Skocz do zawartości
kanti

Filmy mkv 720p a 1080p przy 40" nie widać różnicy

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam filmy w kontenerze mkv. część w 720p (ok 7 gb) a część w 1080p ( ok 15 gb) tylko te z przyzwoitą przepływnością.

mam juz stary tv 40" lcd (nie led). Nie mam żadnego tego samego materiału w 720p i 1080p żeby porównać, ale generalnie oglądając i 720p i 1080p nie zauważyłem na oko różnicy.

Jakie Wy macie odczucie ? Jest sens w kolekcji trzymać te 1080p , bo mi się wydaje ze do moich potrzeb 720p wystarczy ?

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnej odległości, jak słusznie zauważyłeś, różnica między 720p, a 1080p zaciera się. Dokładnie tak samo jest z Ultra HD (4K) i 1080p z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Jeśli na swoim sprzęcie tej różnicy nie widzisz i nie planujesz zmian na najbliższy czas, to 1080p Ci zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od filmu ja na 42 full hd widze roznice ale nie zawsze, na przyklad film Dredd widze roznice miedzy 720p a 1080p a na Szklanej Pulapce 1 i 2 juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że jak masz naprawdę stary LCD to masz tylko hd ready i film 1080 p odtworzysz ale i tak 720 p matryca maksymalnie wyświetla

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie aż tak stary, jest full hd, model samsung B650, odtwarza nawet z pendrive'a 1080p :D .

kolega micro słusznie zauważył, że dany film może być z różnych materiałów źródłowych i różnymi programami obrabiane, ale sądzę że nowe kolekcje, tak jak Maciej Koper pisze będę kolekcjonował 720p a te co mam 1080 już takie zostawie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może "winą" jest dobry akurat w tym modeu upscaling do HD http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Picture-Quality.htm

Sama rozdzielczość nie jest równożnaczna z ilością detali. Nie wchodząc w szczegóły których i tak sam nie znam, może byc tak że słabe wydania 1080 mogą nie mieć tyle szczegółów w oryginale, lub mogą mieć kiepski transfer, więc skompresując dobrym kodekiem x264 z ostrym filtrem rozdzielczości, może dobry zawodnik zachować te szczególy lub niewiele mniej - w mniejszej rozdzielczości 720p. I jeśli film nie straci wiele na konwersji 1080>>720>>1080 to te szczegóły mogą być widoczne, byle tylko nie było właśnie rozmazania resizingiem słabej ostrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens w kolekcji trzymać te 1080p , bo mi się wydaje ze do moich potrzeb 720p wystarczy ?

Witaj.

Przy aktualnym Twoim sprzęcie zapewne nie ma sensu.

Jednak za czas jakiś zapewne zmienisz TV na większy ew. nabędziesz projektor i wtedy sens będzie.

Wielkość ekranu, odległość oglądania, elektronika w sprzęcie, Twój wzrok ... to wszystko ma znaczenie.

Nie pozbywaj się 1080p. Możesz kiedyś "żałować" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację. A tak poza tym po ci jeden film w 720p, a drugi taki sam w 1080p ? Moim zdaniem jak chcesz się pozbyć jakiś filmów to pozbądź się tych w 720p. No i odtwarzacz w menu setup ma opcje wyświetlania 1080p, 1080i, 720p. I jak masz na przykład telewizor który przyjmuje tylko 720p to wtedy w menu setup odtwarzacza wybieramy 720p i wtedy podczas odtwarzania każdy film 1080p będzie pokazywany jako 720p, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również magazynuje głównie filmy 720p, jednak ważą po 700-900 mb, więc nie wiem jak z ich 'przepływowością'... Mam też kilka 1080p i różnicy za dużej nie ma, telewizor 42cale full hd... Czasem dobra kopia 720 wydaje się lepsza niż ta z 1080... Pewnie im większy telewizor, tym więcej detali w 1080 można zaobserwować, tak samo jak oglądając dvdrip na komputerze, miałem wrażenie że obraz jest spoko, tak na tv już nie tak bardzo... Nie radzę usuwać, tak potężnych plików, szkoda... Lepiej kupić dodatkowy dysk albo nagrywarę BD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 720p które waza 700-900mb to nie wiem jak one wyglądają, tyle xvid zajmuje. 720p to powinien z 4.5gb ważyć przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również magazynuje głównie filmy 720p, jednak ważą po 700-900 mb, więc nie wiem jak z ich 'przepływowością'... Mam też kilka 1080p i różnicy za dużej nie ma, telewizor 42cale full hd... Czasem dobra kopia 720 wydaje się lepsza niż ta z 1080... Pewnie im większy telewizor, tym więcej detali w 1080 można zaobserwować, tak samo jak oglądając dvdrip na komputerze, miałem wrażenie że obraz jest spoko, tak na tv już nie tak bardzo... Nie radzę usuwać, tak potężnych plików, szkoda... Lepiej kupić dodatkowy dysk albo nagrywarę BD :)

Nie wiem co magazynujesz (ale według mnie szkoda na to jakiegokolwiek miejsca) bo ripy seriali których odcinki mają około 40 minut w 720p zazwyczaj mają rozmiar plików powyżej 1GB, więc nie wyobrażam sobie co masz TY ale skoro jesteś "zadowolony" to może wrócisz do DiVX bo zajmuje przecież jeszcze mniej miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pan Maciej napisał w drugim poście, 42 cale to mały ekran stąd różnice między 720 a 1080 są słabe lub wcale niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pan Maciej napisał w drugim poście, 42 cale to mały ekran stąd różnice między 720 a 1080 są słabe lub wcale niewidoczne.

Kolego Pan Maciej napisał że nie będzie różnicy ale z pewnej odległości, ale dalej miał na myśli raczej materiał o w miarę dobrym bitrate, przy tak mocno skompresowanym materiale różnica będzie widoczna zawsze, nie zapytam już jak w takim materiale będzie wyglądała w powierzchnia o w miarę jednolitym kolorze z przejściami tonalnymi (zapewne w postaci pasów o różnych odcieniach).

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co magazynujesz (ale według mnie szkoda na to jakiegokolwiek miejsca) bo ripy seriali których odcinki mają około 40 minut w 720p zazwyczaj mają rozmiar plików powyżej 1GB, więc nie wyobrażam sobie co masz TY ale skoro jesteś "zadowolony" to może wrócisz do DiVX bo zajmuje przecież jeszcze mniej miejsca ;)

No jak się pobiera z polskich stron to nawet divx potrafi ważyć dużo więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawki takie jak ta:
http://zapisz.net/images/860_bez_nazwy.jpg

Zobacz sobie klatki, rozmiar, długość i ilość klatek na sekundę- może w tym tkwi taki a nie inny rozmiar... Tak czy siak, obraz na 42 calach wygląda bardzo dobrze, możliwe że przez to że oglądam przeważnie z dość dużej odległości a wagę nie różni się zbytnio od dvd ripów...

Edytowane przez krzych418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...