Skocz do zawartości
orzechowy

Zestaw STEREO głównie do muzyki / salon 20m2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spotkalem sie z paroma opiniami, ze dali zensor 5 bedzie za male do pokoju 20m2 ? Czy to prawda ? Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie porownywal z innymi zagrają poprawnie. Osobiscie nie mialem okazji ich sluchać. Jednak oceniając po parametrach, a szczegolnie po paśmie przenoszenia (43 Hz- 26 kHz) to mogą mieć trochę malo basu a to będzie sprawiało wrażenie że są słabe. Góry wystarczy (a nawet za dużo bo ucho ludzkie odbiera max 21kHz). Trochę mała też skuteczność 88dB(Dla przypomnienia - skuteczność większa o 2 dB będzie wymagala prawie dwa razy słabszego wzmacniacza aby uzyskać tę samą silę dźwięku, dlatego to dość ważny parametr). Skoro kupiłeś to odsłuchaj na sprzecie jaki masz i będziesz mógl sobie jakąś opinię wyrobić na ich temat. A może na HK zagrają lepiej i będzie niespodzianka. Ostatecznie zawsze można wymienić ;) . Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Mam mozliwosc amplituner yamaha avr x1000 kupic po dobrych pieniadzach, co sadzicie? ale mysle tez o wzmacniaczu hk980 harmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie, przepraszam to Denon;-) ale jednak szukam wzmacniacza hk980 ;-)

Edytowane przez orzechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AUDIO NAJLEPSZE RZECZY JUZ DAWNO WYMYŚLONO, to nie telewizory czy blu-raye.

I tu masz całkowitą rację. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach już nie trzeba się pytać jaki sprzęt Audio kupić bo dziś te sprzęty grają jednakowo. Po prostu dziś kupujemy to co nam sie podoba. A jak ktoś chce konkretny dźwięk to trzeba szukać w klasycznym sprzęcie Audio.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. A najgorsze jest to, ze ktoś upatruje sobie sprzęt ,,na oko,(najczęściej chodzi o cenę), , a potem pyta na forum jak on sie sprawdzi. Jeśli ktoś ma niezbyt dobre zdanie na jego temat, i jeśli ten sprzęt jest faktycznie ,,malo wydolny,, to już tragedia i wszyscy którzy o tym napisali to już ,,wrog nr 1,, . A chyba nie na tym polega istota tego forum. Zauwazylem, ze wlasnie tak postepują osoby ktore dopiero co zaistniały na forum. Starzy bywalcy są troche bardziej opanowani. No, ale opanowanie przychodzi z wiekiem. Pozdrawiam wszystkich ktorzy mają podobne zdanie i tych z odmiennym też :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu masz całkowitą rację. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach już nie trzeba się pytać jaki sprzęt Audio kupić bo dziś te sprzęty grają jednakowo. Po prostu dziś kupujemy to co nam sie podoba. A jak ktoś chce konkretny dźwięk to trzeba szukać w klasycznym sprzęcie Audio.

Pozdrowienia.

Naprawdę wierzysz że marketowy sprzęt z plastikowymi głośniczkami za 1000 złotych zagra tak samo jak ampli spięte z konkretnymi kolumnami w cenie kilku tysięcy złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się cały czas nad wzmacniaczem bądź amplitunerem do kolumn DALI Zensor 5 ,

zastanawiam sie nad :

Cambridge Audio Azur 651
Onkyo A-9050
DENON PMA 720AE
Harman Kardon AVR 460
xindac 06
iiiiiii jakis subwooferek bym chcial ;-))))))
Bardzo proszę was o porady , przypominam muzyka trance, house, progressive house.
dziękuje ! ;-)
Edytowane przez orzechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzysz że marketowy sprzęt z plastikowymi głośniczkami za 1000 złotych zagra tak samo jak ampli spięte z konkretnymi kolumnami w cenie kilku tysięcy złotych?

W mojej wypowiedzi miałem na myśli dzisiejszy sprzęt audio dzielony (amplituner, kolumny itd.). Jak ten dzisiejszy sprzęt audio porówna się z starszym sprzetem audio, to ten dzisiejszy sprzęt audio wypada kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wypowiedzi miałem na myśli dzisiejszy sprzęt audio dzielony (amplituner, kolumny itd.). Jak ten dzisiejszy sprzęt audio porówna się z starszym sprzetem audio, to ten dzisiejszy sprzęt audio wypada kiepsko.

Pozwolisz że w pierwszej części się nie zgodzę, wielokrotnie miałem do czynienia ze sprzętem czy to tego samego producenta czy to równych producentów z różnych półek cenowych i sprzęt droższy grał lepiej (mówię oczywiście o różnicach cenowych rzędu kilku tysięcy a nie kilkuset złotych).

Co do porównania nowego sprzętu do starego to pełna zgoda, szczególnie w stereo sprzęt sprzed lat nie ma sobie równych wśród dzisiejszych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba mieć też na uwadze to że droższy wcale nie znaczy lepszy. I nie każdy może sobie pozwolić na droższy sprzęt, bo jest on dla małej grupy ludzi którzy mają pieniądze. Także jak ktoś ma mało pieniędzy, a chce dobry sprzęt audio to kupno starszego sprzętu audio wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Mam znajomego który ma kino domowe z amplitunerem Sony STR-VA 555 ES i jak go zapytałem czy zmieni ten amplituner na nowszy to odpowiedział mi że "nigdy w życiu go nie zmieni".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w zupełności. Pomijając nieliczne grono maniaków audio (czytaj audiofilów) którzy poświęcą ostatnie pieniądze na dobry sprzęt jest jeszcze rzesza ludzi ceniących dobre brzmienie ale za pieniądze nierujnujące domowych budżetów. I oni wlaśnie powinni zamiast biegać po marketach przyjrzeć sie sprzetowi używanemu sprzed kilku lub nawet kilkunastu lat. Jak kiedyś wspomniał kolega pmcomp - w audio wszystko co dobre zostalo już dawno wynalezione i zkup jakiegoś dobrego sprzętu sprzed lat nie jest niczym zlym, a wręcz w wiekszosci przypadków zagra on lepiej od ,,sieczki,, marketowej okraszonej marketingową reklamą wmawiającą, że to coś jest super, hiper itd. Wystarczy posluchać wszelkiej maści 95% soundbarów dostępnych w marketach. Przecież to jest cofanie sie w rozwoju. Ważne, że modne i sie sprzedaje, a to że niewiele to ma wspólnego z dobrym dźwiekiem to już inna sprawa. Kto nigdy nie słuchal pożądnego sprzetu (nawet starego) będzie przekonany, że z tym swoim soundbarem Pana Boga za nogi zlapał. Bo taki nowoczesny przeciez i znanej firmy.Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie ;)

Za niewielkie pieniądze, nawet w marketach typu MM można dostać nowy przyzwoity wzmacniacz, proszę nie mylić z amplitunerami KD.

Choć ja osobiście zdecydowanie polecam zakup w "normalnych salonach audio" i jak najdłuższe odsłuchy i porównania zabawek z różnych przedziałów cenowych.

Kolejna sprawa, nie każdy ma nie wiadomo jak wielkie wymagania i nie usłyszy zbytniej różnicy pomiędzy wzmacniaczem za 2 tyś, a za 10 czy 20 tyś, a przynajmniej nie taką, która powodowałaby, że chciałby za niego te 20 tyś zapłacić.

A tak przy okazji, to zdrowiej być Melomanem niż Audiofilem :)

Edytowane przez Heinrich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi wkoncu pomoze bo moj temat widze zszedl szeroko z drogi :D

Pytanie glosniki dali zensor 5 sa 6ohm czy tez taki wzmacniacz musze miec czy jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączaniu kolumn pod wzmacniacz (amplituner) zasada jest taka, że wyjście wzmacniacza można obciążać kolumnami o impedancji równej lub wiekszej niż obciązenie nominalne wzmacniacza. Niektórzy twierdzą, ze można trochę mniejszą. Nie polecam bo można uszkodzić koncówkę mocy. A mówiac prosto jeśli wzmacniacz ma napisane 6 ohm to można podlączyć kolumnę 6 ohm lub wiecej. Oczywiście, jeśli wzmacniacz ma 6 ohm i podłączy sie kolumnę 4 ohm POD WARUNKIEM SLUCHANIA NIE GŁOŚNIEJ NIŻ 30-40% mocy to też nie powinno się nic stać, jeśli nie liczyć zwiększonych zniekształcen liniowych. Jednak, NIE POLECAM takich eksperymentow. Jednak w chwili obecnej większość (choć nie wszystkie) szczególnie amplitunerów posiada wyjście 6 ohm. Trochę inaczej jest ze wzmacniaczami - te mają na ogół 4 ohm lub te trochę lepsze 4 LUB 8 ohm i tu można wybierac jakie kolumny sie podlącza. I jeszcze jedna sprawa - podlączjac kolumny o impedancji wiekszej niż nominalna impedancja wzmacniacza traci sie trochę na mocy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi wkoncu pomoze bo moj temat widze zszedl szeroko z drogi :D

Pytanie glosniki dali zensor 5 sa 6ohm czy tez taki wzmacniacz musze miec czy jak to wyglada?

Praktycznie do kazdego wzmaka stereo podlaczycz glosniki 4 lub 8 ohm. We wzmakach lampowych sa oddzielne odczepy wyjsc.

Jak kolumny maja impedancje 8 ohm bez problemu napedzi je wzmak z odczepow 4 ohm. Na odczepach 8 ohm wzmak moze sie troche grzac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do dali zensor 5 moge podlaczyc pod np denon pma 720 ae ? lub HK3770 ? pod 4 ohm jesli glosniki mam 6ohm ? jeszcze chcialbym dobrac kabelki klasy sredniej/wyzszej slyszalem cos o marce QED ? czy jakos tak . dziekuje !

Edytowane przez orzechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. O ile pamiętam to w Denonie nawet masz do wyboru wyjście 4 i 8 ohm. Jak jest w HK nie wiem. Ale chyba HK trochę mocniejszy. Miłego sluchania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harman ma chyba od 6 ohm, ale i tak spokojnie Zensory podepniesz

Qed jak najbardziej ok, wydaje mi się, że spokojnie wystarczą takie w przedziale 50-100 zł za mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam wielka prośbę, ponieważ nie znam się ;-) moglbym prosic link gdzie do strony gdzie moge dostac porzadny kabel QED'a ze wszystkim aby podlaczyc wzmacniacz<-> kolumna , jedna i druga kolumna potrzebuje kabel tak na 1,5m DZIĘKUJĘ.

Edytowane przez orzechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...