Skocz do zawartości
grochy

Który telewizor 4K - 65 cali.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prośba o podpowiedź który telewizor 4K kupić z niżej wymienionych:

Samsung 65HU8500

Sony 65X8505B

Panasonic 65AX800E

Użytkowanie:

- telewizja nc+ (60% czasu użytkowania)

- filmy (30% czasu użytkowania)

- konsola XBOX ONE (10% czasu użytkowania)

Telewizor do jasnego pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co autorowi 4k. Ja też chcę 4k , bo za chwilę będą materiały 4k i nie wiem po co o tym dyskutować. Popatrzmy na BR Panasonica serii 700..

Na forum xda o androidzie jest zasada, że jeżeli nie chcesz pomagać to się nie wypowiadaj. Po co ta złośliwość i wymądrzanie ?

Jacek N3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka złośliwość, jakie wymadrzanie? Może słyszał coś o 4K a nie wie z czym to się je? Ja zadalem pytanie związane z tematem, natomiast Twoja wypowiedź nijak ma się do jego zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym było złośliwego niby? Kolega bardzo słusznie zauważył, że skoro telewizor ma głównie służyć do oglądania tv z NC+ to po cholerę 4K, skoro do tego celu można kupić lepszy i tańszy tv Full HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co 4K jak 60% to NC+?

Liczę na to, że w najbliższym czasie 4K będzie mogło być wykorzystane częściej niżna teraz. Samsung przy zakupie TV UHD udostępnia Strefę UHD VOD. Nie jest to powalająca kolekcja, ale na początek coś jest.

Ale co w tym było złośliwego niby? Kolega bardzo słusznie zauważył, że skoro telewizor ma głównie służyć do oglądania tv z NC+ to po cholerę 4K, skoro do tego celu można kupić lepszy i tańszy tv Full HD...

Jaki będzie lepszy i tańszy Full HD w rozmiarze 65 cali?

Edytowane przez grochy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden.

Ruch na LED 4K to porażka.

Poczekać na OLED 4K.

Pozdro

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co autorowi 4k. Ja też chcę 4k , bo za chwilę będą materiały 4k i nie wiem po co o tym dyskutować. Popatrzmy na BR Panasonica serii 700..

Na forum xda o androidzie jest zasada, że jeżeli nie chcesz pomagać to się nie wypowiadaj. Po co ta złośliwość i wymądrzanie ?

Sądzę że o to samo mogę zapytać Ciebie... po co ta złośliwość i wymądrzanie? Skoro ktoś nie wie, czym jest rzeczywiście 4k a ktoś próbuje pomóc, tłumacząc, że to jeszcze nie jest to 4k któro będzie za jakieś 5 lat - przytaczając rzeczywiście mądre słowa, że nie ma póki co właściwie ani kanału 4k (jakiś tam jeden, czy dwa kanały testowe się nie liczą bo to nie są kanały) ani nie ma jeszcze materiałów w tej rozdzielczości na płytkach...

Chociaż przy wyborze w tym momencie sprzętu najwyższej klasy trudno odpędzić się od nazwy na opakowaniu; ultra hd... to tak samo, jakbyśmy kupowali teraz telewizor za 4000zł i koniecznie byśmy chcieli, żeby nie miał 3d które teraz mają wszystkie telewizory... szczególnie w tej cenie.

Bierz HU85 i się nie zastanawiaj nawet ;) . Sony ma najgorszy z tych wszystkich wymienionych obraz ruchomy a panasa samsung bije o głowe pod względem tutaj nie tylko funkcji dodatkowych ale i samego obrazu. Albo h8000 bez 4k i masz średnio 5tysięcy w kieszeni.

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie lepszy i tańszy Full HD w rozmiarze 65 cali?

Na to pytanie chętnie Ci odpowiem, ale musisz podać więcej danych o swoim pomieszczeniu. Wypełnij forumowy kwestionariusz. Być może telewizor 4K będzie dla Ciebie dobrym zakupem, a być może nie potrzebujesz go wcale. Bez większej ilości informacji nie będziemy w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że o to samo mogę zapytać Ciebie... po co ta złośliwość i wymądrzanie? Skoro ktoś nie wie, czym jest rzeczywiście 4k a ktoś próbuje pomóc, tłumacząc, że to jeszcze nie jest to 4k któro będzie za jakieś 5 lat - przytaczając rzeczywiście mądre słowa, że nie ma póki co właściwie ani kanału 4k (jakiś tam jeden, czy dwa kanały testowe się nie liczą bo to nie są kanały) ani nie ma jeszcze materiałów w tej rozdzielczości na płytkach...

Chociaż przy wyborze w tym momencie sprzętu najwyższej klasy trudno odpędzić się od nazwy na opakowaniu; ultra hd... to tak samo, jakbyśmy kupowali teraz telewizor za 4000zł i koniecznie byśmy chcieli, żeby nie miał 3d które teraz mają wszystkie telewizory... szczególnie w tej cenie.

Bierz HU85 i się nie zastanawiaj nawet ;) . Sony ma najgorszy z tych wszystkich wymienionych obraz ruchomy a panasa samsung bije o głowe pod względem tutaj nie tylko funkcji dodatkowych ale i samego obrazu. Albo h8000 bez 4k i masz średnio 5tysięcy w kieszeni.

Czy kolega makakam próbuje pomóc, nie widzę żadnej konstruktywnej wypowiedzi tylko pytanie specjalisty do naiwnego amatora.

Ja się wymądrzam ? Lol eot

Jacek N3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wypełniał formularza, bo rozmiar 65" zostanie raczej odrzucony tutaj na forum z racji odległości od ekranu 3,5 metra (przy ekranie UHD). Będzie sugerowany na forum rozmiar 75", a takiego chcę uniknąć żeby TV nie był dominującym meblem w pokoju. Pochodzę jeszcze i popatrzę, w testach telewizorów które wezmę pod uwagę zwrócę m.in. uwagę na maksymalną jasność matrycy z uwagi na jasne pomieszczenie.

Wśród 65" cali Full HD też się rozejrzę.

Dzięki za wszystkie posty bez wyjątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grochy, oczywiscie wiele aspektow trzeba brac pod uwage przy zakupie TV, ale w przypadku obrazu "miniaturyzacja" nie jest wskazana - im wiekszy ekran tym lepszy fun!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wypełniał formularza, bo rozmiar 65" zostanie raczej odrzucony tutaj na forum z racji odległości od ekranu 3,5 metra (przy ekranie UHD).

Nie rozumiem. W takim razie chcesz uzyskać od nas pomoc, czy tylko chcesz żebyśmy przyklasnęli przy Twoim wyborze? Jak tak to napisz co zamierzasz kupić, a napiszemy Ci hurra hurra hurra.

A jeśli chciałbyś posłuchać dobrej rady to odpuść sobie 4K w 65" z takiej odległości. Nie chcesz by telewizor był dominujący? Rozumiem to, jednak dopóki nie wyjdziesz ponad 80" to nawet z sokolim wzrokiem nie rozróżnisz matrycy Full HD od 4K z 3,5 metra. Chcesz koniecznie przepłacić za tą drugą? Jeśli tak to po zakupie proponuję Ci wyświetlić sobie przeplatające się dwupikselowe linie na ekranie i zobaczyć, że nie jesteś w stanie ich rozróżnić na swojej matrycy. Przypominam dwupikselowe, więc wszystko co jeszcze rzadsze na matrycy 4K będzie tym bardziej nierozróżnialne.

Jeśli zostajesz przy Full HD to poszukaj Samsunga UE65H7000, H6400 lub Sony W855A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet większy to musisz zobaczyć LG 70LB7100. TV ma 70 cali a input lag malutki (31ms), może nie tak niski jak np w Sony, ale jest dobry. Dla porównania KDL-70W850B ma 24ms. Wracając do LG, mocny TV, ma matrycę natywną 240MHz. Można go już dostać na amazonie, powinien niedługo być i u nas. Jest też model 65 calowy, oczywiście tańszy. Też się z tym zgodzę, większy lepszy 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka historia z życia:

Nie będę wypełniał formularza

hurra hurra hurra.

! ^_^ wiem, wiem... przepraszam ale to takie śmieszne trochę się wydało w tym momencie bo to wygląda w ten sposób: nie udzielę im rad żeby mi sami pomogli ale i tak wiem co ja sam chcę, niech się sami pomęczą... może kiedyś się domyślą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijaj Samsunga szerokim łukiem . To nic ,że ma dobre parametry ale licz się z tym ,że szybko zwyczajnie się zepsuje. A po zakończeniu gwarancji to na bank długo nie pochodzi ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijaj Samsunga szerokim łukiem . To nic ,że ma dobre parametry ale licz się z tym ,że szybko zwyczajnie się zepsuje. A po zakończeniu gwarancji to na bank długo nie pochodzi ci.

Dokładnie tak jak produkt dowolnego innego producenta masowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijaj Samsunga szerokim łukiem . To nic ,że ma dobre parametry ale licz się z tym ,że szybko zwyczajnie się zepsuje. A po zakończeniu gwarancji to na bank długo nie pochodzi ci.

Dobre parametry przekładają się tutaj na dobry obraz... a psuje się zwyczajnie jak wszystko. Przykład moich znajomych, którzy właściwie w jednym czasie kupili średnio jakieś dwa lata temu nową lodówkę, telewizor i zmywarkę (albo piekarnik no ale coś takiego...) różnych marek i właściwie od zakończenia gwarancji minęło jakieś 1-2miesiące i w przeciągu dwóch tygodni padły im wszystkie te urządzenia na raz. To wszystko fizyka... sprzęt robiony jest dzisiaj po to, by zepsuł się zaraz po gwarancji.

Dlatego dobrze jest wykupować przedłużenie gwarancji jak np. w euro.com.pl (który osobiście sam polecam ;) ) i nie dlatego, żeby stracić kase ale dlatego, że po prostu masa ludzi przychodzi po 2 latach od zakupu jakiegoś tv i ma pretensje że padła matryca. W przypadkach, jak minie nam średnio 2-4 lata od zakupu przy przedłużonej gwarancji czasem serwisowi nawet nie opłaca się wymieniać nowej matrycy no a mają obowiązek naprawy więc często proponują nowy model telewizora (z tej samej marki oczywiście).

P.S. wykorzystam sytuację i pragnę pozdrowić Piotra z Asią :)))

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych tylko panas. Miałem okazję pomacać ten TV w realu i uważam że jakość/funkcje smart/ wykonanie są świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych tylko panas. Miałem okazję pomacać ten TV w realu i uważam że jakość/funkcje smart/ wykonanie są świetne

Tylko Panas??? A widziałeś może i 'macałeś' inne telewizory wymienione tutaj? Samsung w tym przypadku jak już pisałem wcześniej jest lepszy... a co do funkcji smart to panas może czyścić buty pod tym względem samsungowi ;)

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupię się w takim razie na HD. A jaki będzie lepszy wybór pomiędzy 65F8000 a 65W855A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są bardzo fajne, ale zamiast nich kupiłbym H7000 w 65". Jak poczekasz kilka dni to skończę jego test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7000 największy jaki jest to 60".

Edytowane przez grochy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 65w855, samsungi 65f8000 i 65hu7500 wszystkie są w tych samych cenach. W związku z tym mam pytanie, jeżeli sygnał HD jest bardzo dobrze skalowany na ekranie UHD w 65hu7500, to z pośród wymienionych lepiej kupic tv z matryca FHD czy UHD. W tym przypadku odległość od ekranu UHD nie ma chyba już takiego znaczenia. W moim przypadku jest to odległość 3,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...