Skocz do zawartości
Martz

Telewizor 55" 4K do 6000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 32m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na prost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie trafia na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32'' Samsung LED FHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odtwarzahnie jak największej liczby formatów filmów z PENDRIVE
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K HD/FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Telewizja N, PC, może kiedyś konsola, aparat, kamera
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 - 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dynamiczne filmy, ciemne horrory :)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIGDY
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 1%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne działające menu, brak wspracia dla popularnych kodeków filmowych.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może.

Chciałbym kupić telewizor 4K, i dlatego też od dłuższego czasu czekam aż cenych spadną, i padają...

Pojawiają się jakieś wynalazki za 3 - 4 tyś, ale ich testy znalezione w internecie nie dają dobrej opini.

Czy jest sen zakupu TV z 4K do 6000zł w wielkości 55''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 4K sobie darować ? Zbyt mały budżet aby dostać coś w zadawalającej jakości? Np.

UE55HU7500L?? Edytowane przez Martz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 4K sobie darować ? Zbyt mały budżet aby dostać coś w zadawalającej jakości? Np.

UE55HU7500L??

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. ;) 4K nie kosztowało rok temu parenaście tysięcy tylko dlatego, że to była nowość i liczono na efekt WOW oraz wysokie marże, ale również dlatego, że matryca jest najdroższym elementem telewizora i na razie nawet 6000 zł nie wystarczy, żeby kupić sobie przyzwoity telewizor 4K. Ja bym Ci radził rozejrzeć się za Philipsem 8109 z Androidem. Lepszy smart niż w tym samsungu, tak samo jakość obrazu, ambilight z czterech stron. 4K zostało stworzone by móc powiększyć ekrany telewizorów powyżej 60 cali, ty chcesz "tylko" 55. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej napisałem "14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nigdy."

Dlatego TV z Androidem jest dla mnie nieporozumieniem.

Zajmuję się bezpieczeństwem w IT, dlatego chcę uniknąć podłaczania internetu do TV. Sieć lokalną jeszcze przeboleję :)

Ale pozostała część postu jest tym czego oczekiwałem. Albo kupię jakiś FHD 55'' albo poczekam kolejne pół roku aż produkcja matryc potanieje.

To prawda, chcę tylko 55'', jednak dla mnie jest to olbrzymi wzrost rozmiaru z dotychczas używanego TV 32''

Mimo to przyznam że stojąc przed TV 55" UHD i FHD widzę jak brzyki jest obraz w FHD, nawet przy tak małej wielkości matrycy.

Edytowane przez Martz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz poczekać to poczekaj. Pewnie spadną ceny telewizorów z wyświetlaczami OLED, na pewno warto taki kupić, ze względu na bardzo dobrą jakość obrazu, głównie mówię o LG. Pewnie w przyszłości oni będą produkować matrycę nie tylko dla siebie ale też dla innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić telewizor 4K, i dlatego też od dłuższego czasu czekam aż cenych spadną, i padają...

Pojawiają się jakieś wynalazki za 3 - 4 tyś, ale ich testy znalezione w internecie nie dają dobrej opini.

Czy jest sen zakupu TV z 4K do 6000zł w wielkości 55''?

Nie ma sensu. Z 3m metrów jest prawie nie możliwe w ogóle odróżnić matrycę Full HD od 4K na 55", więc wyrzucisz pieniądze w błoto. Dużo lepiej wyjdziesz na 55" Samsung H6400 jeśli oglądasz głównie filmy. Możesz też rozważyć H7000, ten posiada matrycę 240Hz, która lepiej sprawdza się przy sporcie, ale ma też trochę gorszy kontrast, więc jeśli chodzi o filmy to zostałbym przy modelu niższym. Więcej zwyczajnie nie potrzeba do Twoich warunków. Przy takim zakupie nawet jak wkalkulujesz jeszcze kalibrację w koszty to i tak zostanie Ci sporo oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o modelu 4K LG 42UB820V???. W MM jest za 2499.

Przymierzam sie do zakupu kompa i5, Gf 970, 8GB ram, TV tez musze kupić bo bede grał na kompie pod niego podłaczonym. Przyznam że nie brałem pod uwage 4K ze wzgledu na cene (myślałem że ceny będą w okolicach 5-6 tys), ale jak poprzeglądałem oferty na necie to sami przyznacie że za 2499 juz mozna się skusić.Oczywiście na takim kompie nie spodziewam się cudów w grach na 4K (pewnie z kilkanaście fps będzie jak dobrze pójdzie), ale ciekawość jest większa i koniecznie chce to zobaczyć (skoro i tak TV musze kupić,cena dobra). Dodam jeszcze że 42" w zupełności mi wystarczaja bo będe grał siedząc maksymalnie 1,5 metra od tv więc na tej wielkości też 4K powinienem dobrze widzieć (a raczej widzieć różnice względem FullHD w grach).

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tutaj o Geforce GTX 970 ?

Wydaje mi się że TV 4K za 2500 do gier to prawdziwe nieporozumienie.... Jakie on będzie miał odświeżanie? 50Hz ?

Wracając do moejgo tematu, smutne jest to co piszecie - że powyżej 3m nie widać różnicy pomiędy UHD a FHD, oraz 55'' to za mało dla FHD.

Ale z drugiej strony, jest to pozytywna wiadomość, wybiorę chyba Samsunga H7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o GTX 970. A co do odświeżania to zapewne będzie tam matryca 60hz. Ale jeśli będe chciał zobaczyć gry w 4K to i tak ta matryca pozwoli na osiągnięcie maksymanie 60 fps -to i tak chyba aż nadto jak na taki komputer w 4K prawda? Więc przyznam że tak troche dziwie się temu pytaniu o Hz...przy tej wielkości i cenie raczej nie mam szans na nic innego

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o modelu 4K LG 42UB820V???. W MM jest za 2499.

Przymierzam sie do zakupu kompa i5, Gf 970, 8GB ram, TV tez musze kupić bo bede grał na kompie pod niego podłaczonym. Przyznam że nie brałem pod uwage 4K ze wzgledu na cene (myślałem że ceny będą w okolicach 5-6 tys), ale jak poprzeglądałem oferty na necie to sami przyznacie że za 2499 juz mozna się skusić.Oczywiście na takim kompie nie spodziewam się cudów w grach na 4K (pewnie z kilkanaście fps będzie jak dobrze pójdzie), ale ciekawość jest większa i koniecznie chce to zobaczyć (skoro i tak TV musze kupić,cena dobra). Dodam jeszcze że 42" w zupełności mi wystarczaja bo będe grał siedząc maksymalnie 1,5 metra od tv więc na tej wielkości też 4K powinienem dobrze widzieć (a raczej widzieć różnice względem FullHD w grach).

Do gier wydaje się to sensowny wybór, tylko nie wiem jak z input lagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha 60FPS ? http://www.techspot.com/review/898-geforce-gtx-970-sli-4k-gaming/page2.html

Migotanie obrazu to nie to samo co brak płynności .

Smużenie obrazu to nie klatkowanie z niskiej ilości FPS.

Pisząc o 60 fps miałem raczej na myśli to że właśnie w żadnej "poważnej" grze nie uzyskam tylu klatek i dlatego wcześniej napisałem zdziwienie odnośnie tego że ktoś napisał że 50HZ to za mało w 4K. Ale jeśli już podajesz wyniki w grach to powiem Ci że w takim np Dirt 3, F1 2013 ma cichą nadzieje na wynik w okolicach 60fps w 4K, tym bardziej że w 1440p w recenzji widze wyniki w okolicach 180fps

http://www.in4.pl/recenzja-GeForce-GTX-980-i-970---nowy-high-end-NVIDII,881,9.html

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i co Ci to da skoro tekstury w grach dalej są w dużo niższej rozdzielczości, nie spodziewaj się cudów, poszukaj sobie w sieci informacji o modzie Crysisa do 4K i zobacz jakie wyniki się wtedy uzyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i co Ci to da skoro tekstury w grach dalej są w dużo niższej rozdzielczości, nie spodziewaj się cudów, poszukaj sobie w sieci informacji o modzie Crysisa do 4K i zobacz jakie wyniki się wtedy uzyskuje.

A co ma kwestia tego moda do tego co napisałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że gry na chwilę obecną nie są tworzone pod UHDTV to nic.

Nie jest chyba tak żle, bez przesady. Wiesz rozumiem że wszystkie gry nie maja tekstur przystosowanych do takiej rozdzielczośći ale tak czy inaczej chyba wygląda to mimo wszystko całkiem "zgrabnie" na ekranie. Zresztą może Gmeru wypowie sie na ten temat??? Czy tekstury w grach pokroju Dirt 3, grid, albo inncyh grach w 4K wyglądają dobrze ,żle??? Czy ma to duży wpływ na odbiór gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, chyba jednak zwiększe budżet do 7500 i zamówię

Samsung UE55HU7500L bo po prostu widzę różnicę w różnych odległościach między UHD a FHD. Dodatkowo zamówię kalibrację (chociaż Małopolska to pewnie przyszły rok będzie na kursie).

Chyba że jest jakaś lepsza alternatywa do tego budżetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...