Skocz do zawartości
PlusEVqba

jaka karta graficzna Nvidia do obsługi 4k 60 Hz po HDMI 1.4

Rekomendowane odpowiedzi

czy karta Asus GTX 960 da radę w 4K60Hz z yuv 444 po HDMI? niektóre źródła podają, że tak, ale może ktoś z Was już to zweryfikował i może podać pewną informację? zaznaczam, że zależy mi na video a nie na grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy karta Asus GTX 960 da radę w 4K60Hz z yuv 444 po HDMI? niektóre źródła podają, że tak, ale może ktoś z Was już to zweryfikował i może podać pewną informację? zaznaczam, że zależy mi na video a nie na grach...

Odświeżam temat. GTX 960 ma wsparcie HDMI2.0 ? Już się pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. GTX 960 ma wsparcie HDMI2.0 ? Już się pogubiłem.

Tak ma pelne hdmi 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba mieć na uwadze, że ciągle występują problemy z różnymi TV. Nie jest tak gładko... zdarza się, że trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące pełnej rozdzielczości 3840x2160 @ 60Hz @ 4:4:4 - czy da się ją uzyskać na wszystkich kartach nVidii które mają HDMI 2.0? Pytam, bo początkowo czytałem, że pełne UHD@60Hz jest osiągalne tylko na kartach GTX 970 i 980, ale jak patrzyłem np. na specyfikacje kart ASUSa to również karty GTX 960 i 950 mają ponoć HDMI 2.0, więc nie wiem czy jest to wystarczająca informacja?

Pytam, bo zastanawiam się nad skompletowaniem małego PC z płytą mini-ITX (na razie jestem w fazie researchu) - w zależności od tego na jaką obudowę się zdecyduję nie mam pewności czy wejdzie mi do takiej skrzyneczki pełnowymiarowa karta graficzna i dlatego nie jestem pewien czy np. taki mniejszy Asus GeForce GTX 970 DirectCU Mini w ogóle da radę?

A może jest gdzieś w sieci jakaś pełna lista kart, które dają radę z UHD @ 60Hz @ 4:4:4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga GTX 980Ti Superclocked+ACX2.0+

Zotac GTX 970 Amp!Core Edition

obie na Samsung 65HU7500 dają radę;

co do obudowy to do HTPC mogę Ci polecić Silverstone Grandia GD07; fajna sprawa, elegancko się prezentuje, nawet ten zotac wchodzi ( a jest długaśny), evga bez problemu... mam w niej upakowane niezły konfig do filmów i gier, jedyne co to trzeba w chłodzenie zainwestować (u mnie noctua NH-U9) i procek I7 2600K @ 4500 temperatury w stresie nie przekraczają 70C, podobnie z kartą graficzną (aktualnie w/w evga); fajna obudowa (nie HTPC) do mini-ITX to Silentium PC Alea M50Pure Black...

Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Właśnie dlatego zastanawiam się czy GTX 970 Mini też daje radę - chyba powinien...

Co do obudowy to jeśli się zdecyduję, będę na pewno szukał czegoś mniejszego - raczej bardziej w stylu Silverstone FTZ01 albo RVZ02, choć z drugiej strony wpadł mi też w oko ISK600.

Z ciekawości - czy GTX 980 Ti daje radę w grach w 4K? Ja za dużo nie gram, ale FIFA musiałaby śmigać płynnie :P Na szczęście FIFA nie jest zbyt wymagająca, więc pewnie nawet GTX 970 dałby radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gier w 4K - Nvidia Experience z automatu ustawia mi GTAV, Wiesiek3, ostatni Batman, Project Cars na 3820x2160; ja różnicy w grach nie widzę pomiędzy full HD, nic nie tnie, itp., ale dlatego by być poprawnym politycznie :) zmieniam na 1920x1080...

powiem tyle, że gdybym się nie naczytał o fps-ach nigdy by mi do głowy nie przyszło cokolwiek zmieniać w defaultowych ustawieniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - czy GTX 980 Ti daje radę w grach w 4K?

W najbardziej wymagających grach na maksymalnych ustawieniach w 4K,będziesz miał jakieś 30 kl/s.

Jak chcesz mieś 50-60 kl/s,to 2xGTX 980 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi o singla to Ti jest najbliżej "dawania rady" ; ) I pomyśleć, że konsole często to ledwo 1080p i 30fps ; ) Jesteśmy rozpieszczeni ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić GTX Titan X (5k zł) lub GTX Titan Z (kosmiczna cena),jednak nie są one wcale dużo wydajniejsze od GTX 980 TI za 3k.

W 2016 roku mają wyjść nowe karty z architekturą "Pascal". Piszą że wzrost wydajności będzie ogrooooomny.... :D

Mi się jednak wydaje że jak zwykle będzie to 15-20 % różnicy w tej samej cenie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kartę GTX 970 Gainward Phantom z wyjsciem mini hdmi i mam pytanie czy kabel minihdmi - hdmi również wyświetli 3840x2160 60hz 4:4:4 ????

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...