Skocz do zawartości
binary

Mad Max: Na drodze gniewu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nadchodzi Mad Max - reboot dekady,

Wprawdzie sa jeszcze 3 inne rebooty kinowych hitow w tegorocznych planach, mam jednak nieodparte wrazenie, ze to wlasnie ten przejdzie do historii.

Do kina biegiem marsz!

Jak sie komus nie spodoba, zwracam za bilety.

Spodoba sie - tym lepiej. T.Hardy pochwalil sie, ze sa kolejne 3 filmy w planach,

Wyglad i forma 70 letniego G. Millera, pozwala sadzic, ze jest na to spora szansa.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem sobie odpuścić ten film w kinie, ewentualnie tylko na BD, ale jak widzę jaką ma średnią na metacritic i RT... Jestem pozytywnie zaskoczony. Natomiast wątpie, aby Miller nakręcił następne części, skore tego kręcili tyle lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No bez kasy ciezko nakrecic blockbustera, a na tą, sporo czekal. I tak widac oszczednosci w CGI.

Przyznaje jednak, ze ten ustep byl prowokacyjny, zeby podkreslic kondycje G. Millera. Najwyrazniej Jego wklad w tej produkcji nie ogranicza sie wylacznie do pomyslu i nazwiska. Rzadko bywam pod tak silnym wrazenem, z powodu filmow tego gatunku praktycznie nigdy.

Facet, pomimo podeszlego wieku (swoja droga wyglada na sporo mlodszego) pokazal, ze nie tylko rozumie oczekiwania dzisiejeszego widza, i potrafi go usatysfakcjonowac, ale umie robic prawdziwe ponadczasowe kino ( i to kino akcji!!!), czego same teasery nie sa w stanie pokazac, bez wzgledu na to jak bardzo widowiskowo, czy pretensjonalnie by nie wygladaly.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Nie wzielo?

Ja myslalem, ze mamy nowy golden standard, Beda achy i ochy. pewnie ktos tam napisze, ze kolorowe [beeep], ale nie spodziewalem sie ciszy.

Koniec swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za[beeep]isty, niesamowity i cudowny. Muza 1 klasa. Najlepszym świadectwem dla niesamowitości filmu jest to, że za mną na premierze usadowiła się spora grupka radosnej gimbazy. Miałem porządne obawy co do ich zachowania podczas seansu. Mieli full cola i popcornu masę. Jednak od 1 sekundy do samego końca na całej sali panowała cisza. Zero gadania, zero komentarzy, zero śmiania i świadectwa nudy. Film kapitalny i fenomenalny. Ani jednej sekundy nudy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest rewelacyjny. Wybieram się jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wyglada niezle, ale raczej sie nie zapowiada na wersje 4k, chyba, ze upscal.

Cinematographic Process ARRIRAW (2.8K) (source format)
Digital Intermediate (2K) (master format)
ProRes 4:2:2 (1080p/24) (source format)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszał mnie ten film, ale od kiedy zobaczyłem zwiastun to cały czas korci mnie żeby wybrać się do kina, chyba się złamię i dam mu szansę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trafiła się okazja aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. A więc będąc w odwiedzinach u rodziny w Wawie wybrałem się do chwalonej przez Gmeru Arkadii na pokaz nowego Maxa w 4dx :-) Efekt wow i banan na twarzy przez całą projekcję zapewniony. Jak dla mnie Charlise skradła cały film. Tom Hardy jako nowy Max....No Way!!! Brakuje charyzmy i szczypty szaleństwa którą miał Gibson w poprzednich częściach. a jak Wy odebraliscie nowego Rokatansky'ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby nie zdjeli mu kaganca z pyska, bylby idealny. Ale wtedy nie wiedzielibysmy, ze umie mowic i to po angielsku, a z tym roznie w filmach akcji bywalo.

Dla mnie to nieporozumienie, ale kazdy moze szukac oskarowej roli glownej w tego typu filmie, jesli ma fantazje.

Rozumiem, ze widzowie maja nieodparta chec porownywania postaci z pierwowzorem, ale jak slysze o "braku szalenstwa", a to glowny i potarzajacy sie zarzut, to sie zastanawiam, po co ludzie ogladaja filmy? Czy nie wystarczajaco szaleni sa wszyscy pozostali uczestnicy wydarzen? Naprawde komus brakuje szalenstwa? Moge polecic jakis inny tytul.

Czy naprawde MAD Max zobowiazuje do tego, aby byc najbardziej szalonym na pustyni? Nie wystarcza nekajace zjawy corki?.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł filmu to Mad Max: Fury road co mi sugeruowało że dostanę kolejną opowieść o Maxie Rokatanskym w roli głównej. Dostaję film w świecie Maxa z ciekawą wyeksponowaną Furiosą i 'drewnianym' Hardym który niknie przy szaleństwie innych uczestników widowiska. Moim zdaniem Tom po prostu nie udźwignął roli. Trochę jak Bale w Terminatorze salvation.

Mad-Max-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok. Tak zrozumialem.

Nie zrozumialem natomiast, czy to kompletnie pogrzebalo film. Dla mnie zjadajacy starego Maxa i komplet Hollywodkich filmow tego gatunku XXIw. Wg mnie, dla klimatu, sposobu narracji i tempa tego widowiska, nie mialo znaczenia, czy byl to malomowny T.Hardy, czy wytrzeszczajacy oczy i robiacy glupie miny M.Gibbson.

Osobiscie nie przypadla mi do gustu muzyka. Mysle, ze moglaby byc lepsza.

Nie tylko nie zgadzam sie ze stwierdzeniem "Tom nie udzwignal roli". Ja nie rozumiem o co chodzi w tym dzwiganiu? Ja tam sie monodramu nie spodziewalem, wiec moze 2 pelne zdania zlozone, jakie wypowiedzial podczas calego filmu nie zabrzmialy jakos nadzwyczaj nieatrakcyjnie. Wlasciwie wogole na nie nie zwrocilem uwagi. Byc moze nie mam az tak wysublimowanego podejscia do szutki aktorskiej, albo po prostu nie mam absurdalnych oczekiwan. Nie kazdy spodziewa sie kwartetu smyczkowego, na cyganskim weselu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno obejrzałem ten film, i kurde w tym filmie akcji jest za dużo akcji. Praktycznie przez cały czas oglądamy nieustający pościg, brakuje tutaj jakiegoś wytchnienia, fabuła praktycznie nie istnieje, główny bohater, chociaż wygląda odpowiednio jest totalnie bezpłciowy, główny zły też jest okropnie źle przedstawiony. Ten film nie ma za dużo wspólnego z poprzednimi częściami. Za to bardzo podobały mi się efekty specjalne, nie jest to jakaś "tania" tandeta jak w przypadku Hobbita, efekty CGI są ładnie wplecione w obraz, klimat też jest pierwszorzędny. W każdym razie nie podzielam zachwytu nad tym filmem, wystarczyłoby dodać kilka spokojniejszych scen, rozwinąć trochę fabułę i w ten sposób obraz dużo by zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kino jest nieźle nie można się nudzić.

Muzyka też robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde w tym filmie akcji jest za dużo akcji. Praktycznie przez cały czas oglądamy nieustający pościg

Mam nadzieje, ze to przewrotna wypowiedz, bo trudno to wziac na powaznie jako zarzut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko... : )

DISC INFO:

Disc Title: Mad.Max.Fury.Road.2015.BluRay.1080p.AVC.TrueHD5.1-MTeam
Disc Size: 43,542,634,972 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No

PLAYLIST REPORT:

Name: 00100.MPLS
Size: 32,041,734,144 bytes
Length: 2:00:23.382
Total Bitrate: 35.49 Mbps

VIDEO:

MPEG-4 AVC Video / 24882 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

English / Dolby TrueHD Audio / 7.1 / 48 kHz / 5692 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz / 384 kbps / DN -4dB)
English / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
French / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Spanish / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Portuguese / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

English / 17.553 kbps
French / 11.620 kbps
Spanish / 14.131 kbps
Portuguese / 13.650 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko wyciekło.

Z przyjemnością obejrzę z proja na dużym ekranie jak wrócę z wakacji.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko nie szybko, macie slaby refleks. Bingooo nie od parady wczoraj o tym napomknal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaliczyłem ; ) filma. Ło matko akcja od początku do końca. Masakra ; ) Jakość powala. Na projku rewelacja. Dźwięk, dźwięk i jeszcze raz dźwięk. MEGA! I jak to ostatnio rzadko bywa TrueHD w dodatku 7.1. Obraz oczywiście też chociaż chciałoby się zobaczyć więcej tej zieleni ; ) Oglądałem w 2D. Rzeczywiście dołączam się do opinii, że znakomicie trzyma klimat i twórcy dali radę z nowym Maxem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...