Skocz do zawartości
czupacabra

65" i wiecej 4K czy Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku tygodni przeglądam różne fora czytam testy i hmm coraz wiekszy mętlik mam w głowie.

Obecnie posiadam plazmę Philipsa 50" (rocznik 2006) a ponieważ zaszła potrzeba wiekszego ekranu to zastanawiam się co wybrać.

Telewizor ma słuzyć u mnie do ogladania głównie programów telewizyjnych z "cyfry" czyli full HD + SD (typowe programy telewizyjne + sporo sportu) oraz do grania na konsoli (ale też tu jest materiał Full HD). Ekran ma mieć 65' lub 75" a odległość od ekranu wynosi ok 3.5m

i nie wiem co mam kupić czy coś 4K ale UHD (SUHD to jednak za drogo) czy może full HD. Nie wiem czy skalowany obraz z full HD do 4K będzie "ładniejszy" do oglądania czy też może natywny Full HD bedzie się lepiej oglądać ?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Samsunga UE65HU7200 (UHD, zakrzywiony) i jestem zachwycony skalowaniem, zwłaszcza dobrych źródeł. Bez zastanowienia kupiłbym jeszcze raz TV z 4K. Zwłaszcza przy tak sporym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę szczególnych opóźnień ale ten model jest lepszy do filmów. BD wygląda powalająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc na 65 calach i odległości 3,5m to nie dostrzeżesz różnicy miedzy 4K a FullHD

resolutions-worth-it-comparison.png

Natomiast z drugiej jednak zawsze mozna usiasc bliżej :) i wtedy na pewno będzie różnica na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) żeby zauważyć różnice na korzyść 4K musiałbyś usiąść stosunkowo blisko TV. W większej odległości nie zobaczysz różnicy. Napisałeś dużo sportu i granie, więc tu świetnie sprawdzą się TV od Sony - mają bardzo niskiego input laga i bardzo dobre odwzorowanie ruchu. Jeśli szukasz czegoś stosunkowo niedrogiego jak na ten rozmiar, W dużych rozmiarach występuje Samsung H6400, który też jest całkiem przyzwoita propozycją - http://hdtvpolska.com/topic/33758-test-samsung-65-h6400-full-hd-3d-ue65h6400-najlepsze-65-full-hd-w-najlepszej-cenie-na-rynku/?p=340854

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czupacabra.Bardzo dużo zależy od wzroku.Dla mnie 65" 4K vs 65 FHD daje już sporą różnicę z 3m,oczywiście na korzyść tego pierwszego.Jak myślisz nad 75" 4k to już bym się w ogóle nie zastanawiał (no chyba że będzie miał naprawdę słabe parametry...)

Te tabelki i wykresy do mnie nie przemawiają.

Swojego czasu (5-7 lat temu) na FHD 32" z 3m zauwazałem różnicę pomiędzy 720p a 1080p :)

Sam sobie stestuj,bo kupowanie na opinię kolegi....

P.S.

Poza tym pewnie nie kupujesz telewizora na rok-dwa lata.Za kilka miesięcy wyjdą filmy 4K i będziesz ewentualnie pluł sobie w brodę...)

Więc pomyśl...:)

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 720 a 1080p jest spora :) Gdyby w sprzedaży był jakiś OLED w tym wymiarze to bez wątpliwości obstawiałbym za nim. Ale domyślam się, że 55 cali nie będzie Cię satysfakcjonować przy takiej odległości od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 55" to za mało. Pooglądałem w sklepach poszczając różne materiały testowe z pamięci USB i zamówiłem LG LG 65UF950V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że telewizory wyższej rozdzielczości mają do wykonania większe zadania odnośnie skalowania obrazu. Philipsy (np. mój ;D) sobie z tym dobrze radzi, ale są też telewizory, które pod tym względem sprawują się gorzej i to nawet na niezłej jakości sygnale. Bez własnego mini testu moim zdaniem te tabele i wykresy mają wartość podglądową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam 65" T0 dla mnie jest MINIMUM w 4 K

Pomyśl że kupujesz TV na parę lat a wszystkie modele 65" mają Oprogramowanie na dzisiaj NAJLEPSZE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam 65" T0 dla mnie jest MINIMUM w 4 K

Pomyśl że kupujesz TV na parę lat a wszystkie modele 65" mają Oprogramowanie na dzisiaj NAJLEPSZE :)

Możesz rozwinąć tę myśl? O jakie oprogramowanie chodzi. Masz na myśli algorytmy skalowania o których pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...