Skocz do zawartości
djrobus

Onkyo TX-NR636 vs. Tonsil Altus 100A, gdzie ten bas?

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, ze sie udalo okielznac bestie. A montujesz sufitowe?

Co do tego Paradigma, to nie jest monstruum, choc potrafi przygrzac czestotliwosciami, przy ktorych inne pudelka tylko mrucza albo szumia. W sam raz na 30m (60 tez obsluzy). Tylko ciezki skurczybyk, przesylka raczej na palecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że do czegoś w końcu doszedłeś, jak widać to jednak problem z SUB'em który masz.

A co do wyboru nowego to Paradigm zacnym być się wydaje, niestety gdy wybierałem nowe głośniki całość trochę za drogo wychodziła (kupowałem nówki i takie mnie tylko interesowały) więc wziąłem JBL o którym napisałem tu wcześniej, u mnie gra w pokoju który ma ponad 40m2 i do tego jest otwarty na schody łączące z pozostałymi piętrami i naprawdę daje rade.

Oczywiście co wybierzesz to już Twoja wola, sprzętu na rynku jest dosyć dużo, najważniejsze żeby Tobie pasowało to jak gra.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sie udalo okielznac bestie. A montujesz sufitowe?

teraz sobie odpuszczę, mam w planach przeprowadzkę, więc już raczej nie będę inwestował w dotychczaowy lokal

dwa dni temu robiłem aktualizację ampli przez neta i tak mnie teraz ciekawi, czy mam już dolby atmos na pokładzie

producent zapewniał przecież, że ten model dostanie takie wsparcie

muszę poszperać w ustawieniach,

w sumie mało jeszcze filmów na BD w takim formacie

http://www.dolby.com/us/en/experience/dolby-atmos/movies.html

Fajnie że do czegoś w końcu doszedłeś, jak widać to jednak problem z SUB'em który masz.

myslę, że kupię tego magnata, on bardzo ładnie chodzi u mnie, to chyba optymalne - czasowe - rozwiązanie do czasu zmiany lokalu, kosztuje 600 PLN

nawet żona jest zadowolona (jest mniejszy od tonsila)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Atmos w 636 byl od poczatku. Z tym ze informacja o obecnosci ATMOS, na wyswietlaczu nie pojawi sie, dopoki nie bedzie to material (Dolby TRU-HD lub Dolby Digital) z metedatą zakodowaną i oflagowaną w tym standardzie. Mozesz oczywiscie korzystac z sufitowcow, dzieki DSP amplitunera i dekodowac materialy nie kodowane w Dolby Atmos, w trybie Dolby Surround. Na ogol taki zabieg daje fajne, a czasem wrecz wysmienite efekty, w zaleznosci od materialu .

Wg mnie jest zdecydowanie fajniej niz dawniej bywalo z glosnikami Front High i Front Wide.

Mysle, ze w przyszlym roku ilosc wydan kodowanych w nowych, przestrzennych formatach dzwiekowych zwiekszy sie dramatycznie i wtedy glosniki sufitowe bedzie warto zainstalowac.

Edit: Faktycznie z fabrycznym oprogramowaniem bylo cos nie tak, lub bylo po prostu w tym wzgledzie niegotowe i obsluga Atmos wprowadzono dopiero updatem FW, ale ze ja robilem to w grudniu ub.roku i zdazylem juz zapomniec. Sorry.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...