Skocz do zawartości
Yodas

Sony vpl-hw55es....pytanie do szczęśliwych posiadaczy.....

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie a pytanie brzmi....

Jaki maksymalny obraz rzuci ten projektor z odległości 3m do ekranu ?

....ale interesuje mnie dosłowna i dokładna odległość : oko obiektywu -ekran.....

Oczywiście sprawdzałem na stronie "projector calculator" ale tamte wartości mogą być obarczone błędem....i wg tej strony wychodzi mi maks. dla 3m rzutu 97cali.....

A prosiłbym Was o fizyczne i prawdziwe możliwości rzutu tego projka...

Jak byście byli tacy mili i dokonali dla mnie takiego pomiaru i zmierzyli maksymalną szer.i wys.obrazu jaką rzuci ten model z dokładnie 3m....

Dziękuję. ....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo dobre pytanko zadałeś kolego :) bo mnie też ten model interesuje i to też z tej odległości, no może z 3,5 metra max od czoła obiektywu do ekranu.Ja dodam jeszcze kwestię taką że jaki max rozmiar w formacie projekcji 2,35:1, bo przecież 90 % filmów jest na Bluray właśnie w tym kinowym formacie !!!! :o Dobrze by było aby można było uzyskać w tym formacie szerokość projekcji co najmniej 2,5 metra :excl: no w 16/9 to zawsze przekątna będzie większa.Do tego jak ma się kontrast i czerń tego modelu do powiedzmy plazm Panasonica vt60 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na pewno jakość obrazu jest "inna" niż na plazmach panasa (st60,vt60 czy zt60)... ale ta magia cali rekompensuje tą "inność".....mam st60 65 cali po kalibracji i obraz jest niesamowity.... i zdaję sobie sprawę ze projek to inna bajka..... ale przy tym modelu projka (także po kalibracji) to dość bliska bajka.... ;):)

... oczywiście jvc x500 ma bardziej plazmowy obraz ( gładszy i z głębszą czernią) ale za to mniej ostry.... zależy kto co lubi.... ;):)

...i sony jest mega cichy a ja będę siedział własnie dokładnie pod nim....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yodas przyznam, że sam interesuje się zakupem sony hw55 lub jvc x500, sony w akcji jeszcze nie widziałem, ale czytałem recenzję Maćka i on twierdził, że to właśnie sony ma problemy z ostrością!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi podać adres tej recenzji..... chętnie bym ją przeczytał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.... tylko ten jvc nadal jest drozszy o 3 tysie.... czy róznice warte są tej dopłaty.... ;).... kurcze zawsze ta kasa.... gdyby nie ona to kupiłbym sony vpl-vw500 i ekran Stewarta... ;):).... lub jakiegoś SIM.... ;)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ja myślę and tym jak przygotować optymalnie salon na kino, aby wykorzystać możliwości JVC lub Sony. Co do dopłaty tej różnicy to chyba sam musisz podjąć decyzje, mnie narzeczona powiedziała, że może być projektor ale "szarej" czerni ona nie zdzierży (niestety ja też nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dopłacił do tego JVC X500 bez zastanowienia, pod warunkiem, że wystarczyłoby mi 1400 lumenów, które on oferuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku a jest aż tak różnica pomiędzy jasnością Sony (1700) a JVC (1400) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku a jest aż tak różnica pomiędzy jasnością Sony (1700) a JVC (1400) ?

Jest, ale potrzeba dobrze zaadaptowanego pomieszczenia by była wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem, współczesne TV odpadają powyżej 65", sciana z ekranem ma być czarna (łupek), podłoga bardzo ciemna ale sufit jasny %-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to wyjście , ekran wieszasz 70-80 cm od sufitu ( ja tak mam przy 99") . Możesz pomalować sufit nad ekranem 1.5 m .

Pan w Prono powiedział , że najważniejsze jest pozbycie się dodatkowego światła . To jest wróg numer jeden . Pomyśl o roletach zewnętrznych , wewnętrznych (nie przepuszczjących światło , grubych zasłonach . Na drzwiach do salonu także mam zasłony , aby światło z korytarza , kuchni nie wpadało na seans .

Ile cali masz w planie powiesić ?

Żaden projektor nie będzie dobry bez przygotowania mu warunków do pracy .

Pozdrawiam .

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ja myślę and tym jak przygotować optymalnie salon na kino, aby wykorzystać możliwości JVC lub Sony. Co do dopłaty tej różnicy to chyba sam musisz podjąć decyzje, mnie narzeczona powiedziała, że może być projektor ale "szarej" czerni ona nie zdzierży (niestety ja też nie)

....to nie ta klasa projektorów żeby była szara czerń :)..... oczywiście jvc jest "czarniejszy"......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dopłacił do tego JVC X500 bez zastanowienia, pod warunkiem, że wystarczyłoby mi 1400 lumenów, które on oferuje ;)

....co znaczy Maćku "pod warunkiem że wystarczyłoby mi 1400 lumenów"..... ;):)

....proszę rozwiń tą myśl.... bo ja jestem w stanie poczekać troszkę i dołożyć... ale chcę poznać wszystkie zalety tej dopłaty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo szkalowanie do pseudo 4K jest lepsze od wszelkich polepszaczy w Sony , czerń jak smoła . JVC jest słabszy w 3D , ale ile filmów , programów oglądasz rocznie

w 3D ? Sama wielkość i waga projektora robi wrażenie :)

Każdego będę namawiał na JVC , bo to jest naprawdę skok jakościowy w KD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo szkalowanie do pseudo 4K jest lepsze od wszelkich polepszaczy w Sony , czerń jak smoła . JVC jest słabszy w 3D , ale ile filmów , programów oglądasz rocznie

w 3D ? Sama wielkość i waga projektora robi wrażenie :)

Każdego będę namawiał na JVC , bo to jest naprawdę skok jakościowy w KD .

....oczywiście że wykonanie i wygląd x500 to zupełnie inna (lepsza) klasa...

....a to pseudo skalowanie do 4k zwykłych blu-ray jest aż tak zauważalne w jakości obrazu....? I czy jest dużo słabszy w 3d? Ja niestety lubię tą technologię.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden polepszacz Sony ( działa w sumie tylko w pierwszym planie ) nie ma , co się równać z tym pseudo 4K . 3D nie widziałem , bo ta technologia mnie nieinteresuje.

Ale wierzę tym , co testowali . Wadą jest za słaba lampa (1400lm) , ale za to zaletą w 2D :)

Dla 1/100 oglądanego materiału w 3D , dałbym sobie luz .

Najlepiej jak wydasz te 100zł na demo i sam sprawdzisz . Przestała mi przeszkadzać wielkość projektora , ciężar , koszt lampy .

Jakość musi kosztować . Sam po roku wymieniamy projektor , a zmiany kosztują :( Lepiej zrobić to raz , a porządnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie z tymi 1400lm chyba nie będzie źle bo rzut mam z 3m a ekran nie większy niż 100cali... ciekawe jaki duży obraz fizycznie (nie wg projector calculator) rzuci x500 z 3 metrów. ...?

Przy tak " małym" ekranie 3d nie będzie aż tak ciemne....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3 m wychodzi coś około 99"

Z "calculator projector" tak... ale chodzi mi o fizyczne możliwości. ... ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem kupię , to sprawdzę . W krótce zamknięcie listy :)

....będę Ci wdzięczny. ...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....co znaczy Maćku "pod warunkiem że wystarczyłoby mi 1400 lumenów"..... ;):)

....proszę rozwiń tą myśl.... bo ja jestem w stanie poczekać troszkę i dołożyć... ale chcę poznać wszystkie zalety tej dopłaty.....

Trzeba by policzyć przynajmniej kalkulatorem na projectrocentral, czy jest z 17-18 fL na ekranie, który zamierzasz powiesić. Jak jest to nie potrzeba więcej lumenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich wątpiących w sony vpl hw 55es posiadam ten projekt

a i odpowieć dla autora forum u mnie z 3,40 maks 120cali także sądzę że 100 cali z 3 to waiarygodne

jvc oczywiście lepszy ale w pazdzierniku 2014 był dwa razy droższy jak kupowałem udało mi się wynegociować cenę do 9300 z 3szt okularów

wiem że teraz można za 10300 kupic z 2 szt w zestawie bez konsoli a cena jvc była 18000 a teraz jcv z 2 szt okularów kosztuje 15000

także proszę sobie odpowiedzieć czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...