Skocz do zawartości
BoDeX

POPCORN A400, A410 - odtwarzanie DSD - test !

Rekomendowane odpowiedzi

Mała prośba do właścicieli w/w urządzeń - POPCORN A400, A410, oraz VTEN.

Proszę o pobranie ze strony http://www.oppodigital.com/hra/dsd-by-davidelias.aspx dwóch plików:

http://download.oppodigital.com/hra/davidelias/08%20-%20David%20Elias%20-%20Crossing%20-%20Morning%20Light%20Western%20Town%20%28DSD64%202.0%29.dsf

http://download.oppodigital.com/hra/davidelias/09%20-%20David%20Elias%20-%20Crossing%20-%20Morning%20Light%20Western%20Town%20%28DSD64%20MCH%29.dsf

Są to pliki STEREO i MULTICHANEL zapisane w standardzie DSD, jeśli posiadamy w miarę nowoczesny amplituner, to przy próbie

odtworzenia tych plików powinien wyświetlić się napis - " DSD ". Zakładam, że jedyne połączenie pomiędzy playerem a amp. to HDMI.

Proszę o potwierdzenie, że POPCORN przy ustawieniach "Audio - Bitstream" jest w stanie wysłać strumień DSD do amplitunera i ten

odczytuje go jako czysty DSD, tak STEREO jak i M-CH. Uruchomienie takiej autostrady dla plików DSD jest wielkim milowym krokiem.

Proszę o przetestowanie swoich urządzeń. :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten milowy krok OPPO popełniło już ze dwa, trzy lata temu. Model 95.

Z tego co pamiętam po HDMI mój Onkyo 905 wyświetlił porządany napis DSD. Testowałem dla dwóch kanałów.

Tyle, że problemem jest raczej co ten DSD później zdekoduje. Bo Onkyo to nie jest dobry partner do odtwarzania muzyki w jakości DSD.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milowy krok dla playerka za kilka stówek - może tak to powinno być napisane. :)

Czyżby nie było na Forum właścicieli POPCORNÓW A400 , A410 chętnych do tego małego testu ?

No, to małe podbicie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-400 + Pioneer VSX-919AH.

Dla obu plików na amplitunerze widnieje PCM. Kanały widać/słychać wszystkie (odpowiednio stereo lub M-CH).

W popcornie jest ustawienie DSD Sample Rate: do wyboru 44100 lub 176400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mni etez ale to kwestia ampli u mnie bo stary już trochę. Za to pliki graja super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czy w MENU Popcorna nie ma możliwości wyboru audio jakie ma się pojawić na wyjściu HDMI ?

Przykładowo : Bitstream, PCM, DSD ... ? Chodzi o to, aby zmusić player do wysyłania czystego DSD

poprzez HDMI, bo teraz wygląda na to, że na pokładzie Popcorna DSD jest transkodowane do PCM.

Możecie rzucić okiem na te ustawienia i spróbować coś pozmieniać ? To powinno zadziałać ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Il aurait été intéressant de proposer un paramètre de gestion du DSD numérique (soit DSD natif, soit converti en LPCM 176,4 khz)

DSD converti en PCM via HDMI et RCA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorny (A400, A410 i VTen) nie wypuszczą DSD jako bitstream po HDMI. Dekodują do PCM 44 lub 176kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne i ... doopa panie BoDeX niestety.

A jeszcze jedno pytanie, czy czytają chociaż pliki ISO SACD?

BTW BoDeX, jak się nazywał ten chiński player z kart SD co nie czytał FLACów?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooopa po całości ... szkoda.

Ale to i tak jakiś postęp - czy zamieni na PCM w playerku, czy dopiero w ampli przed DAC-iem, to dla wielu nie ma znaczenia,

a jest chociaż możliwość odczytu DSF i DFF. Aby było śmieszniej to on czyta SACD-ISO, ale tylko takie, które nie są zapisane

w kompresorze DST, a takich jest może kilka % , więc radość żadna. Bitstream DSD po HDMI na bank wymaga licencji, więc

na tym poziomie cenowym to raczej nieosiągalne. Nadzieja umiera ostatnia :)

A player SD to chyba ten - http://www.qlshifi.com/en/wzcapi/qa661.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie mnie kusi ten player.

A FLACki czyta tylko do 48kHz i to jego największa wada. No, może poza czytańiem czegokolwiek z serwera po LAN.

Moje gęstsze FLACki zawsze mogę przekonwertować do WAV lub AIFF?

Mam jakieś nieodparte wrażenie, że to moze być lepszy streamer od obecnego LINNa.

A to umie czytać ISO?

EDIT: doczytałem, umie. A ten może wysłać jak rozumiem po coaxialu DSD? A jednak w tym przypadku interesowałoby mnie aby potrafił też konwertować na PCM bo mój DAC DSD nie przyjmie. A o tym nie ma ani słowa.

EDIT2: chyba jest, stety i niestety:

- Digital output formats: PCM / Dolby Digital / DTS

To by oznaczało, że dekodeuje DSD na pokładzie i konwertuje do PCM. Super. I najprawdopodobniej tak też odtwarza ISO SACD czyli odczytuje DSD i konwertuje do PCM. Ciekawe czy można ustawić sampling na wyjściu cyfrowym poniewż moj DAC przyjmie max. 24/192.

Ale wczesniej opisuja ze ma DoP czyli DSD powinno być wysłane po wyjsciu cyfrowym w kontenerze PCM ale bez konwersji na PCM. Więc sam juz nie wiem.

W opisie starszego brata QA860 wyraźnie napisali:

- Digital output: PCM / Dolby Digital output/ DTS Digital output / DSD (DoP V1.0).

Dużo pytań. Chyba trzeba go kupić i pobawić.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po ostatnim updacie - Vten gra SACD-ISO. Dodano wsparcie dla DSD256 i DSD512 - robi się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w końcu zmieniłem ampli i juz nie musze używać popcorna do plików. Oczywiście nie gra wszystkiego ale za to gra miodnie. Z tego przykładu powyżej nie chce puścić pliku 5.1 natomiast 2.0 gra bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasiński.

A co zanabyłeś i jakie masz głośniki? Co miałeś poprzednio i jak wypadło porównanie?

Pytam, bo sprzedałem swójego ampa ze wzgledu na brak dts:x i rozważam zmianę marki.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ... jak gra ;).

Gra chyba dobrze, mam pare płyt SACD ISO i na razie odtwarza bez zająknięcia. Jeszcze mało potestowałem, ale wygląda to nieźle.

Jedyny problem jest taki, że jak płyta ma kilka ścieżek dźwiękowych np. Multi i Stereo - nie wiem jak zmienić. Ustawia się u mnie na Multichanel (pewnie gdzieś się da zmienić - mam nadzieję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wierny :) miałem Yamahe, teraz tez kupiłem Yamahe rx-a 1050. Gra to z KEfami R500/200c i 100.

mjasiński.
A co zanabyłeś i jakie masz głośniki? Co miałeś poprzednio i jak wypadło porównanie?
Pytam, bo sprzedałem swójego ampa ze wzgledu na brak dts:x i rozważam zmianę marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...