Skocz do zawartości
dawmac

Samsung 78" 8500 vs Sony 65" s9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Taka ciekawostka :) W zwiazku z zmiana domu wpadlem na pomysl zmiany TV a ze w UK szal niskich cen ( teoretycznie ) to pojezdzilem po sklepach i zdecydowalem sie na zakup ..... Samunga 78" 8500. Dlaczego ? bo:

1. na samsunga dostalem cene £5200 z tego 10% rabatu czyli £4680 i jeszcze tysk twardy wartosci £270 gratis i £300 rabatu na dowolny sprzet samusnga. Wybralem soundbara z subwooferem ( chociaz tego nie polecam ale kupilem z ciekawosci :) ) cena sklepowa £400 ale realizujac moj kupon zaplacilem za to £100 wiec jak nie kupic. Tak ze za £4780 mam TV 78 cali, soundbar z subem i dystk twardy. Mysle ze cene ok. Bardzo chcialem Sony, bylem w kilku sklepach i najlepsza cena jaka otrzymalem to £3899 z darmowym subem. Tak wiec za £881 mam TV o 13" wiekszy i dysk twardy i soundbar, mysle ze ok. Co do jakosci obrazu, moglem porownac tylko to co bylo w sklepach i szczerze, i jeden i drugi swieca ladnie, ja TV uzywam glownie do codziennej TV, jakis serial z SAT obejrzec, zagrac w jakas gierke na PS3 czy Xbox itp itd bo do firmow mam projektor i specjalny pokoj ale uwazam ze ten TV bez problemu sie sprawdzi jako swietny ekran do kina.

Dlaczego wogole wpadlem na pomysl aby o tym napisac :) Wiele osob planuje zakup duzego TV , wiele osob spedza godziny nad czytaniem testow ktory swieci lepiej, ktory ma lepsze parametry itd itd. Ja mam Kuro 60", mam plazme panasonica 65" i mam teraz samsunga 78" i .... ROZMIAR MA ZNACZENIE !! Uwazam ze lepiej wydac pieniadze na wiekszy TV niz na mniejszy ale o jakis super hi end parametrach. Jak to mowi stare powiedzenie, ekranu nigdy nie jest za duzo :)

To taka moja mala uwaga dla wszystkich co szukaja TV i sie zastanawiaja co wybrac, wybrac wiekszy :) z 80% osob nie zauwazy roznicy miedzy TV z najwyzszej polki a tansza firma, pozostale 20% uzytkownikow uzna "wady" tego tanszego TV jako do zaakceptowania bo ma wiekszy ekran i jest bardzo happy :)

pozdr i milego wieczoru zycze

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu jak zwykle. Co najlepsze chcę zrobić to samo prywatnie:) I też będzie to zapewne Samsung. Póki co robię podchody. Niestety ale nie widzę paska TVN24 ; ) Możliwe, że w ogóle wejdę w 75H6400 :) bo jego cena jest śmieszna a to doskonały ekran. Nie ma konkurencji na ten moment cena/jakość. Duży ekran do codziennej telewizji :D Z 5m będzie dobrze widać paski i inne bzdety ; ) Ale korci 78.... niby 3 cale ale to zawsze 3 cale ;p

Przyznam się, że chodzi mi po głowie jeszcze oled prosty galeryjny ale tak jak napisałeś: WIELKOŚĆ przy zachowaniu dobrej jakości daje dużo więcej frajdy z dużej odległości. 65" to już mikrus przy tych bydlakach : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede mial 4m do TV :) ale tez planuje jakiegos kompa 4k podpiac pod ten TV bo ladnie musi to wygladac :) i wtedy bedzie mozna pocieszyc sie 4K :) Ja ten TV traktuje bardziej jako ciekawostke i ozdobe / mebel w pokoju bo juz dawno uznalem ze do kina domowego to tylko projektor.

pozdr. dawmac

PS, niby 3 cale mniej ale zawsze bedzie Cie meczyc ze kurde moglem jednak wziasc ten wiekszy :) a przy tak duuzych ekranach to te 3 cale to naprawde sporo wiecej ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że robi ;) Często proponuję zakupić niższy model, ale większą przekątną, niż ultra-wypaśnego mikrusa.

Zamów sobie koniecznie kalibrację. Taki sprzęt nie może nie zostać profesjonalnie ustawiony ;) Podsyłam Ci na PW adres Angielskiego kalibratora (rozumiem, że mieszkasz w UK?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, sam się zastanwaim nad dużym TV dla KD i gier i chyba z tej trójki tylko 75H6400 jest najlepszym rozwiązaniem do takiego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cena mega, wielkość mega. Do grania to musi być opad szczęki taka wielkość:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak jest z równomiernością podświetlenia tego TV, przy takiej przekątnej może być chyba tylko gorzej niż przy 65"

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zawsze może być problem. Jak ma być do filmów to może być różnie. Ale to będzie loteria. Nie ma szans by stwierdzić czy będzie tak czy inaczej. To nie plazma, to nie oled, to nie projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cena mega, wielkość mega. Do grania to musi być opad szczęki taka wielkość :D

Witaj Gmeru.

Pisze apropos monitorowania ceny 75H6400,sorry,ze nie w tamtym watku,ale tak na szybko.Na allegro pojawila się seria F w 75 calach za 8400-8600,mozesz cos napisac o serii F,czy jest rownie dobra jak H ? 8600K za 75 cali,to powiem szczerze, tego jeszcze w nie było.W Dublinie seria F to ok 3000 tysiące euro,drogo,ale i kraj jeden z najdroższych w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsza ze względu na podświetlenie (więcej stref). Miałem okazję kupić za 6tys prawie nówkę miesiąc temu i olałem sprawę. Ale już nie ma. Ciągle "chyba" żałuję ; ) Ale nic. Nie miałem czasu się tym zająć. Więc w tym przypadku ze względu na jakość obrazu warto kupić F. Cena rewela. Podasz linka bo coś nie widzę...

Nasz test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-samsung-46f8000-kontra-sony-kdl-46w905-r206

To jeszcze za czasów naszych dziwnych eksperymentów z pisaniem więc sorx za mały burdel w teście; )

A tutaj naszego kolegi z hdtvtest: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue55f8000-201303212755.htm?page=Performance

Fajnie bo F8000 ma wejście na evolution kit więc można mu łatwo zrobić update do modeli najnowszych : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsza ze względu na podświetlenie (więcej stref). Miałem okazję kupić za 6tys prawie nówkę miesiąc temu i olałem sprawę. Ale już nie ma. Ciągle "chyba" żałuję ; ) Ale nic. Nie miałem czasu się tym zająć. Więc w tym przypadku ze względu na jakość obrazu warto kupić F. Cena rewela. Podasz linka bo coś nie widzę...

Nasz test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-samsung-46f8000-kontra-sony-kdl-46w905-r206

To jeszcze za czasów naszych dziwnych eksperymentów z pisaniem więc sorx za mały burdel w teście; )

A tutaj naszego kolegi z hdtvtest: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue55f8000-201303212755.htm?page=Performance

Fajnie bo F8000 ma wejście na evolution kit więc można mu łatwo zrobić update do modeli najnowszych : )

Proszę,ponizej link,zostala jedna aukcja,a było pare.

http://allegro.pl/nowy-led-lcd-samsung-75f6400-gw24-200hz-okazja-i4943648593.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajjj ale to F6400. To jednak lepszy H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajjj ale to F6400. To jednak lepszy H6400.

Dzieki Gmeru,a już myslalem,ze może warto się umowic ze sprzedającym, szybko zabookowac bilet i nabyc "bydlaka"

Ale skoro lepszy 75H6400,to działam według planu.

Pozdrawiam i Zycze Wszystkim spełnienia marzen w Nowym 2015 Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i najlepszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę,ponizej link,zostala jedna aukcja,a było pare.

http://allegro.pl/nowy-led-lcd-samsung-75f6400-gw24-200hz-okazja-i4943648593.html

Wy sie nie boicie kupowac z takiego zrodla?

Gdzie gwarancja, gdzie faktura?

Zero ochrony prawnej, a gwarancja zadna jesli brak dowodu zakupu. A sprzedajacy w tym temacie nie raczy nic wspomniec.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy sie nie boicie kupowac z takiego zrodla?

Gdzie gwarancja, gdzie faktura?

Zero ochrony prawnej, a gwarancja zadna jesli brak dowodu zakupu. A sprzedajacy w tym temacie nie raczy nic wspomniec.

Pozdro

Ja osobiście się nie boje,bo niby czego?

ochrone prawna do 10K zapewnia allegro.

faktura zakupu jest.

wyjmuje z kurierem,jest ok, place,nie jest ok,do widzenia.

do ewentualnych napraw sluzy gwarancja.

zawsze możesz takiego starszego "bydlaka"kupic w Saturnie czy MM za 11K czy cos kolo tego.

"Przedmiotem aukcji jest Fabrycznie NOWY telewizor Samsung 75F6400

Sprzęt posiada 24 miesiące gwarancji producenckiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochrone prawna do 10K zapewnia allegro.

faktura zakupu jest.

wyjmuje z kurierem,jest ok, place,nie jest ok,do widzenia.

do ewentualnych napraw sluzy gwarancja.

"[/center]

Ochrona prawna allegro ???!!! Chłopie ... z jakiej choinki się urwałeś ? Nie życzę, żebyś chcialł i musiał korzystać.

Faktura to pikuś. Gdzie bedziesz szukac potem sprzedawcy? A jak go nie bedzie cala dwuletnia ochrona zapeniona polskim prawem idzie sie ... .

Gwarancja? Poczytaj warunki. Gwarancja jest dobrowolna. Z gwarancji kasy nie odzyskasz. Spór sądowy z gwarantem? Żarty :).

Gratuluję optymizmu ... do poerwszego razu.

Ja na rynku RTV AGD robię od 15-u lat.

Ty na prawdę wierzysz w to co czytasz w takich opisach allegro?

Poszukaj w internecie i na forach np. haseł Plazma City i Patryk Goller. Może ci się jakaś czerwona lampka zaświeci, a przynajmniej będziesz mial niezlą beletrystykę do zaśnięcia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona prawna allegro ???!!! Chłopie ... z jakiej choinki się urwałeś ? Nie życzę, żebyś chcialł i musiał korzystać.

Faktura to pikuś. Gdzie bedziesz szukac potem sprzedawcy? A jak go nie bedzie cala dwuletnia ochrona zapeniona polskim prawem idzie sie ... .

Gwarancja? Poczytaj warunki. Gwarancja jest dobrowolna. Z gwarancji kasy nie odzyskasz. Spór sądowy z gwarantem? Żarty :).

Gratuluję optymizmu ... do poerwszego razu.

Ja na rynku RTV AGD robię od 15-u lat.

Ty na prawdę wierzysz w to co czytasz w takich opisach allegro?

Poszukaj w internecie i na forach np. haseł Plazma City i Patryk Goller. Może ci się jakaś czerwona lampka zaświeci, a przynajmniej będziesz mial niezlą beletrystykę do zaśnięcia.

Pozdro

Jeśli masz ochote pasc tłuste doopy horn distybution,ryska baltysa MM,Saturna i im podobnych,to bracie Twoja rzecz, ja od roku 2000 przerabiam rozne klocki kina domowego HK,Yamaha,Denon,Pioneer,glosniki,subwoofery i zawsze, bądź prawie zawsze biore z prywatnego importu-ewentualnie kupuje sam w UE, nigdy mi się nic nie stało,wyjatkiem był goowniany lcdek Sharpa,ktorego kupiłem z legalnej polskiej dystrybucji oraz blu ray Pioneer'a XL-71,ktory się zesral po tygodniu i to wlasnie mój kontrahent z allegro wymienil mi Pioneer'a na Denona 2500BT BEZPLATNIE dając jeszcze znizke na subwoofer Yamahy,z której oczywiście skorzystałem,tak wiec nie strasz ludzi swoimi paranojami,bo jak ktoś jest pochwa i nie potrafi wyegzekwować swoich praw,to niech kupuje w MM czy innych zajzajerach, poza tym jest Europejska gwarancja door to door honorowana w cywilizowanych krajach,ktora tak ochoczo strasza polscy "handlowcy" sprzętem rtv.Wlasnie przymierzam się do zmiany mojego Denona 2500BT na 3313UD ze względu na podwojne HDMI, myślisz,ze kupie go w Polsce?nie kolego, już znalazłem sklep w UK gdzie mogę go kupic za 2300 pln w przeliczeniu z funta,a zaoszczędzone pieniądze wole przeznaczyć na np.kalibracje wyświetlacza,ktory planuje kupic niż na wyplaty dla panow prezesow i ich limuzyny.

Mnie nie musisz nauczać ani pouczać,przed wyjazdem z polski robilem w handlu i znam dewize polskich handlowcow "jak jest jelen,to go w rogi"przejdz się po sklepach w Europie i porównaj sobie ceny elektroniki,filmow itp.-opad szczeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...