Skocz do zawartości
PlusEVqba

jaka karta graficzna Nvidia do obsługi 4k 60 Hz po HDMI 1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam kurczę w tym momencie a dobrze by było... Trzeba będzie sprawdzić - wezmę szczególnie jak będzie coś nie tak na nowych kartach. Mam jeszcze monitor ten D590 ale to maleństwo : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

Czyli masz taki tv jak gmeru, spróbuj wersji jego sterowników. Generalnie format obrazu/rozdzielczość musi być 16:9.

Jest jeszcze to badziewne ustawienie UHD Color on/off. W instrukcji nie wynika aby się czymś różniły jeśli chodzi o kolor 4:2:0, ale wypróbuj raz na on a raz na off. Może po prostu to w jaki sposób podłączasz do PC ma znaczenie, czy na zimno czy przy włączonym PC, czyli klonowanie obrazu itp..

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no klopsa macie widze

U mnie na LG UB800V wszystko smiga jak trzeba - jest opcja nazwac wyjscie HDMI - PC - obraz wtedy jest dozo lepszy (przyciemniony, jakby f.lux'em).
Nie siedze niestety w grafice zebym sobie mogl dobrze kolory skalibrowac ... ale do moich potrzeb wystarczy

Jedyny mankament jaki zauważylem to na 4:2:0 60 Hz kursor robi sie prawie przezroczysty gdy chce zaznaczyc tekst (dwuteownik jest praktycznie niewidoczny)

szukam jeszcze jakiejs alternatywy dla f.lux bo w nocy ciezko sie pracuje i oczy bola... ;/ jest niby taki program jak RedShift ale malo intuicyjny i cos mi zle dziala na win 8.1 pro, rozwiazaniem mogły by być gunnar'y ale mam juz zwykle okulary wiec odapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

Może po prostu to w jaki sposób podłączasz do PC ma znaczenie, czy na zimno czy przy włączonym PC, czyli klonowanie obrazu itp..

a nie sfajczę HDMI w tv lub kompie jak będę wtykał kabel podczas działania obu urządzeń?

zawsze myślałem że lepiej tak nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie radzę tylko pytałem :) Zresztą nie powinno raczej nic sfajczyć ale odpowiedzilności nie biorę jak by co :P A tak na serio to jeszcze sobie przypomniałem żebyć zapytał Gmeru jaki ma firmware bo jest aktualizacja do TV na stronie jak by co.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrywam 22. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu zmęczyłem temat i mam na gtx970 pełne 4k 60hz i kolor ok (czyli nie skopany jak jest na yuv420) - czyli jednak Samsung 40hu6900 ma prawdziwe hdmi 2.0 (firmware jakieś z numerkiem 1021) - sterowniki 344.60.

u mnie najważniejszym elementem było włączenie telewizora w tryb GRY (System -> Ogólne i jakaś opcja w tym menu).

niestety swojej starej karty GTX 670 nie jestem w stanie zmusić do zadziałania z nowymi sterami w trybie 4k 60hz i yuv420 - choć to działało w wersji sterowników 340.43.

komuś się to udało?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus jesteś posiadaczem zestawu który chce kupić gtx970 + 40hu6900, powiedz jak pracuje się na takim TV chodzi mi o czytelność czcionki na stronach internetowych, w dokumentach word, czy obraz w pełnym 4k 60hz jest płynny ?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k w 60hz działa mi od wczoraj więc wiele nie powiem - obraz pulpitu wydaje się krystalicznie ostry i czysty.

grać jeszcze nie grałem ale to będzie normalne 60hz + smużenie lcd więc chyba będzie tak normalnie płynny - no bo czemu miałby nie byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam techniczne pytanie

zakladamy ze tv ma tylko 4:2:0 przez HDMI 2.0, czy istnieje opcja, że nowsze oprogramowanie (np za kilka miesięcy) będzie wspierać 4:4:4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o jaki tv pytasz?

wg mnie jak nie dali od razu to mała szansa że dodadzą.

no chyba że masz opisane 4:4:4 w parametrach tv - wtedy możesz domagać się zwrotu kasy o ile nie dodadzą funkcji.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 40UB800V
wiem z 4rum Nvidia ze wersja 850V ma 4:4:4 a moja tylko 4:2:0 pytam bardziej przyszlosciowo czy bedzie sens kiedys dokupic gtx 970 lub lepsza karte ....

Support LG nie zrozumial mojego zapytania na Live chat'cie ... :) dostalem odpowiedz, że nie jest sprecyzowane czy TV obluguje , ma obsugiwac 4:4:4 :D

Edytowane przez PlusEVqba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły najnowsze sterowniki Nvidii z ciekawą listą zmian. Jest jeden tajemniczy wpis a mianowicie

Fixed a bug that caused a blank screen when setting a mode requiring YUV 4:2:0 compression. These modes are not currently supported.

Niestety trochę lakoniczny, ale może chodzić właśnie o czrany ekran przy połączeniu yuv 420, może Klaus jeszcze raz sprawdzić. Tylko kolejne zdanie mnie zastanawia, skoro naprawili bug to: dlaczego i jakie tryby nie są wspierane. Czyżby "fix" polegał na tym że tryb yuv 420 jest całkiem wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz to info z change loga?

i jakiej wersji sterowników ono dotyczy?

z opisu wg mnie jest szansa że naprawili bug dla kart kepler które w trybie 420 dają czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych stron http://www.geeks3d.com/20141114/nvidia-r346-16-for-linux-opengl-4-5-support/

Chodzi o stery R346.16 te stery to w ogóle jakieś magiczne, dodają opengl 4.5, NVENC co zastępuje dekodowanie wideo starym CUDA, wsparcie sprzętowe dekodowania VP8 (oby nie hybrydowe..) tyle że się pośpieszyłem boo.., to są sterowniki dla Linuxa i do tego beta. Za co przepraszam. Ale może to samo naprawią na Windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w win jest wersja 344.65 i na kepelrze dalej mam ciemność

ale 970 działa ok na tv z yuv444 (samsung hu6900)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jak już będzie w sprzedaży. HU6900 niczym nie zachwyca przy PC. Ciągle są problemy ze sterownikami z tym HDMI 2.0 w nowych TV (obojętnie jakiej firmy) więc DP załatwia sprawę. Pewnie sam go kupię jak tylko wyjdzie a HU6900 sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a odpowiesz mi na parę pytań, bo to jednak pieniądz a nie mam jak sprawdzić tego 4k niestety.

1. Każda gra pójdzie w 4k?

2. Mam teraz 970 ale będę grał w stare gry powiedzmy od 2008 roku wzwyż. Przy grach od 2012 zrobię sli kupując drugi 970. Czy starczy mi jeden do grania w 30fps? Tyle mi wystarczy.

3. Jaka jest różnica między 1080p na ultra a 4k na medium? I 1080p ultra vs 4k high. Czy na medium będzie też taki efekt wow taka rozdziałka naprawdę robi robotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie odbiornik TV. Jeśli chcesz mieć tylko monitor to wg mnie w miarę ok. Poczytaj tylko recenzje.

Ciekawe tylko, że wczasach kiedy wchodzi pod strzechy hevc 10-bit, nagle chwalą się "prawdziwym" panelem 8-bit w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede uzywal tylko jako tv ;p

jak narazie nie ma za bardzo testów tego monitorka, albo ja nie umiem szukac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede uzywal tylko jako tv ;p

jak narazie nie ma za bardzo testów tego monitorka, albo ja nie umiem szukac ;p

mialo byc jako monitora ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie odbiornik TV. Jeśli chcesz mieć tylko monitor to wg mnie w miarę ok. Poczytaj tylko recenzje.

Ciekawe tylko, że wczasach kiedy wchodzi pod strzechy hevc 10-bit, nagle chwalą się "prawdziwym" panelem 8-bit w monitorze.

A czym ten Philips różni się od "odbiornika TV"? DP zamienili na tuner? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...