Skocz do zawartości
squnqs

55LF652V podświetlanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tv idealnych ale ten model, ani ten egzemplarz nie jest zbyt idealny. A co kupić, poszperaj na naszym forum jest masa wątków tego typu, w jednym nawet dość dużo napisałem.

PS. Bezpieczniej foli nie zrywać, nikt potem nie steka przy zwrocie, ale jak oddasz i kupisz w sklepie coś innego to pewnie będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie kupić lepszy mimo wszystko, więc teraz nie wiem czy kupić taki sam i liczyć, że będzie lepiej czy zastanowić się nad samsungiem 48j6200 lub panasonic 50ds630... Co do folii myślę, że nie powinni robić problemu bo bez zdarcia folii nie sprawdziłbym stanu ramek czy podstawy, które mogłbyby być pęknięte lub porysowane i folie nie wchodzą w skład zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taniego Panasonica w rękach AS640 w 55 calach - miała paskudne DSE. Ja bym raczej kombinowal sprawdzić tv przed zakupem - na szmatę może trafić przecież także w innych modelach.

A co do tego LG, to poza dobrymi kątami (cechą matryc IPS) i niska cena ja w tym modelu żadnych zalet nie widzę.

48 calowy Samsung może być niezłym pomysłem.

Ale też trzeba sprawdzić konkretną sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lg mi się podoba i matryca ips też mi wystarcza no ale to dse jest nie do zaakceptowania. Niestety u mnie w mieście jest lipa z kupnem tv bo albo mają tylko powystawowe albo ceny po 300-400zł większe. To bardziej kalkuluje się brać przez neta taniej i zawsze w razie czego można skorzystać z 14 dniowego zwrotu ponosząc tylko koszt odesłania, a sklep stacjonarny nie da mi takiej możliwości tylko zaraz by była naprawa gwarancyjna. Nad tym samsungiem też sie zastanawiałem jednak słyszałem o bad pixelach i dlatego zamówiłem lg. Za to lg miał mieć problemy z podświetleniem na czarnym tle ale tylko w poczatkowych egzemplarzach to czarny jest ok to za to wyszło wielkie dse. Nie ma łatwo w tych czasach kupując cokolwiek :D

Edytowane przez NightRid3r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z czarnym jest w każdym jednym tv z matryca IPS. Włącz film, który ma format 2,35:1 (pasy góra i dół). Wieczorowa pora czerń tych pasow to będzie świecą czerń/ciemny szary. A jak zejdziesz z osi prostopadłej (przesuniesz się bok) i jeszcze kucniesz to zobaczysz srebrzenie (Biała/jasna szara czerń).

PS. Na ile Miałeś ustawiona jasność matrycy przy tym zdjęciu u góry?

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wadami matrycy ips się już akurat pogodziłem. Bardziej chodziło mi o nierównomierne podświetlenie widoczne na czarnym, którego u mnie nie widać jak u innych w tym modelu. To pojedyncze zdjęcie u góry nie jest moje tylko przykładowe pokazujące oprócz dse jakieś małe plamki, których u siebie nie mogłem uchwycić ale wyglądają tak samo. Moje są wszystkie w galerii wyżej i tam podświetlenie było maksymalne.

Edytowane przez NightRid3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Po ostatniej aktualizacji ( 04.05.30 ) dziwnie zachowuje się przełączanie kanałów. Mam od początku moduł CI od telewizji kablowej Vectra. Do tej pory przełączanie kanałów działało idealnie, ale po najnowszej aktualizacji wygląda to tak:
 
- gdy przełączam z kanału niekodowanego na niekodowany to wszystko jest OK

- gdy przełączam się z kanału niekodowanego na kodowany, ale na taki, który mam w swoim abonamencie to jest również OK

- gdy przełączam z kanału niekodowanego na kodowany, ale na taki, którego nie mam w swoim abonamencie, to wyskakuje oczywiście komunikat, że dostęp do kanału jest zablokowany ( i to jest poprawne zachowanie ), ale potem ciężko jest przełączyć się z tego kanału na inny kanał np. niekodowany. Tak jakby telewizor się zawieszał na jakieś 10-15 sekund i wtedy czasami nic nie można zrobić, a czasami można sobie zmieniać kanały, ale zmianie ulega tylko nazwa kanału a nie sam kanał ( uwaga, jak przełączymy szybko kanał, zanim zdąży pojawić się informacje o braku dostępu - wtedy można normalnie przełączyć na inny kanał, ale jeśli zostawimy kanał na chociaż sekundę, żeby informacja zdążyła się pojawić, to potem jest ciężko się przełączyć na inny program ).
 
Czy ktoś może takie coś potwierdzić u siebie ? Wysłałem już pytanie do LG, ale wolałbym wiedzieć czy to tylko u mnie takie rzeczy się dzieją po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafibydgoszcz napisał:
Witam.
Po ostatniej aktualizacji ( 04.05.30 ) dziwnie zachowuje się przełączanie kanałów. Mam od początku moduł CI od telewizji kablowej Vectra. Do tej pory przełączanie kanałów działało idealnie, ale po najnowszej aktualizacji wygląda to tak:
 
- gdy przełączam z kanału niekodowanego na niekodowany to wszystko jest OK

- gdy przełączam się z kanału niekodowanego na kodowany, ale na taki, który mam w swoim abonamencie to jest również OK

- gdy przełączam z kanału niekodowanego na kodowany, ale na taki, którego nie mam w swoim abonamencie, to wyskakuje oczywiście komunikat, że dostęp do kanału jest zablokowany ( i to jest poprawne zachowanie ), ale potem ciężko jest przełączyć się z tego kanału na inny kanał np. niekodowany. Tak jakby telewizor się zawieszał na jakieś 10-15 sekund i wtedy czasami nic nie można zrobić, a czasami można sobie zmieniać kanały, ale zmianie ulega tylko nazwa kanału a nie sam kanał ( uwaga, jak przełączymy szybko kanał, zanim zdąży pojawić się informacje o braku dostępu - wtedy można normalnie przełączyć na inny kanał, ale jeśli zostawimy kanał na chociaż sekundę, żeby informacja zdążyła się pojawić, to potem jest ciężko się przełączyć na inny program ).
 
Czy ktoś może takie coś potwierdzić u siebie ? Wysłałem już pytanie do LG, ale wolałbym wiedzieć czy to tylko u mnie takie rzeczy się dzieją po aktualizacji.

Wina aktualizacji 

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info od serwisu LG, żebym po aktualizacji zresetował telewizor do stanu początkowego i na nowo wyszukał kanały ale bez podłączonego modułu CI i dopiero po tym podłączył moduł. W sumie przypomniało mi się, że instalator też mi mówił żebym zrobił to w takiej kolejności. Spróbuję. Jak nic więcej nie napiszę, to będzie znaczyło że właśnie tak trzeba robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zrobiłem tak jak w opisie, lecz problem nie zniknął. Zauważyłem też, że być może nie ma to związku z tym, czy kanał jest w moim abonamencie czy nie. Wystarczy, że jest kodowany. Przełączam sobie na jakiś kanał, czasami pokaże mi, że nie ma sygnału lub sygnał jest za słaby, po czym po 2 sekundach kanał się pokaże na ekranie i nie ma żadnych błędów ani gorszej jakości obrazu czy pixeli, lecz gdy przełączę na inny, to albo nic się nie dzieje i dopiero po paru sekundach kanał się przełączy, albo zmieni się tak jakby opis kanału bez zmiany samego kanału ( mogę np. kliknąć 3 razy zmianę kanału w górę, opis kanału przeskoczy np. z TVN na Polsat, potem na TV Puls i potem na MTV Polska, ale obraz i dźwięk i tak zostaje z TVN i dopiero po paru sekundach przeskoczy na MTV Polska ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj parametry sygnału jakość/siła na kanałach , może być że antena lub konwerter potrzebują małej korekcji ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam telewizję kablową z modułem CI.

A czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie ( na starszej wersji softu np. 04.05.30 ) po ilu sekundach od włączenia TV może przełączać kanały ( mowa o kablówce i module CI )? Wydaje mi się, że po tej ostatniej aktualizacji nastąpiło wyraźne przyspieszenie. Chyba już po 3 sekundach od pojawienia się obrazu na TV mogę przełączać kanały. Wydaje mi się, że wcześniej było to jakieś 6 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...