Skocz do zawartości
leszekgd

Jaki tv do efektu "opery mydalnej"?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Po kilku latach używania mojej plazmy Samsunga postanowiłem zmienić tv. Najważniejszą dla mnie rzeczą jest uzyskanie maksymalnie płynnego obrazu (dla niektórych jest to nienaturalna nadpłynność) z najmniejszą ilością artefaktów. Ze względu, że mój odbiornik nie posiada upłynniacza, korzystam na komputerze z programu SmoothVideo Project. Wyczytałem ze lcd firmy Sony posiadają najlepsze układy poprawy ruchu. Przetestowałem w sklepie Sony 55w829b we wszystkich trybach i powiem szczerze że nie jestem zadowolony. Jak dla mnie występują w nim mikro-przycięcia obrazu (może trzeba jeszcze coś aktywować oprócz "płynny"?). Chwilę potestowałem Samsunga 55h7000 i tam jest niebo lepiej. Myślałem jeszcze o samsungu 55h6700. Proszę o pomoc w wyborze telewizora 55 cali fullhd, który by spełniał powyższe wymagania (cena 4-5k).

Pozdrawiam

Edytowane przez leszekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj

Poniekąd sam juz sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie

H7000 w 55 calach ma natywną matryce 240Hz więc 2 razy tyle co oferuje Sony.W przypadku Sonego ma on bardzo dobre algorytmy wspomagające ruch ale sa to tylko algorytmy matryca ma swoje ograniczenia a jak wiadomo nie zawsze marketingiem oszukamy oko

Ja sam mam pewna scenę na której się wykładają telewizory i jako jedyny który przeszedł test płynności na moim materiale to właśnie h7000,Nawet Panasonic ax900 potrafił poszarpać obraz

Więc jeśli jest to dla Ciebie jeden z priorytetów nie widzę inne rozwiązania jak kupno 55h7000.Pamiętaj tylko o jednym ze ten Samsung wyświetli naprawdę płynny obraz ,ale jeśli chodzi juz o ostrość w ruchu to mocno bym sie zastanawiał czy jednak upłynniacze a szczególnie upłynniacze Sonego i Panasonica z systemem przygaszania klatek nie dadzą ostrzejszego obrazu

Ja osobiście wole płynność nad ostrością(sport oglądam ale gro to filmy)

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Również stawiam płynność ponad ostrość. Niestety tam gdzie mieszkam 55h7000 są tylko egzemplarze wystawowe. Wydaję mi się, że jednak algorytmy odgrywają większą rolę niż matryca. Przy użyciu programu SVP uzyskuję dla siebie akceptowalną płynność a to "tylko" podbicie do 60 klatek. Domyślam się, że Motionflow od Sony ma za zadanie poprawienie ruchu ale z zachowaniem "naturalności". Jednak ja preferuję maksymalną płynność. Muszę potestować jeszcze jakieś Samsungi ze 120Hz matrycami. Czekam na inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz mega nadpłynność w Sony włącz tryb Łagodny + Automat 2, tylko jaki jest sens opery mydlanej nie denerwuje Ciebie to :) ?

Jak dla mnie ruch płynność w Sony w trybie MF na Standard + Automat 1 na materiale 24p jest idealna nie ma się do czego przyczepić, i nie ma sztucznej nadpłynności czego z kolei nie znoszę.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby denerwowałby mnie ten efekt, to nie zakładałbym tego tematu :) . Jadę do sklepu sprawdzić Twoje ustawienia i inne telewizory. Zdam później relację z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat ten efekt jest fajnie odegrany także w Philipsie. Firma zawsze słynęła z tego typu dodatków. Więc tutaj zainteresowałbym się modelami z tej stajni także (oprócz tego co podał PeterMac - też dobry post) .

Zobacz 8109: http://hdtvpolska.com/topic/33337-test-philips-55pfs810912-48pfs810912-seria-8000-8109-powered-by-android/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze sklepu. Niestety tv Sony był ze starym softem i nie odczytał filmów z pendrive'a. Z ciekawości potestowałem Samsunga 55ju6400 i powiem szczerze, że jestem zadowolony z jego płynności. Do bólu płynnie, bez przycinek i nie zauważyłem większych artefaktów. Dodatkowo "magiczne" 4k i Tizen, który pracował dosyć żwawo. Także wyboru tv nie zawężam już do fullhd :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to filmy nie chciały pójść na Sonym

Hmmmmm ju 6400 i płynny obraz,ja się nim bawiłem i fakt w płynnym dało sie oglądać ale niestety teatr byl masakryczny

W ustawieniach 10/5 szarpał bardzo obrazem i to na mało skomplikowanych scenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te same filmy poszły na innym egzemplarzu w innym sklepie, dzień wcześniej. Także chyba kwestia softu. Oczywiście, że przy "płynny" jest mega teatr, ale takie było moje założenie.

Edytowane przez leszekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Sony w815 z ustawieniami PeterMac. Jest idealnie jak dla mnie. Podejrzewam, że w829 może być jeszcze lepszy. Chwilę pobawiłem się Panasonic cx700 i tam mialem zastrzezenia co do płynności. Telewizor będę kupował za 2 tygodnie, także temat dalej aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia - kupiłem Samsunga 55h6700. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak pojawi się kurz pod matrycą :D

Edytowane przez bestman101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Sony w815 z ustawieniami PeterMac. Jest idealnie jak dla mnie. Podejrzewam, że w829 może być jeszcze lepszy. Chwilę pobawiłem się Panasonic cx700 i tam mialem zastrzezenia co do płynności. Telewizor będę kupował za 2 tygodnie, także temat dalej aktualny.

W829 to dokładnie to samo co W815 jeśli chodzi o obraz, różnica tylko w osprzęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli roznica w "hercach" to tylko cyferki? Uklady kompensacyjne w wyzszych modelach nie maja lepszych algorytmow, nie wstawiaja bardziej dopracowanych klatek? Jesli to prawda to niezly walek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli roznica w "hercach" to tylko cyferki? Uklady kompensacyjne w wyzszych modelach nie maja lepszych algorytmow, nie wstawiaja bardziej dopracowanych klatek? Jesli to prawda to niezly walek!

Upłynniacze działają dokładnie tak samo - pisałem już wiele razy na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z ta plynnoscia i z efektem teatru.Mam w domu 3tv toshiba47z3030d philips40" z 2014roku najwyzsza seria i nie ma efrktu teatru jedynie chmurki w czerni 32"samsung najnizsxy model hdready z 2011roku.Nigdy nic mi nie przycinalo nie smuzylo nie przycinalo.Ogladam duzo sportu wiec o co chodzi z tym smuzeniem gdzie wy to widzicie.Znajomy kupil 3lata temu samsunga55" model chyba 8000 i jak wlaczyl film to jakbym teatr ogladal,jakby film bez filtrow .Nie dalo sie tego ogladac.

Czy to ma cos wspolnego z podswietleniem led.Wytlumaczcie mi please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...