Skocz do zawartości
pmcomp

Czy na ten moment Ultra HD / 4K ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmy hd dałem się jeszcze nabrać

Jak to dałeś się nabrać? Między DVD a HD jest niebo a ziemia! W życiu bym nie wróciła do DVD...

W projektor 4K nie inwestuję, bo przede wszystkim nie mam odpowiednich funduszy (ale jak bym miała, to jak najbardziej), po drugie nie ma odpowiedniej ilości filmów, a ja nie jestem entuzjastyczną graczką (choć jest parę gier na iPada, które są super, chętnie bym w nie pograła na dużym ekranie :)), a jak już będą filmy 4K (chyba streamowane, bo nie znam odpowiedniego nośnika), to cena znów obije się o punkt pierwszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był żonaty pewnie bym Ci się oświadczył ;)

Moja żona nigdzie nie widzi ani nie słyszy różnicy... Dla niej nie ma znaczenia czy ogląda film z kabla czy z projektora...

Tak to już bywa :)

A poważnie

4K ma sens ale muszą być spełnione 2 warunki

- duża powierzchnia (projektor lub TV>60")

- porządny materiał (rejestrowany pod kątem tej technologii)

Czekam na popularyzację technologii półprzewodnikowych źródeł światła w projektorach 4K (co będzie skutkowało spadkiem ich cen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość wypowiedzi przeciwników kupowania teraz 4k opiera się na stwierdzeniu, teraz kup byle co, za dwa lata wymienisz. Naprawdę ktoś wymienia tv co dwa lata ??? Chyba, że jest maniakiem kina, lub bogatym człowiekiem lubiącym nowinki techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na 2-3 lata średnia półka jest w zasięgu każdego. Stary sprzedajesz za 30-40% dokładasz resztę i masz kolejną generację. Bez olbrzymich nakładów finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć, że już teraz telewizor dobre klasy zazwyczaj ma 4K (idealnym przykładem będzie test Panasonica AX630, który pewnie jutro się pojawi). Nowe linie na 2015 zejdą z 4K do najniższych modeli. Więc jeszcze chwila i i każdy dostanie 4K ;) To jak z 3D: przez chwilę były pytanie o TV bez 3D - raptem minęło kilka miesięcy i już nie ma co się pytać: każdy TV ma 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modoc

Teoretycznie tak tylko pamiętaj o jednym - starzeje się w ten sposób nie tylko telewizor. Praktycznie wymienić musisz wszystko aż do kabli... Nie wymienisz ampa to Ci nie poleci sygnał, nie wymienisz playera to w ogóle nie obejrzysz itd.

Gmeru

To oczywiste że za moment 4K będzie w standardzie a 1080p będzie okupować low-end

Ale klasa dobrego ekranu to nie tylko rozdziałka. Idzie o to jak to świeci, z jaką paletą barw, jakie ma złącza i na ile elektronika pozwala.... A tu już nie jest tak różowo.

Sam czekam na coś w rozmiarze 37" (jako monitor)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo... Są tu osoby, które przeszły erę 3D kombinacjami ; ) bez zmiany ampa chociaż ja bym nie dał rady - za dużo urządzeń. Z 4K niestety podobnie - ale to zawsze tak było, jest i będzie... Dlatego ja jestem zwolennikiem szybkich zmian. Inaczej zostajemy ze sprzętem nic nie wartym. Chce ktoś kupić OLEDa? ;D

Uwierz mi, że 40" to optymalny rozmiar do 4K przy PC. Sprawdzałem chyba wszystko... 28,32, 50 ;))))) Ja już bym nie czekał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz admin......bo ja naprawdę marnie to widzę przy takim rozwoju łącz internetowych...... <_< Gdzie ten rozwój ? w Korei albo Japonii ? bo ja od 6 lat 16 km od stolicy mam dalej marne wifi 3 mega max i chyba nie doczekam się nigdy co najmniej 30 mega w przyzwoitej cenie, i weź sobie uruchom streaming 4k :D:wacko: .

Dokładnie, ja mogę dodać od siebie kuriozum które sam właśnie przerabiam przy okazji przeprowadzki do nowego domu.

Ponieważ jest to zupełnie nowa szeregówka to żadnych instalacji teleinformatycznych do niej doprowadzonej nie ma, kuriozalnie z jednej strony za drogą mamy osiedle w której działa czterech operatorów, po drugiej blok i też paru operatorów, a na pytanie czy mogliby dociągnąć kabelek do szeregu pada odpowiedź że nie bo za drogo, bo mamy tylko sześciu potencjalnych klientów bo tyle jest domów w szeregu no i "[beeep]a zbita" na dzień dzisiejszy mogę liczyć albo na LTE (które działa jak chce, ale na pewno do streamowania się nie nadaje), albo ciągnąć od operatora internet przez radio (max 10Mbit i równie losowe działanie zależne od warunków bo na sprzęt klasy pro żaden mały operator kasy nie wyda).

I tak wygląda sytuacja w dwudziestym pierwszym wieku w środku dużego polskiego miasta (Wrocław).

A tu gdzie mieszkam teraz mam 60Mbit za grosze, ale do bloku operatorowi już opłacało się doprowadzić światłowód.

Wracam więc do tego co już kilka razy pisałem, CI którzy mogliby swoimi portfelami napędzić rozwój rynku mogą nie chcieć kupić 4K bo dla oferty opartej tylko na streamie (której nie będą mieli jak odebrać) albo dla grania się to po prostu nie opłaca.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był żonaty pewnie bym Ci się oświadczył ;)

Jakbym nie była mężatką, to bym to pewnie rozważyła ;)

Moja żona nigdzie nie widzi ani nie słyszy różnicy... Dla niej nie ma znaczenia czy ogląda film z kabla czy z projektora...

To wcale nie musi być wada...

Ja i mój małżąk pracujemy nad budową kina domowego. Każdy nad swoim :lol:

Niektóre wydania BD mamy podwójne, bo obojgu nam się podobał film i sobie kupiliśmy do swoich kolekcji.

Każde wydaje swoje własne pieniądze według swoich upodobań. Pewnie jakbyśmy zdecydowali się na jedną realizację, to by było taniej. Ale żadne z nas nie byłoby zadowolone (o awanturach nie wspomnę).

Jak zaproponowałam zmiany do projektu męża (bardzo konstruktywne, IMHO i tak będzie je musiał wprowadzić), to się mało rozwodem nie skończyło :D

Tak więc przy niezaangażowanej żonie oszczędzasz pieniądze o nerwy :)

Edytowane przez Aelirenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo... Są tu osoby, które przeszły erę 3D kombinacjami ; ) bez zmiany ampa chociaż ja bym nie dał rady - za dużo urządzeń. Z 4K niestety podobnie - ale to zawsze tak było, jest i będzie... Dlatego ja jestem zwolennikiem szybkich zmian. Inaczej zostajemy ze sprzętem nic nie wartym. Chce ktoś kupić OLEDa? ;D

Uwierz mi, że 40" to optymalny rozmiar do 4K przy PC. Sprawdzałem chyba wszystko... 28,32, 50 ;))))) Ja już bym nie czekał ;)

Ja tak własnie te 3D przeszedłem, kupiłem ampa o rok za wcześnie, teraz chciałem kupić nowy już z 4K i co i nie kupię bo okazuje się że na dzień dzisiejszy amplitunery mają HDMI2.0 (4K) które nie wspierają HDCP2.2 albo jak w przypadku Onkyo mają port który wspiera HDCP2.2 ale ma tylko wsparcie dla ośmiobitowego koloru, więc stwierdziłem że poczekam jeszcze rok, nie spieszy mi się.

I jest tak jak napisał @mobor bo z tego co udało mi się dowiedzieć sprzęt który będzie wspierał HDCP2.2 nie będzie już gadał z urządzeniami poprzedniej generacji (no chyba że ktoś zaimplementuje w swoim sprzęcie wsparcie dla obu standardów na osobnych portach).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampa też bym teraz nie kupił. Najgorszy moment ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja mam także pytanie o sens kupna TV 4K, ale z własnej perspektywy; SONY 40HX800, to mój obecny wyświetlacz, oglądam tylko Full BD i uważam, że jakość od Sony jest na najwyższym poziomie, porównując z innymi, jakie widywałem w domach znajomych. Teraz zamierzam zakupić 55", również od Sony, ale pytanie: dalej będę oglądał tylko FHD, więc czy warto iść z "postępem" i brać od razu 4K? I teraz najważniejsze moje pytanie: czy materiał full HD nie będzie "zbyt szczegółowy" na ekranie 4K, obnażając jego niższą rozdzielczość? Jak wchodziły panele HD, to filmy na DVD były obarczone większą "pikselozą". Jak będzie teraz?

slavoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest lepiej, bo mniejesze piksele, chyba, ze chcesz ogladac jakies okropne kanaly telewizyjne SD z makroblokami.

Jesli film nie ma ziarna, bedzie wygladal dobrze lub bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do filmów to nie warto na tą chwilę inwestować w 4K. Full HD i dobre źródło BR wymiata. Każdy piekę zachwyty nad 4K a to sztucznie pompowane przez firmy produkujące TV aby było coś nowego i droższego.

Mam full HD i kożystam z płyt BR które były nagrywane w Full HD. Zobacz np Tramsformersow lub Star Trek'a. Były to filmy kręcone specjalnymi kamerami pod Full HD. Filmy stare ale jakość idealna.

Na chwilę obecną nie widzę różnicy pomiędzy dobrym BR a filmem 4K które są tylko na YT. Obecnie chyba żadna filmowa produkcja nie nagrywa kamerami 4K. Czyli to co wyjdzie to będzie proteza do 4K .

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chyba żadna filmowa produkcja nie nagrywa kamerami 4K. Czyli to co wyjdzie to będzie proteza do 4K .

Nic bardziej mylnego. Jest całkiem sporo filmów powstałych w ostatnich latach, które mają format źródłowy 4K, 5K albo 6K (np. Oblivion czy Marsjanin). A filmy zarejestrowane na taśmie celuloidowej? Wystarczy tylko zeskanowac do 4K. Jest zresztą seria BD "Mastered in 4K", więc master 4K jest już gotowy, a stąd już tylko jeden krok do wydania BD 4K czy jak to tam ma się niby zwać.

taxidriver4k_zpsb35f8b97.png

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, nie wiem czy jednak największym problemem do oglądania czegokolwiek w 4K nie jest czasem ... odległość widza od ekranu.

Bez 100" nie podchodź: http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

Czekam na przystępny cenowo projektor 4K i ... filmy.

Patrząc na zapowiedzi w obu tych tematach stawiam na ... 2017 rok :(.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Przesiadając się z DVD na FHD nie musiałem się przybliżać do ekranu, żeby zauważyć różnicę. Zresztą prawdziwe 4K to nie tylko rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...