Skocz do zawartości
ElCidX

Zakup używanego projektora HD w okolicach 500-1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Projektory z lampą powyżej 240 W to są egzemplarze typowo pod prezentację, cena takiej lampy to lepiej nie pytać przy dość umiarkowanej żywotności a ciepła i hałasu przy oglądaniu wydali tyle że ho ho. Najlepsza jest cena listu poleconego priorytetowego :)

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej omijaj projektory z automatyczna przesłoną bo efekt jej pracy jest zbyt widoczny bywa że i słyszalny a co za tym idzie uciążliwy w czasie oglądania materiału natomiast wyłączenie tej funkcji lub zminimalizowanie jej działania powoduje brak kontrastu i kółko się zamyka. Cena projektora chyba została wzięta z księżyca :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznać, że coś ma autoamtyczną przesłonę?
I jak takak przesłona działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor wyposażony w auto iris nie wyróżnia się zewnętrznie w jakiś szczególny sposób natomiast niespotykanie wysoki kontrast deklarowany przez producenta już powinien wzbudzić Twoją czujność i konieczność wyjaśnienia tego tematu przy pomocy materiałów firmowych i recenzji zamieszczonych w internecie. Nie wchodząc w szczegóły techniczne jest to pokrótce elektrycznie napędzana przesłona jak w aparacie fotograficznym która zmniejsza lub zwiększa ilość światła przesyłanego do układu matryc ile go będzie decydują elektroniczne układy przetwarzania obrazu na podstawie tylko sobie znanego algorytmu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlaśnie sens istnienia tego forum :). I oby jak najwięcej takich. Skorzystają na tym wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran projekcyjny naprawioyn, przy okazji porównanie chińskiej części z tą którą dostałem na zamianę. od razu widać różnicę i ekran działa cudownie, teraz to na prawdę można go zatrzymać w dowolnym momencie i zwijanie działa perfekcyjnie.

agcFWrc.jpg

hdFIcSP.jpg
GNt1naa.jpg



A taki Sony? http://allegro.pl/projektor-sony-bravia-vpl-aw15-i5702679973.html
Chociaż LCD, chyba też przesłona bo taki duży kontrast?
Ale reszta parametrów interesująca, szczególnie poziom głośności. No i nadawał by sie do mojego pokoju.
Czy jednak kategorycznie odrzucić LCD?

Edytowane przez ElCidX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czytałeś recenzję http://www.projectorcentral.com/sony_vpl-aw15.htm?page=Specifications to powinieneś wiedzieć że ma auto iris oraz słabą lampę która wraz z upływem czasu ulega zużyciu dając coraz mniej światła a w przypadku tego konkretnego projektora nic nie wynika z ogłoszenia na temat czasu jej pracy oraz jakiejkolwiek jego historii. Owszem reszta parametrów OK ale w takim dużym pudle ważącym do tego 6 kg to nie jest sztuka żeby umieścić duży zoom z odpowiednio jasnym obiektywem i zredukować poziom hałasu do minimum. Nie mówię że kategorycznie należy odrzucić LCD ale uważam że LCD za kilkaset złotych nie ma startu do DLP w przedziale cenowym o którym tu myślimy. Natomiast dla osób szczególnie wrażliwych na efekt tęczy LCD jest idealnym rozwiązaniem niestety kosztem utraty jakości o której wiedza bo rozpoczęły swoja przygodę z projektorami właśnie od DLP i to może im przeszkadzać, mogą odczuwać dyskomfort w ciemnych scenach prezentacji lub irytować je efekty pracy ulepszaczy próbujących ratować sytuację.

Faktem jest że co byś nie kupił to będzie sto razy lepsze od obecnego chińczyka :)

Edytowane przez miruna
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jeżeli lampa jest już słaba, to koszt tej do w/w Sony jest praktycznie w tej samej cenie , bo około 800zł.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kategorycznie odrzucamy LCD :)
Bo jak patrzę na filmiki, to nawet ten chińczyk ma lepszą czerń od tych lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go już dzisiaj rano :) niestety to nie był by najlepszy wybór no i cena zdecydowanie zawyżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie nie lada orzech do zgryzienia :-)

Pułap cenowy jest cholernie wyśrubowany przez autora tego wątku.

Będę śledził bardzo dokładnie.

Ja od siebie mogę tylko dorzucić tylko grosik odnośnie lampy.

Jeśli w projektorze zajechana jest tylko lampa to koszt wymiany (bez ramki) waha się w granicach 500-900 zl w zależności od modelu projektora.

Sama wymiana daje nowe życie w projektor co już kilka razy miałem okazję widzieć.

Ważne jest tylko, żeby reszta nie była zajechana. Nikt nawet nie przypuszcza co można spotkać w takich używkach.

Sprawdzajcie dokładnie układ optyczny, czy soczewka nie jest porysowana lub soczewki nie były zalane przez kogoś kto stawiał projektor na stoliku oraz wyloty ciepłego powietrza czy nie są poprzypalane (umieszczenie projektora w ciasnych półkach).

Sprawdzenie innych rzeczy, typu elektrolity w zasilaczu i inna elektronika wiąże się z koniecznością rozkręcenia projektora a na to żaden sprzedający nie wyrazi zgody :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie dyskusji doszliśmy do wniosku, że pułpa można podwyższyć do 1000 zł. Ale w tym przedziale też strasznie sucho jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie techniczne, na PC jak jest podana odległość projekcji to od czego jest ona liczona? Od końca soczewki, środka projektora? Obstawiam soczewkę.
Zrobiłem dokładne pomiary, i od ekranu do ściany mam dokładnie 4.2 m

Wcześniej był poruszany temat tego BenQ W600 http://olx.pl/oferta/projektor-benq-w600-hd-ready-CID99-IDbcURb.html
To z ciekawości sobie popisałem z sprzedawcą i jak się okazuje, to już druga lampa tego projektora... a poniżej 900 zł nie chce zejść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam to nikt nie wie / nie pamięta ile ten projektor przejechał na starej lampie, bywa że lampa wytrzyma tylko kilkaset godzin bo trafiła się felerna partia o czym ze zdumieniem dowiadują się pewnego pięknego dnia szczęśliwi użytkownicy projektora :) Osobiście nigdy nie robiłem pomiarów co do centymetra ale jak pamiętam moje ostatnie próby wieszania projektora na suficie to raczej odległość była liczona od soczewki niż od środka projektora, nigdy nie pomyślałem że mogło by być inaczej :) Dobrze że sprzedający uczciwie postawił sprawę to każe się zastanowić czy warto w to wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem nie warto.
Teraz mam takie wyznaczniki, nie kupować LCD, tylko projektory na pierwszej lampie, najlepiej jak są jakieś papiery.
Co ciekawe ta optoma EP1080 się nie sprzedała,
No nic, szukamy dalej szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta optoma już była tutaj poruszana, sprzedawca mówi, że lampa ma przynajmniej 600 godzin, ale prawdopdobnie jak kupował ktoś resetował licznik więc może być niespodzianka. Cena 850 zł z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a to przepraszam...mea culpa, niedostatecznie przejrzałem wątek. :D;) Należy mi się z liścia. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena mało atrakcyjna. Nie ma takich problemów jak W500?

http://allegro.pl/panasonic-pt-ae700-hdmi-16-9-hd-gwarancja-i5708783653.html kolejne LCD
No i ponad 10 lat ma :P

http://allegro.pl/infocus-in3116-3d-hd-ready-720p-hdmi-super-stan-i5698680350.html
Jak bardzo rzuca się w oczy jeden badpixel?

Edytowane przez ElCidX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są problemy w W500 natomiast w BenqW600+ 6 kolorowe koło z 3x prędkością w przeciwieństwie do starszego Benq w600 koło 2x daje już sporą szansę na uniknięcie efektu tęczy co potwierdzają opinie użytkowników, efekt jest najbardziej widoczny na słabym materiale video na dobrym i BR praktycznie jest niezauważalny. Na ruchomym kolorowym obrazie uszkodzony piksel jest praktycznie niewidoczny i nie przeszkadza widać go tylko na statycznym obrazie. Natomiast uszkodzenie piksela źle rokuje dla procesora DLP na przyszłość z reguły kończy się to przyrostem ich ilości w postępie geometrycznym. Co do Panasonica się nie wypowiadam wiem tylko z opinii które kiedyś czytałem że wielu ludzi dało się nabrać na znany znaczek firmowy a potem płakali że nie ma kontrastu. Osobiście używałem kilka LCD Panasonica 1024x768 i jeśli chodzi o jakość obrazu niczym specjalnym na tle innych projektorów się nie wyróżniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...