Skocz do zawartości
FORFAN

Multiroom, wybranie operatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W przeciągu 2-3 dni mam zamówić mi i moim przyjaciołom telewizję + Internet w Warszawie w jak najkorzystniejszej ofercie. Usługi mogą bym oddzielne, ale jak wiadomo dwie łączone - taniej. Poza telemarketerami do których dzwonię telefonicznie i pytam o oferty i próbują mi wmówić jakieś super oferty po 280 zł miesięcznie :o mam inne mankamenty. Dobrze byłoby wyrobić się do 120 zł miesięcznie. Ale jak wyjdzie, wiadomo. Nie pytam o polecenie oferty, a polecenie operatora: nc+, cyfrowy polsat, upc? Problemem jest dzielenie sygnału na 4 telewizory, jak to zrobić najtańszym kosztem? Nie znam się na multiroomie, niestety. Jestem laikiem. UPC próbowało mi wmówić jakieś żałosne oferty za multiroom za 130 zł miesięcznie. Nc+ już zeszło z ceny i proponowali po 40 zł miesięcznie za multiroom. A moje pytanie brzmi: Nie lepiej kupić sprzęt na allegro, nie pożyczać i mieć własny? Nie wyszłoby taniej? Do cyfrowego jeszcze nie dzwoniłem. A jeżeli już nawet taniej na allegro, to czy każdy sprzęt od multiroomu działa dla różnych telewizorów i operatorów (nc+, cyfrowy itp). Przede wszystkim jak to działa? to jest jakoś łączone kablami, czy wifi? (3 telewizory starsze, 1 nowy). Umowa na rok czasu - niestety, droższe :P Co polecacie? Z jakimi operatorami warto rozmawiać, czy warto rozdzielić Internet i telewizję i przede wszystkim jak zrobić taniej ten multiroom. Akurat fajnie wygląda oferta nc+ najlepszy pakiet jakoś 65 złotych miesięcznie + antena i dekoder oddzielnie. Tylko ten multiroom żre drugie tyle, dlatego pytam.

Pozdrawiam serdecznie,
liczę na szybką pomoc,

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Clone+ współpracuje z każdym odbiornikiem lub modułem dostępu obsługującym karty operatorów telewizyjnych takich jak Cyfra +, Orange TP, TNK, Digital+, CanalSat, Canal Digital oraz każdym innym operatorem który nie "paruje" kart z odbiornikiem/modułem (tak jak np. N lub Polsat Cyfrowy)."

Nie wiem czy to Ci będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie np. modele dekodera pasowałyby do nc+?
I jaki multiroom polecacie, skoro nie clone+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś modele multiroomu do kupienia, a nie wypożyczenia przez operatora?

Szkoda po prostu tyle pieniędzy wydawać za każdy telewizor, a jest ich aż 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPC nic nie ugrasz bez ich dekoderów, bez nich możliwe jest oglądanie tylko niekodowanych kanałów (koło 35, to co w DVB-T + jakieś śmieci). Splitery NC+ które wklejałeś działają tylko z kartami które nie są parowane z obornikiem. W tv-sat nie siedzie więc nie wiem jakie teraz dają karty do nowych umów ale z tego co pamiętam cameleony miały być wydawane do wyczerpania zapasów. Pytanie czy to tez by się opłacało? Piszesz 40 zł miesięcznie za multiroom (plus pewnie ze 150zł przy pierwszym rachunku za dekodery) daje przy 24 miesięcznej umowie 1100 zł. Z własnym sprzętem trzeba by było kupić 4 dekodery + spliter i wyszło by na to samo co płacić NC+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPC nie będę zamawiał. Będę brał z nc+. Co znaczy, że nie są parowane z odbiornikiem? Przecież sama nazwa wskazuje, że to splinter do telewizji nc+.
Zaznaczam, ze telewizja którą bym brał jest satelitarna. Dowiedziałem się, że jeden dekoder który bym dostał to wifi box plus. Umowa byłaby na 12 miesięcy, nie uśmiecha mi się wypożyczać sprzętu, gdy za rok znów będę musiał go "wypożyczać". Wolę swój własny. Przecież tak czy inaczej będę musiał kupić dekodery 4 + multiroom, więc wolę KUPIĆ niż dostać na pewien okres czasu od nc+. Dlatego pytam, jakie dekodery byście polecili i jaki multiroom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nc+ zaczęło parować swoje odbiorniki z kartą w systemie Nagra. Wszystkie odbiorniki w Conax były zawsze parowane.

Jedynie prepaidowa oferta Smart HD+ jest nieparowana i stare,mdotychczasowe karty po Cyfrze +.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie kojarzy mi się tylko i wyłącznie z przejściem wody w gaz. Więc ponawiam pytanie, co konkretnie to znaczy?
Czy da się to jakoś obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro jak sam napisałeś jesteś w temacie laikiem to jedyne rozwiązanie jakie mogę Ci polecić to właśnie multiroom oferowany przez nc+ na ich dekoderach, każde inne rozwiązanie zapewne sprawi Ci tylko problemy.

Po pierwsze splitery z punktu widzenia operatora są nielegalne, po drugie żeby spliter Ci działał musisz, powtarzam musisz dostać od operatora kartę działającą w systemie kodowania SECA tzw. Cameleon, są one praktycznie niedostępne, można je dostać tylko w pakiecie startowym Smart HD a w nim początkowa oferta jest bardzo ograniczona.

Następna sprawa odbiorniki, jest ich trochę na rynku ale one również wymagają jakiejś wiedzy i umiejętności żeby je poprawnie skonfigurować a i kosztują też paręset złotych.

Ja osobiście polecałbym coś z odbiorników pracujących pod kontrolą Linuxa (tzw. Enigma) na przykład coś ze stajni VU bądź Dreambox, no ale to jest wydatek co najmniej kilkuset złotych na jeden a potrzebujesz czterech. Za to za pomocą tych odbiorników można realizować coś co nazywa się cardsharing i nie wymaga użycia splitera (komunikacja pomiędzy tunerami odbywa się przez sieć) ale dalej wymaga karty typu Cameleon.

Co do pytania o parowanie to w skrócie jest to proces który przypisuje konkretną kartę kodową do konkretnego dekodera i uniemożliwia używanie tej karty w jakimkolwiek innym odbiorniku.

I na koniec, mam nadzieję że jesteś świadomy że multiroom oferowany przez nc+ ogranicza się do jednego domu (ewentualnie jednej lokalizacji połączonej siecią) bo dekodery komunikują się pomiędzy sobą za pomocą sieci, w każdy razie tak jest gdy multiroom jest budowany w oparciu o dekodery turbo, podobno przy WiFIBox warunek komunikacji przez sieć nie występuje, ale sam się tym nie bawiłem więc gwarancji Ci nie dam.

Najlepiej tak naprawdę będzie jak pójdziesz do punktu sprzedaje nc+ i tam o wszystko zapytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są do kupienia używane dobiorniki ADB 5800S lub SX (dwutunerowy plus HDD) za dużo mniejsze pieniądze. Z Enigmą na pokładzie. I multiroom po sieci LAN gotowy :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze rozumiem, tylko dlaczego jeden kolega mówi, że jakiś sprzęt jednak jest na necie, Jakie więc powody oscylują za tym, żeby nie kupić własnego? Multiroom wystarczy jak mniemam jeden na wiele odbiorników to cena około 5 stów. Dekoderów nie liczę, bo i tak trzeba kupić każdy osobno. Więc czemu by nie? Miałbym już na stałe swój, a nie wypożyczany. pmcomp, możesz powiedzieć coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest forum dvhk laki gdzie znajdziesz więcej informacji o tunerach z Enigma na pokładzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie znasz się na temacie stąd te pytania. Zacznijmy od tego że aby mieć multiroom z własnym sprzętem w NC+ potrzebujesz karty Cameleon. Do nowej umowy abonamentowej raczej jej już nie dostaniesz, od 1 września wydaja karty Cayman. Jeśli jednak uda Ci się dostać kartę Cameleon to masz 2 opcję, kupić spliter + 4 dekodery z obsługa kart ze splitera albo dekodery z oprogramowaniem które maja opcje serwera i klienta do dzielenia uprawnień karty. Zależy Ci na własnym sprzęcie żeby nie płacić operatorowi, ale nie masz żadnej gwarancji że np za rok NC+ nie ogłosi wymiany kart i wtedy twój sprzęt będzie bezwartościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie znasz się na temacie stąd te pytania. Zacznijmy od tego że aby mieć multiroom z własnym sprzętem w NC+ potrzebujesz karty Cameleon. Do nowej umowy abonamentowej raczej jej już nie dostaniesz, od 1 września wydaja karty Cayman. Jeśli jednak uda Ci się dostać kartę Cameleon to masz 2 opcję, kupić spliter + 4 dekodery z obsługa kart ze splitera albo dekodery z oprogramowaniem które maja opcje serwera i klienta do dzielenia uprawnień karty. Zależy Ci na własnym sprzęcie żeby nie płacić operatorowi, ale nie masz żadnej gwarancji że np za rok NC+ nie ogłosi wymiany kart i wtedy twój sprzęt będzie bezwartościowy.

Na karcie Conax też można taki myk zrobić. Tyle, że wymaga to więcej wiedzy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest to tak jak sobie wyobrażałem, że można kupić wiele dekoderów na allegro to tak samo można kupić multiroom i po sprawie. Będę miał swój na 3-4lata.
Rozumiem. Jak mniemam, dekoder mogę kupić gdzieś używany już, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedno zasadnicze pytanie.

Czy ten multiroom ma być realizowany w jednym domu, czy też chcesz go zrobić z kilkoma znajomymi mieszkającymi w różnych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o multiroomach co zasięgiem obejmowały obszar od Krakowa aż pod Londyn ;-)

Goście mieli dostęp do wszystkich kanałów ;-)

Niby nic nie płacili ale jak przyszła Policja z "rachunkiem" to się obalili ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz o sharingu.

A ja piszę o multiroomie na ekranie kilku telewizorów w obrębie jednego domu gdzie uprawnienia są przekazywane przez sieć LAN. Działanie identyczne jak przez splitery. A to nie jest zabronione prawem.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ! Ja tylko ostrzegam kolegę ;-)
Skoro kolega chce kupować sprzęt to od idei multiroomu do idei sharingu niedaleka droga ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlatego zapytałem kolegę co tak naprawdę chce uzyskać.

Wbrew pozorom multiroom też można rozpiąć geograficznie ale jest to mocno skomplikowane i oczywiście nielegalne podobnie jak nielegalny jest sharing i splitery.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie chcę to zrobić całkowicie cywilizowanie jak normalny użytkownik. W obrębie jednego domu, razem z przyjaciółmi (studenci) po prostu nie chcemy tyle płacić za wynajęcie, wolimy raz, nawet lekko więcej, ale sprzęt zostałby już nasz. Rozumiecie? :) Nawet nie wiedziałem, że da się tak dzielić sygnał, na takie odległości :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej proponuję oficjalne rozwiązanie operatora.

Za wynajem dekoderów w opcji multiroom standard zapłacisz miesięcznie 30 złotych, czyli 7,5 złotego na dekoder, na rok daje to 90 złotych na dekoder, raczej nie kupisz za tyle dekodera na rynku.

Po drugie jak już wcześniej opisałem, żeby zrobić to co chcesz na własnym sprzęcie potrzebna jest wiedza i odpowiednia karta od operatora a o to drugie nie jest już tak łatwo.

Poza tym jako studenci, weźmiecie umowę na rok, jak wam się za rok plany zmienią to jej po prostu nie przedłużycie i zaoszczędzicie pieniądze.

Zrobisz jak chcesz byleś później nie pomstował że wydałeś niepotrzebnie pieniądze.

Dodam jeszcze że sam mam nc+ już od bardzo dawna i mam go właśnie na własnym sprzęcie, ale potrafię też sam sobie ten sprzęt skonfigurować.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...