Skocz do zawartości
PeterMac

Sony 55W829B czy Panaosnic CX700/720

Wybór TV  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z tych dwóch modeli byście osobisćie wybrali dla siebie ?

    • Sony 55W829B (Full HD) ~3900zł
    • Panasonic 55CX700/720 (Ultra HD) ~5800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem to zupełnie inne ekrany, jednak po długich przemyśleniach wybór padł na te dwa konkretne modele i na któryś muszę się w końcu zdecydować

Sony 55'' W829B

czy:

Panasonic 55'' CX700/720

Jeden FullHD drugi już bardziej przyszłościowy Ultra HD.

Natomiast co przemawia do mnie jednak za Sony to płynność i ostrość w ruchu, co z tego ze Panasonic wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, skoro w dynamicznych scenach w ruchu nie jest w stanie nawet uzyskać 1080 linii nie mówiąc o większej wartości, podobnie w przypadku upłynniacza w ruchu, albo teatr albo judder :(

Czy ktoś może porównywał bezpośrednio jeden przy drugim czy w Panasonicu jest to aż takie słabe ?

Co jeszcze przemawia za Sony to lepsza czerń natywna matrycy, Panasonic ma ją trochę słabszą ale z kolei posiada lokalne wygaszanie choć w wielu scenach zapewne wypadnie lepiej patrząc na pomiary kontrastu z recenzji ale to z kolei wiąże się z jakimś tam efektem halo którego osobiście nie znoszę

Ktoś powie ze może lepiej czekać na nowe modele Sony z Androidem, jeśli chodzi o modele FullHD W805/9C to nie jest juz tak wcale różowo, po pierwszych testach na rtings.com popsuli trochę te ekrany mianowicie zwiększył się sporo inputlag, dodatkowo model W800C osiąga bardzo niski poziom jasności świecenia tylko 185cd, W829B robi ok 260cd a to trochę robi różnicę w jasniejszym pomieszczeniu, dodatkowo W800B wg tamtych testów oferuje jednak lepszy kontrast, bardziej równo podświetlona matrycę (niemal zerowy clouding) gdzie w W800C już jest dość widoczny (wiadomo to może być kwestią sztuki) natomiast kontrast już nie sądzę, choć różnice nie są jakieś duże. W800B - 5260 : 1, W800C - 4233 : 1

Kolejną zaletą w Sony to gwarancja którą można przedłużyć na 5 lat za niewielką opłatą, w Panasonicu nie ma takiej możliwości.

Z kolei największym niewypałem tego Sony to 3D które jak wiadomo jest bardzo kiepskie (crosstalk i połowiczna rozdzielczość) także jak dla mnie to nie istnieje bo tego oglądać bym nie mógł.

Także włosy z głowy rwie i nadal nie wiem :), cena nie jest już taka istotna, mogę wydać do 6K, oczywiście im mniej tym lepiej dla portfela.

Będę bardzo wdzięczny za Wasze głosy w ankiecie i opinie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany widzę, że ciśnie ciiiiiśnieeeeeeeeeeeeee ;D Poczekaj jeszcze chwilę. Kurdę CX ma spoko płynność nie ma co przesadzać. Bardziej chodzi o to, że nie ma takiego super środka między teatrem a judderem. Po prostu tak ma. Ale poczekaj jeszcze bo sprawdzimy Panasonica 680, może 710. Jest sporo jeszcze modeli z tego przedziału i kto wie czy nie będzie inaczej. Bo ja wiem, że ty lubisz też taki złoty środek.

Soniacze mają straszny poślizg. Sami czekamy z wywieszonym jęzorem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, no kurcze mocno mnie juz ciśnie na zakup czegoś nowego bo Z-ka 4500 sprzedana i cos by sie chciało już dorwać świeżego pobawić sie nowym nabytkiem :).

Czyli pchanie jeszcze w FullHD myślisz nie ma już większego sensu ? bo w sumie W829B robi fajny w miarę kontrast natywny matrycy no i do tego ten właśnie złoty środek w ruchu mocno kusi, nie wspominając o cenie :)

Juz bym kurcze poczekał i poszedł w Soniaka 4K X85C bo przynajmniej pewniak odnośnie ruchu, ale goście z rtings.co testowali go i piszą ze ten z kolei nie obsługuje chromy 4:4:4 przy 2160@60Hz tylko przy 30Hz :( także to tez mnie troszkę nie urządza bo właśnie miałem go zamiar podłączać głównie pod HTPC.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wstrzymuję z zakupem. Chyba poczekam do końca roku co pokażą testy. Na chwilę obecną nie mam faworyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zakupiłem 55W829B, dziś go otrzymałem i właśnie go testuje, powiem tak czerń natywna na wprost jest na prawdę wybitnie dobra a na tym mi głównie zależało, nie ma żadnych wspomagaczy w postaci lokalnego wygaszania także spokój od wszelkiego rodzaju halo, pracy stref itd, także czerń znacznie lepiej wygląda niż na moim drugim TV jakby nie patrzeć dość wysokim modelu 46HX850 z 2012 roku.

Natomiast co mnie martwi, trafiła mi sie sztuka z jakims mikro paprochem pod matrycą, z początku myślałem ze to może być martwy piksel ale nie jest to martwy piksel tylko jakis mikro brud który lekko zakrywa piksel gdzieś w połowie, patrząc po różnymi kątami na ten piksel jest ok widać ze świeca wszystkie subpiksele i segmenty bo jakby tak myśle nie było to jak widać na zdjęciu czerwony subpiksel z drugiego segmentu jest juz zabrudzony tylko do połowy.

Teraz mam dylemat czy wymieniać czy zostawić, bo w sumie piszą ludzie ze trafiają na sztuki z w ogóle martwymi pikselami a nie chce aby takowy mi się trafił.

486974413612345.jpg

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pewnie tego nie widać przy oglądaniu,ale świadomość,że to siedzi i to na środku ? Testuj na spokojnie masz czas na zwrot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim skromnym zdaniem i tak dobrze trafiłeś . <_<

Przecież w tej serii telewizorów firmy Sony i nie tylko , ostatnimi czasami trafiają się często "martwe" piksele lub

jego części składowych(subpikseli) w kolorze najczęściej czerwonym , a serwis centralny w Radomiu "MIK" i z nim związane lokalne punkty serwisowe bardzo rzadko uznaje ten

niewątpliwy błąd matrycy . Jeżeli występują dwa martwe piksele w środkowej części ekranu to

uznaje błąd matrycy , gdy te dwa martwe piksele (lub subpiksele)występują w bocznych częściach

ekranu reklamacja z reguły nie jest załatwiana pozytywnie . No może jak się mieszka w Warszawie , czy

Krakowie to jest w tej "materii" lepiej(zależy to w dużej mierze od serwisującego) . Ja w tej sprawie pisałem w ubiegłym roku do supportu firmy Sony i

w tej " materii" niestety taka jest linia postępowania firmy Sony .

Jak Tobie przeszkadza ten "mały paproch" to jeszcze przecież możesz zwrócić telewizor .(14 dni jeszcze

nie minęło)

Gorzej jak takie martwe piksele "wyskoczą" np. po kilku miesiącach użytkowania , a tak też bywa ... niestety.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie sama świadomość trochę psuje ogólne zadowolenie z tego modelu, przy normalnym oglądaniu nawet z bliska jest to nie do zobaczenia, widzę to tylko na całych planszach testowych o jednym kolorze jak sie dobrze wpatruje w to miejsce. Siedzi to gdzieś 3/4 od góry ekranu także nie jest po środku.

Sprawdziłem jeszcze ekran pod kątem cloudingu i jest wybitnie, podświetlenie na max, czujnik światła wył. i jest równiutko na całej powierzchni.

Potestuje jeszcze go dobrze i przemyślę sprawę czy warto wymieniać, dziękuje Panowie za odzew w temacie!.

Tutaj założyłem wątek oddzielny z tym problemem

http://hdtvpolska.com/topic/35195-sony-55w829b-problem-z-matryca/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego PeterMac, moje zdanie za to jest takie, żebyś cieszył się zakupem

sporo czytasz, sporo wiesz - co za tym idzie masz pełną świadomość, że co byś nie kupił, to i tak trafisz na mniejsze, bądź większe "atrakcje". Ja nie doszukiwałbym się na siłę kwadratowych jajec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może i masz rację bo w sumie jak nie coś takiego to mogę trafić na jakiegoś zachmurzonego i wtedy będzie dopiero problem :), tak czy siak trochę mnie to męczy chociaż jest to nie do zauważenia przy normalnym oglądaniu. Zapytam sklep co proponują w takiej sytuacji może jakiś drobny rabat żebym się lepiej poczuł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... ze szczęścia "zachlaj pałę" do zapomnienia, a później ciesz się fajnym obrazem ;)

Edytowane przez Markcox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteś przecież doświadczonym użytkownikiem niejednego już telewizora .

Dla mnie ze zdjęcia wynika jednoznacznie , że wszystkie piksele są "zdrowe".

Wątpię jednak , aby sklep uznał Twoją sugestię o zastosowanie bonifikaty

w cenie z uwagi na bardzo marginalny defekt matrycy , praktycznie nie mający

wpływu na oglądany obraz .

Próbować jednak można , do Ciebie przecież należy decyzja co zrobisz .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś "defekt" :) jaki by on nie był jednak jakiś jest, ja bym takiej matrycy nie zakwalifikował jako matrycy pierwszego gatunku.

To tak jakbyś kupił auto z salonu np. wgnieceniem albo z uszkodzonym lakierem który również przecież nie na wpływu na prowadzenie :)

Zobaczymy co mi odpiszę sklep.

btw. nie dawno kupowałem lodówkę i miała również defekt w postaci fabrycznej rysy i sklep zaproponował mi pewną kwotę rabatu także jak widać można.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Życzę powodzenia . :)

BTW, z tym wgnieceniem w samochodzie to wydaje się moim skromnym zdaniem , że jednak nie utrafiłeś dobrze w sedno sprawy ...

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...