Skocz do zawartości
mmpeg-4

Modele LG na 2015 rok - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa linia LG full HD na 2015 rok będzie miała oznaczenie LF, poniżej ramka z wykazem modeli :

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/54836-lg-lcd-oled-tv-2015-a-3.html

Odnośnie wyglądu tych nowych TV nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Mam pytanie o ustawienia po kalibracji dla modelu LG 42LB670V ten z YouTube nie spełnia moich oczekiwań bo pojawiają sie migające plamy po wprowadzeniu tych ustawień - innych nie mogę znaleźć a bardzo mi na tym zależy. Czy ktos zna może jakieś miejsce gdzie takowe dane znajdę? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na próbę wpisałem te ustawienia z YT i żadnych migających plam nie ma.Po co się męczyć zadzwoń do Maćka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak opisac te plamy - pojawiaja sie na twarzach albo szyi osob na ekranie - sa to "ruchome" plamy tak jakby telewizor generował i przekolorywal na bialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna linia modelowa LG na 2015 rok :

http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1427260185

EDIT:

Z poniższej tabelki (z funkcją zaznaczania dla jakich modeli mają być wyświetlone dane) wynika że w tym roku żaden model Full HD nie posiada funkcji ''Local dimming'' czyli lokalnego wygaszania stref, no ale może to tylko błąd w druku miejmy nadzieję. Za to wszystkie modele Ultra HD posiadają Local dimming.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie właśnie pojawił się chyba najtańszy model z nowej linii z tzw wygaszaniem stref :

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/produkty.html?query=+LG+43UF671V&kat_id=

Około 1200zł dopłaty za rozdzielczość UHD względem podobnie oznaczonego zeszłorocznego poprzednika (też z wygaszaniem stref) full HD.

Na razie też nie wiadomo czy będzie dostępny w końcu pełnowartościowy upłynniacz tj regulacja DE BLUR, bo w ubiegłorocznych modelach LCD UHD właśnie tego zabrakło.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu oficjalna prezentacja. Wtedy zaczynamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja (i filmik) nowego modelu LG UF850 65'' :

http://tweakers.net/reviews/3967/lg-uf850-65-inch-meer-gebruiksgemak-dankzij-webos-2.html

Jak na ten rozmiar i biorąc pod uwagę problemy z ciemniejszymi rogami w poprzednim roku to chyba jest pewien postęp :

http://ic.tweakimg.net/ext/i/imagelarge/2000592940.jpeg

Dla porównania podświetlanie z mniejszego ubiegłorocznego modelu :

http://tweakers.net/reviews/3523/5/lg-670v-42-inch-televisie-de-webos-generatie-is-hier-beeldverwerking-en-beeldeigenschappen.html

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oficjalnej prezentacji modeli w Polsce, która nastąpi za kilka dni będziemy chcieli zabrać się za UF950 i UF850. To w pierwszej kolejności. Potem cała reszta. W tym roku LG wkroczy na nasz portal mocnym krokiem ^_^

mmpeg-4 jak masz tylko kolejne ciekawe wieści to podrzucaj. Będzie później można porównać nasze odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Mam pytanie o ustawienia po kalibracji dla modelu LG 42LB670V ten z YouTube nie spełnia moich oczekiwań bo pojawiają sie migające plamy po wprowadzeniu tych ustawień - innych nie mogę znaleźć a bardzo mi na tym zależy. Czy ktos zna może jakieś miejsce gdzie takowe dane znajdę? Pozdrawiam

Kalibracja może być dla danego egzemplarza, nie dla modelu. Gdyby dało się wszystkie modele skalibrować takimi samymi ustawieniami to miałbyś je wgrane od producenta. Skoro więc wpisałeś coś z nieznanego źródła to nie dziw się, że są problemy ;) Umów się na kalibrację własnego telewizora jeśli chcesz uzyskać optymalny efekt.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie tutaj z pytaniem. Nie zakladam nowego watku w co gdzie kupic, gdyz w zasadzie wszystko dotyczy LG.

Jak pisalem w innym temacie, oczekuje na nowego OLEDa w 4k, a bol glowy sprawia zakup mniejszego tv 40-47cali

Poczatkowo zaczalem rozwazania od Samsunga 46H7000, by przez LG 47LB670V, skonczyc na LB731V. Z tego co wyczytalem roznica w zasadzie w odswiezaniu 800Hz.

Caly czas jednak czekalem i czekam na nowa serie 2015. I w zasadzie w ostatnich kilku dniach zaczalem sie zastanawiac nad 42LF652V.

Nie potrzebuje 4k, raz ze wzgledu na wymiary tv, dwa na przeznaczenie (tv do sypialni, takze raczej ukierunkowania na zwykle ogladanie tv).

Pytanie wiec, czy warto czekac na nowa serie LG'ka, czy moze LF652V jest juz sam w sobie warty zakupu, ciezko mi porownac po specyfikacji, jedyny plus dla mnie laika, to webOS 2.0. Poza tym odswiezanie Picture Mastering Index 900Hz w porownaniu do Motion Clarity Index 800Hz w 731. Niestety poza wartosciami numerycznymi reszta mi nic nie mowi.

Ewentualnie na co innego zwrocic uwage? Albo co powiedziec o LF631V? Chociaz chcialbym przed OLED'em przetestowac juz jednego LG'ka za mniejsza cene.

Edytowane przez fkydyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo zaczalem rozwazania od Samsunga 46H7000, by przez LG 47LB670V, skonczyc na LB731V. Z tego co wyczytalem roznica w zasadzie w odswiezaniu 800Hz.

Różnica w odświeżaniu? Musisz poczytać, bo jesteś o krok od dokonania złego zakupu. H7000 od obu LG różni się przede wszystkim matrycą. Przeczytaj artykuł http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029%C2'> zastanów się czego potrzebujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w odświeżaniu? Musisz poczytać, bo jesteś o krok od dokonania złego zakupu. H7000 od obu LG różni się przede wszystkim matrycą. Przeczytaj artykuł zastanów się czego potrzebujesz ;)

Pewnie tradycyjnie zle nazewnictwo z mojej strony:) w kazdym badz razie "Optymalizacja ruchu oferuje większy współczynnik, wynoszący 800 Hz... daje nam to informację, że Smart TV wykorzystuje matrycę o częstotliwości 200 Hz, a nie 100 Hz jak pozostałe, niższe modele" - to mialem na mysl ;)

Co do tego co potrzebuje, to czytalem juz i wasz test serii H7000 i kilka zagranicznych, na avf, dgvs czy hdtvtest - wszedzie opinie podobne, zachwalajace troche bardziej H7000, z minusow jak dobrze pamietam slabe katy widzenia pojawiajace sie w kazdym tescie (w moim przypadku, nieistotny czynnik).

Dlaczego wiec odszedlem od H7000? Po wizycie w EuroRTV bodajze, gdzie pokazali mi 'palete kolorow a'la tecze' jak zwal tak zwal, na ktorej ewidentnie widac bylo paski zamiast przejsc miedzy kolorami. Wiem nie tak to sie zapewne nazywa ;) + wykonanie plastik vs metal? LGka

Stad tez zaczalem szukac dalej i padlo na jednego z LG 670 /730 - jak rozumiem trop kompletnie bez sensu. Tutaj z kolei znalazlem ze bardzo slaba czern, wrecz siwy kolor w warunkach ciemnosci. Nadrabia niby kolorami + webOSem.

Do czego potrzebuje to jak pisalem wczesniej, typowy tv do wlaczenia rano i wieczorem przed snem. Wszelkie DVD/BluRaye docelowo odpalana beda na Oledzie za te kilka miesiecy. A skoro tv potrzebny do tv cyfrowej to porownujac cene (ktora nie jest czynnikiem decydujacym) wydawalo mi sie ze warty prawie 1500 mniej LG, bedzie lepszym rozwiazaniem, jak rozumiem bylem w bledzie :)?

Problem z H7000 na dzien dzisiejszy jest taki, ze jego dostepnosc (46') jest wrecz znikoma, ceneo z 1 sklepem, dostepny jedynie wlasnie w wybranych sklepach EuroRTVagd za nieco mniej niz 4000. Zapewne wynika to z nowej serii tv na rynku, ale tutaj jak LG tak i Samsung, bez testow serwisow jak wasz, nie mam najmniejszego pojecia co jest warte uwagi.

Podsumowujac rozumiem ze z grona tych wymienionych tv Samsung 46H7000 zdecydowanym zwyciezca ? Czy jest cos na rynku lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co potrzebuje, to czytalem juz i wasz test serii H7000 i kilka zagranicznych, na avf, dgvs czy hdtvtest - wszedzie opinie podobne, zachwalajace troche bardziej H7000, z minusow jak dobrze pamietam slabe katy widzenia pojawiajace sie w kazdym tescie (w moim przypadku, nieistotny czynnik).

Dlaczego wiec odszedlem od H7000? Po wizycie w EuroRTV bodajze, gdzie pokazali mi 'palete kolorow a'la tecze' jak zwal tak zwal, na ktorej ewidentnie widac bylo paski zamiast przejsc miedzy kolorami. Wiem nie tak to sie zapewne nazywa ;) + wykonanie plastik vs metal? LGka

A znalazłeś w którejkolwiek z tych recenzji opis tego problemu? Nie, a wiesz czemu? Bo nie istnieje :) Jeśli zauważasz coś czego nie napisałem w teście to na 95% jest to spowodowane albo fabrycznymi ustawieniami, albo po prostu dany materiał tak właśnie wygląda. Co ty byś chciał ocenić w sklepie coś na sklepowo-losowych ustawieniach i cudzym materiale? Użyj przynajmniej ustawień, których podałem w teście dopiero później oceniaj i nie będzie żadnych "kolorów a'la tęcza"".

Wykonanie LG może jest lepsze, ale z doświadczenia wiem, że zwraca się uwagę raczej na to co jest na ekranie, a nie na ramkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy test modelu LF630V, równomierność podświetlania nie najgorsza :

http://tweakers.net/reviews/4029/6/lg-43-inch-lf630v-webos-2-op-hdtv-zonder-poespas-beeldeigenschappen.html

Pierwsza strona testu :

http://tweakers.net/reviews/4029/1/lg-43-inch-lf630v-webos-2-op-hdtv-zonder-poespas-inleiding.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaka matryce ma LG LF650V ? VA czy IPS ? 50/60 hz czy 100/120 hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tam informacji o ktore pytalem a pozatym nie znam jezyka wiec moglem cos przeoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku przyszłego tygodnia wrzucimy test 950V. Jednak już teraz mogę napisać, że to jeden z najlepszych tv tego roku. I to na IPS! A WebOS to dla mnie praktycznie najlepszy system obecnej generacji telewizorów. Jak to działa.... przepaść między zeszłym rokiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru co masz na myśli mówiąc jeden z najlepszych? Pod względem obrazu? Czy OS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazu a OS to w ogóle na mega wypasie. Dzisiaj pewnie albo najpóźniej jutro wrzucimy test. To taki lite AX900 obrazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem modelu LG 50LF652v, telewizora używam głównie do wyświetlania obrazu z konsoli, więc interesuje mnie jaki imput lag ma ten model? Niestety narazie na żadnej stronie nie znalazłem takich informacji. Pisałem nawet do działu obsługi LG dostałem odpowiedź :"Uprzejmie informujemy, iż czas opóźnienia wejścia telewizora nie jest specyfikowany przez producenta." Może ktoś juz testował ten model i wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...