Skocz do zawartości
kowalmisiek

Jaki odtwarzacz z XBMC polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Powiedzcie mi jaki byłby dobry player z XBMC. Czytałem o the little black box. Niby spełnia moje wymagania ale niema on za dobrej sieciówki a ja będe chciał wszystkie filmy odtwarzać z serwera. Nie bardzo bym chciał żeby filmy miały czkawkę. Są na allegro różne playery na nadroidzie z XBMC już z mocniejszym procesorem i nad nimi sie zastanawiam ale nie bardzo widzę o nich informacje i testy.

Jest coś takiego jak M8 (tt tv box m8) i S806 (CX-S806). Możecie coś o nich powiedzieć? Ewentualnie coś sprawdzonego polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Androidem i siecią może być cieżko zapanować. Procesy androida siedzą na łączu sieciowym i w praktyce ciężko na tym sprzęcie uzyskać stabilne transfery zapewniające płynne odtwarzanie wideo (klasy BD-ISO) przez sieć. Obecność 1Gbit tu nie pomaga. A BD-ISO może płynnie działać także na łączu 100Mbit (dla format BD 2D potrzeba stałego transferu na poziomie max 60Mbit).

Jeżeli rozważać Android z XBMC, to tylko najmocniejsze modele (8 rdzeni?)

Natomiast bardzo bardzo ważną rzeczą jest obsługa formatów audio.

Jezeli podłączasz tylko do TV - będzie w miarę OK. Formaty kinowe są w miarę dobrze obsługiwane przez wszystkie urządzenia, w trybie downmixu do stereo.

Ale jeżeli chcesz podłączyć do amplitunera i mieć dzwięk wielokanałowy, także w formatach AudioHD - musisz wczytywać się w specyfikacje, pytać, sprawdzać... wielu sprzedawców może tego nie wiedzieć. A z obsługą takiego trybu bywa różnie.

TLBB działa na linuxie, XBMC nie ma niekontrolowanych procesów Androida pod sobą, przy słabszym procesorze może zaoferować stabilniejszą pracę od rozwiązań z Androidem. No ale nie ma całe gamy innych zalet Androida - jeżeli komuś na tym zależy.

Nowy TLBB v2 ma processor dualcore 1.5Ghz. Nic wielkiego, ale wg zapewnień producenta czyta BD-ISO przez sieć i obsługuje kodeki audio jak należy. No i działa natywnie w 1080p. Wiele androidowych platform w XBMC pozwala wybrać maks.720p. 1080p obsługują w nich inne programy-playery, ale one z kolei nie mają wielu innych zalet XBMC (np. nie odkodują niekórych formatów audio, nie pokażą okładek czy opisów filmów, nie pobiorą napisów z sieci). Więc urządzenia takie w specyfikacji mogą mieć napisane, że mają i obsługują wszystko - ale nie koniecznie na raz i w jednym programie.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie jest potrzebny do niczego android. Podoba mi sie jak najbardziej XBMC i z niego nie chce rezygnować. Linux może być. TLBB nawet mi sie bardziej podoba pod tym względem że włącza się bezpośrednio XBMC a nie android. Mi zależy na playerze a nie na androidzie. Najbardziej mi zależy na dobrym transferze po sieci żeby filmy bez zacięć chodziły. A ten nowy TLBB v2 ma gigabitową sieciówkę?

Edit.

Znalazłem opis tego TLBB v2 i jak chodzi o siećto szału niema. W opisie jest że transfery po ethernecie do 25Mbps. Wysoki bitrate niema szans :( Procek niby lepszy a nie widzę różnicy.

http://www.hdmarket.pl/pl/p/The-Little-Black-Box-XBMC-Media-Center-v2/456

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 100Mbit. Pierwsze egzemplarze będą dostępne w PL gdzieś za tydzień. Wtedy będzie można poprosić o potwierdzenie sprawności odtwarzania materiałów wideo przez sieć. Na dziś znane są tylko zapewnienia producenta który twierdzi że pod względem transferów wszystko włącznie z BD-ISO idzie po sieci płynnie.

Na potwierdzenie wszystkiego trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj zamowilem Measy B4S, parametry ma imponujace.Rowniez zalezy mi na xbmc , android to tylko dodatek dla mnie. Byc moze uda sie zainstalowac na niego jakas czysta dystrybucje lina wraz z xbmc .... na alledrogo pojawil sie odtwarzacz z usunietym andkiem i czystym xbmc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem Measy B4S, parametry ma imponujace.Rowniez zalezy mi na xbmc , android to tylko dodatek dla mnie. Byc moze uda sie zainstalowac na niego jakas czysta dystrybucje lina wraz z xbmc .... na alledrogo pojawil sie odtwarzacz z usunietym andkiem i czystym xbmc.

A jaki czas realizacji zamówienia? Czekam na recenzje tego sprzętu. Ma gigabitową sieciówke to ciekawe jak sobie radzi z transferami w sieci lan. Daj znać czy da się na to zainstalować jakoś XBMC żeby się włączało bezpośrednio a nie android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podobny do zapowiadanego Popcorna Open Hour Chameleon

Było tu: http://hdtvpolska.com/topic/33569-open-hour-chameleon-4k/#entry338565

Specyfikacja ta sama.

Popcorn bootuje się z karty. Można łatwo wymieniać systemy, bez obawy o unicestwienie sprzętu czy utratę gwarancji.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na Twoja recenzje bo jestem ciekawy tego sprzętu. Nie pali mi się a w odrużnieniu od TLBB ten sprzęt posiada wyjście optyczne. Co prawda mam w planach wymiane amplitunera ale nie pali mi się z tym aż tak. PS jak będziesz robił testy to poproszę o relacje jak właśnie radzi sobie ten sprzęt przy odtwarzaniu przez sieć materiałów z wysokim bitrate

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Glownym zalozeniem dla mnie jest 1Gbit lan.Jesli rk3288 pusci bezproblemowo jellyfisha 120Mbps to bede w 7 niebie, nic wiecej mi nie trzeba.Nie wiem jak jest ze wsparciem tych chinskich zabaweczek ale nie powinno byc zle.Po hdmi oraz spdif ma leciec 5.1 i to mi starczy.Nie jestem zwolennikiem androida bo im szybciej wychodzi nowa wersja tym bardziej jest mocozerna. Poza tym fajnie jakby jeszcze znalazl sie jakis playerek , ktory pusci bezproblemowo ape, flac oraz wav 24 bit 192 khz.

Spdif -> dac/wzmak sluchawkowy -> wzmacniacz stereo , moze byc ciekawie. NO zobaczymy co to przyleci .... szkoda ze trzeba tyle czekac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie 15MB bitrate jest wystarczający do wszystkiego co ogólnie potrzebuje więc jak dla mnie też by tak pasowało. Ale boje się że w sumie tego że o podobnej konfiguracji urządzenia sa i mają co prawda sieciówkę 100Mbps i nawet nie są w stanie jej zapełnić :(

Zdradź mi jeszcze tajemnice ile razem ze sprowadzeniem będzie Cie kosztować to cacko?

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadna tajemnica , na ebayu do wyboru do koloru :) łatwo mozna osbie przeliczyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie do was. Jeśli w XBMC jest funkcja a dokladniej plugin WOL Advanced to bedzie dzialac to bez problemu? Nie musi byc jakas sprzetowa akceleracja czy cos w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie - na jednym portalu komputerowym czytałem, że playery oparte o Androida nie podają pełnego FHD wyjścia, a obraz jest skalowany do 1080p, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac wylacznie parametry Measy wypada jednak korzystniej. Natomiast pozostaje kwestia co do oprogramowania i jego stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Measy już wchodzi do sklepów. Ciekaw jestem recenzji tego sprzętu, gdyż jest to jeden

z rozważanych przeze mnie sprzętów. Tak jak i koledze, który zaczął wątek zależy mi na wysokich transferach po lanie, by bez mulenia chodziły filmy HD z nasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Measy już wchodzi do sklepów. Ciekaw jestem recenzji tego sprzętu, gdyż jest to jeden

z rozważanych przeze mnie sprzętów. Tak jak i koledze, który zaczął wątek zależy mi na wysokich transferach po lanie, by bez mulenia chodziły filmy HD z nasa.

Szybkość LAN to najmniejszy problem 100Mbit w zupełności Ci wystarczy, ważniejsze będzie jak wszystkie urządzenia poradzą sobie ze długotrwałą transmisją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Sprawdź jak wydajny jest LAN w NAS'ie, po drugie to samo w playerze, najlepiej gdy sprzęt na całym połączeniu obsługuje JumboFrames no i chyba najważniejsze żeby nigdzie po drodze nie było WiFi bo to jest dobre do przeglądania stron WWW ale nie dużych transmisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jumbo jeszcze nie słyszałem. Sprawdzam to. Oczywistym jest kablowy lan 1gbit. Co do playerka to się przymierzam do measy, ale czekam na opinie. Nie wiem czy obsługuje jumbo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mam sieć na Gigowych switch'ach Cisco, wszystko przechowuje na czterodyskowym NAS'ie Qnapa a jako odtwarzacz służy mi Pioneer BDP-450 z custom firmware i odtwarzanie wszystkiego włącznie z obrazami ISO płyt BR chodzi bez zająknięcia nawet jeżeli w tym samy czasie jakieś inne operacje na NAS'ie robię.

Powodzenia w budowaniu sprawnej konfiguracji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A wiec tak. ODtwarzacz dotarl wczoraj. Dziala stabilnie chociazniezle sie grzeje. Pliczek Jellyfish-120-Mbps polecial bez zajakniecia.Android jak to android kupa syfu i tyle.Bez myszki nie ma co do odtwarzacz podchodzic.I Teraz co najwazniejsze. Odtwarzacz jest na prawne niezly jak z tak kase, flac, ape, wav nawet 192 khz leci az milo ale ..... na xbmc nie uslyszymy dts 5.1 (chyba sie nie da) Wszystko leci w pcm 2.0 .Podpialem go do wejscia hdmi w amplitunerze i niestety nie ma obrazu, moj ampli nie chce na outcie wypuscic sygnalu do tv .Najdziwniejsze jest to ze dts pieknie smiga na wbudowanym programie, wiec wyspuszcza sygnal ..... testuje dalej, na razie mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...