświetlaczu, a przy 24 fps - nie.

Co do źródła to wystarczy wziąć na warsztat ten sam film na DVD i BD i porównać je klatka po klatce. Gwarantuję jednak, że są tam dokładnie te same klatki odnośnie ruchu, tyle, że DVD jest przyspieszony o 4%

Nie masz racji.

Po pierwsze przyspieszenie następuje tylko w przypadku przenoszenia do systemu PAL gdzie mamy 25kl/sek i jest stosowany "chamski" pulldown 2:2, w przypadku NTSC zostaje zachowana prędkość oryginału i pulldown 3:2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest oczywista oczywistość, że zacytuję klasyka. Odnosiłem się do cytatu "2015", w którym mowa była o DVD PAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolego albo nie przeczytałeś, albo przeczytałeś ale nie zrozumiałeś. Nic z tego co tam było opisanie nie mówiło o uzyskiwaniu rozdzielczości, za to wszystko było o tym w jaki sposób materiał nagrany z prędkością 24kl/sek jest przenoszony do systemów 25 i 30kl/sek.

to może uściślisz w jakim fragmencie jest opisany sposób upłynnienia materiału 24p na DVD tak by nie miał juddera?

ja tam nic takiego nie widzę i zgadzam się z wnioskami misfita że to jakieś ustawienia w tv upłynniają dvd a nie robią tego dla bd (u kolegi 2015)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolego @klaus71 najbardziej łopatologicznie skoro nie chce Ci się poświęcić czasu na przeczytanie i zrozumienie tego co w linkach.

Judder powstaje wtedy gdy telewizor próbuje dopasować materiał nagrywany w 24kl/sek do częstotliwości wyświetlania matrycy.

W TV jak i na DVD materiał jest wcześniej przystosowany właśnie metodami które są opisane w podanych przeze mnie linkach żeby te częstotliwości się zgadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to ja ci tyle odpowiem że ja judder widze na każdym BD który jest odtwarzany na dowolnym tv z supportem 24p (czyli żadne dostosowanie nie jest potrzebne)

o ile nie jest włączone upłynnianie

i zakładam że ten sam judder zobaczę na każdym DVD - o ile nie włączę w tv upłynniacza

przecież judder to głównie problem "ilośc klatek / sek" a nie tego o czym ty piszesz (dodatkowe przycięcia obrazu dla 24p zakodowanego na 60i)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisałem:

Nagrywać 50/60 klatek i na matrycach 50/60 nic nie trzeba upłynniać.

Dajcie linki do treści HFR i pogadamy.

Dlaczego świat filmowy nie chce stosować nośnika BD dla video 50/60 klatek na sekundę to mi tu ktoś może wyjaśni.

Dziś kamery SONY po 500 zł rejestrują 1080p/60 fps. Dlaczego tego nie ma na BD ?

A wszyscy zdziwieni, że za każdym sezonem coraz mniejsza oferta BD playerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...