Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: LG UF 950V 55" Super UHD

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja z 24.09.2015 :

można wybierać ścieżkę dźwiękową z pliku odtwarzanego po wifi , DTS this is it :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy się wielki szacun dla Maciej Koper - i kolegi - WY faktycznie jak piszecie "bardzo polecamy" to wart kupić TV - tak zrobiłem z Panasonic CX800 - warto kupić i teraz tak zrobiłem z tym modelem LG - WATO, super obraz - rewelacja, fajny telewizor w dobrej cenie.

Na sąsiednim podobno-brzmiątym forum wciskają Ci Philipsa którego sprzedają - albo "szefo" pociska zasłyszane teksty i sam się mota ...........

Chłopaki dzięki WAM - zwróciłem CX800 w miejsce UF950 - i nie żałuję - jest super ( szkoda tylko AX900 bo przestraszyłem się pasów ale mogło być jeszcze lepiej )

W przyszłości jak będę chciał kupić kolejny TV - poczytam Wasze testy i w razie W dopytam Was ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, najważniejsze, że znalazłeś wyświetlacz z którego jesteś wreszcie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy dwa suwaki ostrości. Jeden z nich działa na krawędzie pionowe, drugi zaś na poziome

Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę drugi suwak, chodzi mi o ten ''pionowy''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding, czy inne nierównomierności czerni nie zostały zaobserwowane w zasadzie wcale,

Ja właśnie u siebie to zaobserwowałem i tak się zastanawiam czy mam źle ustawiony tv czy to wina matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników wie jak odczytać napisy wmuksowane do pliku MKV. TV rozróżnia ścieżki dźwiękowe ale napisów już nie, zewnętrzne Srt widzi.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie jak w kwestii odtwarzania plików multimedialnych z dysku sieciowego po WiFi? Bez problemu? Można wybierać między ścieżkami dzwiękowymi oraz wersjami wbudowanych napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie jak w kwestii odtwarzania plików multimedialnych z dysku sieciowego po WiFi? Bez problemu? Można wybierać między ścieżkami dzwiękowymi oraz wersjami wbudowanych napisów?

Jak zrobiłem kopie filmu z Blu-Ray w DvdFab do mkv to ścieżki dźwiękowe rozpoznaje ale napisy wmuksowane już nie. Dodatkowe napisy w pliku srt rozpoznaje. Niektóre pliki mkv z wmuksowanymi napisami rozróżnia, nie wiem od czego to zależy ( pliki z neta ). Pliki mkv 4k ściągnięte z youtuba nie odtwarza przez Wi-Fi, ale przez USB działają. Podobnie jest z napisami.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Minęło już trochę czasu od ostatnich pytań odnośnie obsługi HDR w tym telewizorze, aktualnie na targach w Las Vegas temat ten jest na topie, w związku z tym pozwolę sobie zadać kilka pytań. Mianowicie czy już może wiadomo coś więcej o tym, czy ten telewizor będzie wspierał HDR? Czy jest możliwe, by sama aktualizacja systemu spowodowała wsparcie dla tej technologii? Problem nie tkwi w jakichś technicznych kwestiach związanych z przyjętą technologią w tym TV? Czy bez wsparcia HDR nie odtworzę treści HDR w streamingu np. w Netflixie, czy po prostu odtworzy się, lecz bez funkcji HDR? Jestem w trakcie zmiany telewizora na kilka dobrych lat i chciałbym po prostu mieć możliwie największy możliwy wypas na tą chwilę:) (niestety OLED to za duża kwota).

Może wypowiedzą się posiadacze tego telewizora jak im sie sprawuje po kilku tygodniach/miesiącach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też byłem podjarany DVB-T2 i zanim mogłem sprawdzić to przestali nadawać testy , więc

HDR olewam bo to cuda niewidy .

1. Trzeba mieć dobre łącze

2. Jak ktoś ma za dużo kasy to może mieć jeden film na pięciu płytach ( DVD , Blu-ray , i coś tam jeszcze co wymyślą)

dla mnie to zboczenie. I jeszcze nowy odtwarzacz , a polujcie na jeleni . Za 2 lata to i tak będzie złom.

Generalnie tv fajny , ma ( + i - ) i może dożyję TV 4K choć wątpię . Ha ha TV trwam 4K nie mogę :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

support LG odpisał mi na maila, że ten model TV (czyli 950 V) nie wspiera You Tube.w natywnym 4K..

że max. rodziałką w jakiej działa aplikacja YT w tym telewizorze to 1080p.

to dość istotna dla mnie informacja, no ale powiem szczerze, że chyba bardziej wierzę użytkownikom tego TV, niż infolinii LG.

proszę Was o potwierdzenie tej informacji.

dzieki.

seb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

support LG odpisał mi na maila, że ten model TV (czyli 950 V) nie wspiera You Tube.w natywnym 4K..

że max. rodziałką w jakiej działa aplikacja YT w tym telewizorze to 1080p.

to dość istotna dla mnie informacja, no ale powiem szczerze, że chyba bardziej wierzę użytkownikom tego TV, niż infolinii LG.

proszę Was o potwierdzenie tej informacji.

dzieki.

seb.

To coś im się pomyliło. U mnie idzie w 4K. Tylko trzeba mieć mocne wifi lub nie za daleko router, bo wtedy idzie tylko w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź..... żeby nie być gołosłownym poniżej moje pytania do LG i ich odpowiedź na nie.

dzidziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż:

1. Aplikacja YouTube aktualnie nie daje możliwości odtwarzania materiałow 4K. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1080p.

2. Do oglądania materiałow w 4K zalecane jest szerokopasmowe połączenie o przepustowości conajmniej 20Mb/s. Maksymalna przepustowość karty sieciowej telewizora to 100Mb/s.

3. Aplikacja Netflix dostępna jest na telewizorze 55UF950V od 6 stycznia.


W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Wojciech Wąs
LG Electronics Polska.

planuję zakup TV 55UF950V w związku z tym mam pytania :

1. czy aplikacja YouTube wspiera streaming w natywnym 4K?
2. w przypadku streamingu w 4K (np. YouTube czy Netlix), jakie MAX. parametry transferu wspiera TV ?
3. czy jest juz dostępna na webOS 2.0 aplikacja NETFLIX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, prośba o pomoc poradę ...

Chcę kupić TV 4K 65" , zastanawiam się nad tymi modelami :

LG65UF950V , LG65UF860V , SONY 65S9005B , SONY 65X8505C

Telewizję ja oglądam głównie wieczorem i w nocy , zależy mi na dobrym kontraście i czerni.

Pozostała część domowników ogląda TV w dzień . Dobrze by było aby po upgreadzie softu wspierał HDR.

Chyba że polecicie coś innego ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co było do zrobienia z 2015 jest tutaj: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/lg/

Nic już więcej robić nie będziemy. Czekamy na modele 2016. LG Polska nie miało wszystkich modeli do testów ;( Zrobiliśmy wszystko co było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie zdecydowałem się na dwa Telewizory, ale nie wiem który wybrać , nie widziałem ich obok siebie więc nie mam porównania :

Który z nich ma lepszą czerń i kontrast w nocy ?

LG 65UF950V czy Panasonic 65CX800E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy UF950 a UH950.  W dalszym ciągu na rynku jest model UF 950 i trzyma cenę. Czy warto dopłacac do HDR ?

Interesuje mnie wersja 55 cali. 

Jasność 300 nie powala, jaka jest w UH950? 

Panowie kiedy możemy sie spodziewać flagowca LGUH950 w pełnym tescie ?

Interesuje mnie ten model

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

czy ktoś testował nagrywanie z modułu CAM ( satka ) - zastanawiam się nad oddaniem tunera cyfry i zakupem modułu CAM - mój 65" ma 2 wejścia antenowe, 

 

i powstaje pytanie - czy będzie nagrywał jeden program i pozwalał oglądać inny z funkcja pauzy ?? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR W TYM TV TO KOSZMAR, pomine fakt że to już leciwy TV się robi ale dla czego nie można wyłaczyć tego trybu skoro go nie obsługuje prawidłowo ? ?? 

 

Poniżej 2 zdjęcia - pomińmy jakość, szczegółowość zamego zdjęcia itp bo to na szybko ale zobaczcie :

1. zdjęcie HDR włączony ( obraz kino i kolory ciepły 2 )  - i porównany z iPad Air 2 - też wyświetlacz iPS ale nie obsługuje hdr 

2. zdjęcie z filmem HD bez HDR-u 

LG uf950 HDR ON.jpg

LG uf950 HDR Off.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...