Skocz do zawartości
Lucky555Luke

Projektor i ekran do dość "oświetlonego" pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Yodas, Ja widziałem jak ładnie próbka Heliosa Grey zlewa się z tłem, którym był ekran MagicScreen, a Ty widziałeś dwa ekrany w różnych pomieszczeniach, otoczeniach i na innych projektorach. Szczerze to nie wiem kto z nas jest teraz bardziej wiarygodny w swojej ocenie...

Nie ukrywam jednak, że marzę o porównaniu łeb w łeb takich dwóch pełnowymiarowych ekranów i wykonaniu rzetelnego, kompleksowego testu jak się one sprawdzają w różnych warunkach (mamy do dyspozycji nasz redakcyjny pokój, oraz jasny oświetlony salon). Mam nadzieję, że do tego kiedyś dojdzie, o ile producent zdecyduje się odpowiedzieć na e-maila, a właściwie na trzy, które już dostał do Gmera i na które nie kwapił się odpisać. Dziś się o tym fakcie dowiedziałem.

Dodam też, że moja sympatia do firmy Adeo kończy się na tym, że z doświadczenia wiem, że ich produkty są dobrze wykonane jak na swoją cenę i zgodne z opisem, czego nie można powiedzieć zazwyczaj o konkurencji. Przykład z brzegu - Suprema Matt Grey, którego nazwa i opis wskazuje na ekran matowy o niezawężonych kątach widzenia, gdy w praktyce ekran błyszczy.

Co do lampy to była walka o usunięcie, ale partnerka nie chce dać za wygraną :(
Wymyśliłem inną opcję.
Mogę umieścić projektor przed lampą, żeby nic nie usuwać, dlatego potrzebny mi projektor short - throw. Znalazłem taki model:
Optoma GT1080
Benq W1080st
Który lepszy ? Benq jest dość fajny, ale za to głośny, więc odpada. O drugim mniej można w necie znaleźć. Może ktoś z was go użytkuje ?
Źródło to nc+, filmy mkv, konsola xbox one. Warto się ładować w coś takiego ?

A ten W1400 nie podejdzie Ci? Z 2.4m możesz uzyskać na nim 100" wg kalkulatora.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju oczywiście widziałem obydwa ekrany w różnych otoczeniach. ...ale jasnych.... co do projektora to rzeczywiście heliosa widziałem z hw30...
I tak jak wspomniałem helios nie wywarł na mnie wrażenia.... pamiętam odczucia ..... przepaść jesli chodzi o kontrast i "soczystość kolorów"...

Jestem przeciwnikiem oceny szczątkowej, oceniam obraz jako całość....

... i dziwię się że Ty jako profesjonalista dokonujesz oceny że tak to nazwe na "kawałek koszuli".... ja heliosa studiowałem ze 2godziny ( zaliczyłem jakiś film sci-fi), Ty kilka minut , a MS widzę ciagle , Ty widziałeś kilka minut.... i uwazasz ze Twoja ocena jest bardziej wiarygodna...

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie musze się wstrzymać trochę z projektorem i ekranem, bo wyskoczymy ważniejsze wydatki na głowie. Mam nadzieje, ze sobie z nimi dość szybko poradzę i niedługo wrócę do tematu i wtedy wezmę pod uwagę W1400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brakowało mi tutaj Ciebie i Twoich słów.... do tego kółeczka wzajemnej adoracji.... nie zawiodłeś mnie...

Najpierw byłeś adwokatem M.K. a teraz Pana @B........

I czym jesteś zdegustowany? Że poddałem (po raz drugi) w wątpliwość zdanie M.K. tylko teraz dotyczyło to adeo helios jako alternatywy....? A na jakiej podstawie Maciej to wysnuł? Na podstawie kilku minutowego porównania kawałka materiału do ekranu MS na Audioshow2014....Tym jesteś zdegustowany?

A sposobem porównamia to już nie jesteś zdegustowany i nie mierzi Cię że na tej podstawie Maciej dokonuje oceny?

Tak jak pisałem .....kółeczko wzajemnej adoracji.... i daruj sobie swoje elokwentne wpisy pod moim adresem bo doskonale rozumiem co barnaba miał na myśli...

I także nie jesteś zdegustowany tym ,że temat MS zniknął i nagle zmartwychwstał?

Nie wydaje mi sie, zeby potrzebowali adwokatow i nie taka jest moja rola. Lubie pisac to co mysle. Czyz nie takie sa Twoje motywy?

Nie bronie i nie bronilem M.Kopra, stoje za wartosciami w ktore wierza, sprzeciwiam sie zas postawom, ktorymi gardze. Byc moze nie rozumiesz, ze mozna szanowac swoich oponentow, choc prezentuja diametralnie odmienne opinie, albo nawet jesli sie myla. Tymczasem Ty, zwracasz sie do M.K w ugrzecznionym tonie tutaj, zas ostro obsmarowujesz go na innych forach.

Moj poprzedni post dotyczyl scisle tego co napisales do Barnaby. Nie ma tam i nie bylo niczego, na temat M.Kopra. Napisalem Ci dlaczego mierzi mnie cala sytuacja, w ktorej Ty odgrywasz glowna role -marnego i agresywnego marketera. Teraz na domiar zlego, starasz sie jeszcze o to, aby pomyslec o Tobie, jako o osobie prywatnej w sposob negatywny.

Po co te ataki, "kolka wzjajemnej adoracji" " dowartosciowanie grubym portfelem" "elekwentne wypowiedzi", czy inne epitety?

Ja bym na Twoim miejscu przeprosil, a nie szukal kozla ofiarnego, dla przysloniecia swojego blamazu

Barnaba napisal, ze odrzuca go, ta nachalnka szeptanka, bez wskazywania palcem, za co Ty na Niego naskoczyles, jakby od Jego prywatnej opinii, wobec strony trzeciej, zalezala Twoja przyszlosc. Napisalem, ze mam zbiezne odczucia, teraz mnie atakujesz..

Jezeli nie chcesz byc postrzegany jako uczestnik forum, ale jako slup ogloszeniowy, to jest Twoja sprawa. Pamietaj jednak, ze Twoja agresje wywoluje reakcje przeciwna.

Prywatnie nie interesuja mnie personalne niesnaski, pomiedzy M.K, a wspolpracownikami Pana M.M, ani to ile bedzie go kosztowal test M.S. i nie zamierzam tych watkow komentowac. Nie robi tez na mnie zadnego wrazenia wizja tego, ze kiedy otworze lodowke, wyskoczy z niej koles z okrzykiem Magicsreen! , bo zdaje sobie sprawe w jakim swiecie dzis zyjemy. Przeszkadza mi natomiast, juz nie nachalne ale agresywne zachowanie takich charakterow jak Ty i mysle, ze postawa ktora prezentujesz, a ktora nie jest tu odosobniona, bo wymienic moge jeszcze 2 inne nicki, szkodzi marce MS. To zdaje sie napisal wczesniej Barnaba.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.... nie obsmarowuje tylko podaje suche fakty.... a co do reszty to już napisałem.... kółko wzajemnej adoracji....rece opadają Ty nadal święcie w to wierzysz że mam coś wspólnego z Producentem.... i odnosisz się do tego co Ci jest na rękę, nie odniosłeś się do faktu zniknięcia i zmartwychwstania tematu..... bez odbioru

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju oczywiście widziałem obydwa ekrany w różnych otoczeniach. ...ale jasnych.... co do projektora to rzeczywiście heliosa widziałem z hw30...
I tak jak wspomniałem helios nie wywarł na mnie wrażenia.... pamiętam odczucia ..... przepaść jesli chodzi o kontrast i "soczystość kolorów"...

Jestem przeciwnikiem oceny szczątkowej, oceniam obraz jako całość....

... i dziwię się że Ty jako profesjonalista dokonujesz oceny że tak to nazwe na "kawałek koszuli".... ja heliosa studiowałem ze 2godziny, Ty kilka minut , a MS widzę ciagle , Ty widziałeś kilka minut.... i uwazasz ze Twoja ocena jest bardziej wiarygodna...

Powiedz mi w którym miejscu napisałem, że moja ocena jest bardziej wiarygodna od Twojej?

Zachęciłem czytelników do wyciągania z własnych wniosków z tego co jest dostępne na forum, bo jest dostępne niewiele. Chciałbym kiedyś mieć możliwość przetestowania tego produktu (jak i kilku innych) w sposób wyczerpujący, ale nie będzie to możliwe przy obecnej postawie producenta, który od przeszło miesiąca nie odpisuje na mail, a zamiast tego prowadzi swoją kampanię reklamową na forum. Nie mam w tej chwili na myśli Ciebie, bo choć Twoja euforia wydaje mi się dziwna to wiem, że jesteś prawdziwą osobą, w przeciwieństwie do "kilku-postowych" kont, które udzielają się jedynie w tematach o magicscreen.

Wracając jeszcze do metodologii testów którą poruszasz to wiesz dlaczego osobiście wole 5 minut ze skrawkiem materiału zamiast dwóch godzin z różnymi ekranami ale i w różnych otoczeniach, projektorach i dużym odstępie czasu? Ponieważ przez 5 minut widzę "czarno na białym" różnice bądź ich brak. Używając drugiej metody wpędzam się z kolei w pułapki własnego umysłu, które są gigantyczne. Wiesz, że ja, który widziałem tysiące wyświetlaczy do tej pory nie umiem odgadnąć przekątnej ekranu ze względu na różnice w pomieszczeniach w których on wisi? Po prostu gdy postawisz sobie 40" na biurku to może wyglądać ono na tak duże jak 70" na wielkiej pustej ścianie w salonie i nawet gdy jesteś w pełni świadom tej pułapki to nadal nie pomaga Ci to w podjęciu racjonalnej oceny, a przecież rozmawiamy tylko o przekątnej, którą się mierzy miarką, więc jest nieskomplikowaną cechą. Odnieś to teraz to do kompleksowej oceny obrazu, na którą składają się setki zjawisk i fenomenów wzroku. Z mojej perspektywy ocena ekranu w różnych pomieszczeniach, ze sporym odstępem czasu jest niewiele warta, ale to moja prywatna opinia.

Po swoich pięciu minutach nie jestem w stanie powiedzieć zbyt dużo, ale jestem w stanie z całą pewnością stwierdzić, że MS jest produktem podobnym do Heliosa. Przypominam ze swojego wpisu:

"Kontrast był krótko mówiąc bardzo dobry, jednak nie wywołało to we mnie żadnych emocji jak u osób, które zabrały dziś głos w tym temacie. Miałem ze sobą wzornik Adeo. Wyjąłem z niego tkaninę Helios Grey, przyłożyłem do ekranu i co się okazało...? Że praktycznie nie da się jej odróżnić od ekranu właściwego. Tkanina adeo dawała jedynie trochę lepszą czerń, ale i minimalnie ciemniejszą biel. Potwierdziło się więc to co przypuszczałem w pierwszych postach w tym temacie - ekran magicscreen to nic innego jak powierzchnia o zmniejszonej całkowitej reflektancji, ale i znacznie podwyższonym gainem. Skoro Helios Grey ma gain 1.3 to sądzę, że magiscreen może mieć go na poziomie 1.4-1.5, czyli tak jak ktoś deklarował wcześniej. "

Nadal nie dziwi mnie jednak euforia osób, które zetknęły się z produktem firmy magicscreen, ponieważ specjalistyczne tkaniny są w naszym kraju wciąż egzotyczne, a w sklepach panuje przekonanie "do ciemnego pokoju to zwykły szary".

Każdy kto pierwszy raz spotyka się z tego typu tkaniną ma prawo być podekscytowany, ja chcę tylko zwrócić uwagę, że istnieją alternatywy, a o ile są gorsze bądź lepsze? To wymaga dokładnej weryfikacji, a nie kilkominutowego testu, czy porównania z dwóch różnych pokoi i jeszcze z dużym rozrzutem czasu.


P.S. Cieszę, się też, że magicscreen to produkt polski, wolałbym jednak by podejście producenta nie było polskie (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodas. Nie mam problemu ze zrozumieniem, tylko z siermieznym chamstwem.

Ty natomiast najwyrazniej nie przyswajasz tego, co usiluje Ci przekazac:

Wali mnie temat o M.S. i Twoj bol [beeep] z jego powodu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Cieszę, się też, że magicscreen to produkt polski, wolałbym jednak by podejście producenta nie było polskie (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary..... jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem. .... napisałem przecież "bez odbioru "... czyli zakończyłem pisemne przepychanki z Tobą.....

....nerwy Ci puściły ale widzę że się uspokoiłeś i edytowałeś ;)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia taka, że np. Maciej bierze ekran Helios Grey (lub inny) i idzie do kogoś kto posiada MS i tam go porównują, testują itd. Można taki jest wystawić na portalu czy bez zgody producentów nie jest to możliwe?

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można i mamy nadzieję, że coś takiego zrobimy. Tylko najpierw dystrybutor/producent musi wyrazić chęć i przyjść z taką ofertą. My mamy za dużo pracy żeby ganiać za ekranami do projektorów sami ;) Chyba, że naprawdę ktoś nas wkurzy ;) to sobie najzwyczajniej w świecie je kupimy i opiszemy. Ale wątpię by nam się chciało. Chociaż znając nasze zacięcie i tak zrobimy dla Was taki test.

Kolega Yodas albo zaczniesz pisać na temat albo my też się pożegnamy bo posty nic nie wnoszące do tematu nie są tutaj potrzebne. Masz inne fora na których jesteś aktywny (o np. tutaj może sobie każdy poczytać twoje wypociny: http://www.audiostereo.pl/wasze-typy-i-antytypy-na-inne-zrodla-informacji-o-tematyce-hdtv_113900.html/page__st__150) i tam sobie popisz i się żal i płacz. Tutaj albo na temat albo kończymy. U wierz mi ale to nie Maciek o tym decyduje (tak nawiązując do twoich postów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jaja czy Ci usunęli "kolego" Gmeru.... podjąłeś "męską" decyzje i usunąłeś temat....ale jak pojawiły się problemy to przywróciłeś wszystko udając głupa.... zero honoru....

...właśnie się pożegnaliśmy.....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementy reklamy i sprzedaży na pewno z niego znikną po tej całej sytuacji "z wami". Chyba, że producent będzie chciał coś tutaj działać. A Ciebie zapraszam na inne fora skoro masz problem z pisaniem tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można i mamy nadzieję, że coś takiego zrobimy. Tylko najpierw dystrybutor/producent musi wyrazić chęć i przyjść z taką ofertą. My mamy za dużo pracy żeby ganiać za ekranami do projektorów sami ;) Chyba, że naprawdę ktoś nas wkurzy ;) to sobie najzwyczajniej w świecie je kupimy i opiszemy. Ale wątpię by nam się chciało. Chociaż znając nasze zacięcie i tak zrobimy dla Was taki test.

Dzięki za informacje. Było by ekstra. Rozwiało by to mnóstwo wątpliwości. Sam jestem posiadaczem MS, ale nie mam praktycznie żadnego porównania do innych ekranów. Jedyne co widziałem to HW55 na białym ekranie u sprzedawcy w Katowicach i tutaj było gorzej niż u mnie w domu, do tego wystarczył mały prześwit światła i obraz bardzo na tym ucierpiał. U siebie tego nie mam. Z tym, że nie miałem jak porównać tych ekranów obok siebie, nawet nie wiem jakiej marki był ten na prezentacji.

Dlatego właśnie taki test (porównanie) przeczytam z wielką ciekawością. Szczególnie, że w przeciągu 2lat planuje wyprowadzkę i po cichu liczę na pomieszczenie przeznaczone tylko pod kino, a wtedy będę całował w ekran 120-130" :)

Edit:

Literówki (tapatalk)

Wysłane z mojego Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że HW55 daje mocno radę! : ) Wczoraj go w końcu zakończyliśmy. Test pewnie za kilka dni będzie wisiał na forum.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A Sim2 CINEMAQUATRRO też daje radę?

Wysłane z mojego Note 3

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak bo wiem że też mieli go na testach. Proszę mnie nie przedrzeźniać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały żart na rozluźnienie atmosfery. Nie mogłem się powstrzymać :) Test tego JVC też chętnie przeczytam.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeprosiny przyjęte, w takim razie odwołuję chłopaków z Czarnej Wołgi :ph34r::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dobrze trafiliście bo wychodzi na to, że właśnie to będzie 700. Ogólnie prawda jest taka, że z JVC nie jest za różowo więc i nie tak łatwo z tymi testami. Póki co obrobiliśmy HW55. Dzisiaj odjechał. Dla mnie świeci super. W naszym pomieszczeniu kontrast ANSI wyszedł 100:1 z hakiem. Dobry wynik!. Obraz podobny do JVC - wiadomo, podobna technologia. Ale dobra bo w sumie to nie do końca na temat. Zrobimy za moment temat z testem to będzie można podyskutować dalej :)

ps. Ogólnie test będzie opór dokładny ;p Więc warto czekać. Mimo, że idzie wolno bo się staramy mega mega szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 ? Halo !!! Więcej chyba sprzedaje się 500 , po za tym 700 kosztuje 2 X więcej od Sony 55 . Porównanie nie bedzie współmierne do półki cenowej .

Jestem rozczarowany ... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale lepsze to niż nic? :DDD Będzie starać się ogarnąć 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się kolegów o szpetany "marketing" który jest oczywisty :) dla MS ale to co robicie dla projektorów SONY też wywołuje mój uśmiech na twarzy. Przecież jak wejdziesz na obojetnie jakie forum to tam tylko piszą praktycznie o projektorze sony55. Wiem, wiem napewno wynika to z jego wyjątkowości i za[beeep]istości ale to juz jest śmieszne. W sumie zadziwiające jest jak łatwo i szybko udało się zdetronizować w Polsce JVC ( mówię o ogólnym wrażeniu po lektórach 4 for). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nikt nie detronizuje JVC. Jak by mi ktoś dał 5k zl więcej to pewnie kupiłbym X500. Sony wygrał tym, że oferuje podobną jakość przy sporo niższej cenie.

Wysłane z mojego Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...