Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym kupic odtwarzacz blu ray. Nie mam mozliwosci (miejsca) kupna amplitunera. Chcialbym do niego podlaczyc zestaw glosnikow 2/5 + centralny + z subwoofer. (Cos w stylu: Harman-Kardon HKTS16, nie mówie, ze ten konkretny zestaw, ale chodzi i wielkosc kolumn).

W idealnym rozwiazaniu odtwarzacz moglby posiadac radio/tunner radiowy, i mozliwosc podpiecia dysku. Wiem, ze lepiej dzialac w parze osobny odtwarzacz + osobny amplituner (bo lepszy dzwiek, bo wzmocnienie etc.) ale na takie rozwiazanie nie ma miejsca. Dlatego zalezy mi aby blu ray sam wzmacnial sygnał (nie wiem czy prawidlowo to opisuje). Czy istnieja na rynku takie odtwarzacze bo szukanie w google daje ogolnie b. fajne rozwiazania w stylu: harman kardon bds 870 (za drogo) albo Denon S-5BD (b drogo).

Bede wdzieczny za uwagi, albo za rady jak rozwiazac taki problem.

Edytowane przez rykowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dodam, ze takim akceptowalnym przeze mnie odtwarzaczem moglby byc: Panasonic DMP-BDT500 (ma wyjscia 7.1). Podsumowujac: Obawiam sie, ze gdy podlacze odtwarzacz do tv + zestaw glosnikow to bedzie (tak to pozwole sobie nazwac) slaby dzwiek albo nie bedzie czuc mocy/wzmocnienia/jakosci dzwieku jaki osiagnalbym ze amplitunerem.

Mieszkanie jest w bloku. Pokoj (salon) max 16m2 (dlatego starczylo by 2.1). Poradzi ktos czy blu ray bez amplitunera ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś porządny soundbar z subem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi ktos czy blu ray bez amplitunera ma sens?

Blu ray bez amplitunera,możesz podłączyć do telewizora i będziesz miał obraz HD,natomiast dźwięk, taki jak oglądasz telewizję,czyli słaby. Do Panasonica nie podłączysz samych głośników,bo potrzebny jest wzmacniacz a do niego dopiero głośniki. Musi być coś takiego jak Harman lub Denon,które wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Czyli podsumowujac: moglbym zastosowac amplituner slim (sprawdzalem w necie max do 10 cm wysokosci), soundbar z subem (nie sprawdzalem czegos takiego, badz w ogole nie pakowac sie w takie rozwiazanie odtwarzacz blu ray + glosniki + tv bo nie odczuje dzwieku. HK i Denon sa duzo za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na blu ray to max do 1,5 tys zl. glosniki tez tak subwoofer plus dwa glosniki (male) czyli 1,5 tys zl. Razem 3 tys zl.

A czy moglby ktos powiedziec jak by w tej konfiguracji mial dzialac soundbar i jaka role by pelnil? Czy role wzmacniacza? Bylem w sklepie i ogladalem takie sounbary i bylo tak on/off i jakies wejscie ja jack i jakis coaxial i to wszystko jak tam podlaczyc a) odtwarzacz blu ray B) glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Soundbara to można powiedzieć że to jest taki inny Wzmacniacz Kina Domowego z głośnikami. Zazwyczaj jest do niego podłączony odtwarzacz i dźwięk z telewizji (np. dekoder NC+). W małych pomieszczeniach taki Soundbar sprawuje się wyśmienicie. Jeszcze jest inna kategoria "Soundbarów" to są projektory dźwięku, które ma Yamaha, gdy pierwszy raz usłyszałem film na projektorze dźwięku z Yamahy to byłem w szoku że taka listwa daje taki kinowy dźwięk ! No i muzyka też grała dobrze. Najtańszy projektor dźwięku z Yamahy kosztuje 1650 zł jest to model YSP-1400, później jest droższy model YSP-2200 który kosztuje 2750 zł, ale za to jest bardzo wypasiony bo ma dekodery dźwięku HD, kilka gniazd HDMI, ma też gniazda RCA, Optyczne i koncentryczne czyli wszystko co najważniejsze dla odtwarzacza. A co do konfiguracji to projektor dźwięku Yamaha potrafi symulować dźwięk 5.1 a nawet 7.1. Soundbary z innych firm najczęściej działają w konfiguracji 2.1 z opcją Virtual Surround. Są też Soundbary które działają w konfiguracji 4.1 z opcją Virtual Surround. No i Soundbar może pełnić rolę zestawu kinowo-muzycznego, to zależy od własnych upodobań. A ten Soundbar który oglądałeś w sklepie był chyba ubogi i tani bo te droższe są wyposażone w gniazda HDMI, optyczne, koncentryczne i analogowe audio.

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&action=search&category_id=245&skey=products&list_category_id=227&sub_category_id=0&sort_type=cena_desc

Możesz jeszcze pomyśleć o zestawach kina domowego z jednego pudełka w konfiguracji głośników 2.1. W małych pomieszczeniach też dobrze się sprawują i mają wszystko w jednym.

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1,j1.bhtml

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie należy się pchać w plastik - każdy gra kiepsko w porównaniu z dobrymi i tanimi monitorami w cenie 500-600zł za kolumienkę

twoim głównym problemem jest że chcesz mieć amp i bd w jednym - a to tylko chyba jest w plastiku dostępne.

może pomyśl o ampie typu slim (np. Maranz) i osobny bd - za 3000zł złożysz zestaw który zjada każdy plastik dostępny na rynku - nawet jakieś topowe bose za 10-20kzł

suba w tej cenie raczej nie będziesz miał ale monitorki z membranami 16cm mają o niebo lepszy bas niż te pseudo suby pasywne czy nawet niby aktywne ze wzmacniaczem 50w

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/362-kolumny-glosnikowe-1300-2000

fajny i tani amp slim Marantz NR 1402

i jesteś w innym wymiarze dzwięku niż szajs z pcv

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale z tego co pisze pan Rykowski wynika że ma mało miejsca na kino domowe. Dlatego polecam mu projektor dźwięku z Yamahy, w małych pomieszczeniach sprawdza się znakomicie. A jeżeli chce dźwięk wysokiej jakości i ma mało miejsca na kino domowe to powinien iść w zestaw Stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoim głównym problemem jest że chcesz mieć amp i bd w jednym - a to tylko chyba jest w plastiku dostępne.

może pomyśl o ampie typu slim (np. Maranz) i osobny bd - za 3000zł złożysz zestaw który zjada każdy plastik dostępny na rynku - nawet jakieś topowe bose za 10-20kzł

Po pierwsze dziękuje wszystkim za propozycje. Po drugie: Dokladnie tak jak szanowny uzytkownik klaus71 napisał moim problemem/czy raczej potrzeba jet amplituner + blu ray w jednym pudelku (plus tam dodatki jak podłączany dysk, radio, etc).

Dzialam w sprawie. W nawiazaniu do jednej z odpowiedzi, ktos w rodzinie mialby mi do zaoferownia uzywane :http://www.top-audio.pl/paradigm_kolumny_monitor_3_v_4.html. Czytalem troche o Paragidm to dobra marka i chyba na rowni z modelami z zaproponowanymi: http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/362-kolumny-glosnikowe-1300-2000.

Maiłbym wiec glosniki. Do kupienia bd i mimo wszystko po sugestiach widze, ze osobny amplituner/soundbar. Taki stan przyjmuje za najlepsze rozwiazanie.

Czy bez subwoofra ma to sens? Albo dwa glosniki + soundbar?

Mam dodatkowe pytanie: widzialem w MM ze subwooferem (niektore?) maja z tylu wlacznik. Czy to oznacza ze jak w postawie go w kacie w innej czesci pokoju (na pewno nie przy tv, bo cudem zmieszcze tam te paradigmy na podstawce lub podlodze to bede musial za kazdym razem wlaczac ten subwoofer? Czyli zeby obejrzec film, to uruchamiam tv, bd, amplituner, subwofer? Byc moze to dla szanownym forumowiczow irytujace pytania, ale nie wszystko w lot chwytam w sprawach hifi. Wiec dziekuje za wyrozumialosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej bez suba będzie ok - zwłaszcza w muzyce - te paradigmy mają "Głośnik średnio-niskotonowy 210 mm" - wiele subów budżetowych nie przekracza 25cm

lepiej dozbierać spokojnie kasę na jakiś 30cm o mocy 500-600W - w kinie da fajne efekty

co do bd to samsung robi takie co można ustawić w pionie - może to jest opcja - amp typu slim i obok BD w pionie

sub oprócz zewn włącznika najczęściej ma włacznik załączjący się jak pojawi się sygnał - spytaj sprzedawcy jak ma dany model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuje wszystkim za propozycje. Po drugie: Dokladnie tak jak szanowny uzytkownik klaus71 napisał moim problemem/czy raczej potrzeba jet amplituner + blu ray w jednym pudelku (plus tam dodatki jak podłączany dysk, radio, etc).

Dzialam w sprawie. W nawiazaniu do jednej z odpowiedzi, ktos w rodzinie mialby mi do zaoferownia uzywane :http://www.top-audio.pl/paradigm_kolumny_monitor_3_v_4.html. Czytalem troche o Paragidm to dobra marka i chyba na rowni z modelami z zaproponowanymi: http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/362-kolumny-glosnikowe-1300-2000.

Kurka. Takie kolumny to niemale skrzynki. :( Prawie jak subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka. Takie kolumny to niemale skrzynki. :( Prawie jak subwoofer.

Witaj.

Być może (dla mnie nie) :) , ale zagrają duuuuużo lepiej niż plastkowe pierdziawki.

Koledzy dobrze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...