Skocz do zawartości
squnqs

55LF652V podświetlanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prośba do użytkowników 55LF652V i nie tylko o zweryfikowanie podświetlania w tym TV.
Pierwsze dwa zdjęcia to LG, trzecie sharp też na IPS(direct led) który ma już swoje lata.
W LG pod kątem część ekranu wpada w jasny szary, w sharpie nie ma to miejsca, jest granat.
Równomierność podświetlania w sharpie dużo lepsza.

Jak to wygląda u was? Taki jego urok czy oddać?

29debzp.png

2bnzah.png

eiuoeq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Widzisz dokładnie to co na pierwszym zdjęciu? Chyba trochę przesadzone. W życiu takiego podświetlenie nie widziałem ;p W sumie wygląda to jak typowy IPS z niskiej półki. No ale to jest model podstawowy.... To, że klasyczny Sharp był lepsze/gorszy to tak może być. Samo podświetlenie to urok technologii LCD. Nawet w tym samym modelu może się bardzo różnić. Cóż... nie wiem. Możesz próbować reklamować tylko pytanie jak miałeś aparat ustawiony gdy robiłeś pierwszą fotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Widzisz dokładnie to co na pierwszym zdjęciu? Chyba trochę przesadzone. W życiu takiego podświetlenie nie widziałem ;p W sumie wygląda to jak typowy IPS z niskiej półki. No ale to jest model podstawowy.... To, że klasyczny Sharp był lepsze/gorszy to tak może być. Samo podświetlenie to urok technologii LCD. Nawet w tym samym modelu może się bardzo różnić. Cóż... nie wiem. Możesz próbować reklamować tylko pytanie jak miałeś aparat ustawiony gdy robiłeś pierwszą fotę.

Tak, widać to co na pierwszym zdjęciu. Widzę że koledzy mają podobnie (dzięki za foty), więc typ chyba tak ma :) Ekran ustawiony na żywy. Najbardziej drażniące jest wpadanie czerni w jaskrawą szarość. Sharp wypada dużo lepiej ale też był droższy. Wcześniej miałem dwa tv samsung ju7000 i sony X8505C ale VA się nie sprawdziła.

Trzeba czekać na nową technologię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 55LF652v wygląda to tak: (zdjęcie robione przy zgaszonym świetle komórką), na żywo w nocy gołymi oczami jestem w stanie zgrubnie wskazać te przebarwienia, które widać poniżej (lewa strona):

95ztcy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo taka seria słabych matryc albo celowo wypuszczane trefne matryce licząc że będzie mało reklamacji:)

ja czekam na serwis

jak inni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALBO UCIECZKA W

OLED - inny wymiar jakości

zaczynają się w lg od 55` więc się u was zmieszczą.

czego wam życzę = warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv po wizycie w serwisie odp "ta technologia tak ma :) " i mieści się w granicach ich kontroli jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv po wizycie w serwisie odp "ta technologia tak ma :) " i mieści się w granicach ich kontroli jakości :)

Naprawdę spodziewałeś się innej odpowiedzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego się spodziewaliście? przecież to ips - slaba czerń, niski kontrast... wszystko się zgadza, ips-y tak mają.

Nierówne poświetlenie matrycy, ciemne rogi to też normalka w lcd.

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jak zamieszczacie foto w treści postu

trzeba wysyłać foto na serwer zewnętrzny czy bezpośrednio można z komputera i katalogu podesłać w trakcie edycji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jak zamieszczacie foto w treści postu

trzeba wysyłać foto na serwer zewnętrzny czy bezpośrednio można z komputera i katalogu podesłać w trakcie edycji ???

Wrzucasz na zewnetrzny serwer np. tinypic dostajesz wygenerowany bbcode który wklejasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten telewizor ma podświetlenie Direct Led czy Edge Led ? ( bezpośrednie podświetlenie z tyłu czy też krawędziowe ). Bo z tych zdjęć wygląda, jakby to było krawędziowe podświetlenie. Kurcze, już chciałem go kupić, ale teraz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz już wiem żeby kupic samsung ue55h6400 może będzie lepiej.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, posiadacze 55LF652V proszę o pomoc, może być na priv. Wujek kupił ten tv i nie znajduje wszystkich kanałów, które bez problemu znajduje stary Philips.

Chodzi o kablówkę z kartą CI. Które ustawienia trzeba zmienić aby wszystko "widział" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam. Mam również 55LF652V. Ja tam expertem nie jestem, ale mi to w ogóle nie wygląda na podświetlenie bezpośrednie, bardziej na jakieś krawędziowe " rogowe " :D

Ale ok, mniejsza z tym. Miałem już wcześniej 55LF652V, ale że miał martwy pixel, to go oddałem do sklepu i kupiłem nowy, ale ten sam model. W tym pierwszym, podświetlenie wyglądało tak jak u was na fotkach, więc myślałem, że tak ma być. Ten model miał numer seryjny 602WRYUT3930. Naprawdę wyglądało to tragicznie.

Teraz, kupiłem telewizor z numerem seryjnym 603WRURST198 i różnica to niebo a ziemia, w porównaniu do tamtego. Jak robiłem zdjęcia tego telewizora, to żona zapytała mnie co robię. To jej powiedziałem, że robię zdjęcia plam na ekranie. Ona tylko się spojrzała i powiedziała że ona widzi tylko czarną plamę i nie wie co ja tam widzę. Więc chyba nie jest źle, sami zobaczcie jak teraz wygląda ten mój nowy model ( nie mam zdjęć starego LF652, bo myślałem że każdy ma taki ):

Zdjęcie w ISO 80:

IMG_0009.JPG

Zdjęcie w ISO 100:

IMG_0008.JPG

Zdjęcie w ISO 200:

IMG_0007.JPG

Zdjęcie w ISO 400:

IMG_0005.JPG

Zdjęcie w ISO 800:

IMG_0004.JPG

Zdjęcie w ISO 1600:

IMG_0003.JPG

Tak na żywo, to obraz wygląda jak na ISO 200, ta reszta zdjęć, powyżej ISO 200, to już specjalnie zdjęcie robione aby uwypuklić te nierównomierne podświetlenie.

Jeszcze fotki tak jakby z rogów, zrobione w ISO 400:

IMG_0011.JPG

IMG_0012.JPG

IMG_0013.JPG

IMG_0014.JPG

Także jak ktoś ma LF652V i kiepskie podświetlenie oraz kupił go przez neta, to może warto oddać go i kupić następny. Wydaje mi się po numerze seryjnym, że ten obecny model jest nowszy, bo ma na początku 603 a nie 602.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafibydgoszcz

Gdzie dokonałeś zakupu modelu 603xxxxxxxx? Stacjonarny sklep w Bydgoszczy, czy wysyłkowy? Z tego co widzę, to pojawiła już się kolejna seria 604xxxxxx i teraz nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Auchan, czyli sklep stacjonarny. Mieli go za 2969zł i do tego 5 letnia gwarancja i ubezpieczenie za 335zł, czyli łącznie 3300zł. Wolałem już nie kupować przez neta, bo można odsyłać, owszem, ale odsyłka na własny koszt ( mnie to kosztowało 45zł ). Do Auchan poszedłem z pendrive'em na którym były plansze czerwona, zielona i niebieska. Chodziło mi tylko o to, żeby nie było martwego pixela, a dostałem dodatkowo lepsze podświetlenie matrycy :D. Co do serii 604 to nie wiem, musiałby ktoś kupić i napisać tutaj jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podłączę się pod temat. Kilka dni temu zakupiłem nowy telewizorek LG 50LF652V, ogólnie jestem mega zadowolony. Jednak martwi mnie równomierność podświetlenia. Załączam kilka zdjęć jak to u mnie wygląda - w rzeczywistości jest to troszkę bardziej widoczne ale głównie na jednolitym tle jasnych barw, matryca ma różne jaśniejsze i ciemniejsze smugi/plamy/kółka i pionowe paski. Wygląda jakby była brudna i w niektórych miejscach wpada w żółć. Na czarnym tle jest w miarę równomiernie. Przy normalnym oglądaniu ciężko się tego dopatrzeć ale jednak. Nie wiem czy to norma i olać to czy jednak tak nie powinno być i inne egzemplarze czy modele tv w podobnej cenie nie mają takiego efektu? Bo mam 14 dni na zwrot więc wolałbym się upewnić. Dodam, że jest to nowy wypust 606...

Galeria tu: http://www.tinypic.pl/users/NightRider/1859/lg

Edytowane przez NightRid3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz to typowa wada lcd tv. Skala i siła zjawiska tym wieksza, im tańsza seria tv.

Nasilenie nieco się różni pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Jak Ci się chce możesz udać się do sklepu i nakarmić ta plansza jakiś egzemplarz aby porównać.

Wymiana w ciemno jest obarczona ryzykiem-moze być nieco lepiej, ale równie dobrze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia innych egzemplarzy czy podobnych modeli innych firm np. Samsung j6200/6300 jest jeszcze gorzej więc chyba nie ma co chodzić po sklepach... Czy normalne są też w tym efekcie ciemniejsze plamki wielkości 2cm bo są takie 2 lub 3 i też widziałem w testach rtings podobne. Ogólnie to jestem w szoku jakie tv mają dse przy czym wszystko jest w normie bo tak ma być. Boje się, że wymienie i będzie jeszcze gorzej...

Przykładowa fotka mniejszych plamek. U mnie są akurat na środku... czy to też podchodzi pod dse czy inny defekt? Ja podejrzewam, że u mnie leciutko prześwitują jakieś mocowania od ledów bo dookoła widać jakby strukturę jaśniejszą i po drugiej stronie to samo... Jak to możliwe żeby direct led miał taką biel i inne jasne kolory, a czarny jest prawie idealny?

k28wo42iyfap_t.jpg

Edytowane przez NightRid3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Direct led to nie jest absolutnie żadna gwarancja jakosci, szczególnie w podstawowych modelach.

Są tv edge LED, niewiele droższe od tego LG, które nie mają praktycznie żadnego DSE.

To co masz na zdjęciu to paskudny clouding.

A dlaczego widac to na jasnych tlach a nie czarnym - przy czerniach podświetlenie bardzo mocno się wygasza, więc siłą rzeczy nie widac nieronomiernosci w podświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej go oddać w ramach 14 dniowego zwrotu? Wiesz może czy nie będzie przeszkodą,że zostały zerwane folie z ramki? Do tego od nowości nie działa pilot. Długo studiowałem różne modele przed zakupem i każdy chwalił ten model. Jaki według Ciebie jest warty uwagi w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...