Jump to content
Sign in to follow this  
dante2003

Playstation 4 (i 2 i 3 ;-) ) HD NEWS

Recommended Posts

W tym temacie umieszczajcie najnowsze doniesienia o konsolach Sony.

________________________________________________________________

Chcecie pograć na PS3?

[quote]Mamy przyjemność poinformować, że w Mikołajki, 6 grudnia na stronie www.playstation.pl będzie można wygrać zaproszenie na pierwszy w Polsce, przedpremierowy pokaz PLAYSTATION 3.

9 grudnia 2006r., podczas 44. Rajdu Barbórka Warszawska, w barwach PlayStation 2 Rally Team, weźmie udział załoga Tomasz Kuchar/ Jakub Gerber (Subaru Impreza) , Karol Piątkowski/ Radek Banach (Fiat Punto S 1600) . Gościnnie wystąpi także załoga Łukasz Witas i Krzysztof Gęborys (Subaru Impreza).

Dodatkową atrakcją, która towarzyszyć będzie Barbórce Warszawskiej, będzie pierwszy w Polsce, przedpremierowy pokaz PLAYSTATION 3. Będzie to pokaz zamknięty, dla osób z zaproszeniami.
W specjalnej strefie, zaprezentowana zostanie PLAYSTATION 3, oraz między innymi gra Formula One: Championship Edition. Będzie można także zagrać w grę MotoStorm oraz Ridge Racer 7. Ponadto będzie możliwość zagrania w najnowsze tytuły na PlayStation 2 i PSP (PlayStation Portable).

Aby wygrać jedno podwójne zaproszenie do strefy specjalnej na przedpremierowy pokaz PLAYSTATION 3, i mieć możliwość spotkania kierowcy rajdowego Tomasz Kuchara, należy 6 grudnia br. odwiedzić stronę www.playstation.pl i wziąć udział w konkursie.*

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału oraz do gorącego kibicowania naszym załogom![/quote]


[url="http://www.playstation.pl/wiadomosci.php?id=147"]http://www.playstation.pl/wiadomosci.php?id=147[/url] Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na PS3 ukaże się Tekken Dark Ressurection (poprawiony Tekken 5, nowe areny i postaciem gra ukazała się już na PSP i automaty) który będzie chodził w rozdzielczości 1080p. Gra będzie do pobrania dzięki usłudze Playstation Store
[url="http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/20061208/tk5.htm"]http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/20061208/tk5.htm[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Christos' post='29848' date='18.12.2006, 14:17 ']
ile bedą kosztować gry na PS3? czy ktoś zna ceny ;)
[/quote]

Takie same jak na X360

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url="http://gry.interia.pl/news?inf=853676"]http://gry.interia.pl/news?inf=853676[/url]

nie wiem czy juz czytaliscie o nowej wersji PS3 do odtwarzania materiałow HD

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 milion PlayStation 3

Na tegorocznym Consumer Electronics Show w Las Vegas Sony ogłosiło, że do Północnej Ameryki trafił milion konsol PlayStation 3 jeszcze przed końcem 2006 roku. To zaledwie połowa obiecanych przez japońską firmę dwóch milionów. Sony nie ogłosiło danych z Japonii.

Nie oznacza to, że wspomniany milion PS3 to liczba sprzedanych konsol. Chodzi o dostarczone, wyeksportowane do Stanów Zjednoczonych konsole, które niekoniecznie jeszcze się sprzedały. Nie jest to dobry wynik patrząc na Wii, które pod względem dostaw nie miało aż takich problemów.

Sony, jak zapewnia, nie ma już kłopotów z produkcją PlayStation 3. Pozostaje więc tylko czekać na wysyp "peestrójek". Najnowsza konsola japońskiego giganta ma pojawić się w Europie w marcu.

[url="http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,32316;core.html"]http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,32316;core.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[img]http://img187.imageshack.us/img187/5940/1a3e9e48273ce1211sh.jpg[/img]

1080p w VF5? O______O info z gameonly.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url="http://gry.onet.pl/1507597,,PlayStation_3_ju%BF_jest,wiadomosc.html"]http://gry.onet.pl/1507597,,PlayStation_3_...,wiadomosc.html[/url] O_o

[quote]PlayStation 3 już jest
(23-03-2007)
Oficjalnie, od prawie dziewięciu godzin, gracze mogą kupować najnowszą konsolę koncernu Sony – PlayStation 3.
Dziś miała miejsce oficjalna premiera konsoli PlayStation 3, choć tak naprawdę systemy pojawiły się w sklepach już w środę we Włoszech.

W Australii o godzinie 24.00 około 500 sklepów otworzyło swe podwoje, aby dostarczyć klientom nową zabawkę. Niestety zainteresowanie systemem nie było specjalnie duże, zebrano bowiem jedynie 20.000 zamówień w przedsprzedaży, co jak na cały kraj z 20mln mieszkańców, nie jest imponującym wynikiem.Konsola Playstation 3
Oficjalna australijska premiera, która odbyła się w jednym ze sklepów w Sydney, przyciągnęła zaledwie 40 osób, jak twierdzi Michael Ephraim, tamtejszy dyrektor ds. marketingu w Sony. W porównaniu do zeszłorocznej premiery w USA, gdzie przed sklepami przez kilka dni czekały setki ludzi, można powiedzieć że premiera nie była jakimś szczególnym wydarzeniem, a właściwie była żenująca, gdy producenci prosili zgromadzone osoby o to, by przed kamerami okazywały fałszywą radość z faktu, że kupują konsolę Sony.

Pierwszy system kupił Danny Zarka, lat 31, na którego oprócz sprzętu czekał uścisk dłoni Ephraima oraz Bernie Brookera, szefa sklepu.

Jeden z klientów powiedział, że jest zaskoczony tak małym zainteresowaniem, bo przybył o godzinie 21.00 w czwartek i był jednym z pierwszych w kolejce. Stwierdził iż liczył, że na premierę przybędzie znacznie więcej osób.

W Wielkiej Brytanii nocna premiera była nieco ograniczona, ponieważ sklepy sieci Game oraz HMV mieszczące się przy Oxford Street zrezygnowały z rozpoczynania sprzedaży o północy bojąc się, że klienci mogą zostać obrabowani.

Tu również nie widać było wielkich tłumów i np. pod Virgin Store pod koniec wczorajszego dnia, było jedynie pięć osób czekających na otwarcie sklepu. Jedna z nich oświadczyła, że zamierza kupić sześć konsol, by potem sprzedać je na eBay. Chłopak chyba nie wiedział jeszcze, że jest to towar który na aukcjach słabo się sprzedaje, bo w sklepach jest go pełno.

17 letni Ritatsu Thomas zdziwił się, że jest tak mało osób. Powiedział, że gdy był na premierze Wii nie udało mu się kupić konsoli z powodu tłumów oblegających sklep. Dlatego właśnie przyszedł wcześniej nie chcąc powtórzyć tego samego błędu, a tu okazało się, że tłumów nie dowieźli. "Oczekiwałem przynajmniej 20 osób, ale nawet tylu się nie pojawiło. To bardzo dziwne"

Thomas powiedział, że najbardziej oczekiwane przez niego gry, to Metal Gear Solid 4 oraz Final Fantasy XIII.Konsola Playstation 3
Sony łapało się wszelkich sposobów, aby przyciągnąć kupujących. Jednym z nich była niespodzianka dla osób, które kupią konsolę na oficjalnej, brytyjskiej premierze. Był nią 46" telewizor Sony Bravia. Ray Maguire, szef brytyjskiego oddziału Sony powiedział klientom, zgromadzonym w Virgin Megastore, że da jeden telewizor za darmo. Oświadczenie nie wzbudziło żadnej reakcji, wtedy Maguire dodał, że każda z osób stojących w kolejce dostanie taki telewizor. Wtedy dopiero zaczęto bić brawo i wyrażać entuzjazm. W sumie w kolejce stało 125 osób i jako pierwszy, prezent dostał wspomniany Ritatsu Thomas, a reszta swoje ekrany ma dostać w przyszłym tygodniu.

Jak na tak oczekiwaną konsolę, jej europejski start niespecjalnie się udał. Zainteresowanie urządzeniem było właściwie żadne, jeśli spojrzeć przez pryzmat tłumów gromadzących się przed sklepami podczas premier Xboxa 360 oraz Wii. Skoro tak wyglądała oficjalna premiera, to konsoli będzie się bardzo ciężko przebić na rynku opanowanym przez konkurencję.[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Gears of War na PS3! [/b]

W wywiadzie, jakiego udzielił Cliff Bleszinski dla serwisu GameZone dowiadujemy się sensacyjnych rzeczy na temat gry Gears of War. Po długich przemyśleniach Cliff oraz Mark Rein z Epic doszli do wniosku, że GOW należy wydać również na inne platformy! ”Skoro wersja na Xbox’a360 sprzedała się w ponad trzymilionowym nakładzie, czemu wersja na PLAYSTATION 3 miałaby osiągnąć słabszy wynik?” - mówi Bleszinski. Chwile później rozwija swoją myśl: ”Prace nad Gears of War na PC trwają już od pół roku, problemem jest optymalizacja kodu, tak, aby gra działała poprawnie również na słabszych maszynach. W przypadku PS3 nie ma takiego problemu. Sprzęt Sony dwukrotnie przewyższa Xbox’a360 pod względem mocy. Już teraz jesteśmy pewni, że uzyskamy dużo dokładniejszą animację na poziomie 60 klatek na sekundę, poprawiony zostanie również system dynamicznego oświetlenia, zastosujemy zupełnie nowy engine fizyki świata gry. W tej chwili rozważamy zastosowanie rozdzielczości 1080p. Konwersja na PS3 powstaje od 2 miesięcy, całość idzie bardzo sprawnie. Na gwiazdkę tego roku posiadacze PS3 oraz PC zgrają w Gears of War. Obie wersje będą posiadać tryb rozgrywki sieciowej.” Na koniec Cliff potwierdził swoje wcześniejsze wypowiedzi odnośnie przyszłości GOW: ”Nie widzę powodu dla, którego GOW nie miało by otrzymać kilku sequeli na wszystkie platformy nowej generacji. Będziemy pracowali nad grami z tego uniwersum, póki będą one sprawiać radość graczom.”. Wygląda na to, że czasy exclusive’ów od studiów third-part odchodzą w niepamięć. Nie ma się co dziwić wydawcą: koszta produkcji gier rosną, twórcy muszą szukać większych rynków zbytu na swoje produkty, tworzenie wersji multiplatformowych jest najlepszym sposobem na dodatkowy zarobek..

www.next-gen.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do wszystkich dzisiejszych newsów podchodzę z dużą rezerwą ( 01.04 = Jeden Wielki LOL ), dlatego myślę, że i ten to tylko primaaprilisowa lipa :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Gmeru' post='43598' date='01.04.2007, 19:51 '][b]Gears of War na PS3! [/b]

W wywiadzie, jakiego udzielił Cliff Bleszinski dla serwisu GameZone dowiadujemy się sensacyjnych rzeczy na temat gry Gears of War. Po długich przemyśleniach Cliff oraz Mark Rein z Epic doszli do wniosku, że GOW należy wydać również na inne platformy! ”Skoro wersja na Xbox’a360 sprzedała się w ponad trzymilionowym nakładzie, czemu wersja na PLAYSTATION 3 miałaby osiągnąć słabszy wynik?” - mówi Bleszinski. Chwile później rozwija swoją myśl: ”Prace nad Gears of War na PC trwają już od pół roku, problemem jest optymalizacja kodu, tak, aby gra działała poprawnie również na słabszych maszynach. W przypadku PS3 nie ma takiego problemu. Sprzęt Sony dwukrotnie przewyższa Xbox’a360 pod względem mocy. Już teraz jesteśmy pewni, że uzyskamy dużo dokładniejszą animację na poziomie 60 klatek na sekundę, poprawiony zostanie również system dynamicznego oświetlenia, zastosujemy zupełnie nowy engine fizyki świata gry. W tej chwili rozważamy zastosowanie rozdzielczości 1080p. Konwersja na PS3 powstaje od 2 miesięcy, całość idzie bardzo sprawnie. Na gwiazdkę tego roku posiadacze PS3 oraz PC zgrają w Gears of War. Obie wersje będą posiadać tryb rozgrywki sieciowej.” Na koniec Cliff potwierdził swoje wcześniejsze wypowiedzi odnośnie przyszłości GOW: ”Nie widzę powodu dla, którego GOW nie miało by otrzymać kilku sequeli na wszystkie platformy nowej generacji. Będziemy pracowali nad grami z tego uniwersum, póki będą one sprawiać radość graczom.”. Wygląda na to, że czasy exclusive’ów od studiów third-part odchodzą w niepamięć. Nie ma się co dziwić wydawcą: koszta produkcji gier rosną, twórcy muszą szukać większych rynków zbytu na swoje produkty, tworzenie wersji multiplatformowych jest najlepszym sposobem na dodatkowy zarobek..

www.next-gen.com.pl[/quote]


UPDATE: Co my tu mamy? Pierwszy kwietnia, prima aprillis! News to oczywiście zmyślone z wyobraźni Aliusza brednie, na które(co ciekawe) spora część z was dała się zwyczajnie nabrać:rolleyes: Czyli dzień zaliczony! Co ciekawe news popłynął także na forum Psx Extreme gdzie ponownie "wyrolował" sporą ilość graczy. Któż nie chciałby Gears of War na PS3? No właśnie... szkoda, że pomysł, który narodził się w głowie redaktora naszego serwisu szybko pojawił się na pewnym konkurencyjnym site. Tamtejszy redaktor bezczelnie przepisał jego treść i wstawił pod swoim nickiem na własnej stronie. Zabrakło pomysłu? Tak czy owak przepraszamy tych, którzy dali się wykiwać i przeklinają nas do chwili obecnej:) Taka tradycja:)[Goofy]

www.next-gen.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='lesiu_adi' post='43690' date='02.04.2007, 13:02 ']UPDATE: Co my tu mamy? Pierwszy kwietnia, prima aprillis! News to oczywiście zmyślone z wyobraźni Aliusza brednie, na które(co ciekawe) spora część z was dała się zwyczajnie nabrać:rolleyes: Czyli dzień zaliczony! Co ciekawe news popłynął także na forum Psx Extreme gdzie ponownie "wyrolował" sporą ilość graczy. Któż nie chciałby Gears of War na PS3? No właśnie... szkoda, że pomysł, który narodził się w głowie redaktora naszego serwisu szybko pojawił się na pewnym konkurencyjnym site. Tamtejszy redaktor bezczelnie przepisał jego treść i wstawił pod swoim nickiem na własnej stronie. Zabrakło pomysłu? Tak czy owak przepraszamy tych, którzy dali się wykiwać i przeklinają nas do chwili obecnej:) Taka tradycja:)[Goofy]

www.next-gen.com.pl[/quote]


Brawo - po raz pierwszy przeczytałem ten news na forum psx extreme.
Co do all rights reserved powinni napisać (w stopce) z jakiego forum czerpali informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsza przecena PS3 w UK - cena spadla z 425 do 400 funtow - oby tak dalej SONY :-)

[url="http://uk.ps3.ign.com/articles/778/778589p1.html"]http://uk.ps3.ign.com/articles/778/778589p1.html[/url]

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ale pamiętajmy, że to inny (czyt.liczący się) rynek.
Powodem takiego spadku ceny jest zapewne spadek sprzedaży w ostatnim tygodmiu o 80% !!!


A teraz coś z sf.
Sytuacja wygląda tak.
Nie tylko w dniu premery ale i do dziś w naszym kochanym kraju wszystkie konsole schodzą na pniu.
I gier też brak w sklepach.Bo już wszystko poszło.

Czy f-ma Sony zareagowałaby na tak chłonny, rynek ?
Zapewne nie.
Ale z czasem fakt zostałby odnotowany i przy konsoli PS4 zapewne promocja w postaci Sony HiEnd coś tam dla pierwszych 100 napaleńców stała by się faktem.

Pozdrawiam gorąco w tym miejscu Sony Poland.
Pozostaje nam mieć nadzieję ,że nasze juz zakupione konsole nie będą zbyt awaryjne.
A za jakiś rok doczekamy się następnych tytułów na PS3. Edited by koles

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bardzo wiem co miał na celu ten post, ale tak czy inaczej bredzisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolega 2 posty wyzej bredzi
Konsol jest wszedzie pełno. W moim miescie MM (oba marety MM) ostatnio nawet obnizył ich cene (oraz akcesoriów)... taki mają "ZBYT"
W Empiku stoi cała hałda- zero zainteresowania Edited by mobor

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='mobor' post='44143' date='07.04.2007, 20:05 ']kolega 2 posty wyzej bredzi
Konsol jest wszedzie pełno. W moim miescie MM (oba marety MM) ostatnio nawet obnizył ich cene (oraz akcesoriów)... taki mają "ZBYT"
W Empiku stoi cała hałda- zero zainteresowania[/quote]

I co ma na celu taki post ?? Bo znam jeszcze parę konsol których całe hałdy leżą we wszystkich sklepach (tak, Wii też) ale nie uważam żeby to było warte robienia z tego posta na forum. Edited by albz74

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy to jest ważne ile konsol leży w poszczególnych sklepach,przecierz nie to jest najwarzniesze ,wkońcu rynek sie nasyci i jest to normalne lecz najistotniejsze jest to czy sony poradzi sobie z konkurencją tzn.x360 poniewarz ilość gier i zapowiedzie na przyszłość dla x360 jest naprawdę interesująca .PS3 jest w tyle i jak narazie tak bedzie.Jestem posiadaczem obydwóch konsol i stwierdzenie że sony przegrywa batalie jest jak najbardziej adekwatne do rzeczywistości.To jest fakt i nawet zagorzali zwolennicy sony nie są wstanie tego zmienić.Najwarzniejsza jest terazniejszość a to co bedzie pózniej to dopiero sie okarze.Zapewne fani bedą wypisywać co PS3 potrafi i jakie ma możliwości,nieprzekonuje mnie narazie ani trochę.Najrealniejszą opinią jest obiektywna ocena obydwóch maszynek i jak narazie x360 jest górą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HeHe :( Dobre......................

[url="http://www.youtube.com/watch?v=8ZY2vwlh5-g"]PLAYSTATION HOME[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak znany już klip ale spoko pokazuje co nas ew. czeka.
Dobre dla samotnych.

-nie masz rodziny - zrobi się wirtualną
-nie masz bicepsów - nie pękaj już masz
-masz małego - to nie problem ten pozabija nawet słonice
-laski cię olewają - teraz jesteś cool

Ehh nawet nie wiem już jak mam to opisać.

Szkoda słów.Mojej córce zabroniłem grać w Sims.
Ktoś spyta czenu?
A czego Ci brak w domu że szukasz tego poza nim ?
No chyba że komus czegoś brak , a to sorry.
Tego typu symulacje są idealne dla samotnych , sfrustrowanych , zapracowanych i zakompleksionych.


A tak z innej beczki.

4 konsole - 4 dyski.Mały test przeprowadzilismy.

A teraz wnioski.

Konsola z innym dyskiem odpala ale nie widzi jego danych !

W PS3 system zapisu danych jest szyfrowany indywidualnie dla danej kosoli !!!!!!

Sprawdzcie sami.Bo to ciekawe jest.Inna Sonka nie zobaczy danych na HD z obcej konsoli.

A co za tym idzie nie wiem jak przenieść dane z mojego HD-ka na nowy 160GB-wy. Edited by koles

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='koles' post='44323' date='10.04.2007, 01:24 ']Konsola z innym dyskiem odpala ale nie widzi jego danych !

W PS3 system zapisu danych jest szyfrowany indywidualnie dla danej kosoli !!!!!!

Sprawdzcie sami.Bo to ciekawe jest.Inna Sonka nie zobaczy danych na HD z obcej konsoli.

A co za tym idzie nie wiem jak przenieść dane z mojego HD-ka na nowy 160GB-wy.[/quote]

Zależy jakie dane- przy save masz opcje kopiowania, potrzebne będzie 3 urządzenie do chwilowego przechowania tych danych (coś po USB). To samo z profilem czy plikami AV. Możesz zrobić też backup systemu - to chyba najlepsze rozwiązanie przy migracji danych.

Tak sobie głośno myślę, pokombinuj trochę :P

OK, podaję za online manualem.

Backup Utility

Back up data saved on the hard disk to storage media or a USB mass storage device, or restore data that has been backed up.

Back Up Back up data on the hard disk to storage media or a USB mass storage device
Restore Restore data that has been backed up on storage media or a USB device to the hard disk
Delete Backup Data Delete data that has been backed up on storage media or a USB mass storage device.


Hints
Data can be backed up on Memory Stick™, SD Memory Card, CompactFlash®, and USB mass storage devices. An appropriate USB adaptor (not included) is required to use storage media with some models. Disc media such as CD-R cannot be used.
Setting values under (Settings) and Users created under (Users) cannot be backed up.
Backed up data will be saved in the [PS3] - [EXPORT] - [BACKUP] folder. The folders are created automatically.
If you perform any of the following operations after backing up, the backup data may not restore correctly.
- Format the hard disk
- Restore the PS3™ system
- Move copyright-protected video
- Download copyright-protected video
If you change the folder or file name of backed up data, you may not be able to restore the data.
Some types of backed up data can be restored on another PS3™ system. The types of data that can be restored on another system are as follows:
- Saved data from PLAYSTATION®3 format software *1
- Image files under (Photo)
- Music files under (Music) *2
- Video files under (Video) *2
- Bookmarks added under (Internet Browser)
- Terms that were added using (Settings) > (System Settings) > [Add/Edit Term], or predictive terms that were "learned" by the on-screen keyboard *1 Copy-protected data cannot be restored. Also, saved data that has been restored may not be usable in some games.
*2 Does not include copyright-protected data.

In some cases, you may not be able to use the Backup Utility feature to back up or restore the system correctly. It is recommended that you always copy or move important data to storage media in order to independently back up your data.
When using a USB hard disk to back up data, use a device that has been formatted in the FAT32 file system. Hard disks formatted in the NTFS file system are not recognized by the PS3™ system.

Edited by albz74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sony oficjalnie potwierdza wycofanie ze sprzedaży konsol Playstation 3 w wersji 20GB .
powód małe zainteresowanie. Jak na razie dotyczy to tylko USA.
Nie oficjalnie mówi się że Sony planuje obniżkę ceny konsoli 60GB o 100$/100€ październik/listopad


[url="http://www.dailytech.com/Sony+Confirms+20GB+PS3+as+Discontinued/article6883.htm"]http://www.dailytech.com/Sony+Confirms+20G...article6883.htm[/url]

Ciekawe jakie plany ma japoński gigant na europejski rynek, paradoksalnie rzecz biorąc wersja 20GB może wogóle się nie ukazać. :lol:

Edited by goggy

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url="http://www.ps3site.pl/ps3/firmware-18-t2203.0.html"]http://www.ps3site.pl/ps3/firmware-18-t2203.0.html[/url]

Co Wy na to? :]

Upscaling wreszcie jest!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='dempsej' post='48404' date='24.05.2007, 13:52 '][url="http://www.ps3site.pl/ps3/firmware-18-t2203.0.html"]http://www.ps3site.pl/ps3/firmware-18-t2203.0.html[/url]

Co Wy na to? :]

Upscaling wreszcie jest![/quote]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5637"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5637[/url] ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...