Jump to content
Maciej Koper

TEST: Panasonic seria TX-50AS500 / AS500 (VA) tani, idealny do filmów

Recommended Posts

Bottom Line
Panasonic TX-50AS500E to duży telewizor klasy podstawowej w cenie około 2000 zł nadający się idealnie do seansów filmowych ze względu na bardzo wysoki kontrast natywny. Plasuje się pomiędzy budżetową serią AS400, a lepiej wyposażoną AS600 (nasz test).

Słowem wstępu


Panasonic lubi zaskakiwać modelami telewizorów w najniższej klasie swoich produktów. Przyjęło się już, że ekrany te idealnie nadają się do oglądania filmów - szczególnie przy nocnych seansach. Nie inaczej jest z serią AS500, która w 50 calach z miejsca staje się hitem właśnie dla kinomaniaków. Spory ekran, wysoki kontrast i dobra cena. Ale zacznijmy od początku.

Wygląd


Obudowę telewizora wykonano w całości z tworzyw sztucznych i utrzymano w czarnej tonacji: mamy tu wąską, lśniącą ramkę oraz błyszczącą nieobrotową podstawę. Materiały są dobrej jakości i dobrze spasowane, choć w porównaniu do wyższych serii tego producenta (np. AS640), kanty obudowy są nieco bardziej wystające.

2.jpg

1.JPG

Wymiary wersji 50 calowej

Wyposażenie


TX-50AS500 to model o podstawowym wyposażeniu. W telewizorze znajdziemy po jednym gnieździe Scart, Ethernet oraz komponentowym oraz dwa złącza HDMI (w tym jedno ze zwrotnym kanałem fonii - ARC). Oba są z tyłu, co może trochę utrudniać obsługę użytkownikom często podłączającym np. kamery wideo – dla nich wygodniejsze byłoby dodatkowe gniazdo boczne. Telewizor pozwala podłączyć naziemną telewizję cyfrową lub kablową.

7.jpg

Pilot jest tradycyjny dla Panasonica – duży i ergonomiczny. W centralnym wybieraku, zamiast plastikowego kółka mamy nieco mniej wygodne, ale nadal dobrze spełniające swoją rolę, przyciski.Klasyczna, dobrze wykonana konstrukcja. Trudno mieć jakieś większe zastrzeżenia. Pilot multimedialny znajdziecie w serii AS640.

30.jpg


Obraz 2D

Panasonic AS500 to kolejny wyświetlacz japońskiego producenta, który został wyposażony w matrycę VA (produkcji Chi-Mei/Innolux), a więc taką, która przemawia do większej ilości konsumentów. Chwali się bowiem znacznie lepszym kontrastem i zazwyczaj mniejszym smużeniem niż matryce IPS. Kluczową różnicą testowanego telewizora, w stosunku do serii AS640, jest brak technologii 3D, oraz brak systemu poprawiającego płynność i ostrość obrazu (tzw. upłynniacza) - Intelligent Frame Creation. Choć sama matryca wygląda pod mikroskopem tak samo, jak w modelu wyższym, to tutaj pracuje z maksymalnym odświeżaniem 60Hz (nie zaś 120Hz jak w AS640). Czy różni się czymś jeszcze? Zaraz się przekonamy.

subpiksele.jpg

Menu telewizora:

Ustawienie Temperatura Barwowa na Ciepły 1, czyli zdroworozsądkowy wybór bez kalibracji[/td][td]3.jpg

Dalsza część menu głównego - przypominam o wyłączeniu opcji redukcji szumów![/td]

Powyższe funkcje również powinny być ustawione na 0 i fabrycznie są[/td][td]5.jpg

Tu już jesteśmy w sferze precyzyjnych regulatorów obrazu, którymi powinien posługiwać się kalibrator[/td]

7.jpg

Tu już jesteśmy w sferze precyzyjnych regulatorów obrazu, którymi powinien posługiwać się kalibrator[/td][td]8.jpg

Tu już jesteśmy w sferze precyzyjnych regulatorów obrazu, którymi powinien posługiwać się kalibrator[/td]

9.jpg

Tu już jesteśmy w sferze precyzyjnych regulatorów obrazu, którymi powinien posługiwać się kalibrator[/td][td]10.jpg

Tu już jesteśmy w sferze precyzyjnych regulatorów obrazu, którymi powinien posługiwać się kalibrator[/td]

Podobnie jak w większości tanich telewizorów Panasonica, najlepszym trybem obrazu jest Prawdziwe Kino (PK). W trybie tym ostrość ustawiono na 50, podobnie jak w trybie Normalnym. Nie oznacza to wcale, że oba tryby są takie same w kwestii sztucznego wyostrzenia. Na tablicy testowej wyraźnie widać, że w trybie Normalnym krawędzie są sztucznie wyostrzone (co można wyeliminować redukując „Ostrość” do ok. 24), podczas gdy w PK w ogóle brak sztucznego wyostrzenia. Co ciekawe, gdy spróbujemy sztucznie wyostrzyć obraz w trybie PK przesuwając suwak powyżej 50 ... nic złego się nie dzieje, bowiem układ wyostrzania jest trwale wyłączony.

W domyślnych ustawieniach trybu PK biel jest nieco zbyt ciepła (6421K przy 100IRE), a to dzięki nadmiarowi składowej czerwonej. Po 2-punktowej regulacji balansu biel wraca do normy (6515K).

W ustawieniach domyślnych średni błąd odwzorowania kolorów (CIEDE94) wynosi 5,7. Najmniej przekłamany jest kolor żółty (dE = 0,4), najbardziej niebieski (dE = 12,2), którego główną wadą jest zbyt niska jasność. Po kalibracji średni błąd spada do 3,0, a błąd niebieskiego udaje się zredukować aż sześciokrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, odwzorowanie kolorów po kalibracji jest co najmniej dobre. Jeżeli dodamy do tego głęboką, niemal smolistą czerń to stanie się jasnym, dlaczego obrazy wyglądały bardzo atrakcyjnie.

Skuteczność usuwania przeplotu uważamy za raczej przeciętną i to zarówno na planszach testowych jak i rzeczywistych materiałach. Użytkownikom korzystającym z odtwarzacza Blu-ray lub DVD zalecamy dostarczanie do TX-50AS500 sygnału progresywnego, tzn. bez przeplotu, czyli w formacie 576p lub 1080p.

Pomiary
Raport kalibracji dostępny tutaj: Panasonic TX-50AS500 CalibrationSummaryDetailed

" Ogólnie rzecz biorąc, odwzorowanie kolorów po kalibracji jest co najmniej dobre. Jeżeli dodamy do tego głęboką, niemal smolistą czerń to stanie się jasnym, dlaczego obrazy wyglądały bardzo atrakcyjnie."


Kontrast i czerń


Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu jest naprawdę głęboka czerń. Na szachownicy ANSI zmierzyliśmy wartość rzędu 0,018-0,020 cd/m2, która daje rewelacyjny kontrast 6104:1.

Panasonic%20TX-50AS500%20kontrast%20na%2

Jest to naprawdę świetny wynik jak na tak tani telewizor nie posiadający strefowego wygaszania (local dimming). Osiągnięto go przy tym bez żadnej manipulacji charakterystyką jasności (gammą), dzięki czemu ciemne detale (włosy, ubrania itp.) nie są ściemnione, lecz dobrze widoczne.

Pod kątem kontrast oczywiście spada osiągając wartość 892:1 (ON/OFF).

Panasonic%20TX-50AS500%20kontrast%20pod%

Dzieje się tak z powodu jednoczesnego spadku luminancji bieli i wzrostu jasności czerni, ale zwracamy uwagę, że w Panasonicu TX-50AS500 jasność czerni pod kątem 45 stopni od osi prostopadłej do ekranu jest dużo niższa niż w wielu innych telewizorach na wprost! I to, dodajmy, w telewizorach kosztujących nawet 5-8 razy tyle co testowany AS500. Czerń jest przy tym jednolita, bez dokuczliwego cloudingu.

Choć daleko mu do OLED-ów, pod względem kontrastu Panasonic TX-50AS500E jest chyba najlepszym telewizorem LCD dostępnym obecnie na rynku (patrząc oczywiście na ekrany bez strefowego wygaszania) i przewyższa pod tym względem testowany przez nas bardzo dobry AS600. Czapki z głów Panowie! W tej klasie to ewenement.

"Choć daleko mu do OLED-ów, pod względem kontrastu Panasonic TX-50AS500E jest chyba najlepszym telewizorem LCD dostępnym obecnie na rynku (patrząc oczywiście na ekrany bez strefowego wygaszania) i przewyższa pod tym względem testowany przez nas bardzo dobry AS600. Czapki z głów Panowie! W tej klasie to ewenement. "


Odwzorowanie ruchu


Jak już wspominaliśmy TX-50AS500 to model klasy podstawowej i jego możliwości są typowe dla tego typu sprzętu. Wyniki testu telewizora działającego z oprogramowaniem w wersji 3.022 są następujące:

Tryb Rozdzielczość Smużenie Powielenie krawędzi Maks. jasność Poprawa płynności obrazu (filmy - 24Hz)
brak upłynniacza[/td][td]450[/td][td]średnie[/td][td]średnie (4x)[/td][td]120cd/m2[/td][td]brak poprawy[/td]

Choć telewizor wyposażono w 60-hercowy wyświetlacz, to dzięki zastosowaniu migoczącego podświetlenia (blb - backlight blinking) uzyskano niezłą jak na tę klasę rozdzielczość dynamiczną 450 pionowych linii. Wystarczy to w zupełności do „spokojnego oglądania” większości typowych materiałów filmowych oraz programów telewizyjnych. Jednakże na wymagających filmach akcji widać, że ruchome obiekty nie są tak ostre jak w modelach klasy średniej i wyższej. No cóż, ostry jak żyleta obraz na jednak swoją cenę.

W menu telewizora nie znajdziemy żadnych opcji kontroli odwzorowania ruchu (typowych dla lepiej wyposażonych modeli Panasonica) takich jak Intelligent Frame Creation. Inaczej mówiąc, w AS500 brak upłynniania ruchu, który w przypadku filmów (24Hz) oddawany jest z typowymi skokami i szarpaniem (judder). Taki sposób oddania ruchu spodoba się purystom, którzy chcą zobaczyć filmy takimi, jakimi je zarejestrowano. Zwolennicy płynności powinni zainteresować się jednak serią AS640 lub wyższą.


Kąty widzenia, podświetlenie

Nie mieliśmy zastrzeżeń do jednolitości czerni w testowanych egzemplarzu. Ze względu na brak dokuczliwego cloudingu jednorodność podświetlenia była bardzo dobra, a efekt brudnego ekranu raczej znikomy.

Kąty widzenia były dobre jak na wyświetlacz typu VA, choć oczywiście nie mogły się równać z matrycami IPS (serie AS650 i wyższe). Naszym zdaniem 2-3 osoby siedzące obok siebie na wprost telewizora praktycznie niemal nie odczują degradacji obrazu pod kątem.

Technologia 3D


TX-50AS500 jest telewizorem klasy podstawowej i nie wyświetla obrazów trójwymiarowych.

Granie na konsoli i PC


Zmierzony lag wyniósł 45.1 [msec]. Nie jest to szczyt marzeń jednak dla typowego gracza będzie to wystarczająca wartość do w miarę komfortowego grania. Narzekać mogą tylko maniacy szybkich potyczek online.

Co to jest Input Lag?

25.jpg


Smart TV


Panasonic AS500 posiada rozbudowane możliwości Smart TV co w tej klasie może tylko cieszyć!. Ustępuje nieco najwyższemu modelowi AX800 jednak i tak to co posiada może spokojnie konkurować z innymi producentami a nawet więcej. Włączając telewizor wita nas specjalnie przygotowane menu, które możemy w pełni custom'izować pod własne preferencje. To bardzo fajne rozwiązanie stawiające na funkcjonalność i oryginalność! Telewizor bez problemu podłączymy do sieci zarówno standardowym kablem jak również używając sieci WiFi. Ekran główny może być wypełniony np. kanałami z naziemnej telewizji cyfrowej jak również np. widgetami zegara, kalendarza itp. Przypomina to trochę różne pulpity na telefonie z Androidem. Dla każdego coś miłego ^_^

51.jpg

36.jpg


Smart TV to przede wszystkim dostęp do setek najróżniejszych aplikacji. Część z nich to oczywiście znane, polskie serwisy takie jak np. Player czy Ipla. Jak widzicie poniżej są też znane światowe serwisy video jak chociażby YouTube czy Eurosport.Kolejna ważna rzecz to odtwarzanie różnych plików z pamięci masowych. Telewizor całkiem nieźle radzi sobie z większością plików. Można na nim bez problemów i płynnie obejrzeć zdjęcia czy posłuchać muzyki (chodzą m.in pliki muzyczne FLAC). Oczywiście dla większości osób najważniejszym elementem będą pliki video. Jest dobrze: telewizor czyta popularne formaty jak np. MKV. Obsługuje też napisy .srt oraz .txt. W zeszłym roku narzekałem na problem z odtwarzaniem katalogów jednak w tym roku wszystko mamy ładnie poukładane i bez problemu wyszukamy pliki, które interesują nas np. z podłączonego dysku twardego.

37.jpg

Bardzo dobrze prezentuje się także przeglądanie stron www na wbudowanej przeglądarce. Do TV możemy podłączyć myszkę i klawiaturę. Wszystko działa szybko i płynnie. To jedna z lepszych przeglądarek zastosowanych w telewizorach.AS500 obsługuje serwery DLNA. Możemy na nim oglądać zasoby sieciowe znajdujące się np. na naszym PC. Wszystko jest umieszczone w katalogach. W przypadku filmów bez problemu działają napisy.

38.jpg

Na uwagę zasługuje także REWELACYJNA aplikacja, która służy także do zarządzania naszym telewizorem. TV Remote 2 z powodzeniem zastąpi nam wszystkie piloty, myszki itd. a za jej pomocą kompleksowo zarządzimy naszym AS500.

Za jej pomocą możemy też korzystać z wielu dodatkowych funkcjonalności jak np. przesyłać wprost z telefonu na ekran telewizora zdjęcia, filmy oraz muzykę. Sprawdziłem i rzeczywiście funkcja Swipe & Share działa doskonale. Jedno przeciągnięcie palcem i dana treść od razu pojawia się na ekranie telewizora. Można także w ten sposób zapisywać materiał od razu na pamięć USB w telewizorze (!!).


"Na uwagę zasługuje także REWELACYJNA aplikacja, która służy także do zarządzania naszym telewizorem. TV Remote 2 z powodzeniem zastąpi nam wszystkie piloty, myszki itd. a za jej pomocą kompleksowo zarządzimy naszym AS500."


Menu telewizora
Jakość dźwięku


TX-50AS500E wyposażono w dwa szerokopasmowe głośniki o mocy 10W (RMS) każdy, co sprawia, że trudno od tego urządzania oczekiwać brzmienia hi-fi. W ogólnym rozrachunku dźwięk jest dość poprawny i mało zniekształcony nawet na wyższych poziomach wysterowania, choć brakuje mu finezji, polotu i wyrafinowania. W ustawieniach fabrycznych trybu Standardowy i Muzyka słychać pewne rezonanse na niskich częstotliwościach, czemu można zaradzić redukując wzmocnienie basu.

24.JPG


Oglądanie telewizji DVB-T / DVB-S


AS500 posiada wbudowane tunery m.in naziemnej telewizji cyfrowej czy kablowej. Brakuje trochę DVB-S2.

Menu z EPG jest czytelne chociaż osobiście podrasowałbym trochę grafikę gdyż mogłoby to wszystko wyglądać bardziej nowocześniej. Ale tutaj Panasonic nie jest wyjątkiem. Większość producentów ma dość prostą szatę graficzną w przypadku menu związanego z telewizją. Telewizor obsługuje oczywiście HbbTV. Należy odnotować brak możliwości nagrywania na nośniki zewnętrzne (posiada to model AS650).

26.JPGDziałanie HbbTV:Pobór energii


Tryb obrazu Standardowy 63 W
Tryb obrazu Ustawienia własne (po kalibracji) 59 W
Tryb czuwania <1 W

Podsumowanie


[/td][td]
Jeżeli szukacie dużego, lecz przy tym taniego ekranu do kina domowego, to Panasonic TX-50AS500E nie ma sobie równych. Choć pozbawiono go funkcji upłynniania ruchu, to zmierzona wartość kontrastu stawia go w absolutnej czołówce telewizorów LCD dostępnych na naszym rynku. TX-50AS500E to naprawdę udany duży telewizor klasy podstawowej w przystępnej cenie. Polecamy!

PLUSY
 • Dobre wykonanie
 • Rewelacyjna czerń i kontrast
 • Rozbudowane Smart TV
 • Dobre odwzorowanie barw w trybach fabrycznych (z naciskiem na Prawdziwe kino)
 • Równomierne podświetlenie
 • Niezłe kąty jak na LCD LED
 • Wbudowane WiFi
 • Aplikacja do zarządzania tv: TV Remote 2
 • Cena!


MINUSY

 • Brak funkcji upłynniania obrazu
 • Tylko dwa gniazda HDMI
 • Brak 3D


[/td]


polecamy.png

Oceny

Najlepszy tryb fabryczny:

Oddanie kolorów
7a.png
Skala szarości
7a.png
Gamma
6a.png

TV po kalibracji:

Oddanie kolorów
9a.png
Skala szarości

9a.png
Gamma

9a.png

Kontrast i czerń

10a.png
Odwzorowanie ruchu (ostrość i poprawa płynności)

5a.png
Jednorodność obrazu

9a.png
Degradacja obrazu pod kątem

7a.png
Odporność na światło zewn.

7a.png
Obróbka sygnału (deinterlacing, skalowanie)

7a.png

Obraz 3D:

Crosstalk
-
Wygoda użytkowania
-

Pozostałe elementy:

Smart TV
8a.png

Jakość dźwięku
7a.png

Wykonanie
7a.png

Cena / Jakość
10a.png

Cena: Panasonic TX-50AS500E od 2085,00 zł.

Telewizor do testów dostarczyła firma PanasonicPrzeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj test kalibracji.
[/td][td] [/td] Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie przestaje już powoli rozumieć o co chodzi?

Wyswietlacz za 2000 tys zl ma smolista czern i jest super do ogladania filmow w nocy,clouding nie dokucza etc.Wyswietlacze tego samego producenta z koncowkami 800,900 kosztujące po kilkanaście tysięcy złotych sa bublami,o których trabia fora internetowe,ludzie,o co kaman?

Czy nie można opisanych w teście przez p.Macka parametrow przelozyc na większe rozmiary np.65 cali+?

Share this post


Link to post
Share on other sites

taka ciekawostka dotycząca czerni:)

Pioneer PDP-LX5090 „Kuro” 0,00002 cd/m2*

LG 42LE8500 0,002

LG 47LX9500 0,016

Panasonic TX-P50VT30E 0,017

Panasonic TX-P46GT30E 0,026

Panasonic TX-P42V20E 0,036

Philips 46PFL9705 0,039

Samsung LE32C650 0,044

Toshiba 40VL748 0,044

Sony KDL-46HX900 0,051

Sony KDL-40EX720 0,052

Toshiba 40WL768 0,055

http://www.tvtest.pl/telewizory-o-najlepszej-czerni/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze wklejaliście zdjęcia tv pod kątem,a teraz tylko je chwalicie.Nie dało się pokazać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem dziś w sklepie ten telewizor i bardzo duże zaskoczenie.Obok stał telewizor 4k sharp , modelu nie pamietam.Akurat trwał serial klan.W telewizorze 4k jakośc obrazu w czasie tego serialu była gorsza, mniej szczegółów.To bylo bardzo widoczne.W as500 obraz był zdecydowanie ładniejszy, bardziej szczegółowy.

Edited by użytkownik100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro ten Panas ma tak wysoki kontrast to jakby jeszcze dorzucić do tego wygaszanie strefowe to byłby pogrom a przy tak dobrej czerni natywnie samej matrycy miałoby to moim zdaniem dopiero sens. Trochę dziwi mnie sytuacja gdzie do topowych modeli pchają IPS'y z kontrastem ledwo co przekraczającym 1000:1 i do tego robią sterfowe podświetlenie.

Edited by PeterMac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do maciek1027

To zdaje się jakieś stare modele, więc przydatność tego porównania znikoma.

Atualizacja 15.02

PeterMac oświecił mnie, że to plazmy. W takim razie spoko, zwracam honor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś się orientuje czy AS520E ma takie same parametry jak AS500E? Chodzi mi o kontrast i czerń.

Optycznie różnie się srebrną ramką na dole ale czymś jeszcze?

Nie mogę doszukac się różnić.

Edited by KrisH-71

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie różnią się obrazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Stare nie stare ale to plazmy.

z tej listy plazmy to te od panasonica i kuro - reszta to lcd - i jakoś nie wierzę, że lcd od lg ma lepszą czerń od plazm panasonica, nie brałbym na poważnie tego zestawienia...

Zastanawia mnie dlaczego w teście kontrastu na planszy szachownica 16 pół są wpisane wyniki tylko w 4 środkowych... czyżby wyniki pomiarów nie pasowały do oceny końcowej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy na tym forum możecie nie stosować fotografii reklamowej ?1. zdjęcie R.M. kopacze biją brawo -to jest oszustwo i UE powinna zabronić stosowania takich PS wklejanek .

A tam gdzie jest menu telewizora -albo macie matrycę w aparacie kiebską albo tv z szarym kolorem ma problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy sprawdzaliście kiedyś (pytanie do Gmera i MK) jakie rozjazdy w pomiarach (kontrast, czerń itp) występują w różnych egzemplarzach jednego modelu? Ten 50AS500 ma zadziwiające wyniki, gdzieś w internetach trafiałem na jego testy (zapewne nie tak profi jak Wasze :) , i całkiem możliwe że innych przekątnych), ale AS500 wypadał znacznie... przeciętniej. Może trafiliście (dostaliście?) jakiś wybitny egzemplarz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możesz podać jakieś linki? Ogólnie nie ma takich rozjazdów i Panasonic co roku serwuje w niskich modelach takie kontrasty. Nic nowego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako ciekawostka,pojawił się już w sprzedaży następca, czyli model 2015 TX-50CS520E za 3299 zł w Euroagd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaskakują mnie AŻ takie kontrasty, stąd wątpliwość co do powtarzalności egzemplarzy.

W sumie nie mam pewności skąd (w bookmarkach nie odkładałem) ta konkluzja u mnie, ale tak na szybko to tutaj zachwytów nad czernią i kontrastem brak (ale również chyba i wnikliwego "prześwietlenia" modelu):

http://www.whathifi.com/panasonic/tx-42as500b/review

http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-42as500e-p20142/test.html

Nie zdziwię jeśli stwierdzisz "z czym tam dyskutować, bieda" :)

ALE coś mi się zdaje, że mniejsze przekątne mogą mieć inne matryce (typ?!). "Piędziesiątki" w żadnych testach nie widzę.

Edited by grzeniu666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z testów na Whathifi i Digitalversus raczej nic nie wynika, czy tylko ja nie widzę tam żadnych konkretów?

Ale oczywiście matryce mogą być różne w różnych przekątnych. Ba, mogą być nawet inne w takich samych rozmiarach, choć dotyczy to głównie samsunga. W XXI wieku ciężko stwierdzić coś jednoznacznie z całkowitą pewnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a w jakis domowy sposob, jakas lupa czy jakkolwiek - da sie sprawdzic czy w potencjalnym egzemplarzu jest akurat taka ama matryca jak w tym TV z testu czy rczej bedzie trudno?

kontrast tego taniego czegos mnie po prostu urzekł a ze obecnie ogladam filmy na laptopie (zrobilem plazmie Panasa z serii G20 małe bum) to pewnie i ten taki Tv by mi wystarczyl...

jak sie on ma jakoscia obrazu, plynnoscia - itp. itd. - wzgledem starej, 50-calowej plazmy Panasonica z serii G20? kontrast ma pewie nie gorszy skoro wyraznie lepszy (ponad 8000:1) ma dopiero chyba seria ST60 (z tych tanich) a cala reszta parametrów obrazu?

przyzwyczaje sie do takiego LCD-eka czy raczej zafundowalbym sobie meczarnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Zastanawia mnie czy model Panasonic TX-50AS520 lepiej radzi sobie z skalowaniem i obróbką sygnałów np. telewizji DVB-T od modelu TX-50AS500 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i pierwszy psikus, tv kiedy jest podłączony do netu a jest non stop:) restartuje się przy oglądaniu dvbt, materiałów z HDD i aplikacji. Nie ma restartu przy odpalonym DVD czy PS3. Usterkę zgłosiłem do serwisu, jutro z rana panowie z serwisu mają przyjechać i coś wymieniać:). Zobaczymy co tam się gryzie tym netem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan z serwisu był, jakoś mu się nie chciało czekać żeby sprawdzić usterkę, wiec wymienił płytę główną, polutował coś na płycie od zasilania i tyle. Nie sprawdził czy coś się poprawiło i poszedł:). No i nie poprawiło się. Zgłosiłem ponownie i i już dzwonili z serwisu, że chcą zabrać tv na testy:). W sumie nie wiem po co bo mogą to u mnie sprawdzić. Powiedziałem, że mogą poprosić o tv po weekendzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...